John Oliver: Co týden dal a vzal

(pořad)
  • USA Last Week Tonight with John Oliver
Komedie / Talk-show
USA, (2014–2024), 162 h 54 min (Minutáž: 22–45 min)

Tvůrci:

John Oliver

Kamera:

Russell Swanson

Hudba:

Bob Golden

Účinkují:

John Oliver (moderátor), David Kaye, Chen Drachman, Stephen Hawking, George R.R. Martin, Steve Buscemi, Ashley Blankenship, Patrick Stewart (více)

Série(11) / Epizody(310)

Jedna z nejzábavnějších a nejpříjemnějších osobností americké televizní scény za poslední roky - muž, jehož působení v The Daily Show s Jonem Stewartem v roce 2013 získalo chválu kritiků, diváků i Stewarta samotného - John Oliver přichází na HBO se zcela novou talk show. Aktuální pohled na týden v novinkách, politice a aktuálních událostech - v tomto půlhodinovém pořadu bude mít John Oliver unikátní platformu, aby nabídl své osobité stanovisko a výrazný hlas k jakékoliv sociální, politické či existenciální záležitosti, které čelí Amerika a celý svět. (HBO Europe)

maseer2

dost možná nejvtipnější (a taky nejtrefnější) komik současnosti v show, která si nebere servítky.. jen tak dál, Olivere! ()

PROROK14

Geniálne rozoberá nenápadné, ale pritom závažné problémy spoločnosti a dáva tomu istú dávku sarkazmu a humoru tak, že jeho sledovanie je skoro ako droga. Poukazuje na rôzne nezmysly, hlúposti a nedostatky systémov ako školstvo, súdnictvo, zariadenia na výkon trestu, ale aj Miss USA a podobne. Pri tom sa opiera o rôzne fakty ako záznamy výsluchov, citácie z oficiálnych správ a dokumentov ale aj výpovedí dotknutých svedkov. Reláciu obohacuje o vlastné vsuvky, ktoré sú nesmierne kreatívne a vtipné, ale v divákovi zároveň zanecháva ten odkaz pointy, o ktorú vlastne šlo. Táto relácie zároveň informuje, vzdeláva a baví. ()

BigDeal

Už keď minulé leto zastupoval Jona Stewarta som videl, že John Oliver zvládne viesť show aj sám, no až teraz, keď dostal svoju vlastnú, vidím, v čom je odlišná od The Daily Show - trefná je síce rovnako, ale energie a zapálenia pre vec je tu momentálne rozhodne viac! ()

Marek1991

John a Jon sú pre mňa proste top topov ohľadom zábavy a šokujúcich skutočností, ktoré prinášajú na programy, ktoré sami často sú podľa mňa spolupáchateľmi tej hrôzy, ktorú mnohokrát prezentujú. Sú pre mňa niečo ako vírusy v samotnom systéme. Sú svojskí, to áno, ale podľa mňa ich štýl aj občas ťažko rozlíšiť. Tu treba povedať, že John si svoju prácu zreteľne robí dobre. ()

Revanx

Absolútne to najlepšie čo sa dá dnes v TV nájsť. Olivera mám rád už roky a ten po odchode od Stewarta ukazuje, že to bol práve on kto ťahal z veľkej časti The Daily Show. Unavení Stewart či opakujúci sa Colbert sa na toto nechytajú. ()

SaNcHeZ_cz

Po pár dílech nemůžu jinak a zvedám o hvězdu na plné hodnocení. John Oliver v rámci několika dílů naprosto bezkonkurenčně boduje i tam, kde to Colbertovi tolik nešlo a tak předvádí na televizní obrazovce to, co si jen tak někdo nedovolí. A to mě baví, jen tak dál. ()

kareen

Závažná a ožehavá témata, podávaná takto vtipnou, přesto inteligentní formou ? Rozhodně ano, zvlášť když je John Oliver takový sympaťák. ()

Davered

Nulova originalita a John Oliver ma zhruba 1% komedialniho talentu Jona Stewarta (nevypipana sprosta slova humor sama o sobe nedelaji), ale ano, urcity investigativni prinos se tomu uprit neda. Pro me ale Oliver i tak navzdy zustane ve stinu sveho mentora, nejgenialnejsiho politickeho satirika moderni doby. ()

Bajda

Jediná cesta, jak v dnešní době zaujmout publicistikou širší publikum. Na USA sympaticky odvážně názorové. ()

Laxik

Levičácký vtipálek s dolíčky ve tvářích a obsesí v opakování vět, no jestli takový nepoloží prohnilé americké byrokraty na lopatky, pak kdo? ()

MajklCZsk

John Oliver je skvělý nejen svým smyslem pro humor, ale i rozhledem po americkém byznysu, politice a kultuře a HLAVNĚ schopností tyto informace předat divákovi. Skutečně, forma infotainmentu je nastavena více než dobře a ještě k tomu dokáže s onou tématikou seznámit i naprostého laika. Někomu může tedy vadit čistá subjektivnost, ale z amerických pořadů si dle mého každý najde pořad i z opačného politického spektra. ()

Toyotomi

Tohle je u mě numero uno na seznamu oblíbených pořadů. Jedna z nejlepších věcí tady je, že John a jeho scenáristický tým umí vysvětlit nějaký problém, který se například týká čistě jen USA a o kterém našinec v životě neslyšel a to takovým způsobem, že mu porozumím a dokážu se zasmát vtipům k tématu. Samozřejmě, geniální herecké schopnosti a entuziasmus průvodce pořadem Johna Olivera jsou divácky velmi přitažlivé a díky nim má celá show neuvěřitelnou energii. Já osobně Last Week Tonight with John Oliver za nejlepší žurnalistický pořad, což je trošku paradoxní, protože sám John několikrát řekl, že je to koncipované jako entertainment. Tak to berme jako "žurnalistický entertainment pořad" - člověk se zasměje a poučí - což je super. ()

Carth

Olivera sleduju díky serveru VideaČesky (díky jim za překlad) a od začátku mě nadchl. Vtipnou, občas přestřelenou, ale stále inteligentní formou pojatá témata, která třeba na první pohled nebudí pozornost, ale stojí za to o nich vědět a mluvit. To, co se řešilo v posledních dílech, totiž drony a váleční překladatelé, ale zvedá celý pořad na úplně jinou úroveň. U těch už není k smíchu vůbec nic a člověk jen sedí, zírá a mrazí ho v zádech. Dávat dohromady materiály k tomuhle komediálnímu pořadu musí bejt neskutečná deprese. ()

GrungeChild

Já... já to nechápu. Nestává se mi to tak často, proto se divím. Jakto, sakra?! (ouvej, zapomněl jsem se podívat do POMOva slovníčku naučného, zda to není moc ošklivý termit) ... Především díky počáteční zvědavosti se mi podařilo dokoukat několik epizod téhle zoufale nevtipné šaškárny, a z každé jsem se cítil jen o fous míň vyčerpán, než z rozdováděného Mareše obmotaného stylovým kašmírem, co se na Primě urputně snaží parodovat Jimmyho Fallona. John Oliver mi přijde zhruba stejně zábavný, jako jeho gastro-jmenovec při míchání Casear salátu, a i přes veškerou minimální snahu se mi nedaří přijít na to, proč ostatním ne. Chápu, že s nerdovskými brýlemi je ten obšlehlý model "satirických" TV zpráv, co už asi 150 let běží pravidelně v SNL, o něco schůdnější i pro středoproudé masy, které do sebe s radostí nechají násilně natlačit veškerý zaručeně "osvětový" blaf, pokud se při tom zvyšuje hlas, mává rukama a bujaře pleská do kolen z publika, ale tohle prostě není vtipný, zatraceně (ha, snad nekonfliktní ekvivalent). Ne a ne a NE! 2* ()

Pajky3

K nové show Johna Olivera jsem se dostal víceméně náhodou. Jako první jsem viděl epizodu, která komentovala referendum o nezávislosti Skotska. Skvěle jsem se pobavil a okamžitě začal dohánět zmeškané epizody a následně se pak i těšil na ty další, co přijdou. John Oliver je opravdu skvělý, jeho argumenty skvělé, vtipné. Témata zajímavá a vždy zábavně podaná, i když některá "americká" mi nejsou tolik blízká. To však Oliverovi nebrání v tom, aby mě u každé epizody něčím pobavil, jeho projev je úžasný. HBO mu dovoluje, aby se bez okolků pustil v podstatě do kohokoliv a čehokoliv, takže pokud se vám jeho břitký humor bude líbit, nezbývá než naplno podlehnout, jako se to stalo mě... ()

noriaki

Vážná témata s vtipem a sarkasmem. Překvapivě zábavná sit-down comedy probírající Ameriku zase z trochu jiného úhlu, se štiplavou sebereflexí a přitom laskavě. John Oliver kombinuje přístup evropského liberála a americkou šou a ono to kupodivu k sobě sedne. Jen někdy je toho řevu a přehánění až moc. Edit. Po sérii dílů věnovaných kopání do Trumpa jsem to vzdal. Kritika politiků je nutná, ale čím dál křečovitější a čím dál méně vtipnou křížovou výpravu sledovat nehodlám. ()

geklon

Netrvalo dlouho a John Oliver proměnil svou Tonight schow v neoromantismus na televizních obrazkovkách. Jeho věčné buřické připomínky a kritika, včetně těžce nad věcí humoru je skvělá. HBO válí na všech frontách. Solomon Cannon je již dnes legendární. ()

L_Johnny

K Johnu Oliverov jsem se dostal díky portálu "videacesky". Díky za to! Opravdu velice inteligentní a přitom vtipné. Fajn chlapík ten John. ()

Emmy 2022 opět v režii HBO

Emmy 2022 opět v režii HBO

13.09.2022

Zatímco v loňském roce ceny Emmy ovládl zcela Netflix, letošní 74. ročník kabelovka HBO mocně vrátila úder. Díky jasným vítězstvím seriálů Boj o moc a Bílý lotos toho zkrátka na streamovacího giganta… (více)

Netflix ovládl seriálové Emmy 2021

Netflix ovládl seriálové Emmy 2021

20.09.2021

Netflix všude, kam se jen rozhlédneš. Tak zhruba tak nějak to letos vypadalo na předávání slavnostních cen Emmy 2021. Oproti loňskému komornímu přenosu bez živé účasti publika se letošní ročník… (více)