Dark Matter (TV seriál)

Sci-Fi

USA, 2015–2017, 28 h 10 min (Minutáž: 42–45 min)

Craig Wright

Melissa O'Neil, Anthony Lemke, Alex Mallari Jr., Jodelle Ferland, Roger Cross, Zoie Palmer, Marc Bendavid, Melanie Liburd, Shaun Sipos, Torri Higginson, David Hewlett, Ellen Wong, Kris Holden-Ried, David Richmond-Peck, Inga Cadranel, Mike Dopud, Jessica Sipos, Ennis Esmer, Daniel Fathers, Conrad Pla, Wil Wheaton, Jon Cor, Natalie Brown, Chloe Rose, Franka Potente, Rob Stewart, Amanda Brugel, Ruby Rose, Gage Munroe, Russell Yuen, Mung-Ling Tsui, James Binkley, Katie Messina, Tara Yelland, Billy MacLellan, Jean Yoon, Stephen Park, Matt Purdy, Daniel Kash, Alexandra Ordolis, Milton Barnes, Hiro Kanagawa, Robin Brûlé, Andrew Jackson, Grant Nickalls, Christian Bako, Tig Fong, Carlo Rota, Trenna Keating, Will Bowes, Nigel Bennett, Mark Gibson, Tim Finnigan, Emily Coutts, Jordan Gray, Mpho Koaho, Shawn Storer, Jonas Chernick, Michael Rinaldi, Marty Adams, Ross Hull, Vieslav Krystyan, Christopher Cordell, Brittany Johnson, Paulino Nunes, Christine Horne, Kyle Mac, Jim Codrington, Allen Keng, Charlie Hamilton, Richard Fitzpatrick, Ayisha Issa, Rachael Ancheril, Dennis Andres, Michael Reventar, Tom Barnett, Chad Allen, Dan MacKay, Michael Bisping, Anna Hopkins, Sean Bell, Amber Goldfarb, Amy Matysio, Genelle Williams, Amos Crawley, Von Flores, Jonathan Goad, Ian Matthews, Dylan Trowbridge, Seán Cullen, Eugene Clark, Peter DaCunha, Adrianna Di Liello, Jim Annan, Katie Griffin, Paolo Mancini, Michael Rhoades, Kate Drummond, James Gilbert, Alex Poch-Goldin, Brianna Goldie, Michael Boisvert, Ronnie Rowe, Dan Jeannotte, Pat Mastroianni, Matt Wells, Michael Brown, Conrad Coates, Mishka Thébaud, James Cade, Kiana Madeira, Hamza Fouad, Dalmar Abuzeid, Paul Sun-Hyung Lee, Simu Liu, Clyde Whitham, Sara Garcia, Gordon Hecht, Stephanie Belding, Brendan Beiser, Alexandra Scott, Doug MacLeod, Thomas Mitchell, Darrin Baker, Laura Cilevitz, Michael Ayres, Ish Morris, Craig Burnatowski, Moses Nyarko, Brian Frank, Jung-Yul Kim, Megan Murphy, Joel Keller

Pilot prekvapil, nadchnul a vzbudil zvedavost! Po deseti epizodach me to opravdu bavi a jsem zvedavy... Neni to sice zadna super nonstop akce, ale ma to nejakou pribehovou linku, postavy svou neznamou minulost odkryvaji pomalu ale jiste a zjistujeme ze to nebudou az takovi vyvrhelove jak se puvodne zdalo... Herecky je to zvladnute taky slusne a co je hlavni, jsem zvedavy na kazdy dalsi dil... snad scenaristum nedojde fantazie... zatim prijemnych 73% !!(24.8.2015)

Na tento serial mam naozaj tazke srdce. Zacalo to tak nejak klasicky-pozeram ze scifi-vesmirna lod-tak vyskusam. Problem nastal hned v pilotnej epizode, ktora bola taka nejaka rozpacita a dalsich cca 7 epizod bolo pre mna prakticky uplne sračkovych a vela krat som aj posuval. Serial sa stal pre man en rutinou a pozeral som ho len zo zotrvacnosti alebo skor som sa chcel raz za tyzden pobaviit na ultra trapnostiach :D Ono rozoberat to moc podrobne netreba len asi tolko, ze vsetky akoze vtipne sceny boli na zaplakanie a postavy boli take trapne ze som si zakryval oci pred monitor-dej nula bodov. O tom aky to bol pruser svedci uz to, ze jedina postava ktora sa mi naozaj pacila bol android. Z "normal" postav prakticky nikto, mozno leda "3" ktory bol spravnym arogantnym curakom a zaroven bol vtipny-vsetci ostatni boli uplne nahovno-lover booj Korzoo, not so frigidna kapitanka, forrr-pretended samuraj fajv ktoru obliekali ako ufnukanu lezbu no a nygga 6. Prekvapenie sa vsak zrodio cca last 5 epizod v rade-postavy sa zrazu zacali tak nejak riadne vykreslovat, trapne a nevtipne dialogy zacali miznut, zrazu to malo aj nejaky rozumny dej, zrazu sa mi zacali postavy pacit a naviazal som sa na ne...bohuzial, po tomto peknom rozbehnuti to v tom najlepsom konci. Čo zaverom? Serial s tažkym srdcom hodnotim na 50% a ak by sa pripadna druha seria neisla v duchu poslednych epizod, tak by som si ju aj rad pozrel. btw:Never trust nygga. (29.8.2015)

Konečně po tak strašně dlouhé době je tu sci-fi seriál, který se odehrává ve vesmíru, a není to jen katastrofická nehoda, která způsobí apokalypsu a zhroucení civilizace. Díky nejvyšší entitě a tvůrcům za to, že něco takového vytvořili. Ani to nepotřebuje světoborné efekty a známé herce. Stačí, aby to bylo tajemný, aby postavy byly zajímavé (což jsou všechny, některé více než ostatní, ale tak to bývá) a každá ta postava měla nějaký příběh, který je třeba odkrýt, abychom je úplně poznali. Viděla jsem všechny díly a zatím mě to hodně baví. Není to SG1 nebo Atlantis, ale mnohem lepší než SGU, takže si nestěžuju :).(24.8.2015)

Relativně lacině a komorně zpracované, ale pro milovníky žánru (a diváky, kteří právě nemusí Star Trek apod.) akceptovatelné. Hlavně díky absentujícím ufounům na sto způsobů a tématu rodina. Jo, bohužel vesmírný bar tam jednou byl (nevím proč, ale ztvárnění vesmírných barů ve většině space-operách mě dost irituje). Na jednu epizodu vychází zhruba jedna skvostná hláška a vzhledem k průměrnosti skrz naskrz, to vždy až příjemně překvapí. - Zde má tedy scénář značné rezervy. Napětí a vývoj postav plyne ze ztráty paměti členů posádky a následnému postupnému odkrývání reálií. Bohužel postavy se občas chovají docela dementně, čímž veškerý potenciál opět zazdí. Závěr série mě ale navnadil na pokračování. *** Už jsem to chtěl vzdát, ale s02e07-08 jsou nadstandarně zábavné.(12.3.2016)

• Kimkong

1. série - Od prvního pohledu béčkový seriál. Posádka lodi jak vystřižená z klišé časopisu. Černoch, tichý asiat, drsňák, slušňák a holka. Příběh je prostý, a točí se kolem odhalování identit jednotlivých členů posádky. Vatu kolem tvoří práce s boje s korporacemi. Co činí seriál koukatelný je čas od času slušný vtip a zajímavé je také sledovat nedůvěru mezi jednotlivými postavami, jejichž souboj vrcholí ve finále. Nicméně druhá řada tyhle prvky ztratí a vrátí se pouze podprůměrné sci-fi. Známí tváře jsou doktorka z Lost Girl, fyzik z SGA a revolucionář z Continuum.(9.1.2016)

• - Když se v 11. epizodě Dvojka (Melissa O'Neil) vrátí z kosmu do lodi a mluví s Tashou (Jessica Sipos), střídá se záběr zepředu a zezadu. V záběru zepředu má Tasha vždy zvednuté ruce v bojovém postoji, v záběru zezadu je má však spuštěné k bokům. (spacemaster)

• - Joseph Mallozzi často na svém blogu zveřejňuje dodatečné informace k seriálu včetně doplnění příběhu a vystřižených scén, které nebyly vysílány. (spacemaster)

• - Kosmické stanice v seriálu se otáčejí kolem vlastní osy a mají tvar, ze kterého lze usoudit, že otáčením simulují gravitaci na vnějších stěnách. Jak však můžeme vidět, lodě mají vlastní umělou gravitaci a lze tak předpokládat, že i stanice dokáží gravitaci vytvářet. Je tedy zbytečné a pro navigaci lodí, které se s nimi chtějí spojit i nevhodné, aby se otáčely kolem osy. Jde nejspíše o chybu v seriálu pramenící ze snahy udělat záběr kosmické stanice více dynamický. (spacemaster)