Legenda o strážci hrobky

Austrálie / Čína / Rusko / Thajsko, 2018, 90 min

Kimble Rendall

Brad Shield

Bingbing Li, Gary Hamilton

Dobrodružná výprava za elixírem věčného života do starého čínského chrámu, v němž přebývají zmutovaní pavouci, to je ideální námět pro zábavný béčkový opus. O správné zábavnosti si tenhle výtvor ovšem může nechat jen zdát. No nevěřil bych, že režisér Kimble Rendall, který ve svých dvou předchozích filmech, které jsem od něj viděl a které sršely energií, dodá téměř nezajímavý snímek, jehož průběh je značně kolísavý. Po celou dobu se jede v jedné lajně a herecká parta, která čítá vedle méně známých tváří i Kellana Lutze a Kelsey Grammera, má poměrně snahu v ději sympaticky úřadovat, ale je často vržena do jednotvárného dějství, co spíše uspává. Prostor pro vzruch je zanedbatelný a starají se o něj především jedovatí pavouci, kteří občasně kousají do členů výpravy, jenže ne až tak často, aby to vystačilo na 90 minut. Většinu na mě film působil, že se chystá k něčemu velkolepému, alespoň to tak vypadalo, jenže nemá dostatečné prostředky pro spektakulárnost, tudíž setrvává v jednom bludném kruhu křečovitého lopotění v podzemním bludišti, kde se sice vyskytuje určité procento ucházející akce, rádoby hlášek a pokus o výpravu a speciální efekty na úrovni levnějšího "áčka", co nevypadá nejhůř, povedení pavouci jsou určitě příjemným překvapením, ovšem příliš to celé diváka neumí strhnout a zabavit. Bingbing Li v hlavní roli, tedy asijská herečka, také zrovna nemá náboj, věk a sexappeal béčkové Lary Croft, tudíž mně z toho vychází průměrná záležitost na odpoledne pro celou rodinu, neb vyloženě brutální scény film neobsahuje a v rámci svých možností je snesitelný. 5/10(4.4.2020)

• Ainy

V placce nic zajímavého, takže jsem si k tomu šití vybrala hrobku. Jako zvuková výplň k pravidelnému vrnění mé Singerky super. Občas jsem vzhlédla, zrovna když se zmutovaní pavouci domluvili na strategii k obklíčení nějakého člena záchranné mise, aby ho atakovali a sežrali. To mi pokaždé polechtalo bránici, takže má hvězda patří jim.(9.4.2020)

• Lacike

Taka TV variacia Indiana Jonesa alebo Mumie na kvalitativnej urovni Flynn Carsena. Asi najväcsiou slabinou je, ze tu chyba poriadny charizmaticky ustredny hlavny hrdina. Kellan Lutz nim nie je, takze si sceny pre seba kradne charizmaticky Kelsey Grammer vo vedlajsej ulohe. Triky su na Hallmarkovskej urovni, ale pôsobi to celkom zabavne. Pre fanusikov beckovych filmov sa to raz asi oplati vidiet. 4/10.(12.3.2018)

To si takhle někdo řekl na co vymýšlet něco vlastního udělám kopírku Anakondy Honba za krvavou orchidejí a Mumie hrob dračího císaře. Aby mě někdo nezažaloval za copyright tak nahradím hady pavouky a celkově omezím počet herců na cca 10 (z nichž na konci přežije 6) samozřejmě nesmí chybět tlustý krypl co si ze všeho dělá srandu a lokací na zhruba 3 (poušť, podzemní bludiště a les) narvu tam jeden a věčně se opakující flashback (docela smutné znala se s bratrem tak moc a dlouho a pamatuje si jen jednu vzpomínku). Určitě je to lepší jak jakýkoliv díla Flynna Carsena a Lovců Pokladů s Nicolasem Cagem. 60 procent(28.3.2020)

Obyčejný dobrodružný film, který není až tak hloupý, nebo špatný, ale přece jen málo záživný. Začátku jsem až tak dobře nerozuměla, protože se akorát střídaly nějaké zvláštní flešbeky a moc smyslu to nedávalo ani v průběhu filmu. Dala bych asi 3 hvězdy. Pokud se přenesete přes dost ubohou podzápletku, která dojde každému asi po 12 minutách, můžete si užít hezké místa na archeologování. Ale na rovinu vám řeknu že mě ti pavouci ani nesraly, jako spíš vadily z toho hlediska že mě nebavilo to jejich řvaní. Fakt otravnej a divnej zvuk. Když na to mrknete asi nic moc nečekejte ale dívat se na to dá.(18.9.2018)