V neotřele odlehčeném duchu, díky kterému se film „LEGO® příběh" stal celosvětovým fenoménem, se dočkal vlastního filmového dobrodružství přirozený vůdce celého ansámblu – LEGO Batman. Ale v Gothamu se chystají velké změny, a pokud chce zabránit tomu, aby moc ve městě převzal Joker, který nemá za lubem nic dobrého, Batman bude možná nucen přehodnotit svůj pohled na svou dosud fungující jednočlennou skupinu občanské bdělosti a sebeobrany a snažit se spolupracovat i s ostatními a možná, ale opravdu jen možná, naučit se trochu uvolnit a získat nadhled. (Freeman Ent.)

filmmovier

Nejlepší film domu, který postavil Batman za... no, hodně dlouho. Abych Ho (Batmana) tak jako parafrázoval, jo, tohle mě bavilo. A nejen proto, že tam byli Dalekové (dík moc) a Voldemort, ale protože to celkově prostě zase bylo neskutečně skvělý. Sice o něco slabší, než Lego příběh, ale skvělý. Opět neskutečná nálož odkazů, vtipů a parodií (Batmanovy krize), které stoprocentně fungovaly - vlastně stejně jako ty písničky, kterých naštěstí nebylo mnoho a nejsou tak příšerně vlezlé jako vy-víte-která. Zápletka s Jokerem byla výtečná, ale na konci už to bylo až příliš velké friendship, ale není to nic, co by vás nějak výrazně zklamalo, vlastně je to dost možná naopak. (- "Kdo je tvůj největší nepřítel?" - "Superman" - "Superman není záporák." - "Vážně? Tak v tom případě nemám největšího nepřítele.") JLA klidně mohla dostat víc prostoru, scéna z Pevnosti osamění byla perfektní a Lego Superman je nejen nejlepší Superman, ale taky je i vtipný (jakože skutečně vtipný a ne vtipný jako je normálně). Nesmírně parádní záležitost, kterou lidé mého věku ocení než mladší či starší, páč je to prostě přesně pro ně a dokonale to funguje, i když už to nemá tak velké kouzlo. Animák roku, DC film roku. Co takhle nějaký další LEGO film? 90%. Je to frajer! ()

Mrkvič

První půlhodinu jsem si užil moc. Vtipné a až jsem litoval, že je všechen ten humor podáván s takovou kadencí a že bych si potřeboval pustit film pomaleji a každý vtípek si rozebrat s pánem internetem. Jenže jak tempo zvolnilo, ustoupil i můj zájem o celý příběh. A co myslíte? No usnul jsem. ()

Ryuuhei

Být mi 10, asi jsem z tohohle filmu nadšenej. Jenže je mi o 20 let víc a přece jen mě už přešla taková ta dětská hravost, tudíž mě ani ztřeštěné dobrodružství Batmana, který se většinu filmu mydlí s až nechutným zástupem záporáků nejen z DC, nenadchlo a naopak přišlo děsivě infantilní. Jistě, dějová linka točící se okolo Batmanovy osamělosti a neschopnosti přijmout nikoho jiného ve svém životě překvapivě nepostrádala hloubku a jak se vyvíjela, působila velice pozitivním dojmem. Ale jinak? Ne, tohle mě prostě nebere. Nejsem fanouškem superhrdinů ani Lega, takže nejhorší možná kombinace u mě dostála i náležitého ohodnocení. ()

Lachtaan

Ultimátně nahláškovaná povinnost pro všechny, co se v dětství denodenně hrabali v kostičkách a co mají tak rádi netopýřího muže a celé univerzum jeho záporáků. Hlavně kvůli nim mám dost rád animované adaptace DC komiksů, ve hrané podobě se takové kadence Batmanových nemesis na jednom místě pravděpodobně nikdy nedočkáme. Lego příběh mi přišel před lety natolik ujetý, že jsem nikdy nedal šanci jeho dvojce. Na kostičkového Bruce Waynea ale dojít muselo a vůbec nelituju. [viděno na HBO GO 11.7.2021] ()

venison

"LEGO® Batman film" má oproti předcházejícímu filmu "LEGO® příběh" jednu vekou výhodu - NEZPÍVÁ SE V NĚM! Celkově příběh není ni stejně nechutně pozitivní.. Padá zde hodně přesušených hlášek, které u mě ovšem na úrodnou půdu nepadaly.. Mám raději sofistikovanější humor než vtípky vyhnané na hranici trapnosti.. Koukatelné až do konce, ale nenuťte mě si ""LEGO® Batmana" pustit opakovaně :-) Jinak věřím, že pro děti to musí být suprová zábava.. Prodeje LEGA vzrostou a svět komiksu si vychovává do budoucna své skalní fandy :-D ()

geklon

Je to vtipné, ale dlouhé. Kdyby tvůrci nelpěli na 100 minutové stopáži...Dal se z toho vymáčknout skvělej hodinovej filmík. ()

Pavlínka9

Chtěl jsem ten večer vidět něco odlehčeného, u čeho nebudu muset přemýšlet a ráda bych se zasmála :D :D No - a tady jsem přemýšlela - ale většinou - co to jako sakra? :D :D :D Nasmála jsem se dost a to spíš ve směru, jak je něco takového vůbec může napadnout - ale jo - je to fajn vtipná dvouhodinka, která si dělá srandu z ohromného množství věcí a tím, že je to ještě ke všemu animované a do toho ještě ve formě lega :D :D To prostě jinak nejde, než nad tím po shlédnutí ve výsledku nepřemýšlet :D ()

ivan bohatyr

Nic moc, vtípky takové divné, moc dobrých jich tam nebylo. Celkové mi to přišlo takové přeplácané a zmatené. K Batmenovi nacpou Pána prstenů a Godzilu no tak jako nevím no. Joker byl taky dost trapný. Uvažuji 2-3* ()

hroubek

Lego, Batman a DC, vrací úder. Mám rád lego, mám rád Batmana a i komiksy od DC a proto jsem byl zvědaví s čím tvůrci přijdu, a byl jsem dost překvapený, jelikož jsem dostal něco jiného. Tento film se tváří, že je pro děti a přitom má hlubokou myšlenku, kterou se snaží všichni scénáristé, a to jak komiksů, tak i filmů zobrazit co nejvěrohodněji. A to se jim tady daří velmi dobře, bohužel je to film pro děti a je z lega, takže se nějakého psychologického rozboru nedočkáme v plné míře, ale je to tam dost dobře naznačeno. Osamělost, hněv, a potřeba neustále oblékat netopýří oblek a znovu a znovu zachraňovat město. Tímto se naráží na komiks Návrat Temného rytíře, Jokerova snaha o Batmanovu pozornost připomene zas Kameňák a takových to chytrých narážek je tam více. A to se mi na celém filmu líbilo nejvíce. Je vidět, že tvůrci znají Batmanovu historii a umí s ní pracovat, dělat si z ní legraci a vzdávat jí obrovskou poctu ať už jde o drobné narážky v podobě obrázku, kostýmu nebo typické stylizace komiksů či seriálu s Adamem Westem. A to jsou jen narážky na Batmana a komiksy, ale u toho to nekončí, takže se dostaví narážky na filmy(Pán prstenů, Harry Potter, King Kong, a hlavně na romantické filmy, kterým vládne Jerry Maguire) a nebo pop-kulturu, hudbu atd(asi všichni tvůrci mají akcie Applu, že je snad v každém druhém záběru). A tady se dostavuje největší nedostatek filmu. Příběh. Příběh, který je strašně jednoduchý, že prostě nudí, i přestože má výbornou akci a spoustu hravých a zábavných nápadů. A je to škoda, protože se na příběhu mohlo zapracovat mnohem lépe, aniž by to ublížilo celému filmu. Lego Batman film je dobrý film, který je pro fanoušky komiksů jak dělaný, dospělí ocení přesah a děti si užijí akci a humor. PS:Úvodní popisováni log studií za hudby z Temného rytíře nemá chybu. ()

Yoda sama

Áno, opäť je to vizuálne totálne šialené a vypiplané, no tentokrát brainstorming hŕstky scenáristov spočíval viacmenej len v tom, kto vymyslí viacej odkazov a koľko záporákov sa do filmu zmestí. Nemôžem povedať, že som sa nebavil, alebo že by mi posolstvo o rodine nejako prevracalo žalúdok, no nápady Lorda a Millera sú diametrálne pocitovo iné, než nápady tímu stojaceho za touto "sólovkou". ()

VanTom

Po několik desítek minut musela téměř dokonalá charakterizace samolibého, totálně husto-kruto-přísného, temného, jenže úplně osamělého Batmana svým přesně načasovaným, sebeironickým (META)humorem dostávat každého znalého fanouška do kolen („Pane, mám o vás trochu strach. Podobnou fází jste prošel v roce 2016 a 2012 a 2008 a 2005 a 1997 a 1995 a 1992 a 1989 a tou bizarní v roce 1966.“ - Alfréd na Bruceovy reminiscence na rodiče :-)). Ulítlý, i když hlavu ani patu nepostrádající děj se sice záhy přeplácal a vyvrcholil standardní zběsilou monstr-akcí, svou "komiksovo-stavebnicovou" kvalitou však překvapil. ()

Trustme

Film ve kterém je vše po čem divák roku 2017 touží a neodvážil se pomyslet, že někdy spatří. Něco takového tedy muselo být stvořeno z digitální stavebnice LEGO. Neskutečný nahláškovaný nekorektní nekonečný vtipný parodický remix, který nelze stíhat vnímat zrakem i ušima najednou ani pokud jste LEGO® Batman. ()

Mishqo

75% ... Sekluzívny, introvertný, nihilistický egoista je nútený sa naučiť spolupráci a nebáť sa pustiť aj iných ľudí do svojho srdca. ()

lykan9

Až se divím, jak je možné, že Lego Batman film má horší hodnocení než jeho předchůdce Lego příběh. Lego Batman je mnohem propracovanější, postavy jsou zajímavější a hlavně konečně jsem se dočkal správných suchých hlášek. Obzvlášť mě velmi pobavily narážky na prakticky všechna filmová zpracování Batmanů. U toho jsem se vyloženě lámal smíchy. Jo a rozhodně nesmím zapomenout na Robina bez kalhot... a mohl bych pokračovat. Určitě doporučuji a já se již těším, až si tuhle řachandu pustím znovu. ()

Sany33

V prvom rade by som rád pochválil Arnetta, ktorý ten hlas Batmana úplne zabil a išiel by som si ho viac keby daboval Affleka, ale to sa asi nestane. Mám rád LEGO príbehy, lebo sa v nich dá pohrať z fantáziou, určite nie je možné robiť také veci ako v LEGO príbehu, kde nie je žiadna predloha ale aj tento okresaný príbeh Batmana sa mi veľmi páčil. Som rád že si autori zobrali na paškál Batmana lebo sa mi zdá z DC univerza taký najviac vážny a je teda iba dobré, že je jeho vážnosť takýmto spôsobom odľahčená. K tomu množstvo narážok na DC univerzum a vtipné gagy. JA som si film v kine maximálne užil, horšie to už bolo s mojím synom, ktorý tomu humoru nechápal a tak sa iba pozeral ako LEGO panáčik bojuje s iným LEGO panáčikom a potom sa to končí happy endom. Tam som pochopil, že LEGO filmy sú dosť často situované dospelému divákovi. To teda berie trocha filmu rating ale inak pecka. Len tak ďalej. 83% ()

Sci-fi Chrise Pratta míří na Amazon

Sci-fi Chrise Pratta míří na Amazon

08.04.2021

Další špatná zpráva pro letní sezónu v kinech – sci-fi blockbuster The Tomorrow War s Chrisem Prattem totiž po dohodě zamíří na streamovací službu Prime Video od Amazonu. Snímek původně zaštiťovalo… (více)

LEGO našlo nový domov

LEGO našlo nový domov

21.12.2019

Přestože série LEGO filmů odstartovala pod hlavičkou studia Warner Bros., společnost LEGO Group nyní hledá nový domov, který se jí nejspíš už dokonce i podařilo vyjednat. Série animovaných filmů… (více)

Batman a Nightwing mají režiséry

Batman a Nightwing mají režiséry

24.02.2017

Nová sólovka Batmana, jíž nedávno (režijně) opustil Ben Affleck, nakonec ulovila Matta Reevese (Úsvit planety opic). Studio Warner Bros. potvrdilo, že Reeves opravdu usedne za kameru, a Affleck dal… (více)

Lego Robin dostal pasující hlas

Lego Robin dostal pasující hlas

17.07.2015

Z loňského Lego příběhu se vyklubal takový hit, že studio Warner Bros. okamžitě rozjelo nový filmový vesmír. V září 2017 tak uvidíme celovečerák Lego Ninjago, v květnu 2018 regulérní pokračování Lego… (více)