V neotřele odlehčeném duchu, díky kterému se film „LEGO® příběh" stal celosvětovým fenoménem, se dočkal vlastního filmového dobrodružství přirozený vůdce celého ansámblu – LEGO Batman. Ale v Gothamu se chystají velké změny, a pokud chce zabránit tomu, aby moc ve městě převzal Joker, který nemá za lubem nic dobrého, Batman bude možná nucen přehodnotit svůj pohled na svou dosud fungující jednočlennou skupinu občanské bdělosti a sebeobrany a snažit se spolupracovat i s ostatními a možná, ale opravdu jen možná, naučit se trochu uvolnit a získat nadhled. (Freeman Ent.)

blackJag

Ještě pořád slušná divočina, přesto ale o kus slabší než první kinařský lego nátěr. Ubral bych na stopáži i citových prodlevách. 70% ()

JoseBenes

Řekl bych, že dětem unikne spousta popkulturních odkazů a dospělí se naopak budou nudit, protože film je příliš infantilní - takže nakonec není ani pro jednu skupinu. ()

dragon94

Tak tohle se opravdu nepovedlo. Sem tam dobrý vtípek, sem tam dojemná scéna, ale celkově je to hroznej guláš co v některých částech... vlastně pořád... tlačí až moc na pilu. Všeho je vždycky o dost víc než by mělo být. Na jedno podívání neurazí, ale už asi nikdy více. 3* 50% ()

vyfuk

Kdyby mi někdo řekl, že LEGO si vlastně vybuduje svůj vlastní filmový vesmír a bude to jeden z nejlepších vůbec, tak bych tomu asi nikdy hlavně nevěřil. Ale oni dokázali vytvořit první všehochuť, která si našla tisíce ne-li miliony fanoušků. Nyní se prokazují druhým kouskem. Trochu netradičním, protože zde vlastně mluvíme o úplně jiném universu a jiné story line. A přesto se to dá skloubit.Což nechápu. Moje mánie na dánské kostičky je zpět a po dlouhé době jsem schopen si představit, že bych si zase koupil onu kouzelnou stavebnici. Natož, že Batman je můj nejoblíbenější superhrdina, tak hlavní postava zde se mi hned ze začátku znechutila a bylo mi hned jasné, že to celé bude muset sám napravit a napravit sebe klasika. Úplně normální klišé příběh. Kdyby nebylo té triliardy vtipných momentů a humorných situací. Tohle bylo něco. Nedokážu si skoro představit, že by v jedné jediné scéně bylo něco nevtipného. I jenom v rámci úšklebku. Sice může jít i o zcela dětinský humor, ale pro mě dostačující na to, abych se bavil. Cením, že na rozdíl od LEGO příběhu se to obešlo bez zásahu lidského světa. To je na tom to skvělé a jedinečné. Krom toho, v jakém filmu byste viděli Batmana bojujícího s King Kongem a Sauronem? Zároveň je to totální nevkusná kravina a zároveň zaručuje dokonalost. To je na tom to tuplem skvělé. Harry Potterovi trvalo sedm let, sedm knížek a osm filmů porazit Voldemorta. Batman to zvládl za pět minut. Ha?! ()

ghatos

No tak to je něco :) . Pan režisér a jeho kreativní proces bych chtěl vidět :) . Stačí se podívat na jeho Moral Orel a hned pochopíte o co tady jde. Každopádně to má zběsilé tempo - hodně divoký/přetažený a přitom vypointovaný humor...chválím tenhle tah na branku. 75%. ()

Guzo

Tvůrci měli k dispozici celou zásobu filmových (a komiksových) postav, ale absolutně nevyužili jejich potenciál na různé gagy Některé jsou tam spíše do počtu, nebo dokonce překáží. Díky tomu jsou tu záběry, kde jsou desítky charakterů, ale ani nemáte čas si je prohlédnout, protože jsou někde v pozadí nebo se vyloženě mihnou jen v jedné sekundě. Celkově mi režie přišla dost zmatená a střih zbytečně rychlý - zřejmě se tím dosáhne uvěřitelnějších pohybů lego figurek, ale za vysokou cenu. Samotná postava Batmana je fajn, občas se mu hlášky povedou, občas ne, ale film alespoň nenudí. 55 % ()

D28

Veľa zábavy a postáv, až je mi trošku ľúto, že nie pre každého. Normálny človek len ťažko stíhá všetko zachytiť a oceniť kvantum výborných nápadov a humoru. Mňa - nemodernú a vyžívajúcu sa v dabingu naviac nesmierne potešil David Novotný. ()

drackula

Neskutočná kanonáda vtipu a strhujúca akcia. Možno by to chcelo ešte trochu strihnúť, lebo tu boli aj trochu nudné pasáže, ale napriek tomu veľmi pobavilo. Kvantum odkazov, ktoré ocenia najmä znalci komiksov, ale Batmanovo EGO pobaví aj bežného diváka. Podstatne lepšie ako Lego Movie. 90% ()

KeithMaxwell

Nepochybně jeden z nejlepších filmů roku překonávající i 5* Lego Movie, obrovské množství nápadů, vtipů nejen na komixový svět (v celém filmu není ani jeden trapný nebo laciný vtip, který jiný film pro děti tohle má?) i adekvátně zvolených vážnějších scén, akce a parádní volby záporáků vytvářejí maximálně zábavnou kombinaci. Prostě velice příjemná věc na zlepšení nálady. ()

P1tr

Lego Batman úspěšně navazuje na styl nastavený úžasným Lego příběhem a přináší nám solidní zábavu, která ovšem nefunguje tak bezchybně jako předchůdce a nepůsobí již tak svěže. Tvůrci dělají co mohou a zásobují nás mnoha zajímavými nápady a salvou vtipů, jenže občas to už přeháněji a mnohdy jsem se cítil býti nezastavitelnou kanonádou vtipů přehlcen a ubit. Příběh chytrým způsobem zužitkovává mnohé prvky z Batmanovy historie přímo a kromě toho nabízí také spoustu pro příběh nepodstatných pomrknutí pro fanoušky. Ačkoliv se do určité míry jedná o přehnanou, parodickou verzi Batmana, v mnohých ohledech je tato verze přesnější a věrnější predloze, než některé vážně adaptace. Kostičkového Batmana si bezpochyby užijete, jen se nejedná o tak přelomový a univerzální zážitek, jako u Lego předchůdce. ()

jefff

Oproti Lego příběhu bez hlubší myšlenky a pořádného příběhu. Humor tu je prvoplánový a sled akčních scén nepřehledný. Přesto to jaksi funguje, ale oproti prvnímu dílu zklamání. ()

KR4T4S

Někdy je méně více. Příliš hyper movie. Na druhou stranu je třeba ocenit, co vše do obrazu tvůrci protlačili. Vše se ale jen těžko dá usledovat a napodruhé to nenaláká. ()

Soweek

Stejně jako Lego movie, má Batman na konci silné pozitivní poselství pro všechny generace, které zvládá podat možná nejlépe ze všech současných animáků. Pravděpodobně se to stane silnou částí všech budoucích Lego filmů ( a že určitě přijdou, když tolik vydělávají ) To nic ale nemění na tom, film jako takový by měl být hlavně komediální a tahle složka tu velmi vázne. Postava Batmana je chvílemi až trapná a přejete si, aby byl v záběru kdokoliv jiný než on. Závěrečná multilicenční bitka naštěstí film zachraňuje z hlubin podprůměru a posouvá ho do koukatelných vod. ()

ZkuKol

spousta vtipů, akce, narážek a odkazů nezastře, že ta ohrana zápletka je až moc slabá a vlastně mě vůbec nezajímalo jak to dopadne ()

Sdoom

Lepší než první Lego film, ale ne o moc. Dobrý dojem kazí poměrně dost klišé a zbytečná zběsilost děje. Chtělo to některé scény nechat trošku plynout, lépe vypointovat a mohl to být jeden z nej animáků poslední doby, protože potenciál tam byl a v některých momentech byl i docela dobře ždímán. Slušné 3 hvězdičky. (Blu-ray, orig.) ()

Sci-fi Chrise Pratta míří na Amazon

Sci-fi Chrise Pratta míří na Amazon

08.04.2021

Další špatná zpráva pro letní sezónu v kinech – sci-fi blockbuster The Tomorrow War s Chrisem Prattem totiž po dohodě zamíří na streamovací službu Prime Video od Amazonu. Snímek původně zaštiťovalo… (více)

LEGO našlo nový domov

LEGO našlo nový domov

21.12.2019

Přestože série LEGO filmů odstartovala pod hlavičkou studia Warner Bros., společnost LEGO Group nyní hledá nový domov, který se jí nejspíš už dokonce i podařilo vyjednat. Série animovaných filmů… (více)

Batman a Nightwing mají režiséry

Batman a Nightwing mají režiséry

24.02.2017

Nová sólovka Batmana, jíž nedávno (režijně) opustil Ben Affleck, nakonec ulovila Matta Reevese (Úsvit planety opic). Studio Warner Bros. potvrdilo, že Reeves opravdu usedne za kameru, a Affleck dal… (více)

Lego Robin dostal pasující hlas

Lego Robin dostal pasující hlas

17.07.2015

Z loňského Lego příběhu se vyklubal takový hit, že studio Warner Bros. okamžitě rozjelo nový filmový vesmír. V září 2017 tak uvidíme celovečerák Lego Ninjago, v květnu 2018 regulérní pokračování Lego… (více)