Rogue One: Star Wars Story

• USA Rogue One: A Star Wars Story (více)

Flego

Rovnakým štýlom ako Star Wars sa uvedie aj tento snímok, zrýchlené rolovanie scén, aby sa divák zorientoval v postavách a politický aspekt, kde večne súperia proti sebe rozne skupiny. Rogue One je síce perfektne natočený, o technickej stránke nemože byť pochýb, horšie je to už z významom celého projektu, ak odmyslíme peniaze... Neprináša nič, postavy sú ploché a zachraňuje ich len vtipný robot. Lepší priemer. ()

Darneth

Nevím, kdy jsem odcházela z kina tak nerada, leč naprosto spokojená a s maximálním úsměvem od ucha k uchu :) Znovu jsem byla ta malá holka, která hltala s mrazením po těle každičkou scénu a dítě ve mě div nebrečelo štěstím...jo přesně tohle jsem chtěla vidět. Rogue One mi úžasně připomnělo pc hry, knihy, komiksy, zkrátka jsem měla dojem, že je natočeno s mnohem větším nadšením i fanouškovským zápalem, než Epizoda VII. Ano, kopnu si do ní čas od času fakt ráda. Pro mě tato našlápnutá jízda rozhodně neskončila a do konce roku mě čekají určitě ještě dvě projekce. I'M ONE WITH THE FORCE AND THE FORCE IS WITH ME... p.s. nikdy jsem tomu nevěřila víc :) ()

BMW12

Jednoznačně dosud nejhorší film ze světa Star Wars. Vůbec mě to nebavilo, noví hrdinové nejsou ani trochu sympatičtí. Jediné pozitivum filmu je Darth Vader a Donnie Yen. Jinak mi ten příběh přišel slabý. Tohle se vůbec nemůže rovnat předchozím SW filmům. ()

Jinny

Není to špatné. Kéž bych ale mohla říct víc. Pokud si po shlédnutí filmu pustíte trailery, je vám jasné, že ani Rogue One neunikl trendu dotáček na poslední chvíli. Čert vem, že v okamžiku, kdy studio do světa vypustí trailer, by už sakra měli mít jasno i o detailech příběhu a kde se různé scény odehrávají. Na začátku filmu navíc děj rychle snad pětkrát přeskočí z planety na planetu - což na plynulosti děje rozhodně nepřidá. Co se týče postav, tak jsou vesměs zahrané profesionálně, ale člověk do nich emocionálně neinvestuje. Nejsou prokreslené a člověk navíc ví, že se s nimi skoro jistě už v jiném filmu nesetká. Veškerá interakce mezi postavami se odehrává v klišé škatulkách a často i předepsaných větách. Smutné je, že nejlepší z postav je tvrdě upřímný přeprogramovaný imperiální robot K2. Původně možná měl vzniknout originálnější film, takhle z Rogue One vyšla solidní akční podívaná, kde místo hlavního antagonisty zaujímá úředník, kterého je vám i trochu líto, ale i Darth Vader se nakonec předvede v plné parádě. ()

poz3n

Má úcta k původním 3 epizodám Star Wars se nemění, ale má láska ke SW universu ano. Už to není, co to bývalo a každý další díl mě utvrzuje v tom, že všeho moc škodí. Rogue One není špatný film. Je to ale produkt, stejně jako byla Epizoda VII a stejně jako bude asi i epizoda další. Ohrané mustry schovávající se za rádoby nápaditou zápletku a šablonovitou ženskou hrdinku to bohužel podle mě jen dokazují. 5/10 ()

honajz

Docela sympatický pokus o návrat ke kořenům Star Wars, když to byly jednoduché a nepřeplácané pohádky odehrávající se vesmíru, s jednoduchým dějem a partou nadšenců, která bojuje proti přesile - před takovými dvaceti, třiceti lety by takový film moc fajn. V dnešní době ale nevím, nevím, sám jsem se u toho dost často nudil, některé scény mi přišly zbytečné a jiné nejasné (např. to získávání informací a likvidace spojek), samotná partička taky moc charismatu nepobrala, tedy až na toho pseudoJaponce. Stříleček ve vesmíru i na zemi je hodně, triků spousty, laserové paprsky lítají o sto šest... ale prostě už je to nudné. Zvláště když víme, jak to s Hvězdou smrti dopadlo. Pro fanoušky Star Wars universa a všech detailů, vychytávek, dořečení apod. je to jistě super, že mají další kamínek do sbírky, ale jako samostatný film uznávám technické kvality, scénář skřípe, ale aspoň je přehledné, oč jde, o logice nemá zde smysl mluvit, herci mně moc nezaujali, takže to vidím prostě na průměrné hodnocení. Zkouknout se to dá, ale že bych ten film nějak znovu vyhledával, nebo že by v něm byla scéna, která by mi utkvěla v paměti, to fakt ne. ()

rikitiki

Hodně se střílí. Film dodržel tradici otravných starwarovských postavček po vzoru C-3PO a Jar Jar Binkse, tentokrát v podobě přeprogramovaného ultraupřímného robota, který je někdy na zabití a jindy ujde. Fajn, a tentokrát i realisticky, je předvedeno, kterak se temná a světlá stránka sváří v duši jednoho z hrdinů. Moc prostoru to však nedostává, právě na úkor stříleček. Nad průměr film vyzdvihuje teprve úplný závěr, kdy se dočkáme mohutného mávání mečem a okázalých, světu Star Wars však slušících, gest. SHRNUTÍ: Han Solo chybí a princezna Leia je z počítačového plastu. ()

Pítrs85

Stokrát lepší než ta slátanina z loňska, ale to vlastně nic neznamená, protože první Star Disney Wars byl takový provar, že se z toho musí i starej Vader složit zase dohromady a spáchat pomstu svým červeným mečíkem na všech, co to mají na svědomí. To tady Gareth Edwards, narozdíl od Džej Džeje, aspoň našel koule a natočil si to, tak nějak, po svém. Bohužel první půlka se jednak táhne a jednak na vás chrstne toliko charakterů, že je vám už všechno jedno a jen si přejete, aby se ten kreténskej droid konečně odebral do křemíkového nebe... Naštěstí závěr filmu to trošku vytrhne a při scéně chodících tanků se ty zimomriavky aspoň na chviličku dostaví. Plus samozřejmě poslední scéna Lorda Vadera. IMHO všechny další díly po originální sextalogii jsou naprosto zbytečné, ale jestli vás to lidi baví, tak... (Felicity myšlenkami očividně někde jinde, ale to už je zas jinej příběh). 2,5* ()

Thomick

Vše, čemu jste se u blockbusterů smáli, a báli jste se to spojit dohromady. Ta bizarní koncovka na pláži byla jen pomyslnou třešničkou na kýčovitym dortu. A inovace? Hlavní postavy umírají vostošest, ale třeba u "káčka" to působilo vyloženě jako vysvobození. A u ostatních to zase minimálně nemrzelo. Jynina krásná variace na Douglasovo vtrhnutí na Denholmův pohřeb potěšila, ale to asi úmysl scénáristů nebyl. A dál už zůstává snad jenom Giacchiniho dokonale podprahová hudba. Jinak prostě nenacházim pozitiva. --- Star Wars svět jsem měl vždycky radši než ten Pána Prstenů nebo Harryho Pottera, nikdy mě ale nepřiměl zařadit se k fanatickym následovatelum kultu, a teprve tady se ten rozdíl mezi oblíbeností a regulérnim fanděnim projevil naplno. Těžko říct, co všechno by se ve mně muselo pohnout, aby se právě takhle plnily moje sny jako mnohým uživatelům tady. ()

TheEvilTwin

Konečně star wars, co mají hlavu a patu a nejsou nijak složitě zamotané, jak jsem původně očekával. Konec není žádná střela, ale to se asi dá čekat, vzhledem k tomu, že je to jakoby "mezidíl". ()

HellFire

Stejně jako v případě nových Star Wars je to sázka na jistotu. Jako taková mě ale nijak nezaujala, žádný moment nebyl výjimečný a budu si pamatovat leda robota. ()

eraserhead666

Jo, tohle jsou staré dobré Hvězdné války, jak jsem si je zamiloval. Bez remakového patosu a okatého (zdůrazňuji "okatého") vykrádání starších kousků. Tohle je prostě super prequel čtyřky i s parádním retro nádechem. Cushing mě naprosto rozsekal (neřeším etiku věci, jen jsem fakt čuměl na drát). ()

SLOTH

Jak řekl Pomo " jiné star wars". To ale neznamená že horší! naprosto napínavé bez hluchých míst. A upřimě vy trubky, čekali jste, že bych mohl dát méně jak 5 hvězd? ()

ARI50

Opět spokojený s tímhle kouskem nejvíc se mi líbila post apokalyptická destruktivní nálož, rozhodně se na efektech nešetřilo příběh výborný. ()

Necrotongue

Snímku jsem udělil dvě hvězdičky a myslím, že i to je zbytečně mnoho. Jsou vlastně jen za kostýmy, které odpovídají původní trilogii a za postavy guvernéra Tarkina a princezny Leiy, které se velmi věrně podobaly originálům. Zbytek byla katastrofa, které by slušel odpad!. Tvůrcům zjevně nestačil už tak chabý scénář, takže film "vylepšili" takovým množstvím patosu, že se dá měřit jen na cisterny a dostavil se dokonce i slepý kung fu hrdina jako pomyslný hřebík do rakve. Myslím, že už by se od dalších podobných pokusů mělo v zájmu lidstva upustit. ()

luka4615

Na samotný začátek si dovolím parafrázovat slogan jedné známé značky. „Když tu ságu prostě miluješ, tak není co řešit.“ Star Wars pro mě jsou a vždy budou těžkou srdcovou záležitostí, kterou si budu až nadosmrti hýčkat ve svém filmovém srdci. Rogue One: A Star Wars Story kráčí přesně tam, kam se očekávalo. Obsahuje totiž koňskou dávku nostalgie a pamětihodných scén, které jsou působivě rámovány solidními hereckými výkony, povedeným soundtrackem a příběhem, který původní sérii nevykrádá, nýbrž krásně obohacuje. Toto všechno je zabaleno do úhledného a na první pohled uhrančivého vizuálu, který mě od první vteřiny vtáhnul a už nepustil. Rovnež musím ocenit i fakt, že režisér Gareth Edwards vykreslil Povstalce jako obyčejné vojáky, kteří jsou ochotni pro vyšší dobro zabíjet a intrikovat. S tímto atributem jde také v ruku v ruce i styl natáčení akčních scén, které si nezadají s kdejakým válečným snímkem. Pomyslnou třešničkou na tomto geek dortu se jeví zakomponování Dartha Vadera do filmu, jehož scény Vám budou nutně evokovat nějaký atmosferický horor. Snad jedinou vadou na kráse tohoto filmu bylo přílišné "přelétávání" mezi lokacemi a "WTF" role Foresta Whitakera. Takže co dodat závěrem? Gareth Edwards natočil vizuálně vybroušené a vtahující pojivo mezi epizodami III a IV, jež bez problému obstojí i jako samostatný film. A i když má pár dílčích nedostatků, bohatě to vyvažuje skvělou akcí a neutuchajícím fandovským zápalem. Bravo, bravo, bravo! PS. Finální scénu lorda Vadera si nechávám záměrně až nakonec, jelikož právě ta aspiruje na jeho zcela nejlepší! (Viděno v kině CineStar Jihlava) „We have hope. Rebellions are built on hope!“ ()

JASON_X

Prosímvás vyměňte někdo odpovědný tu fotku Felicity Jones na jejím zdejším profilu... Docela hezká holka je to, hezkých fotek má na Googlu jak nasr... má jich tam hodně, no a tady vypadá jako nějaká blbka, v tom viktoriánským nebo jakým blbkovským kloboučku... No a jinak film se mi kupodivu moc líbil, i když jsou mi celý Star Wars, ta nepochopitelně populární pohádka pro americký děti, úplně šumák. Tentokrát ale oceňuju hodně dospělý a přesto místy vtipný příběh, žádné "roztomilé" emzáky v podobě infantilních zviřátek, žádného "legračně" kňourajícího zlaťouškého homorobota, zato vtipně hláškujícího bojového roboheteráka K-2, no a taky normální neexhibující herce a žádné namachrované primadonální celebrity. Potěšili mě Forest, Mads i už zmiňovaná Felicity, a líbil se mi i neznámý Diego Luna, který sice v reálu vypadá jako koště, ale ve filmu to byl celkem sympatický a charakterní týpek se stylovým retrosestřihem, se kterým jít do války proti Impériu by byla čest. Za mě bezkonkurenčně nejlepší díl celé hvězdněválkové série. ()

Beastmaster4

Film bych rozdělil na dvě půlky. První, kdy si říkáte (nebo alespoň já si říkal) "bože, to je nuda". Prokecaná polovina filmu, plná pro mě nezajímavých záběrů a hlavně hodně umělých a nucených scén otevřeného světa Star Wars, které měly navodit atmosféru nejstarších dílů ze ságy. Jenže se to dle mě nedaří, není to nějak dotažené a vypadá to hodně křečovitě. Druhá půlka, to jsou staré dobré Star Wars v moderním kabátku. Perfektně vizuálně zvládnutý přechod mezi starými a novými díly...jak atmosférou, tak celým vizuálem. Prostě paráda. Celkový dojem je tak zachráněný a určitě stojí za to se podívat. Pro fandy, pak 100% povinnost :-) Děj se odehrávám mezi novějšími díly 1 -3 a staršímy díly 4 - 7, kdy nám krásně vyplňuje časovou mezeru :-) ()

Oppenheimer si připsal mimořádný rekord

Oppenheimer si připsal mimořádný rekord