Strážmistr Topinka (TV seriál)

Strážmajster Topinka

Komedie

Česko / Slovensko, 2019, 11 h 16 min (Minutáž: 52 min)

Petr Zahrádka

Miloslav Holman

Andy Čermak

Robert Mikluš, Jiří Bartoška, Veronika Freimanová, Jenovéfa Boková, Marek Geišberg, Miroslav Donutil, Gabriela Marcinková, Václav Kopta, Tomáš Jeřábek, Tomáš Hanák, Norbert Lichý, Tomáš Měcháček, Elizaveta Maximová, Milena Steinmasslová, Robert Nebřenský, Pavel Nový, Josefína Krycnerová, Marek Taclík, Jiří Ployhar ml., Lucie Žáčková, Magdaléna Borová, Přemysl Bureš, David Máj, Miloš Vávra, Jaroslav Plesl, Ondřej Bauer, Erika Stárková, Johana Ožvold, Petr Vršek, Michal Stalmach, Daniel Volný, Vilma Frantová, Adéla Olivová, Radoslav Šopík, Jiří Fero Burda, Branislav Bystriansky, Ctirad Götz, Antonín Hardt, Vladimír Doskočil, Lucie Roznětínská, Bibiana Šimonová, Jakub Sedláček, Petra Lorencová, Adam Ernest, Sväťo Malachovský, Ivan Lupták, Štefan Kožka, Roman Mrázik, Zuzana Slavíková, Anita Krausová, Kristína Svarinská, Karol Čálik, Peter Kadlečík, Viera Pavlíková, Jakub Burýšek, Jakub Gogál, Jaroslav Kuneš, Michal Koleják, David Vaculík, Vanda Hybnerová, Lucia Vráblicová, Lenka Olšanová, Ľudmila Swanová, Eva Leinweberová, Vladimír T. Gottwald, Jan Monczka, Michal Ďuriš st., Eva Matalová, Veronika Forejtová, Ondřej Brett, Josef Vrána, James Honců, Radek Melša, Miroslav Noga, Václav Jiráček, Zuzana Vačková, Romana Kvapiková-Julinová, Lukáš Červenka, Vojtěch Říha, Ivan Vojtek, Jana Krausová, Eva Matejková, Michal Gulyáš, Diana Toniková, Matyáš Pekárek, Ondřej Novák, Jan Hájek, Milan Cimerák, Boris Farkaš, Marek Pospíchal, František Večeřa, Martin Nahálka, Petra Schovánková

Komentáře uživatele mira007 k tomuto TV seriálu

• Strážmistr Topinka (TV seriál) (2019)

Komediální krimi jako derivát úspěšného seriálu Doktor Martin posunul žánr hlouběji k absurdní komedii a ikdyž se tu mihnou známé postavy z původního seriálu ( párkrát Donutil, asi jen třikrát Marcinková ) velkou díru do světa neudělal ani jako nenáročná oddechovka. Nakonec největší pozitivní věc, z které mám u tohoto seriálu radost je, že si Robert Mikluš, kterého uznávám od Dukly 61, odbyl svou první filmovou hlavní roli a doufám, že dostal balík peněz. Je to barevné, občas veselé točené v hezkých exteriérech, řekl bych velmi dobře obsazené, ale celkový dojem je rozpačitý.(16.4.2019)

Hlavní hrdina si na konci seřadí podezřelé a policisty a určí pachatele - to není Dáma a Král, ale strážmistr Topinka, který případ ukradeného bankomatu vyřešil deduktivněji zábavněji a logičtěji než celý Hádek jako Král. Musel jsem si trochu zvyknout, ale jinak to bylo lepší než jsem čekal. Neškodná místy zábavná nenáročná věc, kde mne nejvíc uchvátila Jenofeva Boková, které to jako pošťačce strašně slušelo. Viděl jsem ji hrát hodněkrát, ale až tady je nádherná.(12.1.2019)

• Zločin v penzionu (E02) (epizoda) (2019)

Statické a nudné oproti prvnímu dílu.(19.1.2019)

• Zločin na farmě (E03) (epizoda) (2019)

Česko-slovenské policejní špičkování bylo asi jedna z mála zábavných věcí.(27.1.2019)

Zatímco trend ve světě je řešit v krimi seriálech teroristy, sériové vrahy nebo záchranu světa na deset způsobů, v Protějově Topinka řeší ukradené hodiny. Celkem milé osvěžující jako zábavná blbina.(3.2.2019)

.. a pak to jsou bomby!(9.2.2019)

Marcinková Svarinská - slovenský dream team v díle topinky, na kterého jsem si definitivně zvykl ( k čemuž pomohly všechny komerční televize, které v tu dobu vysílají samé hlouposti ). Případ vraha na městských slavnostech v důchodcovsky pohodičkovém pomalém tempu vyprávění zakončení akčně.(16.2.2019)

• Zločin na křižovatce (E07) (epizoda) (2019)

V tomto díle se řešili krádeže starých bezcenných předmětů - hloupé, nelogické, nudné, zbytečné. V tomto díle je za dvě hvězdy leda doplňkový případ ukradené figuríny, kterou Topinka vypátral, když šmíroval nahatou ženskou ve sprše.(24.2.2019)

• Zločin ve zkušebně (E08) (epizoda) (2019)

Dělat ze strážmistra retarda ještě většího než v mezích komické figury grotesky byla blbost. Tohle byl asi nejslabší díl(9.3.2019)

• Zločin ve vlaku (E09) (epizoda) (2019)

Díl odehrávající se na jednom místě s osmi herci kde se řeší ukradená vzácná známka - o třídu lepší než minulý díl, ale jako filmového diváka mne to uspokojilo, protože jsem nenáročný divák(11.3.2019)

• Zločin v lese (E10) (epizoda) (2019)

Hledá se fosforeskující prase ... trochu málo i na tento seriál.(16.3.2019)

• Zločin v knihovně (E11) (epizoda) (2019)

Ukradená medaile z městské knihovny byl opět pohodičkový spíše lepší případ, ale kam se ztratila moje oblíbenkyně Marcinková?(24.3.2019)

Předposlední díl ukázal kudy měla vést cesta - ubrat v levelu demence hlavního hrdiny, přidat vážnější tón ( závěr dokonce až smutný ) a najednou tu je nejlepší díl.(30.3.2019)

Tak jako předposlední a tento poslední díl měl vypadat celý seriál.(6.4.2019)