Legenda o strážci hrobky

Kimble Rendall

Brad Shield

Bingbing Li, Gary Hamilton
  • TERRORDROME

Upútavka ma zaujala solídnymi efektami a obsadením s Bingbing Li a Kelsey Grammerom. Škoda že samotný film bol tak strašne bryndzovo debilný, že sa to nedalo brať ani ako paródia. Hrobka čínskeho cisára strážená inteligentnými komunistickými pavúkmi čo v dobe párenia vylučujú elixír nesmrteľnosti a parta čuramedánov čo chodia z miestnosti do miestnosti a riešia hádanky typu aké bolo cisárove šťastné číslo. Dokonca aj tie flashbackové traumy hrdinov boli odfláknuté až to bolí, ona stále halucinuje o bludisku z kríkov a otvárajúcich sa sa hodinkách a on len sucho konštatuje že voľakto zomrel počas jeho akcie. Velká škoda že Grammer musí hrať takého prvoplánovo imbecilného sráča, zato Lutz ako drsoň celkom v pohode, ale jediný kto nejakým spôsobom zaujal bol ten tlsťoch čo hádzal hlášky. Na záver nájdu hrdinkinho brata zdravého v pavučinách, stlačia gombík a hrobka zhorí, scenáristi filmu boli nabetón mentálne obludy s mozgovou obrnou a to som ešte nespomenul vedúcich kung-fu pavúkov čo po vás fľusnú pavučinu ako lano a potom s vami mrsknú o zem. Až na pár blízkych záberov na vycucané múmie to bola strašne hlúpa a nudná chobotina.(18.11.2018)

• ricci.s

Ani nedokážem uveriť tomu, čo som práve dopozeral. Tento dobrodružný film sa teda rozhodne nezapíše do dejín ako ten najinteligentnejší film všetkých čias. A keď sa už na debilite toho celého bavím viac ako na samotnom filme, je to už naozaj prúser. Ale musím uznať, že tie pavúky boli pekné. A pavúky mám rád. Museli totiž pohrýzť aj scenáristov. Tak dajme tomu že z milosti za dve a už sa teším, ako si intelektuáli z čsfd na tomto filme zgustnú.(24.2.2018)

• Lacike

Taka TV variacia Indiana Jonesa alebo Mumie na kvalitativnej urovni Flynn Carsena. Asi najväcsiou slabinou je, ze tu chyba poriadny charizmaticky ustredny hlavny hrdina. Kellan Lutz nim nie je, takze si sceny pre seba kradne charizmaticky Kelsey Grammer vo vedlajsej ulohe. Triky su na Hallmarkovskej urovni, ale pôsobi to celkom zabavne. Pre fanusikov beckovych filmov sa to raz asi oplati vidiet. 4/10.(12.3.2018)

Mix pavoučího „hororu" a Mumie (Sommers/Cohen/Kurtzman). Kellan Lutz mi navíc dosti připomínal hlavního hrdinu z Jurského světa a Bingbing Li byla zas asijskou verzí Lary Croft z letošního Tomb Raidera... Co víc dodat? Efekty digitální, děj předvídatelný a ty pavouky jsem opravdu nečekal, takže vzhledem k mé fóbii to njak extra příjemné pokoukání nebylo :D Na dobrodružný film to sice bylo málo dobrodružné, na horor málo drastické a na pořádné drama chyběl scénář, dalo se to dokoukat... Ale podruhé se už asi nepodívám, to se tam na můj vkus opravdu nic moc nedělo. 3* za sympatické herce, digitální oheń a vyvolání vzpomínky na Tomb Raider :D(31.3.2018)

• Clark_Kent

Čínani strkaj prsty už do absolutně všeho. Když si vzpomenu na Mumii a další dobrodružný snímky, tak takhle novodobá blbovina vůbec nefunguje. Nedokázal jsem udržet pozornost. Občas se mi oči rozsvítili, když kolem proběhla čínská kráska Bingbing Li, která se v letos objevila ve žraločím počinu The Meg, kde hrála o dost líp.(2.9.2018)