Rogue One: Star Wars Story

• USA Rogue One: A Star Wars Story (více)

Agatha

Co jsem očekával před rokem od Epizody VII, to jsem dostal nyní, od čehož jsem neočekával téměř nic. Bravo! Perfekní a za mě teda velké překvapení. Nevím co dodat... Řekl bych, že až s Rougue One se síla konečně probudila! ()

JohnCZ

Je to Star Wars a není to Star Wars. Avizovaný lehce odlišný přístup se opravdu dostavil. Rogue One přináší malou epizodu zasazenou mezi původní díly ságy. Žádné žluté rolující titulky, žádní rytíři Jedi ani světelné meče, žádný klasicky černobílý boj dobro/zlo. I samotná Síla je tu dost upozaděná (krom kecání o ní). Rogue One je o dost temnější a jelikož příběhově nepřináší vůbec nic nového nebo šokujícího, pro nefanouška ságy může působit úplně zbytečně. Jenže baví. Opravdu baví. Baví takovým tím klasickým blockbuster stylem a kdo jako malý kluk hltá každičký střípek z tohoto universa, bude si opět libovat. Divák tentokrát dostává epické vesmírné bitvy, přestřelky jak z válečného filmu, honičky a překvapivě i hodně komorní scény. Je to výborně ozvučené, skvěle rozanimované, nechybí ani špetka humoru na odlehčení v podobě "až příliš upřímného" robota K-2SO (Alan Tudyk). Jednotlivé planety vypadají po umělecké stránce úžasně a hned bych si dokázal v těchto kulisách představit příběhovou RPG hru. Film samozřejmě není dokonalý. Souhlasím, že přestříhávání je tam znát. V první polovině se zbytečně moc se skáče z místa na místo. Určitě bych uvítal delší stopáž, obzvláště některé postavy by si zasloužily důkladnější prokreslení. Některé scény bych prodloužil. I svět by si zasloužil větší hloubku, filmy v něm stále kloužou spíše po povrchu. Za překvapivý závěr si ale Rogue One právem pátou hvězdou zasluhuje. A já chci stále víc! Chci mnohem víc! ()

vurhor

Těch interquelů by klidně mohlo být v těch známých sérií i víc. Nový Star Wars to pěkně dokazují. Už jen ten atypický fakt, že po úvodním "In a galaxy far, far away..." nezačne hrát základní znělka, ani rolovat expoziční titulky, ale rovnou vás to mrští do chladného vesmíru, slibuje, že tyhle Star Wars budou jiný. A ta jinakost se povedla, už to není o síle, rytířích Jedi atd., ale čistě o drsném boji Aliance proti zlému Impériu. A celkově to šlape dost dobře, obzvlášť ta atmosféra je vynikající. Bohužel část asi někdy v polovině filmu je poněkud únavná a krapet utahaná, navíc někteří z hl. protagonistů jsou do děje mrštěni jen proto, aby tam tak nějak byli. Poslední část je ale nadupaná jízda plná skvělé pozemní a především vesmírné akce, na kterou bylo radost se koukat. Hlavní hrdinka výborná - sympatická, pěkná a šikovná. Ve výsledku se jedná o kvalitní kousek, který by žádný fanda série neměl minout. Navíc Giacchino naprosto fantasticky nahradil mistra Johna Williamse v hudebním doprovodu. A přísahám vám, po zhlédnutí budete mít pekelnou chuť si jít okamžitě pustit Episodu IV - Novou naději, film na ní navazuje opravdu mistrovsky. Průměrné 4* ()

OndwaK

Rogue One se špatně srovnává, protože je to Star Wars film, který musí víc než všechny ostatní fungovat sám o sobě, přestože jednou z jeho nejsilnějších stránek je právě provázanost s epizodou IV a vůbec celým univerzem. Film dodává někdy až geniálním způsobem další dimenze filmům, které známe už desetiletí, ale trošku přitom zapomíná sám na sebe. K2SO byl geniální, ale jinak pro mě celý film táhli "zlouni" v čele s digitálním (ale setsakra povedeným) Tarkinem, hlavně při jeho hrátkách s Krennicem a samozřejmě Vader. Ten působí jako ta nejčervenější třešnička na dortu a jeho scény jsou obě na 6 hvězd, jen kvůli nim mám také chuť se na film jít podívat znovu. Zkrátka, trošku se nám to s povstalci vleče, ale když přimhouříme oko, tak je to skvělá, velmi temná podívaná a plusové body ode mě dostává i za nelítostný konec. Jen škoda, že ten soucit se dostavil v poctivé dávce jen u výše zmíněného kusu plechu. Jo a soundtrack taky nic moc. 78% Update: Po třetím zhlédnutí musím říct, že film vnímám spíš lépe, než hůře. Nečekal bych, že si budu moct výše zmíněné scény pouštět 15x za sebou a pořád se bavit a hudba je po bližším přezkoumání místy hodně fajn. Za slabinami si pořád stojím, ale zvyšuji na více objektivních 85% ()

PanCitron

Docela se mi líbila ta živost celého vesmíru, ačkoliv počítačové efekty opět místy ubírali na působivosti. Postavy spíše zachraňovali herci, než že by v nich bylo něco víc, ale musím za sebe říct, že jejich konec na mě vcelku fungoval. Asi nejzábavnější film o fungování teroristické buňky od Four Lions. ()

corpsy

Aj sa dalo čakať, že snímok získa rozporuplné reakcie ( aspoň tu na ČSFD ). Každý asi čakal epickú bitku od A po Z. Negatívne kritiky vypustili ľudia, ktorý nevedia o čom vlastne STAR WARS Cinematic Universe vlastne je. Je to o tých jemných a niekedy až zimomriavkových pocitoch počas sledovania, o tej rozprávkovosti ktorá túto ságu obklopuje, je to o tom, že dospelý človek sa dostáva do svojich detských čias a naopak deti sa stávajú dospelými. Je to mágia! Akcia tu je, je jej až až, lenže možno sa dostaví v inom okamihu, ako si - prepáčte za výraz - ´´obyčajný´´ divák praje. Je to krásny film, hlavne v závere, je to zrejme v tomto období najlepšia možnosť ako stráviť v kine dve hodinky, sú to STAR WARS aké tu ešte neboli, je to niečo na čo sa nezabúda. Skúste to. ()

berny2468

Já zklamán rozhodně nejsem, šel jsem rovnou na předpremiéru a jsem nadšen. Nejsou to klasické Star Wars, ale tím je to možná lepší. A ačkoliv je to díl, který je zbytečný, tak jsem rád, že byl natočen. Tato epizoda vypadá reálněji, ale přesto to zůstává pohádkou, a to je moc dobře. Postavy jsou zajímavé a hlavně umírá jedna za druhou a to i hlavní. Příběhu nemám víceméně co vytknout, ale přesto bych se delší verzi nebránil. A ta závěrečná bitva je pro mě zatím nejlepší bitvou ve SW. Herecky také skvělé, obával jsem se trochu Felicity, ale ta překvapila a Whittaker, byl úžasnej. Jediné co mi trochu vadilo byl hudební doprovod, který nic zajímavého nevymyslil a to je velká škoda, protože na tom vždy SW stálo. Zatím mě Disney překvapuje a zatím točí jen kvalitní filmy, tak snad to vydrží i pro další epizodu...85%. ()

sidzej

Škoda toho nudného úvodu a nie práve hviezdneho castingu i keď Felicity Jones to uhrala so cťou a bola po hereckej stránke tým najlepším. Občas to hraničilo s paródiou (ten číňan a jeho omielanie vety Sila je so mnou a ja som so silou.... ma fakt rozosmialo) a chýbali tomu úvodné titulky s Williamsovými fanfárami (nechápem prečo) ale aj tak sme sa nakoniec klasických hudobných motívov dočkali. Kladne hodnotím výskyt Darth Vadera ktorý má v závere filmu jednu megacool scénu a takiež záverečné cameo digitálnej Lei potešilo. Celá akčná druhá polovica filmu bola zábavná a zaujímavá ale ako celok je to veľmi nevyvážený film. Abramsova sedmička aj keď bola celkovo menej akčná bola ďaleko vyváženejšia a aj herecky výraznejšia. Ako spin-off k svetu Star Wars to ale ušlo. 3* a pol. 3D tentokrát slabé. ()

Peterssen

Z tohohle filmu jsem trošku rozpačitý - po shlédnutí prvního traileru jsem si říkal, že na to snad ani nepůjdu do kina, po prvních ohlasech jsem zadoufal, že by to mohlo být dobrý a tak jsem vyrazil. Koupě lístku určitě nelituju, ale Star wars už je v tomhle filmu opravdu jen značka, ze které se Disney stačí vyždímat co se dá (důkazem budiž merch, který je snad už úplně na všech možných i nemožných výrobcích). Ale zpět k filmu - často jsem četl, že je to "nejtemnější" z hvězdoválečných filmů a to je pravda, bohužel ale ne až tolik atmosférou, jako obrazem. Jedná se zřejmě o nový trend, že i v moderním multikině v super 4K rozlišení koukáte na film za bžilion a přitom máte problém rozeznávat kontury obličeje herců na plátně. A co se těch herců týká - hlavní dvojice mi bohužel zrovna dvakrát nevyhovovala. Věčně "drsný" nafouknutý obličej Felicity Jones mě vyloženě iritoval a Diego Luna sice hrát umí, ale charisma nikde. Radši bych dál víc prostoru Madsu Mikkelsenovi nebo Benu Mendelsohnovi. Zajímavý mi přišel nápad s "oživením" některých postav pomocí CGI, jen admirála Tarkina neměli nechat mluvit a ukázat ho jen na chvilku. Celkově jsem se nenudil, ale film hodnotím jako průměr. ()

ConanVJ

Hodně povedená epizoda 3,5. Příběh je pěkný a díky zasazení před epizodou IV. dost předvídatelný. Ale vůbec to nevadí, ba naopak. Konec filmu potěší nejednoho fanouška původní trilogie. Obsazení se povedlo a sposta herců mě potěšila. Akce je zde hodně a nejsou k zahození ani vtipné scény, kterých tu pár je. Efekty samozřejmě pecka a ozvučení i se soundtrackem také. Za mě 95% :) ()

curunir

,,TAK NEJAKO MÁM POCIT, ŽE SA ZO SILY BLBNE.“ __ Istým špecifikom doterajších hviezdnych epizód bola skutočnosť, že sa diváci nikdy z deja dopredu priveľa nedozvedeli, aby ich do kín prišlo čo najviac zvedavých. ,,Rogue One“ zažalo v kinách nepopierateľný úspech, takisto z dôvodu diváckeho záujmu, hoci pre znalých divákov musel mať dej už dopredu dané jasné kontúry. Jednoducho, kto videl III a IV epizódu vie, ako tento spin off skončí. Celkové dianie na obrazovke malo na mňa väčší dopad viacej v prvej polovici. Na hlavnú zápletku aj vedľajšie línie sa pomerne dobre pozeralo, napriek tomu som si v pribúdajúcej minutáži nevedel vytvoriť ku žiadnej z postáv taký vzťah, žeby ma jej konečný osud nenechal ľahostajným. Vizuálne spracovanie a apriórne všetky efekty bolo na ohromujúcej úrovni, chýbala mi však väčšia naviazanosť na pôvodné hudobné motívy Johna Williamsa, ktoré vo filme odznejú iba v niekoľko sekundových intervaloch, pritom si myslím, že by sa ich zapojeným do solídnej partitúry docielilo výraznejšie umocnenie podaktorých obrazov. (16 261. hodnotenie, 1116. komentár k filmu) ()

DEXTER099

Od tohoto dílu Star Wars, který je takové pojítko mezí díly ságy, jsem nic moc nečekal, ale o to víc mě tento film bavil. Nejsem sice zarytý fanda Star Wars,ale i tak se na to rád podívám. A ať jste fandové této série a nebo máte alespoň rádi sci-fi, tak se vám tento snímek bude líbit. Perfektní efekty, prostředí a i hlavní představitelka je sympatická a určité se dá oproti dnes moderním ženským hrdinkám, které musejí být snad v každém druhém filmu snést. Určitě hraje přirozeně a není protivná, jako všechny ty herečky, které pomalu v pubertě vezmou zbraň a zachraňují svět.... ( viz všechny ty hunger games,aliance a kdo ví, co ještě).Tato umělá pohlavní vyváženost, co se pěstuje v dnešních filmech, opravdu není nic pro mě, ale zde to není tak bijící do očí a i ostatní herci zde mají dost prostoru. Nejen proto mohu tento film doporučit. Za mě celkově 85 % a pět hvězd. ()

PauloZ

3* protože Abrams mě bavil víc. Hlavně postavy, které měly mnohem silnější charaktery, které jsem si dokázal oblíbit. Rouge one je nadusaný jménama, ale snad nikdo (krom dvojky Yen/Jiang, což byly vedlejší postavy a robota K) si mě nezískal na 100%. Vizuálně a akčně je to potom moc hezké, jenže co naplat, když tenhle díl se tak snadno zapomene. 3,5* ()

mad_ness

Zbytočné a ešte k tomu aj odfláknuté. Nech mi nikto nehovorí, že z 2 a štvrť hodinového scenáru sa nedá vytrieskať viac ako dve chytľavé frázy. Prosím Vás... Išla by som aj nižšie, ale nerada naschvál znižujem hodnotenie evidentne (a nepochopiteľne ?) úspešného výtvoru a koniec koncov sa na to pozeralo dobre, pretože obsadenie a zmes prízvukov boli parádne a chémia medzi postavami nepopierateľná, ale... nakoniec aj tak všetci skapali. ()

agentmiky

Mnoho fanoušků Hvězdných válek možná nahlíželo na nového režiséra Garetha Edwardse trochu skepticky, neboť jeho Godzilla žádným trhákem doopravdy nebyla, ale Rogue One se mu podle mě povedlo, a to velmi nadprůměrně. Tento rok jsme nedostali plnohodnotné pokračování z universa Star Wars, ale takovou výplň mezi třetím a čtvrtým dílem, která chce trochu více nastínit děj nám divákům týkající se Hvězdy smrti. Chtěl bych pochválit všechny za pojetí filmu, neboť již nepůsobilo tak, že je zaměřené spíše na dětské publikum, jako tomu bylo u Síly se probouzí. První polovina byla bezpochyby lehce nadprůměrná, ale nikterak mě nepřiváděla do varu. Seznámili jsme se s postavami (a to jich bylo fakt hodně) a byli jsme uvedeni do děje. Nezazlívám to autorům, protože vím, že to bylo důležité, ale za samotnou první půlku bych se rozhodoval mezi třemi a čtyřmi hvězdami. Pak přišla na řadu druhá půlka se závěrečnou bezchybnou neustávající akcí, která film vynesla o několik pater výše. Nečekal jsem, že hlavní postavy budou umírat jako na běžícím páse, o to více mě film překvapil. Darth Vader a jeho souboj s Povstalci (kteří mu byli pouhopouhými panáky) byl takovou třešničkou na dortu. Za mě dávám 81 % ()

Wysch

Tam, kde sedm epizod Star Wars v mým případě selhalo, tam z obou stran uzavřený příběh Rogue One u mě bodoval. Je to první SW film, kterej mě upřímně a do poslední kapky bavil. Můžou za to podle mě dva důvody - konečně více než jedna zajímavá postava (i.e. Han Solo, případně Finn ze sedmičky), která má svou úlohu, svou motivaci, svou historii a hlavně si se mnou vytvořila pouto. Až doposud až na výjimky nejzajímavějšími postavami všech Star Wars byli vždycky záporáci - Darth Vader, Palpatine a loni Kylo Ren) a všechny ty hlavní kladné postavy byly až na jednu a půl výjimky zcela ploché (samozřejmě Han Solo a loni půl Finna). V Rogue One konečně dostávám postavy, se kterýma cítím, které mají hloubku a charakter a minimálně dvě postavy Star Wars univerzum v mém případě skvěle oživují - Donnie Yen a Alan Tudyk. Obzvláště Tudykův Kej Tů eS Ou je naprosto boží charakter, žeru ho do posledního šroubku. A druhým důvodem, proč mě Rogue One tak bavil, je SPOILER! fakt, že žádná z postav tenhle film nemusí přežít. Haha! Triky jsou vynikající, skvělé, výborné, aspirant na technickýho Oscara; výprava kulervoucí; na každém záběru je vidět, jak moc peněz to stálo, a přitom to nepůsobí nijak prvoplánově. Zkrátka tím chci říct, že Rogue One u mě boduje i proto, že je to film, který pomáhá budovat univerzum Star Wars. Nejsem žádnej Star Wars fanda, nic navíc jsem nečetl, nehrál, neviděl, jenom těch sedm epizod (a tu sedmou jsem doposud ani neohodnotil, hanba mi!), ale od pátý epizody jsem měl vždycky dojem, že to univerzum je ohromné a mělo by se na něm stavět, každej film z hlavní série by ten vesmír měl budovat, ale v zásadě to udělala jen ta trilogie, kterou všichni zatracují, a hlavně teda třetí epizoda. Stejně tak mám dojem, že to dopadne s Rogue One - skalní fanoušci budou brebtat, protože to nejsou Star Wars. Nejsou. Rogue One není plochá laciná pohádka jako New Hope, Rogue One je v zásadě válečný film ze Star Wars univerza, film, jehož celý závěrečný akt je jedna velká bitva, a jehož konec se tak skvěle napojuje na New Hope, až mi z toho bylo na konec přes celý ten závor smutku, i pěkně u srdce, jak hezky ten film skončil. Jasně, základní osnova příběhu je nudle z nosu, jenže základní osnova Epizody IV i Epizody VII jsou nudle z nosu, o to víc, že sedmička jen prachsprostě kopíruje čtyřku. Rogue One je napsaný tak, aby byl uzavřeným příběhem, na nějž naváže Čtverka, a jako takový je napsaný velmi obstojně. O to obstojnějš, že je to vskutku film, který celý ten svět Star Wars obohacuje, pomáhá budovat, a hlavně dělá uvěřitelnějším. Pro mě výborný film. Jeden ze tří, který mě letos v kině opravdu vyždímaly. P.S. Nesouhlasím, že digitální omlazení bylo až tak špatné. Naopak. P.P.S. V roce 2023 už to digitální omlazení je fakt špatný :) ()

Oppenheimer si připsal mimořádný rekord

Oppenheimer si připsal mimořádný rekord