Vraždy podle Jidáše

Resurrection

Vraždy podľa Judáša

Krimi / Drama / Horor / Mysteriózní / Thriller

USA, 1999, 108 min

Film byl sice bez atmosféry, bez okolního děje a bez všech těch okolních aspektů, který dělaj ze špatných filmů průměrné a z průměrných dobré, ale já sem se u něj bavil. Docela mě překvapil rychlý úvod filmu a to, jak věci už během prvních minut snímku naberou spád. Myslel jsem si, že nasazené tempo zajisté nevydrží, ale byl jsem mile překvapen, když mi film v onom "strhujícím" tempu utekl jako voda. Je tam sice několik logických děr ve scénáři, ale **** dávám hlavně pro to, že mi přišel děj strašně vykonstruovaný a máločemu co se stalo v průběhu vyšetřování by mohl normální, racionálně uvažující člověk uvěřit. Jak jsem už ale napsal i přesto všechno se mi film líbil a ačkoliv se to možná někomu nebude líbit, pro mě lepší než Sedm...(11.6.2006)

Na film, kde hraje Christopher Lambert je toto sakra dobrý thriller s příběhěm, který sice není nikterak vyjímečný, ale chytá záchraným lanem po tématu který je v dnešní době holt v módě, což je pro něj, ale i pro diváka samozřejmě dobře. Chvílemi mi vadila chaotyčnost kamery a poslední dobou oblíbené "když se něco děje, zabereme na autentičnosti a budeme nervózně s kamerou klepat, ať si to divák užije", neboli toho čeho jsem zaregistroval například už v seriálu Místo nahoře, když se do něj pustila N@va. Christopher Lambert měl okolo sebe dobrou podporu včetně herců a celkově štábu a podařil se mu natočit nebéčkový film, který rozhodně za shlédnutí stojí už nejen kvůli svému příběhu a depresivní atmosféře, ale i díky zajímavému příběhu, který si bere na paškál v dnešní době oblíbené téma: křesťanství, i když jen z okraje. --- Proč nevzal celé tělo? - Třeba chtěl jenom sváču...(23.3.2007)

Nejvíc mi na snímku vadilo, že nebylo mnoho věcí jaksi "mimo děj." I když si šel koupit policista něco k automatu, vyklubala se z toho další indicie ;-) Film je Sevenem evidentně inspirovaný, ale že by ho přímo kopíroval? To ne. I když je vrahovo chování nelogické, dobře se na to dívá. I na Lamberta :-) 70%.(9.1.2006)

• Le_Chuck

Niekto tu má rád Finchera. Žial štýlova rafinovanosť Seven (evidentná inšpirácia) je tatam a scénaristické tápanie je plátané patetickými flashbackmi, úplne zbytočnými výletmi do osobného života Johna Prudhomma a definitívne podtrhnuté záverom (dieťa), pri ktorom sa mi chcelo smiať. A nerzachráni to ani výborná dark kamera a kvalitne zmrzačené obete.(30.8.2006)

Je to solidní vykrádačka Sedmičky, přesto jde o zábavnou podívanou. Pořád tak nějak jsem tušil kam se bude děj ubírat, přesto mě to poměrně bavil a ačkoli si to už asi nikdy nepustím bylo to svým způsobem docela poutavé. Mno nepochopil jsem asi jenom poslední minutu filmu, která byla prostě zbytečná. Mimochodem tenhle film vás rozhodně nenaučí věřit soudnímu systému v USA. Teď přijde drobný spoiler, když se před soud dostane samotný vrah (a všichni to o něm ví) tak ho soudkyně pro nedostatek důkazů propustí. Mno a večer má na stole o 3 vraždy více. Být tou soudkyní tak se na místě zastřelím. Každopádně dost spoileru a pokud nemáte večer na co kouknout a máte rádi kombinaci horror/thriller tak tohle je příjemný tip.(14.8.2011)

• - Ve Francii návštěvnost přesáhla 400.000 diváků, ve Španělsku, kde film slavil obrovský úspěch, dokonce necelých 1,2 milionů diváků. (PußyMagnet)

• - Některé scény se natáčely v Chicagou v Illinois a New Orleans v Louisianě, ale převážná většina filmu byla natočena v Torontu v Kanadě. (PußyMagnet)

• - Na podzim roku 1999 byl film uveden na kabelové televizi v USA. V některých evropských státech (např. Francie, Španělsko, Švýcarsko) měl film premiéru v kinech. (PußyMagnet)