Rogue One: Star Wars Story

• USA Rogue One: A Star Wars Story (více)

Spike17

Prvních a posledních 20 minut je výborných, zbytek se nicméně utápí v prázdných dialozích a chabě vykreslených postavách, přičemž děj hraje na osudovost zásadního konfliktu a nenabízí žádnou přidanou hodnotu, kvůli které by mě zajímalo, co se na plátně odvíjí. Scény s Vaderem jsou precizní, to ale věru nestačí... Za mě bohužel zklamání roku. ()

Makky

Počiatočné skákanie z planéty na planétu a predstavenie postáv sa vyjasnilo veľmi rýchlo, čiže úvodná rolovačka nechýba. Kasting nesklame, úprimne však ani neohúri, priznajme si, také trefy ako Rey nemôžme očakávať každoročne. Zato postava robota bola opäť originálna a opäť fantastická. Z Impéria srší sila ako hrom, azda mimo Cushinga, ktorý je ako z animáku. Rogue One sú stále staré známe Star Wars, ako ich máme radi. I keď mi minuloročná porcia chutila viac, Rogue One je fajn prídavok a v žiadnom prípade hanbu nerobí. A je dobré, že sa podarilo všetky esá a prekvapenia filmu udržať v tajnosti, aby mal divák zážitok plnohodnotný. ()

gogos

Další příběh z jedné předaleké galaxie. Postavy, až na vyjímečného Darth Vadera a fenomenálního K2 moc nezáživné, neoslnivé, a až přehnaně lidské. Od začátku do konce víme co se bude dít, a tak nás nečeká parkticky žádné překvapení. I omlazené cameo se dalo předvídat. Nicméně. akce je úrovni, vizuál fenomenální , hudba a zvuk tradičně super a celková stylizace a výprava je bombastická. Tulák jeden mě za srdce nechytil, postavy mě nedojaly, nicméně snímek do ságy v pohodě zapadne a věřím tomu, že se jednou stane klasikou do chronologie. ()

blackrain

Ano,jsou to jiné Hvězdné Války. Mám z tohoto filmu velmi rozporuplné pocity, kterých se i po několika dnech od shlédnutí nemůžu zbavit. Příznám se, že miluju starou dobrou klasiku a tím jsem ovlivněná. Hlavní postava mi bohužel přišla nemastná a neslaná. Nevytvořila jsem si k ní vztah. Je to škoda. V podstatě mi bylo úplně jedno, co se s ní stane. ()

DH3Factor

Nečekaně svěží, Tulák jeden ušatá! Konečně někdo rozbil tu značně zatuchlou atmosféru okolo multižánrového mišmaše jménem epizoda VII a natočil něco co má koule. Celá ústřední parta brusiče Karhana je sice povrchní a nezajímavá, ovšem v rámci příběhu naprosto účelná. Podíváme se letem světem vesmírem a některé záběry z hučících motorů X-wingů bych si nejraději pouštěl stále dokola v nekonečném gifu! Za mě tak reparát na výbornou. Je to akční, nejsou přítomna slzavá údolí a Darth Vader je zase ten správný rozparovač bez skrupulí. Body navíc za uhlídanou logiku v rámci celého universa a zjištění, že Lucasův svět může fungovat i bez extravagantních soubojů světlonoši, rodinných melodramat a efektních výstřiků lávy včetně dalších tun jiného digibordelu. Prostě radost pohledět! ()

movieband

Edwardsův masterpiece. Jak jsem měl obavy, tak film dopadl nad očekávání. Jeden z nejlepších dílů Hvězdných válek. To, co jsem čekal, že se dostaví minulý rok, došlo se skoro ročním zpožděním. ()

Mikita

Pro mě zajímavé dovysvětlení úvodních titulků, které by mi stačilo převyprávět ve dvou větách. Místy jsem se vážně nudila a ani mě nezajímalo, co bude dál, přeci jen už výsledek byl tak nějak jasný ... Jednotliví hrdinové byli ale zábavní, tak pokud si odmyslím to SW universum, tak to bylo docela fajn sci-fi. Ale to obecné nadšení moc nechápu, to tahání peněz z fandů bylo sakra cítit. U mě vyhrála nostalgie Epizody VII, to jsem sežrala i s navijákem, ale Rogue One? Má fajn postavy ... a finále. Nečekala jsem nic a také nic nedostala. :) ()

Kaluž

Výplňový spin-off, bez jehož existence by se obešel nejeden fanda série. Ale peníze se musí točit i kdyby gungani z nebe padali, takže tak. Jednou v kině to stačilo, doma to mít asi nemusím (i když jako intro ke čtyřce… no uvidíme). Je to zkrátka zbytečný a nepříliš zábavný film. Což je prakticky ten nejhorší komentář, jaký si snímek odehrávající se v mé oblíbené předaleké galaxii může odnést. ()

italka63

Bylo to fajn, dostala jsem všechno, co jsem chtěla, vesmír, koráby, letecké souboje, pěchotu, trochu romantiky, trochu humoru, která přešla v závěru do smutku a jako třešinku na dortu, kromě Madse, také Donnieho Yena. Zasloužené čtyři hvězdy, i za hudbu. ()

Philcze

Hele, proč to nepřiznat - there's some stuff. Úvodní expoziční půlhodinka je relativní fail, kdy Felicity Jones řekne asi tři věty. Tradičně nadrozměrná finální bitva se táhne, ale všechno kompenzuje super obsazení, výborná atmosféra a drtivej závěr. Ale co je pro mě osobně nejdůležitější - asi v půlce jsem si uvědomil, že mě pro jednou vážně zajímaj nový postavy v SW (na rozdíl od tý přehlídky plochosti v TFA), a začalo trochu mrzet, že se vlastně nikdy nedočkám pokračování, což je něco, co jsem absolutně neočekával. Možná je to z velký části obsazením (Daisy a Boyega vs Mikkelsen, Mendelsohn, Felicity a Ahmed - to neni úplně fér souboj), ale tentokrát jsem byl vážně napjatej z toho, co se těm postavám stane. A to je v kontextu velký předvídatelnosti daný universem vlastně dost velkej úspěch. 90% ()

scroochy

Když je ve filmu o odvážných povstalcích zdaleka nejpovedenější postavou sarkastický robot, asi je něco špatně. ()

Helo

Aneb jak Abrams dostal řádně na prdel. Rogue One se totiž z velký části snaží o podobnej efekt, jako jeho E7, ale volí úplně jinou cestu. Svojí cestu, která ale naprosto perfektně zapadá mezi obě trilogie a to až takovým způsobem, že jsem při závěrečný scéně měl chuť poprvý v kině tleskat. A návrat k temnějšímu pojetí (ne že by E7 nebylo trochu temný) se povedl - přestože se člověk i zasmál - stejně jako hromada easter-eggů a pojítek s (nejen (schválně, kdo si všiml odkazů na Rebels?)) oběma trilogiema. Navíc Edwards ví, jak vizuálně diváka naprosto odpálit. Ukázal to v Godzille a teď ve spoustě scénách i tady. Lehký zklamání je asi jen z hudby, kdy se Giacchinovi sice povedlo složit poměrně "klasickou" SW hudbu, ale nedokázal tam vtěsnat nějaký nový téma, který by se člověku vpálilo do mozku - všechny ostatní epizody takový měly. ()

swed

Výplňová mezi epizoda hvězdné ságy potěší snad jen hardcore fanoušky, kteří budou se shovívavostí ignorovat rozbředlý děj a tuctové postavy, jen aby se na 2 hodiny vrátili do svého oblíbeného světa. Posledních 5 minut je ovšem geniálních. 6/10 ()

stration

Nejsem žádný veliký fanda Star Wars a asi proto jsem si film užil víc než ostatní. Nic jsem totiž nečekal a nijak zvlášť se netěšil. Děj je celkem prostý, ale příběh odsýpá rychle a ty dvě hodinky celkem utečou. Herci jsou v pohodě, nejlepší jsou scény se slepým Ip Manem. Ke konci se Rogue One protne s regulérními díly Star Wars a pomrkává na diváka skrze své fanouškovské univerzum. Bavilo mě to. ()

de_FACTO

Zdařílý hold těm, jež a long time ago in galaxy far, far away, bojovali, aby hvězdné války byly ukončeny, ale jejichž jména hvězdná historie opomíjí. ()

Colby Sawyer

Star Wars je láska vždycky byla a vždycky bude, o tom pro mě není pochyb. Na předpremiéru jsem šel s tím, že si film maximálně užiji, ať bude jakýkoliv. Naštěstí nemusím být nadšený jen z návratu do milované předaleké galaxie, ale i z toho, že film je prostě a jednoduše skvělý. Zároveň je nutno podotknout to i jak je rozdílný. Oproti klasickým epizodám je více drsný a fungující sám o sobě i mimo ságy, i když konec je vyložený cliffhanger na New Hope. Edwards naservíroval krásnou Felicity Jones, super-charismatického Madse Mikkelsena a drsného Dartha Vadera v tom nejlepším Star Wars hávu! ()

Blackhand47

TENTO KOMENTÁŘ OBSAHUJE SPOILERY: Rogue One bude jistě rozporuplným snímkem. Pomalejší tempo může naštvat spoustu lidi, vlastně jsou to jen na dvě hodiny natažené úvodní titulky čtvrté epizody, ale s pěkně akční poslední hodinou. Mě akce přišla taková dostačující, asi mě rozmazlil Doctor Strange, který byl po této stránce neuvěřitelný. Několik posledních minut bylo ale naprosto famózních. Film obsahuje také strašně velké množství cameí a rozhodně mě udivil Tarkin, který měl mnohem větší roli, než jsem vůbec čekal. Krennic mu nesahal ani po kotníky. Těžko říct, který hrdina z nové party mi nejvíc sedl. Již od začátku jsem měl takové tušení, že všichni zemřou. Film mě ale rozhodně bavil víc jak Síla se probouzí a beru jej rozhodně jako kvalitní přírůstek do Star Wars kanonu. Hodnocení vidím zatím na 80%. ()

Oppenheimer si připsal mimořádný rekord

Oppenheimer si připsal mimořádný rekord