Vraždy podle Jidáše

Resurrection

Vraždy podľa Judáša

Krimi / Drama / Thriller / Mysteriózní

USA, 1999, 108 min

PRůměrný thriller s nádechem hororu. FIlm místy nudil a byl často nezáživný. Příběh to ale mělo velmi slušný, nějaké ty thrillerové prvky se našly. A i Christopher Lambert hrál výborně. Mohl být lepší konec ještě a hned bych hodnotil lépe. Je to taková jedmohubka, která zabaví jen jednou. Hodnotím celkově na 50% = ***(3.12.2012)

Zcela evidentně velmi podobné Sedm. Ale... Ale je to na všech frontách na tak vysoké úrovni, že člověk ani nestačí nad tou podobností ani přemýšlet. Mulcahyho režie je nadupaná a scénář překvapivě dobře napsaný a chytrý. Určitě mnohem kvalitnější než jiné filmy podobného žánru, se kterými se po úspěchu Sedmičky roztrhl pytel. Tohle mělo jít do kina, na video to rozhodně nepatří.(26.11.2008)

Podobně konstruovaný děj a stejně ponurá atmosféra ještě nutně nemusí znamenat podobnost se Seven. Lambertovi se musí vyseknout poklona, neboť jak jeho hlavní role, tak scénář jsou na velice slušné úrovni. Brutalita a kopa zohavených těl nejsou jen pro efekt a společně s neustálým vytrvalým přívalem deště vytvářejí podobně depkoidní atmosféru, jako tomu je u podobných thrillerů tohoto druhu. Bohužel se dá vrah uhádnout již v průběhu filmu. Tvůrci nás však chytře převezli, neboť finále nekončí odhalením identity inkriminovaného, nýbrž získáním neochvějných důkazů, dokazujíc, že on je skutečně ten brutální vrah. Akce slušná, kamera občas lehce roztěkaná, avšak dá se to ustát. Lambert je nevěrohodný jen v náročných scénách. Celkově vzato solidní průměr.(7.7.2006)

Dobrých kriminálek není nikdy dost. A tahle dobrá určitě je. Jak se zvyšuje počet obětí, zvyšuje se i napětí. Je pravda, že se někomu může udělat zle při pohledu na oběti s odřezanýma končetinama, ale to k tomuto thrilleru právě patří. Scénář je dobrý, herci také a kvalita je nadprůměrná. Kdo má takové typy filmů rád, nebude stráveného času litovat.(2.2.2010)

Je to solidní, i když né moc originální thriller, který sráží docela částý díry ve scénáři, taky aby ne když ho psal Lambert a v některých scénách přehrávání christophera Lamberta, ale na to co předváděl poslední dobou to je kvalitní výkon za který se rozhodně nemusí stydět. Určitě taky prospělo, že je ve filmu dostatek krve a zmrzačených těla, jinak by tenhle film snad ani nestál za skouknutí. Co se týče děje, tak je pravda, že je podobný Sedm, ale bohužel taky je pravda, že je daleko horší, ale zase na druhou stranu to rozhodně děj sedm nekopíruje a občas to bylo i napínavý, ale to co tomu chybí asi nejvíc je pořádná mrazivá atmosféra, ale i tak jsem se vcelku ani moc nenudil(8.8.2005)

• - Ve Francii návštěvnost přesáhla 400.000 diváků, ve Španělsku, kde film slavil obrovský úspěch, dokonce necelých 1,2 milionů diváků. (PußyMagnet)

• - Na podzim roku 1999 byl film uveden na kabelové televizi v USA. V některých evropských státech (např. Francie, Španělsko, Švýcarsko) měl film premiéru v kinech. (PußyMagnet)

• - Některé scény se natáčely v Chicagou v Illinois a New Orleans v Louisianě, ale převážná většina filmu byla natočena v Torontu v Kanadě. (PußyMagnet)