Dark Matter (TV seriál)

Sci-Fi

USA, 2015 - 2017, 28 h 10 min (Minutáž: 26x50 min)

Craig Wright

Melissa O'Neil, Anthony Lemke, Alex Mallari Jr., Jodelle Ferland, Roger R. Cross, Zoie Palmer, Marc Bendavid, Melanie Liburd, Shaun Sipos, Torri Higginson, David Hewlett, Ellen Wong, Kris Holden-Ried, David Richmond-Peck, Inga Cadranel, Mike Dopud, Jessica Sipos, Ennis Esmer, Daniel Fathers, Conrad Pla, Wil Wheaton, Jon Cor, Natalie Brown, Chloe Rose, Franka Potente, Rob Stewart, Amanda Brugel, Ruby Rose, Gage Munroe, Russell Yuen, Mung-Ling Tsui, James Binkley, Katie Messina, Tara Yelland, Billy MacLellan, Jean Yoon, Stephen Park, Matt Purdy, Daniel Kash, Alexandra Ordolis, Milton Barnes, Hiro Kanagawa, Robin Brûlé, Andrew Jackson, Grant Nickalls, Christian Bako, Tig Fong, Carlo Rota, Trenna Keating, Will Bowes, Nigel Bennett, Mark Gibson, Tim Finnigan, Emily Coutts, Jordan Gray, Mpho Koaho, Shawn Storer, Jonas Chernick, Michael Rinaldi, Marty Adams, Ross Hull, Vieslav Krystyan, Christopher Cordell, Brittany Johnson, Paulino Nunes, Christine Horne, Kyle Mac, Jim Codrington, Allen Keng, Charlie Hamilton, Richard Fitzpatrick, Ayisha Issa, Rachael Ancheril, Dennis Andres, Michael Reventar, Tom Barnett, Chad Allen, Dan MacKay, Michael Bisping, Anna Hopkins, Sean Bell, Amber Goldfarb, Amy Matysio, Genelle Williams, Amos Crawley, Von Flores, Jonathan Goad, Ian Matthews, Dylan Trowbridge, Seán Cullen, Eugene Clark, Peter DaCunha, Adrianna Di Liello, Jim Annan, Katie Griffin, Paolo Mancini, Michael Rhoades, Kate Drummond, James Gilbert, Alex Poch-Goldin, Brianna Goldie, Michael Boisvert, Ronnie Rowe, Dan Jeannotte, Pat Mastroianni, Matt Wells, Michael Brown, Conrad Coates, Mishka Thébaud, James Cade, Kiana Madeira, Hamza Fouad, Dalmar Abuzeid, Paul Sun-Hyung Lee, Simu Liu, Clyde Whitham, Sara Garcia, Gordon Hecht, Stephanie Belding

No vida, pilot mě velice zaujal a zatím se to vybarvuje pěkně. Hlavně doufám, že to neupadne do stereotypu, protože zatím to působí neokoukaně a postavy jsou sympatické. Držím palce! Hodnocení až po první sérii :) PS: nečekejte žádnou trikovou bombu, přeci jen je to začínající seriál... :) 3.9.2015 - doplnění po shlédnutí první série - rozhodně lepší z dvojice novinek. Oproti Killjoys nepůsobí tak křečovitě a herci jsou mi o dost sympatičtější. Zajímavý závěr série sice potěšil, ale pořád tomu něco chybí a bohužel ne každý díl byl povedený. Tak jako tak se těším na druhou sérii a doufám, že kvalita půjde jenom nahoru :)(17.6.2015)

// Temná hmota versus moje očekávání poprvé: Po traileru si nejspíš každý normální člověk říkal, že tady půjde o hodně levnou vykrádačku Hvězdné brány. A vlastně to i celkem sedí - byla by ale škoda seriál hned odsoudit. Přece jenom ten požmoulaný koncept, pomalu rozbalený v úvodní epizodě, vypadá a zní docela zábavně, na ta herecká dřeva se relativně dobře kouká a pár světlých momentů by se tam našlo. Ačkoliv to dál sledovat nehodlám (především kvůli vysoké kvalitě hafo jiných seriálů, u kterých se nebojím přemýšlet), jako neškodné béčko to u mě prochází. 50%(18.6.2015)

• DassemUltor

Jsem povrchní hlupák a ignorant - já vím. Ale vydržel jsem doslova asi jen první dvě minuty. Jakmile naběhl prvotní souboj, tak jsem si okamžitě udělal svůj ignorantský obrázek a musel jsem to vypnout. Jsou prostě lepší věci na zabití času. Například jsem ještě nedokoukal Soprány ani The Wire.. tak co tady vůbec řeším? :) 1* za to, že to je "sy fy"(5.8.2015)

Konečně je tu nějaký nový sci-fi seriál z vesmíru. Tohle se Syfy celkem povedlo. Překvapuje mě nízké hodnocení. Je tam opravdu cítit atmosféra Hvězdné brány. :) Skupinka 6-ti lidí se probudí uprostřed hlubokého vesmíru na lodi bez jakýchkoliv vzpomínek. Nezapomněli ale své znalosti a dovednosti. Po vyřešení prvotních problémů postupně zjišťují, co se děje. Objeví i palubního androida, který s nimi po prvotních neshodách začne spolupracovat. Po vyváznutí z prekérní situace se dostávají na planetu, která má být cílem jejich mise. Tam se dozví další skutečnosti. Poté se nachází před morálním dilematem. Celou situaci změní zjištění jejich identit a následně i jejich minulosti. Naše posádky Razy začíná nová dobrodružství. Nechybí občasná zrada a stále přítomná vzájemná nedůvěra. Časem se ale spřátelí a stane se z nich něco jako rodina. Ke konci řady dojde k dalším novým odhalením. Finále mě vážně překvapilo. Ve 2 sérii se stala spousta věcí. Došlo k mnoho zvratům. Některí postavy děj opustily a jiné se do něj přidaly. :) Je tu 3. série a s ní další problémy. Dojde k mnoha odhalením a naplní se některá proroctví. Seriál byl bohužel ukončen... "Star Wars epizoda 36, prý je to klasika." :D(15.6.2015)

Pilot prekvapil, nadchnul a vzbudil zvedavost! Po deseti epizodach me to opravdu bavi a jsem zvedavy... Neni to sice zadna super nonstop akce, ale ma to nejakou pribehovou linku, postavy svou neznamou minulost odkryvaji pomalu ale jiste a zjistujeme ze to nebudou az takovi vyvrhelove jak se puvodne zdalo... Herecky je to zvladnute taky slusne a co je hlavni, jsem zvedavy na kazdy dalsi dil... snad scenaristum nedojde fantazie... zatim prijemnych 73% !!(24.8.2015)

• - Mezi postavami komiksové předlohy a seriálu je několik rozdílů. Jednička (Marc Bendavid) měl původně zelené oči, v seriálu je má hnědé. Android (Zoie Palmer) byl původně navržený jako muž. (UncleMorty)

• - Když se v 11. epizodě Dvojka (Melissa O'Neil) vrátí z kosmu do lodi a mluví s Tashou (Jessica Sipos), střídá se záběr zepředu a zezadu. V záběru zepředu má Tasha vždy zvednuté ruce v bojovém postoji, v záběru zezadu je má však spuštěné k bokům. (spacemaster)

• - Joseph Mallozzi často na svém blogu zveřejňuje dodatečné informace k seriálu včetně doplnění příběhu a vystřižených scén, které nebyly vysílány. (spacemaster)