Vraždy podle Jidáše

Resurrection

Vraždy podľa Judáša

Krimi / Drama / Thriller / Mysteriózní

USA, 1999, 108 min

Naprosta podobnost v Se7en, no a? Lambert jako detektiv, který je na stopě šíleného vraha? Lepší než role Highlandera ... je to brutál, hlavně to vysvětlení proč zabíjí :) Taková lahůdka tenhle film ..(20.5.2009)

• Anthony

Proboha kde se vzalo to vaše vysoké hodnocení. Zcela překopírovaná Sedmička. Hrozná kravina jak od Ed Wooda. Lambert už je totální mimo.(7.6.2003)

• Isherwood

Rutinní pásovka, která si může vesele hovět na poličkách videopůjčoven, jelikož do originality chybí tomuto filmečku docela hodně ve všech směrech. Hustý déšť s modrou oblohou v pozadí se ještě skousnout dá, ale nudná story, lacině opřená o náboženský fanatismus bez silnějšího dramatického oblouku, s ledabyle nahozenými charaktery (navíc s trapně vyrobeným flashbackem pro ten ústřední) a bez nulové aury tajemna kolem vraha, už přejít bez povšimnutí nejde. Nuda to není ani minutu (řemeslník je Mulcahy více než solidní), ale všechno už někde bylo… a v lepším.(7.1.2007)

PRůměrný thriller s nádechem hororu. FIlm místy nudil a byl často nezáživný. Příběh to ale mělo velmi slušný, nějaké ty thrillerové prvky se našly. A i Christopher Lambert hrál výborně. Mohl být lepší konec ještě a hned bych hodnotil lépe. Je to taková jedmohubka, která zabaví jen jednou. Hodnotím celkově na 50% = ***(3.12.2012)

Tenhle film mě mile překvapil, byl plný napětí, vymyšlených vražd a celkově do sebe všechno zapadalo. Líbil se mi i výkon Christophera Lamberta... prostě ten film na mě zapůsobil asi tak, jak měl...(27.6.2008)

• - Ve Francii návštěvnost přesáhla 400.000 diváků, ve Španělsku, kde film slavil obrovský úspěch, dokonce necelých 1,2 milionů diváků. (PußyMagnet)

• - Některé scény se natáčely v Chicagou v Illinois a New Orleans v Louisianě, ale převážná většina filmu byla natočena v Torontu v Kanadě. (PußyMagnet)

• - Na podzim roku 1999 byl film uveden na kabelové televizi v USA. V některých evropských státech (např. Francie, Španělsko, Švýcarsko) měl film premiéru v kinech. (PußyMagnet)