Nespoutaní

• USA Running Free (více)
Drama / Rodinný / Dobrodružný
USA, 1999, 81 min

V jižní části afrického kontinentu leží překrásná země plná kontrastů zvaná Namibie. Poušť, která se rozkládá na tomto území, patří k nejstarším na světě a její okraj tvoří nehostinné pobřeží, opředené mnohým tajemstvím.A právě na tomto vzdáleném a nedostupném místě žijí nádherní divocí koně, prohánějící se mezi písečnými dunami. Nikdo netuší, jak se sem dostali, ale podařilo se jim přežít. Ví o nich jen pár lidí a jen výjimečně se je podařilo vyfotografovat. Režisér Sergej Bodrov a scenáristka Jeanne Rosenbergová zasadili do tohoto rámce příběh o přátelství osiřelého chlapce a koně, který volí svobodu před otročením pro lidi a proto uteče do pouště. (oficiální text distributora)

Martin741

Nie je to vynimocny film, to ne, len aj tak ho nadhodnotim. Sergej Bodrov ako reziser ma svojimi filmami vobec nezaujal, jeho Katala 1989 bola len plana nudna sovietska konzervacka. Tu aspon vo filmovej Namibii /fakt by ma zaujimalo, kde sa film tocil/ boli nadherne zabery na prirodu. Herci boli stvornohi /kon/ ale i dvojnohi. Dvojnohi herci mi boli komplet neznami : 70 % ()

majo25

Český názov znie ako nejaká telenovela. Ono to do istej miery to aj telenovela je, koňská telenovela. Inak sa jedná o prostý príbeh o priateľstve chlapca a koňa. Má dobrodružný ráz, hlavne v druhej polovici, keď sa kôň ocitá bez chlapca. Nechýbajú dojáky a "ľutováky", ale nemusím príliš, keď sa zvieratám pripodobňujú ľuďské vlastnosti a ľudské emócie. Je tu aj pár skvelo natočených scén, ako napr. súboje koní či panaromatické zábery na namíbijskú púštno-skalistú krajinu. Úsmevné je, že v záverečných titulkoch sú po mene spomínaní aj koňskí "herci". ()

Fanex

Podle mě je to skvělý film. Špica, bomba. Vypravěčem udělat samotného hlavního hrdinu - koně je prostě super. ()

vesper001

Krása střídá nádheru? Ne, tady cválají bok po boku. Pohádka z pouště o koních a lidech, trnité cestě za svobodou a o tom, že když máme někoho opravdu rádi, měli bychom ho umět od sebe odpoutat, i když si pak s sebou odnese naše srdce. Aladdin (Lucky), Fat Albert (Caesar), Kateefa (Grey Mare), Noodle (Beauty) a Nisha (malý Lucky) hráli fantasticky a dvounohá část ansámblu je zdatně doplňovala. Dávám tisíc bodů. ()