Hlavní postavou drsného a krvavého thrilleru je detektiv John Prudhomme, který přeložen z New Orleansu do Chicaga, kde je pověřen vyšetřováním brutální vraždy muže, který vykrvácel poté, kdy mu někdo uřízl ruku. Jedinou stopou po pachateli nápis "On přichází!" napsaný na okně krví oběti, a to se ukáže jako stopa nepříliš postačující. Zcela nový směr vyšetřování nabere v okamžiku, kdy jsou objevena další dvě mrtvá těla s odřezanými končetinami. Je jasné, že ve městě začal řádit psychopatický masový vrah, který používá uřezané části těl k tomu, aby sestavil poněkud morbidní tělo a v bizarním náboženském obřadu se o blížících se Velikonocích pokusil o znovuvzkříšení Krista. Prudhomme se pouští do boje s časem, který mu zbývá, aby se pokusil odhalit vraha a zachránit další oběti před jeho brutální zbožností. Nemá to jednoduché, kromě toho, že je vrah stále o krok kupředu, pronásledují ho vzpomínky na smrt syna a nedokáže si poradit s narůstající odcizeností mezi ním a jeho manželkou. (Intersonic)

castor

Na úspěch Highlandera duo Mulcahy a Lambert sice nenavázali a postupně oba nenávratně uvízli v béčkových vodách (kde už vlastně dávno byli), přesto je tahle spolupráce docela slušná. Počkal, až se oběť probudí, aby jí mohl uříznout paži. Než vykrvácela, vyřízl jí římské číslice nad lopatku. Pak potřeboval druhou paži, od další hlavu, pak nohy… Další psychopatický masový vrah běhá po Chicagu a divácky atraktivní kloubení žánrů nese ovoce zhruba úvodní hodinku. Pak už se nám to lehce sype, i tak je výsledek podařený. Inspirace Fincherovým majstrštykem je patrná (holt v těchhle snímcích stále prší, policajti si nerozsvítí, ale raději vše prohledávají s baterkami), tvůrci také přidávají rodinné problémy (před rokem ztratili syna), zdaleka však nejsou tak úderní, jak v případě svého předobrazu, využívají spousty oslích můstků a s oním oparem náboženského fanatismu se dalo pracovat lépe. Všechny ty kamerové parádičky a švenky jsou spíš na škodu, řemeslně je to jinak nicméně solidní. A celkově překvapivě velká spokojenost. ()

Katarine

Pravda, že něco z thrilleru Sedm si tvůrci vypůjčili, ale neřekla bych, že je to úplně kopie v horším podání, to ne. Vraždy podle Jidáše mají rozhodně něco do sebe a já bych tento krimi film určitě úplně nezatracovala. Akorát se mi nelíbilo obsazení Roberta Joy do role psychopatického vraždícího magora. Na něj by mi seděl někdo úplně jiný, tohle bylo až příliš okaté od prvního pohledu. ()

B!shop

I kdyz tu dost kopirujou Sedm, tak to je porad kvalitni thriller. Lambert ukazuje, ze kdyz chce, je docela dobrej herec. Hlavni problem je, ze tenhle film neprinasi nic noveho, ale zase ma docela dusnou atmosferu. Ze zacatku se prvni tri vrazdy stanou silene rychle a Lambert hned vse vyresi, takze by film moh klido mit 45 minut. Jenze pak zacnou tvurci natahovat a to je docela skoda. Ale porad tu je stupnovany napeti, takze tim se to kompenzuje. Zaporak je docela dobrej a tela jsou hezky zkrvaveny. Navic tu je nekolik fakt dobrejch scen, cemuz taky napomaha hodne dobra kamera. Proste supr thriller, u keryho jsme se dobre bavil. ()

mzss1

PRůměrný thriller s nádechem hororu. FIlm místy nudil a byl často nezáživný. Příběh to ale mělo velmi slušný, nějaké ty thrillerové prvky se našly. A i Christopher Lambert hrál výborně. Mohl být lepší konec ještě a hned bych hodnotil lépe. Je to taková jedmohubka, která zabaví jen jednou. Hodnotím celkově na 50% = *** ()

Parlay

Rozhodně se v daném filmovém žánru nepovažuji za odborníka, avšak – za mě palec nahoru. Snímek diváka udržuje v neustálém napětí, herci podávají kvalitní herecké výkony a bestiální vraždy svoji krutostí nenechají snad žádného diváka „nezúčastněným“. Za největší slabinu snímku tak považuji psychologické a motivační prokreslení postavy samotného vraha, který je tvůrci vylíčen jako „pouhý“ náboženský fanatik, který se zdaleka nemůže rovnat svým slavnějším filmovým „kolegům“. ()

• Ve Francii návštěvnost přesáhla 400.000 diváků, ve Španělsku, kde film slavil obrovský úspěch, dokonce necelých 1,2 milionů diváků. (PußyMagnet)
  • Na podzim roku 1999 byl film uveden na kabelové televizi v USA. V některých evropských státech (např. Francie, Španělsko, Švýcarsko) měl film premiéru v kinech. (PußyMagnet)
  • Některé scény se natáčely v Chicagou v Illinois a New Orleans v Louisianě, ale převážná většina filmu byla natočena v Torontu v Kanadě. (PußyMagnet)