Rogue One: Star Wars Story

• USA Rogue One: A Star Wars Story (více)

Alqarin

Píšu to nerad, ale za mě je Rogue One generická arkáda, která by udělala nejlíp, kdyby se vykašlala na snahu o epiku a přejmenovala se na Star Wars Battlefront: The Movie. Na všech rovinách se nabíhá na dobrou, ale celé to bití o mříže končí jen jejich mírnými otřesy, k prolomení nedojde ani jednou. Překvapivým plus jsou postavy, z nichž sice na trvanlivost aspirují jen slepý asiat a K-2SO (aneb nelegitimní potomek TARSe a Chappieho), ale chce se věřit, že ve filmu s funkčnějším příběhem (popřípadě v seriálu) by se tahle parta nakonec rozjela slibně. Jsou to pořád Star Wars a propriety i trademarky jsou tam, kde mají být, ale tahle poloepizoda se ve své bablblosti nedá brát jako víc než jen průměrně zábavná informativní výplň. ()

MartinezZ

Příliš mnoho licence, příliš málo Star Wars. Zdlouhavé, ve výsledku v podstatě takřka o ničem, Existence mnoha postav nadbytečná a, bohužel, plno zvratů, jednání a chování, ze kterých bychom byli unešeni v době vzniku původní sextalogie, už dnes jaksi nemůže zaujmout. Je to škoda, ale je to tak. --- Spoiler! A vzhledem k tomu, jaký smysl tam měla ta camea známých ksichtů, tak asi příští SW dějovou odbočku bez potíží dokáži ignorovat. /Spoiler! --- Působilo to na mě jak takové ty amatérské filmečky, kdy si fandové hrají na Star Wars jakoby s nějakým příběhem zasazeným do daného vesmíru ale z pohledu někoho jiného někde jinde - jen tady byly lepší efekty a podařilo se zverbovat pár známých asiatů, jednoho Inda, černocha, bělošku. Jen si nejsem jistý, jestli tam byl i nějaký Jihoameričan/Mexikánec/Portoričan a tak. --- PS: Ty CGI ksichty jsou fakt tragické, ale jako vážně strašně tragické. --- PPS: z hudby tam není absolutně nic zajímavého z zapamatování. --- PPPS: Příliš moc se snažily do filmu narvat všechno. Vesmír, exteriéry, rodinné drama, Republiku vs Povstalce, epické vesmírné bitvy. Prostě ždímačka na peníze, žádné Star Wars. --- 2,5 ()

kareen

Nevím, jestli je to tím, že si neumím Star Wars pořádně užít bez hlavních hrdinů, nebo tím, že pro mě noví propagonisté nebyli dostatečně zajímaví, ale nějak jsem se pro tu různorodou partičku a jejich dobrodružství nemohla celou dobu pořádně nadchnout. Je sice fajn, že jejich postavy nebyly tak pohádkově jednorozměrné, jak je ve světě SW obvyklé, ale o to nepatřičněji pak mým uším znělo těch několik nezbytných vzletných proslovů. Akce a triky obstojné, ale zase nic, co by mě zvedlo ze židle. Je pravda, že mi dost chyběly jediovské souboje, které v této části příběhu pochopitelně být nemohly, ale čekala jsem alespoň nějaké pořádné bitky ve vzduchu s X-Wings. Bavit mě to vlastně začalo až ve chvíli, kdy se povstalci vydali získat plány Hvězdy smrti. Všechny ty souvislosti k notoricky známému příběhu mě zkrátka nenechaly chladnou a skoro jsem měla nutkání pustit si Novou naději. Oceňuji také absenci obvyklé bezstarostnosti, cesta k vítězství je tu draze vykoupena lidskými ztrátami. No a nepřekvapivě potěšil také Vader, to je jasné. ()

Paxxx.cz

Nová triologie SW (epizody 7-9) dopadla podle mě bohužel průměrně a tak nějak jsem je do tohoto universa nepřijal. K další tvorbě Disney jsem proto byl spíše skeptický, ale Rogue One se naštěstí povedl nad očekávání dobře - sympatické nové (kladné) postavy - vydařila se i volba záporáka, dobré gradování filmu v závěru (bitva na planetě Scarif) a skvělé propojení se čtvrtou epizodou této legendární sci-fi ságy. Všiml jsem si pár nedokonalostí v CGI - hlavně u Tarkina při pohybu a otáčení, ale nic zásadního to nebylo. Několik nudných chvil se tu sice taky našlo, ale naštěstí jich nebylo moc. Pro mě spokojenost a slušných 75%... ()

Praxis

Zklamání roku! První půlku filmu je vám totálně jedno, co se na plátně děje a nastupuje luxusní nuda zabalená v opulentním balení. Všichni se tváří jako kuní ksichty a vám je tak celkem šumák kdo má jaké ambice Naštěstí to zachraňuje druhá půlka, která je nadprůměrně skvělá, včetně luxusní velkolepé bitvy na oběžné dráze i na pláži, která se zlatým písmem směle zařazuje mezi TOP bitvy celého SW univerza. Kdykoliv vylezl ven Darth Vader, stříkal jsem blahem. Jo a absolutní konec je total úlet. Ale tak co. Neříkejte tomu SW a třeba vás to bude bavit. Já se od této myšlenky bohužel neodprostil a proto mě hodnocení bude slabší než nejslabší díl s Jarjarem.. 65% P. S. Jako sorry, kde jsou úvodní titulky?? ()

Ellmariachi

Jednoznačně pro mě osobně nejslabší SW film. Přesto do sebe něco má. Asi nejslabší jsou tentokrát pro mě postavy. Holčina mě nepřitahovala ani jako ženská a ani na mě neměla vliv hrdinky. Borec sympaťák ale tak trochu mi přijde, že by se to dalo i bez něj. Donnie Yen s parťákem to nedoženou. Příběh je vlastně klasika co jsme čekali. Konec ale vybočuje a to poměrně dost. Za něj tu 4tou hvězdu dám. 70 procent. ()

ArsenalEagle

Jednoduše to nejlepší ze světa Star Wars, co v této dekádě přišlo do kina. Jednoduché, úderné, temné, vtipné. Podobně kvalitních spin-offů si z takhle bohatého universa prostě nechám líbit kvanta, protože v nich vidím mnohem více potenciálu, než v šíleně blokbusterové nové trilogii, která se prostě nepovedla na spoustě frontách. ()

Karlas

Hlavní role, bez velikosti a charismatu, naštěstí nemohly narušit tento zajímavý přídavek k jedinečnému intergalaktickému vyprávění všech dob. Počáteční roztrpčelost naštěstí zahojily různé podněty ke krásným vzpomínkám. Vašutův dabing Dartha Vadera nebyl úplně nejhorší, ale myslím, že Pavel Rímský, nebo Jiří Klem by byli určitě lepší volbou. Úplný závěr si pak zasloužil jednu star navíc. ()

Jillen

Hudba film sráží velice dolů, ale i tak nemůžu po první projekci jinak. Nečekal jsem nic. Disney a jeho pokus probudit Sílu mě dostatečně uzemnil, každopádně takovýto kousek z předaleké galaxie si nechám líbit ještě párkrát. Cestou z kina jsem si pustil soundtrack k Nové naději a bylo to k nezaplacení. Po druhé projekci se musím omluvit Giacchinovi, jeho hudba roste s každým poslechnutím. Nemůžu se dočkat Blu-raye... ()

filmsim

Po velmi vlažném přijetí v Čechách (na západě jsou mnohem nadšenější), jsem byl mile překvapen. Ano, co se týče výtek k postavám, tak jsou oprávněné. Postavy (vyjma Jyn Erso) nejsou zdlouhavě a pečlivě představeny a nijak zvlášť rozvíjeny po celý průběh snímku, ale co se týče celkového dojmu, tak jsem s nimi neměl nejmenší problém, a když si na konci uvědomíme, k čemu skutečně sloužili, tak jejich přímočarost ani ničemu nevadí. Příběh taktéž nepřináší víceméně nic nového, objasní jednu důležitou logickou trhlinu z původní trilogie, ale jinak je také poměrně jednoduchý bez větších překvapení. Další výhradu mám k "oživení" již zesnulého Petera Cushinga pomocí CGI, které stále není dokonalé a po celý film tato postava působila nedodělaně až směšně, pocta tomuto herci to opravdu nebyla. Také zamrzí nevyužití Darth Vadera, který je v tomto snímku jen ve dvou scénách po dvou minutách. Jeho akční sekvence na konci je povedená, ale to je tak všechno. K jednoznačným pozitivům patří všechny ostatní vizuální efekty, které jsou jedním slovem fantastické. Akční scény jsou bravurní a napínavé. Hranice mezi reálnými exteriéry/interiéry a zeleným plátnem je zde takřka snímatelná. Na poli triků má tento snímek jen velmi málo konkurentů a za tento rok patří skutečně k tomu nejlepšímu. Za zmínku také stojí již zmíněná Jyn Erso v podání Felicity Jones, která i přes jednoduchý scénář dokáže diváka zaujmout. Taktéž výborný je zde Ben Mendelsohn, který si svého záporáka patřičně vychutnal. Když si tak procházím, co jsem o tomto filmu vlastně napsal, tak to nezní zrovna dvakrát lákavě, ale pravdou je, že mě film opravdu bavil. Na velkém plátně je to patřičný zážitek a špinavý válečný look, excelentní vizuál a umírání jak na běžícím pásu nejen vedlejších postav tomu dodává dávku "dospělosti", za kterou jsem (alespoň já) velmi rád. 7/10 ()

Laxik

Omlouvám se, ale kromě ohromně zábavného droida K-2SO (a krátkého Vaderova camea) tam nebyla ani jedna postava, která by mě nějak zaujala. Možná to bylo těmi příšerně přehrávajícími herci, možná tím ošoupaným tisíckrát viděným patosem, který mě hned několikrát donutil protočit panenky, možná tím, že dění nedávalo smysl. Počkat, čím je to vlastně odlišné od dobrých a tolik milovaných Epizod IV - VI? Abych pravdu řekl, netuším. Ale upřímně - ten příběh jsem prostě nežral. ()

JJ.Gibson

Po nepříliš povedených sedmičkových Star Wars, jsem se Rogue One bál jak čert kříže! Ale, bál jsem se tentokrát zbytečně. Dostal jsem pohodový film ze světa Star Wars, který hýřil vtipem, nápadem a nevykrádal sama sebe! Každé akční scény by se dali označit za epické a vše až na pár chvil příjemně plynulo. Možná obsazení bych udělal o něco zajímavější, přeci jen to mohlo přilákat trochu známější jména, ale nadruhou stranu jsem rád, že nám tu neběhá Shia Labeowulf nebo jak se píše :) Mile mě překvapil Donnie Yen, výborná postava!!!! Také bych vyzdvihl, že propojení s celým univesem filmů se povedlo a tento film do něj zapadá. Všichni jsme sice věděli jak to dopadne a co se na konci musí nevyhnutelně stát, ale styl vyprávění mi seděl a hlavně bavil, takže jsem s tím neměl nejmenší problém a Darth Vader, příjemná třešnička na dortu! ()

Sidonka

Na Star Wars jsem šla jen proto abych byla v obraze. A neboť jsem zcela nepatrně doufala, že alespoň částečně "pochopím" co na tom početná divácká obec má. Mise byla neúspěšná. Tohle jde fakt mimo mě. Bez humoru, slepené z nevěrohodných klišé, bez emocí, až na občasný krátký vizuální zážitek. Nic mně to nepřineslo (až na vítr v peněžence). ()

GodComplex

Je to nekde na pomezi fan fiction a kvalitniho prequelu k epizode 4. Vizualne a obecne produkcni hodnoty super, herecky to pusobilo kapku bckove a nektere charaktery byly na pomezi parodie viz. Forest Whitaker, pilot, nebo IP man jedi. Michael Giacchino cely zivot tak tvrde ripoval Johna Williamse az to dotahl na regulerni Star Wars soundtrack a vysledek podle toho zni, paradoxne ale mozna hudebne vyzivnejsi nez samotny Williams v poslednich SW. Obzvlast v posledni casti kde se to prelina do New Hope a zejmena sceny s Vaderem maji ale nefalsovanou Star Wars silu. Docela bych rad konecne privital Star Wars, ktere jedou uplne neco noveho a netoci se furt dokola kolem hvezdy smrti, tak snad priste. 6/10 ()

erased

Asi to ode mě jako fanouška prakticky jakékoli seriálové produkce nemůže vyznít méně relevantně, nicméně Rogue One trpí svou délkou, popř. jejím nedostatkem, a mnohem lépe by tento námět fungoval jako ústřední téma seriálu. Nedostatek prostoru pro expozici děje a především postav totiž filmu bere to, čím doposud všechny více i méně úspěšné Star Wars projekty oplývaly - soucitem s hrdiny. Trilogiím k tomuto konci pomáhaly příslušné počty epizod, u nové pak propojení s původní, a především poměrně skromný počet hlavních aktérů. Seriály působily málem až odpudivě v prvních sériích, ale s každým přibývajícím dílem se jejich původně nesympatičtí hrdinové postupně stávali stále více srdcovními záležitostmi. Rogue One nyní jako samostatný spin-off přichází s různorodou sebrankou, ze které by každý zasloužil k představení svůj vlastní půlhodinový prequel, ale mimo Jyn a Cassiana dostane méně prostoru, než generické vedlejší postavy z kdejakého akčního filmu. A jak mám s takto přitažlivým a zároveň odtažitým týmem prožívat jejich jedinou filmovou misi, když jsem se o všech jeho členech dověděl víc z promo materiálů? Ale dost remcání. Rogue One rozhodně není špatný. V první i poslední řadě je možná fan-service ale to nemůže žádnému fanouškovi vadit, obzvlášť když posluhuje tak nadšeně a po všech ohledech funkčně. Na vizuál, výpravu i samotné pojetí akce se kouká tak dobře, jak si jen tato franšíza zaslouží, ne-li i lépe. A představením odvrácenější strany Aliance splnil svůj účel beze zbytku. Jenže přes všechna taktně zamlčená superlativa, která bych o něm mohl vynášet, pro prvně zmíněný důvod na mě působí téměř bezduše. A já se u Star Wars dojímám příliš rád na to, abych se přes to dokázal přenést a brát Rogue One jen jako zábavný vedlejšák PS: Viděno v BFI IMAX, 3D oproti TFA nevýrazné, nicméně audiovizuální zážitek naprosto úchvatný. EDIT: Ale hovno bezduše. Jestli nemá dosud nejvíc-Star-Wars™-story dost duše, pak už nemá duši nic. Nebudu lhát, přetáček je rozhodně škoda, ale totální a bezelstná adorace je z Rogue One cítit na sto honů. Víc si snad fanoušek značky ani nemůže přát. ()

numi

Je to jiné, ale to se dalo čekat a těžko to filmu vyčítat. Surovější a akčnější pohled do galaxie far far away, ve kterém jsou největší bolístkou naprosto nudné postavy. A to už je čehokoliv se zančkou Star Wars na pováženou. Ale přežít se to dá. ()

Lucina84

Pokud by měla být sága po stránce dějové kompletní, tak tato epizoda vyplnila přesně to, co mě deptalo po ztvárnění epizody III, a sice ukradení plánů k Hvězdy smrti. Dobře, že to nepůsobí příliš velkolepě, protože se jedná o předehru na epizodu IV, která je z roku 1977. ()

Oppenheimer si připsal mimořádný rekord

Oppenheimer si připsal mimořádný rekord