Aladin je vzrušující příběh o okouzlujícím pouličním zlodějíčkovi Aladinovi, kurážné a cílevědomé princezně Jasmíně a džinovi, který je dost možná klíčem k jejich budoucnosti. Film režíruje Guy Ritchie, který do pohádkového přístavního města Agrabahu vnese svižnou a strhující akci. (Falcon)

Bogrant

Čakal som väčší Ritchieho rukopis, ktorý tu vôbec nie je cítiť a preto je z hraného Aladina iba vcelku obyčajný remake animovanej klasiky, v ktorom sa to hýri farbami, tancovaním a spievaním. S tým by až taký problém nebol, ten skôr nastáva pri hraní na city a celkovú hravosť. Od nástupu modrého Smitha to v rýchlych intervaloch strieda zábavu, vynaliezavosť s trápnosťou a umelosťou a keď k tomu všetkému prirátam nie moc dobre trafené postavy a ich obsadenie, keďže za zmienku stojí akurát tak krása Naomi Scott, tak vo výsledku dostanem neškodný rodinný film, ktorý animák rozhodne nepredčí. ()

Jitka.D.2639

Konečně zpracování Aladina, které si s chutí doma s dětmi pouštíme dokola několikrát. Původní animovaná verze mi vůbec k srdci nepřirostla, nechápala jsem, co na ní kdo vidí. Je půvabné, že stačilo ten stejný film pojmout trochu jinak. Lví podíl na tom má obsazení Willa Smithe, kterému role bláznivého džina velmi sedí. Oceňuji, že mu dali větší prostor, než v původní animované verzi, a zarámovali jím celý příběh. Naomi Scott si pamatuji z filmu Lemonade Mouth a moc se mi líbilo, že je tady v té roli opravdu jiná, dospělejší. Líbí se mi, jak je princezna Jasmína v filmu pojatá. Možná si řeknete, že si prostě jen emancipovanější ženy, které chtějí něco dokázat, žádá holt tato doba, ale já jsem fakt vděčná, že posunuli příběh tímto směrem. Postava Jasmíny přestala být jen bezduchou princezničkou na hraní, ale dostala úplně jiný rozměr a hloubku. To jsem potřebovala, aby mne film dokázal zaujmout právě i v mém dospělém věku a dívala jsem se s dětmi. Velké plus za krásné písničky. Doporučuji rozhodně zhlédnout. ()

Holly_Molly

Bezprostředně po dokoukání, po filmu zbyla na patře tak trochu nahořklá pachuť. Říkal jsem si, že některý postavy (jmenovitě Aladin a Jaffar) se chovali jak totální dementi po lobotomii a předhání se v tom, kdo ze sebe udělá většího ťulpasa..Říkal jsem si, že Ritchieho skok, mezi Gentlemanama a Aladdinem je na něj trochu mimo mísu..pak jsem si ale řekl, že je to přece remake pohádky, která byla ve spoustě věcech mnohem tupější a naivnější. A tak bych místo toho vynesl na povrch klady, kterých má Aladdin mnohem víc! Předně je to film kde si každej něco najde. Celý to hýří barvama a efektama, písničky a taneční scény jsou taky ve výsledku moc hezký, zvířátka (a hlavně lítající koberec) jsou roztomilý, hlášky jsou vtipný a Džin aka Will Smith je boží, má styl a celej film táhne. Takže i přesto, že mě to místy docela sralo, je to moc hezká, živá a zábavná pohádka. ()

marttul

Pro tyhle kouzelný pohádkový příběhy jsem prostě asi cílovka. :) Na začátku jsem si říkala, ok, nic moc. Ale jakmile se objevil Džin, dostalo to úplně jinou a pozitivní energii a já se na týhle vlně vezla až do konce. Líbilo moc. :) ()

Barbucha9

Ježiš, to je tak skvělej film :-D 5 hvězdiček by měl dostat už jen kvůli výkonu Willa Smitha, který je jako Džin naprosto boží. Musím se přiznat, že film mě baví, ale od chvíle, kdy se tam objeví Will Smith, je to bomba. Příběh střídá jedna hláška za druhou a i když to vidím po několikáté, tak mě ty vtipy pořád strašně baví. :-D. Je pravda, že některé scény jsou opravdu brutálně kýčovité a víc barevný film jsem snad neviděla, ale ono to k tomuhle filmu tak nějak patří, takže to člověk i odpustí a ve výsledku si řekne, že je to vlastně krásný. Za Willa Smitha, příjemnou hudbu, vtipné scény a vůbec asi za všechno - 5 hvězdiček. :-) ()

Kritickej

6/10 U filmů, kde se zpívá, se většinou cítím nepatřičně, tady jsem to ale celkem zvládl. Ta výprava je nádherná, Will Smith perfektní, takže příjemná rodinná zábava. Rozhodně lepší než Kráska a zvíře, u kterého jsem dost trpěl. ()

66pepo66

Miestne hodnotenie Aladina je pre mňa skutočne veľmi veľkou záhadou. Pretože toto je s prehľadom to najlepšie hrané spracovanie od Disneyho. Bez žiadnych pochybností je razom aj mojim najobľúbenejším. 5* ()

Bragi66 odpad!

Proč takovou chuj_vinu musel režírovat Guy Ritchie? Je to ubohomyslný trapnopříběhový muzikál se všemi příznaky diznejovského superkýče, na který se nedá dívat ani deset minut. Snad nějakých pár bodů za opulentní výpravu, ale to je vše. Ta veselá opička je vrchol nejtemnějšího kýčového pekla. ()

PsenickaR

Nechutně barevná, nudná a natahovaná sračka v čele s absolutně nesympatickým a necharizmatickým egypťanem. Will Smith potvrdil, že poslední roky opravdu nema dobrý vyběr filmů a snad to Mizerove 3 napravi, potřebuje to jako sůl. Vyhozené peníze a čas jít na to do kina. ()

uisaL

Animak je animak, ale toto zpracovani bylo perfektni 😍 pisnicky obdobne a to tancivani 😍 proste mnami ☺️ a dzin zase nezklamal 😁 ()

ada99

Musím přiznat, že když jsem viděla, že film má trvat 2 hodiny, měla jsem obavy, že se bude opakovat natáhlá a zbytečně dlouhá Kráska a zvíře. Ale pak jsem přišla do kina a nebyla jsem zklamaná, naopak. Film je úžasný plný všech žánrů: fantasy, romantika, komedie, akce, dobrodružství, atd. V každé scéně se něco děje a člověk se ani nestihne podívat na hodinky. Aladin ubíhá rychle a rozhodně ho můžu doporučit jako rodinnou podívanou. ()

kareluh

:D parádní pohádka ala 15+ (to jen díky tomu pádu do studni a skalní šelmě). Úžasné bylo ántré prince Aliho na scénu - jak ukázat, že se blíží něco velkého? - sesypou se kopečky koření :D Skvělý nápad. A další a další a další. Tolik za mě a můj subjektivní pohled. 90% a výborný taneční výkon Aladina a Willa :D ()

Marielka

Moc hezké, velkolepé zpracování známého Aladina s nečekanými změnami a novými prvky. Mám spoustu oblíbených pasáží, které se v původním Aladinovi neobjevily. Výběr herců mě zaujal již během prvních zpráv o hraném zpracování a výsledné zpodobnění hlavní dvojice také tak. Jasmína dostala více prostoru, a to způsobem, za který mi postava zůstane na nějakou dobu v srdci jako můj nový ženský vzor. Na pohádku jsem se dívala v originálním znění, takže mi texty přišly skoro neznámé, nicméně stále nádherné. Dodávaly snímku to kouzlo, na které jsem u pro hudbu známých filmů zvyklá, pravděpodobně díky pověstné notě. Už na cestě z kina jsem měla nutkání o tom sem napsat, což u mě obvykle znamená emoční spojení s postavami, s jejich vzájemnými interakcemi a pohledy. Nakonec můžu jen říct, že jsem nečekala až takovou báječnou podívanou plnou ne nepříjemných, ale vtipných scén. Proto dávám 5 hvězdiček. ()

Michal_Murin

Teda ak miluješ rozprávky, humor, tanec, spev a romantiku tak sa ti ten film bude páčiť... Bolo to veľmi milé.. také aj pre deti aj pre dospelých s detským nadšením pre takéto filmy. [write by Natal] ()

Nový Hercules bude inspirovaný TikTokem

Nový Hercules bude inspirovaný TikTokem

04.11.2022

Hraný remake Disneyho Herkula našel režiséra

Hraný remake Disneyho Herkula našel režiséra

18.06.2022

Gal Gadot zlou královnou v hrané Sněhurce?

Gal Gadot zlou královnou v hrané Sněhurce?

04.11.2021

Pokračování Cruelly už je na cestě

Pokračování Cruelly už je na cestě

06.06.2021

Studio Disney v poslední době rozhodně neotálí. Nová Cruella, jež vypráví o zrodu excentrické záporačky ze 101 dalmatinů, se totiž pomalu ještě ani nestihla ohřát v kinech ani na streamovací službě,… (více)