Hlavní postavou drsného a krvavého thrilleru je detektiv John Prudhomme, který přeložen z New Orleansu do Chicaga, kde je pověřen vyšetřováním brutální vraždy muže, který vykrvácel poté, kdy mu někdo uřízl ruku. Jedinou stopou po pachateli nápis "On přichází!" napsaný na okně krví oběti, a to se ukáže jako stopa nepříliš postačující. Zcela nový směr vyšetřování nabere v okamžiku, kdy jsou objevena další dvě mrtvá těla s odřezanými končetinami. Je jasné, že ve městě začal řádit psychopatický masový vrah, který používá uřezané části těl k tomu, aby sestavil poněkud morbidní tělo a v bizarním náboženském obřadu se o blížících se Velikonocích pokusil o znovuvzkříšení Krista. Prudhomme se pouští do boje s časem, který mu zbývá, aby se pokusil odhalit vraha a zachránit další oběti před jeho brutální zbožností. Nemá to jednoduché, kromě toho, že je vrah stále o krok kupředu, pronásledují ho vzpomínky na smrt syna a nedokáže si poradit s narůstající odcizeností mezi ním a jeho manželkou. (Intersonic)

Kadas97

Výborný thriller s originálným dejom. Výkony Lamberta a Joya sa nedajú nazvať inak ako perfektné. Atmosféra filmu je temná a dusivá. Vraždy drsné a detailné. Záver výborný. Film som videl, keď som mal 12 a vtedy som ho bral ako jeden z najlepších hororov. 7 z 10 ()

tranquill

U tohoto thrilleru vyzdvihuji slušnou atmosféru a docela reálné chování postav a Lambert rozhodně také nebyl špatný. Kvalitní záležitost. ()

chaturga

Opět žvásty typu: kopíruje Sedm. Hovadina. Naprosto odlišný scénář, perfektní kamera, solidní herecké výkony a hlavně jedna akce za druhou, film ani chvíli nenudí (ikdyž je to účelové:). Sedmička je špička, ale toto je úplně jinde. Ikdyž sedmičce jsem dal 5* a jidášovi 4*, rozhodně to není kvůli srovnání. Lambertova druhá nejlepší životní role je v tomto filmu. První byla: Tah jezdcem, na čemž se určitě dost lidí shodne:) ()

E lan

Velice povedený thriller se zvláštní (nikoliv špatnou) kamerou, několika opravdu povedenými scénami (např. vražda poslední oběti - geniální hudba), ale trochu až moc přitaženým happy endem. ()

porky93

Typická ukázka podprůměrné filmařiny. Slabá režie, výprava i kamera a k tomu všemu ještě tragické herecké výkony. Jednou vidět se to dá, ale větší dojem to nezanechá. Škoda, že se ve vlně filmů inspirovaných úspěchem Se7en naleznou vesměs jenom podobné slaboty. ()

deLaFere

Další klon SEDM a s odstupem času ho nelze hodnotit jinak, než jako nepovedený. Zápletka by snad ještě šla, ale celý snímek kazí velmi afektovaný scénář společně s naprosto prkeným Lambertem, který pochopitelně musel skončit u béčkových snímků. Snaha o temnou atmosféru je velmi násilná a do přirozenosti Sedm má velmi daleko. Béčkově vyloženě vyznívá vnitřní rozervanost hrdiny kvůli smrti syna a jeho dost hloupý vztah k manželce, podobně jako patetické scény se zraněným kolegou či až zázračný obrat vztahů v práci. Viděl jsem to po mnoha letech a jsem si jistý, že už se na to nepodívám. ()

Nix

90.tkový thriller, který není úplně k zahození. Lambert je sympaťák a drží film, trochu kopie Sedm, ale povedená. ()

donkocicak

Jistá inspirace filmem Sedm tu pravděpodobně byla, co si budeme povídat. Ale kvůli tomu hovořit hned o odpadu ? Christopher Lambert v tomto snímku hraje dobře, přinejmenšiím obstojně. Zápletka sériových vražd může někoho nudit, ale pro mne tyto detektivky či thrillery patří a patřily vždy k nejnapínavějším, na které se rád podívám. Vraždy podle Jidáše nepřinesly jen stokrát omílané věci a nedá se hovořit o nějakém 100% plagiátu. Jistě, někdo se může domnívat, že v podstatě vše bylo řečeno jinde a jinak, případně i lépe. Nemůžeme ale zase říci, že film nic nepřinesl. Shrnul bych to patrně takto: Vraždy podle Jidáše je vcelku slušné krimi, u které se mnozí z vás rozhodně nudit nebudou, protože film má spád a po celou dobu si udržuje napětí. A příznivci Lamberta neodejdou zklamaní. ()

Knor

Bezesporu trochu vykrádačka ,,SEDM'' , ale ani mě to nijak netrápilo, film měl grády, originální myšlenku, tempo i napětí v rovnováze, dobře se mi na to koukalo. I když na thriller bylo té krve a brutality trochu víc, vůbec mi to nevadilo ba naopak. Drsný thriller s náboženským tématem a tísnivou atmosférou mě velice potěšil. ()

Margerie

Na Sedm to prostě nemá. Ne že bych se vyloženě nudila, ale nemá to tu správnou atmosféru. Dostal mě až úplný závěr filmu - scéna na střeše. Jinak je to lehce nadprůměrná detektivka s prvky thrilleru (horor bych jako žánr určitě nedávala). Možná kdybych to zhlédla před pár lety, kdy jsem ještě měla spoustu podobných a nesporně kvalitnějších filmů před sebou, zamávalo by to se mnou víc. I tak ale příjemných 65%. ()

J.e.r.e.c

Tenkrát byly temné thrillery v módě, stejně jako David Rath chtěl každej svoji Sedmičku. Tahle disponovala Christopherem Lambertem (OK), několika fakt nechutnými scénami (už méně OK) a strašlivě debilním finále (nicht OK). ()

Shanen29

No,tak krvavý a drsný film to zas není,je to ale dobře natočený více méně depresivní snímek, chvílemi sice kamera neví co má přesně zabírat a kdy,ale to napětí a tajemno je cítit.Celkem spokojenost. ()