Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Hlavní postavou drsného a krvavého thrilleru je detektiv John Prudhomme, který přeložen z New Orleansu do Chicaga, kde je pověřen vyšetřováním brutální vraždy muže, který vykrvácel poté, kdy mu někdo uřízl ruku. Jedinou stopou po pachateli nápis "On přichází!" napsaný na okně krví oběti, a to se ukáže jako stopa nepříliš postačující. Zcela nový směr vyšetřování nabere v okamžiku, kdy jsou objevena další dvě mrtvá těla s odřezanými končetinami. Je jasné, že ve městě začal řádit psychopatický masový vrah, který používá uřezané části těl k tomu, aby sestavil poněkud morbidní tělo a v bizarním náboženském obřadu se o blížících se Velikonocích pokusil o znovuvzkříšení Krista. Prudhomme se pouští do boje s časem, který mu zbývá, aby se pokusil odhalit vraha a zachránit další oběti před jeho brutální zbožností. Nemá to jednoduché, kromě toho, že je vrah stále o krok kupředu, pronásledují ho vzpomínky na smrt syna a nedokáže si poradit s narůstající odcizeností mezi ním a jeho manželkou. (Intersonic)

(více)

Recenze (273)

Isherwood 

všechny recenze uživatele

Rutinní pásovka, která si může vesele hovět na poličkách videopůjčoven, jelikož do originality chybí tomuto filmečku docela hodně ve všech směrech. Hustý déšť s modrou oblohou v pozadí se ještě skousnout dá, ale nudná story, lacině opřená o náboženský fanatismus bez silnějšího dramatického oblouku, s ledabyle nahozenými charaktery (navíc s trapně vyrobeným flashbackem pro ten ústřední) a bez nulové aury tajemna kolem vraha, už přejít bez povšimnutí nejde. Nuda to není ani minutu (řemeslník je Mulcahy více než solidní), ale všechno už někde bylo… a v lepším. ()

Djkoma 

všechny recenze uživatele

Film podobný genialitě Se7en. Bohužel se slabším obsazením, režií, střihem, hudbou, kamerou... vlastně vším :-). Hlavní role Christophera Lamberta je nevýrazná a nebýt pohledů na zjizvená lidská těla, film by byl o ničem. Na druhé možná i třetí shlédnutí někdy večer v televizi překvapivě atmosférické a bez slabších okamžiků. ()

Reklama

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Na film, kde hraje Christopher Lambert je toto sakra dobrý thriller s příběhěm, který sice není nikterak vyjímečný, ale chytá záchraným lanem po tématu který je v dnešní době holt v módě, což je pro něj, ale i pro diváka samozřejmě dobře. Chvílemi mi vadila chaotyčnost kamery a poslední dobou oblíbené "když se něco děje, zabereme na autentičnosti a budeme nervózně s kamerou klepat, ať si to divák užije", neboli toho čeho jsem zaregistroval například už v seriálu Místo nahoře, když se do něj pustila N@va. Christopher Lambert měl okolo sebe dobrou podporu včetně herců a celkově štábu a podařil se mu natočit nebéčkový film, který rozhodně za shlédnutí stojí už nejen kvůli svému příběhu a depresivní atmosféře, ale i díky zajímavému příběhu, který si bere na paškál v dnešní době oblíbené téma: křesťanství, i když jen z okraje. --- Proč nevzal celé tělo? - Třeba chtěl jenom sváču... ()

T2 

všechny recenze uživatele

Rozpočet $10miliónovTržby Celosvetovo $6,500,000║ Nevydarená bez solídnejšieho napätia upečená vykrádačka thrilleru SE7EN, príbeh si ide až moc okato v šľapajach spomínaného thrilleru, ktorý natočil talent ako je David Fincher, lenže Russell Mulcahy je len rutinér a tak tu to aj všetko vypadá, kamera miestamy otrasná, vedenie hercov slabunké, k hlavnej postave(Christopher Lambert) si nenájdeme za celý ten čas cestu, takže sympatie nehrozia, záporák nakoniec vyznie k smiechu, napodobniť Johna Doe im teda absolútne nevyšlo, dokonca sa tu nájde aj jedna zle poskladaná scéna, kde pri naháňaní zločinca, lezie tento zločinec najprv po schodoch hore relatívne na vrch budovy, potom odrazu uteká dole druhými schodmi kde zhodí jedného detektíva a odrazu cez vchodové dvere vybehne! na rovný vrch budovy so svetlíkmi odkiaľ potom šikovne zoskáče do uličky... nuž je som si toto všetko doslova televízne tápanie dostatočne pretrpel. /25%/ ()

Tosim 

všechny recenze uživatele

Nejvíc mi na snímku vadilo, že nebylo mnoho věcí jaksi "mimo děj." I když si šel koupit policista něco k automatu, vyklubala se z toho další indicie ;-) Film je Sevenem evidentně inspirovaný, ale že by ho přímo kopíroval? To ne. I když je vrahovo chování nelogické, dobře se na to dívá. I na Lamberta :-) 70%. ()

Galerie (25)

Zajímavosti (5)

  • Ve Francii návštěvnost přesáhla 400.000 diváků, ve Španělsku, kde film slavil obrovský úspěch, dokonce necelých 1,2 milionů diváků. (PußyMagnet)
  • Na podzim roku 1999 byl film uveden na kabelové televizi v USA. V některých evropských státech (např. Francie, Španělsko, Švýcarsko) měl film premiéru v kinech. (PußyMagnet)
  • Některé scény se natáčely v Chicagou v Illinois a New Orleans v Louisianě, ale převážná většina filmu byla natočena v Torontu v Kanadě. (PußyMagnet)

Reklama

Reklama