Vraždy podle Jidáše

Vraždy podľa Judáša

Krimi / Drama / Horor / Mysteriózní / Thriller

USA, 1999, 108 min

• Le_Chuck

Niekto tu má rád Finchera. Žial štýlova rafinovanosť Seven (evidentná inšpirácia) je tatam a scénaristické tápanie je plátané patetickými flashbackmi, úplne zbytočnými výletmi do osobného života Johna Prudhomma a definitívne podtrhnuté záverom (dieťa), pri ktorom sa mi chcelo smiať. A nerzachráni to ani výborná dark kamera a kvalitne zmrzačené obete.(30.8.2006)

I kdyz tu dost kopirujou Sedm, tak to je porad kvalitni thriller. Lambert ukazuje, ze kdyz chce, je docela dobrej herec. Hlavni problem je, ze tenhle film neprinasi nic noveho, ale zase ma docela dusnou atmosferu. Ze zacatku se prvni tri vrazdy stanou silene rychle a Lambert hned vse vyresi, takze by film moh klido mit 45 minut. Jenze pak zacnou tvurci natahovat a to je docela skoda. Ale porad tu je stupnovany napeti, takze tim se to kompenzuje. Zaporak je docela dobrej a tela jsou hezky zkrvaveny. Navic tu je nekolik fakt dobrejch scen, cemuz taky napomaha hodne dobra kamera. Proste supr thriller, u keryho jsme se dobre bavil.(31.7.2005)

Kdybych si měla vybrat mezi tímto filmem a Fincherovým snímkem "Sedm", zvolila bych bez přemýšlení "Vraždy podle Jidáše". Jsou mrazivější, brutálnější, emotivnější. Promiň, Davide, ale tvůj nejoceňovanější film je pro mě (hned po "Podivudném případu Benjamina Buttona") tvým nejslabším... A Lambert opět nezklamal.:-)(5.7.2012)

Prvních 40 minut filmu je velice nudných, ovšem ve zbývající hodině začíná ten správný hon na psychopata. Thriller, který sice nedosahuje kvality nepřekonatelné žánrovky Sedm, ale díky překvapivému vývoji v ději nezaostává až tak daleko. Zvládnout lépe seznamování s případem a bylo by to na více procent. Takto musím dát nevyvážených 70% (a se zavřenýma očima se přikláním přecijen ke 4*).(16.5.2013)

Film rozhodně není špatný. Atmosféru nepostrádá a Lambert se ukazuje v roli, která mu vysloveně sedí. Jenže i když na film koukáte poprvé a v minulosti jste již viděli Fincherův Se7en, máte místo překvapení z dalšího děje velký smradlavý prd. Pokud se na to navíc díváte s českým dabingem, z těch jmen můžete jednoduše dostat dlouhotrvající střevní chřipku.....Režie není špatná a výprava tomuto snímku rozhodně také neubírá na kvalitě. Škoda, že ten scénář postrádá jakýkoli originální nápad. Mohlo to být s tím hodnocením lepší.(26.12.2006)

• - Některé scény se natáčely v Chicagou v Illinois a New Orleans v Louisianě, ale převážná většina filmu byla natočena v Torontu v Kanadě. (PußyMagnet)

• - Parťákovi Johna Prudhommeho (Christopher Lambert) postřelili a následně amputovali pravou nohu. Když je však záběr na sestavené tělo z jednotlivých částí mrtvých lidí, je střelná rána na levé noze. (pemap)

• - Ve Francii návštěvnost přesáhla 400.000 diváků, ve Španělsku, kde film slavil obrovský úspěch, dokonce necelých 1,2 milionů diváků. (PußyMagnet)