Legenda o strážci hrobky

Austrálie / Čína / Rusko / Thajsko, 2018, 90 min

Kimble Rendall

Brad Shield

Bingbing Li, Gary Hamilton

Obyčejný dobrodružný film, který není až tak hloupý, nebo špatný, ale přece jen málo záživný. Začátku jsem až tak dobře nerozuměla, protože se akorát střídaly nějaké zvláštní flešbeky a moc smyslu to nedávalo ani v průběhu filmu. Dala bych asi 3 hvězdy. Pokud se přenesete přes dost ubohou podzápletku, která dojde každému asi po 12 minutách, můžete si užít hezké místa na archeologování. Ale na rovinu vám řeknu že mě ti pavouci ani nesraly, jako spíš vadily z toho hlediska že mě nebavilo to jejich řvaní. Fakt otravnej a divnej zvuk. Když na to mrknete asi nic moc nečekejte ale dívat se na to dá.(18.9.2018)

• Ainy

V placce nic zajímavého, takže jsem si k tomu šití vybrala hrobku. Jako zvuková výplň k pravidelnému vrnění mé Singerky super. Občas jsem vzhlédla, zrovna když se zmutovaní pavouci domluvili na strategii k obklíčení nějakého člena záchranné mise, aby ho atakovali a sežrali. To mi pokaždé polechtalo bránici, takže má hvězda patří jim.(9.4.2020)

• Hernycztek

Herecké obsazení není zlé, jsou to známá jména, nicméně je tu hrozný scénář, který nedokáže diváka zabavit. Uměle budované napětí, laciné a hlavně předvídatelné vážnější scény tomu na záživnosti také nepřidaly a jestli stojí tento film kvůli něčemu za shlédnutí, pak jsou to nádherní pavouci a krásné podzemní interiéry. CGI na pavoucích nejde téměř poznat a vlastně se nebojím říct, že není moc filmů, kde byste mohli tyhle osminohé chlupaté potvory vidět lépe udělané. Problém v hodnocení vidím v nulové snaze o přínos něčeho originálního. Akční to není vůbec, hororové maximálně pro arachnofobiky a z dobrodružného žánru to vykrádá všechno možné z Jonese a Carsona. Divím se tak, že to není TV film, čemuž by kvalitativně odpovídal, protože jestli šlo tohle někde ve světě do kin, tak upřímně lituju hlouposti lidí, kteří zaplatili za lístek.(21.3.2019)

To si takhle někdo řekl na co vymýšlet něco vlastního udělám kopírku Anakondy Honba za krvavou orchidejí a Mumie hrob dračího císaře. Aby mě někdo nezažaloval za copyright tak nahradím hady pavouky a celkově omezím počet herců na cca 10 (z nichž na konci přežije 6) samozřejmě nesmí chybět tlustý krypl co si ze všeho dělá srandu a lokací na zhruba 3 (poušť, podzemní bludiště a les) narvu tam jeden a věčně se opakující flashback (docela smutné znala se s bratrem tak moc a dlouho a pamatuje si jen jednu vzpomínku). Určitě je to lepší jak jakýkoliv díla Flynna Carsena a Lovců Pokladů s Nicolasem Cagem. 60 procent(28.3.2020)

• iXtr3m3

Silnejšie dve, či slabšie tri hviezdy? Dám silnejšie dve, nový Tomb Raider, ktorého som pozeral pár minút po tomto je samozrejme úplne niekde inde a preto by rozdiel len jednej hviezdy jednému filmu viac pomáhal, alebo druhému ubližoval. Ale nebolo to úplne marné. Jeden z tých lepších pokusov o béčkovú zábavu.(5.6.2018)