Dark Matter

(seriál)
Trailer
Sci-Fi / Mysteriózní / Thriller
USA, (2015–2017), 27 h 58 min (Minutáž: 42–45 min)

Předloha:

Joseph Mallozzi (komiks), Paul Mullie (komiks)

Craig Wright

Melissa O'Neil, Anthony Lemke, Alex Mallari Jr., Jodelle Ferland, Roger Cross, Zoie Palmer, Marc Bendavid, Melanie Liburd, Shaun Sipos, Torri Higginson (více)

Série(3) / Epizody(39)

Šesťčlenná posádka opustenej vesmírnej lode sa prebudí z hibernácie v hlbokom vesmíre. Majú vymazanú pamäť, chýbajú im spomienky na to, kto sú, alebo ako sa dostali na palubu. Jediná stopa k ich totožnosti je nákladný priestor plný zbraní a cieľové súradnice nastavené do vzdialenej ťažobnej kolónie, ktorá sa nachádza vo vojnovej zóne. Bez poňatia, na ktorej strane bojujú, čelia smrteľnému nebezpečenstvu. Dokáže posádka utiecť pred svojou minulosťou alebo ich minulosť dostihne? (Comicbox.eu)

Trailer

RedRose

Pilot prekvapil, nadchnul a vzbudil zvedavost! Po deseti epizodach me to opravdu bavi a jsem zvedavy... Neni to sice zadna super nonstop akce, ale ma to nejakou pribehovou linku, postavy svou neznamou minulost odkryvaji pomalu ale jiste a zjistujeme ze to nebudou az takovi vyvrhelove jak se puvodne zdalo... Herecky je to zvladnute taky slusne a co je hlavni, jsem zvedavy na kazdy dalsi dil... snad scenaristum nedojde fantazie... zatim prijemnych 73% !! ()

Hapretor

Síla tohoto seriálu není v ději, není v trikách, není v rozpočtu, ... je prostě v jednotlivých postavách, které mi jsou velmi sympatické, ať už je to hajzl nebo ne. A také v představitelích těch rolí, kteří nešetří mimikou a gesty a odvádí své velmi dobře a poutavě. Tímto vlastně lacině a omezeně v malém prostoru a nemožných kulisách se odehrává takové "divadelní drama", které je stejně koukatelné a mě baví, podpořené navíc dobrými nápady s vychytávky budoucna + inteligentní dialogy. Tady se konečně někdo namáhá - z mála peněz se snaží vytřískat co nejvíc. Přemýšlivé - bych jedním slovem řekl. ()

Pajky3

1. série Letos v létě na Syfy debutovala dvojice seriálů, která si získala mou pozornost. Zatímco Killjoys vsází na představení vesmíru a světů, tak Dark Matter se soustředí spíš na postavy a rozvíjí vztahy a napětí mezi nimi. Šest lidí se totiž probudí kdesi ve vesmíru na opuštěný lodi a nic si nepamatuje. Nabízí se spousta otázek a je třeba na ně najít odpovědi. Ta záhadná atmosféra se mi od začátku líbila a nutila mě sledovat dál, protože mě zajímalo, kdo má vymazaní vzpomínek na svědomí a jak to všechno dopadne. Postavy se dají vcelku rychle oblíbit a každá z nich nabízí zajímavý příběh, který je možné rozvíjet. Jen bych je pojmenovat, protože ty čísla mě matou. Herci jsou taky fajn, občas se dostaví i povedený vtípek a zápletky zatím nenudí. Samozřejmě je zde pár věcí, které by seriál mohly obohatit a udělat zajímavější, ale třeba se dočkáme později. Chci z tohohle světa vidět víc, a tak se můžu radovat z prodloužení. Mě se tyhle "béčka" od Syfy, která si zbytečně nehrají na víc, prostě líbí. 2. série Dark Matter se vrátil se druhou sérií a bavil stejně jako loni. V dnešní době je nedostatek kvalitních sci-fi seriálů, při kterých se hrdinové potloukají vesmírem a tak je třeba si tyto kousky hýčkat. Překvapilo mě rychlé odstranění jedné z postav a nabrání (i postupné filtrování) nových postav. Tentokrát ještě méně epizodní než loni a příběh hlavně čtyřky je velmi zajímavý. Vzhledem k zakončení série jsem neskutečně zvědav na to, co se bude dít dál. 3. série Jak se později ukázalo, tak třetí série byla poslední, což je hrozná škoda. Posádka Razy mě pořád bavila a závěr přímo křičí po pokračování. Nechápu, jak to v tomhle může někdo chtít utnout. Oproti Killjoys bylo nabídnuto i pár zábavných epizod na odlehčení a hlavně, děj celé série docela šlapal. To je zase jeden z těch konců, co zaslouží facku. Ale třeba to ještě někdo nějak zachrání. ()

maddy

Mám pocit, že v Syfy tie seriálové scenáre robia štýlom ctrl + c / ctrl + v a ani sa nesnažia, aby ich od seba niečím odlíšili. Jednoducho sa prepíšu mená postáv a na svete je ďalšia z desiatich seriálových sci-fi noviniek, ktoré stanica ročne vyprodukuje. Dark Matter tak nemá nič, čo by tu už niekoľkokrát nebolo. Pár postáv, ktoré sa preberú vo vesmírnej lodi a nič si nepamätajú. Nanešťastie, divák pamäť nestratil a tak mu Dark Matter nemá šancu ponúknuť okrem obohranej zápletky, opozeraného lacného prostredia vesmírnej lode, chabého CGI, nezaujímavých postáv a priemerných hercov nič. Podobný koncept možno fungoval v 90. rokoch, keď sa s neambicióznymi sci-fi seriálmi roztrhlo vrece, ale v dnešnej dobe, keď televízna produkcia neraz prevyšuje aj tú filmovú je iba zbytočným seriálovým prírastkom, ktorý nemá dlhú životnosť. PILOT (+ one more episode): 2* (4/10). ()

dO_od

// Temná hmota versus moje očekávání poprvé: Po traileru si nejspíš každý normální člověk říkal, že tady půjde o hodně levnou vykrádačku Hvězdné brány. A vlastně to i celkem sedí - byla by ale škoda seriál hned odsoudit. Přece jenom ten požmoulaný koncept, pomalu rozbalený v úvodní epizodě, vypadá a zní docela zábavně, na ta herecká dřeva se relativně dobře kouká a pár světlých momentů by se tam našlo. Ačkoliv to dál sledovat nehodlám (především kvůli vysoké kvalitě hafo jiných seriálů, u kterých se nebojím přemýšlet), jako neškodné béčko to u mě prochází. 50% ()

• Mezi postavami komiksové předlohy a seriálu je několik rozdílů. Jednička (Marc Bendavid) měl původně zelené oči, v seriálu je má hnědé. Android (Zoie Palmer) byl původně navržený jako muž. (UncleMorty)
  • Kosmické stanice v seriálu se otáčejí kolem vlastní osy a mají tvar, ze kterého lze usoudit, že otáčením simulují gravitaci na vnějších stěnách. Jak však můžeme vidět, lodě mají vlastní umělou gravitaci a lze tak předpokládat, že i stanice dokáží gravitaci vytvářet. Je tedy zbytečné a pro navigaci lodí, které se s nimi chtějí spojit i nevhodné, aby se otáčely kolem osy. Jde nejspíše o chybu v seriálu pramenící ze snahy udělat záběr kosmické stanice více dynamický. (spacemaster)