Reklama

Reklama

Oscar 2016

(pořad)
  • USA The 88th Annual Academy Awards (více)
Publicistický
USA, 2016, 210 min

Režie:

Glenn Weiss

Hudba:

Danny Elfman

Účinkují:

Chris Rock (moderátor), Margot Robbie, Jared Leto, Olivia Munn, Charlize Theron, Ryan Gosling, Jacob Tremblay, Lady Gaga, Benicio Del Toro (více)
(další profese)

Obsahy(1)

Slavnostní vyhlášení 88. výročních cen Americké filmové akademie, živě z Dolby Theatre v Hollywoodu. Uvádí Ch. Rock, komentují T. Baldýnský a S. Michailidis. Cena Americké akademie filmového umění a věd se udílí pravidelně od roku 1929. Letos budou tedy vyhlášeny výsledky jejího již 88. ročníku. V přímém přenosu z Dolby Theatre v Hollywoodu se dozvíme, které snímky a tvůrčí osobnosti si letos odnesou legendární zlatou sošku, která, ačkoli jde o pouhou přezdívku, je po celém světě známá jako Oscar. Mezi nominovanými snímky letos mimo jiné najdeme tituly jako Šílený Max režiséra George Millera, Marťan Ridleyho Scotta nebo Most Špiónů Stevena Spielberga. Šanci na ocenění hereckého výkonu mají také Michael Fassbender, Leonardo DiCaprio či Matt Damon mezi muži a Jennifer Lawrence, Cate Blanchett nebo Brie Larson mezi ženami. Slavnostním ceremoniálem, který bude již podruhé moderovat herec Chris Rock, nás z pražského studia provedou také filmoví publicisté Tomáš Baldýnský a Saša Michailidis. (Česká televize)

(více)

Recenze (166)

hous.enka 

všechny recenze uživatele

Oscar a politika jsou spolu propojeni, co si pamatuju. Alespoň v novodobé historii Výročních cen. Proto není divu, že měl Chris Rock potřebu se vyjadřovat k tomu, jak jsou oscary bělošské a že by tam mělo být víc černých a bla bla bla... Fakt to bylo nutný? Musel v každém svém moderátorském vstupu mluvit o tom, jak letos nebyl žádný nominovaný Afroameričan? Neviděla jsem tam ani Eskymáka, Japonce či Inda. Ale možná se jen blbě koukám. Nebo prostě řešej zas jen problémy, kde nejsou. Záznam jako takový těží zejména ze slavnostní atmosféry, a proto - i když je moderátor úplně mimo - stojí za to předávání vidět. Všechny ty šaty, děkovné řeči, zábavné předtočené předěly... to se mi líbilo. Příští rok rozhodně chci koukat zas a děkuji České televizi, že mi umožnila koukat na přímý přenos z pohodlí mé postele. Příště jen prosím, aby v reklamních blocích byly lépe vybrány ukázky, protože o Jakubu Vágnerovi a jeho rybích výpravách se mi zdálo. ()

StarsFan 

všechny recenze uživatele

[viděno bez českého komentáře] Chris Rock mě nebavil a neustálé narážky na #OscarsSoWhite mi přišly otravné už po prvních třiceti minutách, byly tu ale naštěstí jiné aspekty, který můj celkový dojem výrazně ovlivnily. Cením si například nápadu s uvedením jmen, kterým chce výherce poděkovat, v dolní části obrazovky. Nebo způsobu, jakým byly sestříhány ukázky z nominovaných filmů, protože docela názorně ukazoval, o čem je daná kategorie, a pomohl tak i naprostému laikovi pochopit, co je sound editing nebo proč je důležitý production design. Taky reakce Jacoba Tremblayho na příchod C-3PO a R2-D2 byla mega roztomilá. Miroslav Ondříček byl uveden v in memoriam sekci. Ennio Morricone konečně získal Oscara. A pak Mark Rylance, samozřejmě. <3 ()

Reklama

JohnCZ 

všechny recenze uživatele

Moje první komplet zhlédnuté předávání Oscarů a až na nudného a nevtipného moderátora, kterého jsem přeskakoval, je to takové klasické předávání cen. Nahlédnutí na známé osobnosti ze světa filmů zase z trochu jiného pohledu a ačkoli byl celý průběh děsně nenápaditý, nemůžu říct, že by mě to nebavilo. Mezi pamatování hodné momenty patří především Ennio Morricone, malé vystoupení C-3PO a R2-D2, vymodlené vítězství Lea a hodně dobře vypadající Saoirse Ronan (a hlavně konečně vím, jak se vyslovuje její křestní jméno!). ()

MikeCool 

všechny recenze uživatele

TV-pořad. Letošní Oscaři (2016) se nesli v ryze černém duchu! S průběhem večera jsem byl jakž takž spokojený. Letoší ročník byl ve znamení kvalitních filmů a tipovaní výherců bylo letos velice těžké. Myslím si, že po právu dominoval Šílený Max v technických kategoriích a skvostný Revenant s mrazivým dramatem Spotlight v těch nejpreferovanějších kategoriích. ___ Každopádně, každý musí uznat, že letos nešlo vůbec o to, kdo vyhraje zlatého oscarového plešounka za Nejlepší film, nýbrž o to, jestli to napopáté DiCapriovi vyjde! :-D V momentě, kdy ho konečně konečně obšťastnili Oscarem, musel snad celý svět nadšeně jásat. Leovi to snad přáli aj džihádisti! :-D ___ Samotnou show hodnotím průměrně. Chris Rock (i ostatní) mě svými protibělošskými narážkami značně iritoval. Celý průběh se tak táhl v tomto satirickém duchu, což už mým uším a očím moc nelahodilo. ___ Jednu velkou výtku mám k režii této americké noblesní show. Vadila mi absence dvou nominovaných písniček (Simple Song #3, Manta Ray), které se mi osobně líbily ze všech nejvíce. Holt operní zpěv by zřejmě narušil tu jejich americkou patolízalskou náturu. | 60% (3*) | ()

Malarkey 

všechny recenze uživatele

HBO přímý přenos předávání Oskarů po dlouhých letech vzdalo a tak tu loňský rok řada filmových fanoušků přímý přenos na internetu probrečela, protože se na něj pořádně nedalo pro jeho zasekanost koukat. Naštěstí rok 2016 zařídila Česká televize a já bych jí tímto komentářem moc rád poděkoval. Snad jenom škoda, že Chris Rock rozjel přesně druh humoru, který jsem nechtěl. Neustále sypal hlášky v rámci černí vs. bílí a to mě vůbec nebavilo. Nehledě na to, že nepřišel s ničím novým, zajímavým a vysloveně zábavným, co by stálo na zapamatování. O zábavu se tak museli postarat samotní herci, herečky, zpěváci nebo zpěvačky, což se nakonec taky povedlo. Lady Gaga předvedla hodně dobrou show poplatnou k tomu, k čemu skladbu složila. Z projevů byl zaručeně nejlepší Leonardo DiCaprio. Osobně jsem pak měl největší radost z Marka Rylance, který v Mostu špionů předvedl nádherný filmový zážitek. Největší překvapení pak přišlo v rámci nejlepšího filmu, kde by mě Spotlight nenapadl ani v momentě, kdy bych některého z obviněných kněží viděl na vlastní oči. Z předávajících pak byli nejlepší C.K. Louise a Ali G. Toť tak nějak vše k celému ceremoniálu. Bohužel v rámci legrace, vtipu a originality ten nejhorší ročník, co jsem zatím viděl. A na vrub českého komentáře snad jen dodám, že mě nijak zásadně neurážel. Na druhou stranu mi ale taky neřekl nic, co bych už nevěděl. Okna na reklamu podle mě mohli vyplnit nějakou filmovou diskuzí, což se nestalo a byla to škoda. Celkově tak celý ten komentář byl z 95ti procent čistý překlad, který, věřím, nebude nic jednoduchého a také klobouk dolů za něj, ale i tak ho mohli doplnit větším množstvím zajímavých informací, než se ve skutečnosti stalo. Jednou jsou to lidé, kteří se živí publicistikou a filmy jsou jejich koníčkem, což by bylo snem mnohých z nás, tak by pro to také měli mít nějaké větší nadšení a pochopení, ne? Tak třeba příště… ()

Galerie (34)

Zajímavosti (2)

  • Leonardo DiCaprio při předávání Oscarů využil svůj čas na pódiu, aby hovořil o globálním oteplování: „Naše filmová produkce se musela přesunout na jih této planety, abychom našli sníh. Změna klimatu je skutečná a opravdu se právě teď děje. Je to naléhavá hrozba, které musíme společně čelit. Neberte tuto planetu za samozřejmost.“ (Delock)
  • Již od vyhlášení nominací doprovázel tento ročník Oscarů skandál ohledně údajně rasistického přístupu Hollywoodu. V žádné ze čtyř (hlavní/vedlejší-muž/žena) hereckých kategoriích totiž nebyl nominován žádný Afroameričan. Na tuto událost reagoval nejznatelněji afroamerický režisér Spike Lee, který se odmítl ceremoniálu účastnit. Akademie filmového umění a věd reagovala velmi záhy, a to sice prohlášením presidentky Cheryl Boone Isaacs, že dojde k reformě přijímání členů Akademie, aby bylo větší zastoupení menšin a žen. Celá tato aféra totiž zřejmě vychází z faktu, že člen Akademie medián je 63letý bílý muž. (Gypaetus)

Reklama

Reklama