Hrabě Monte Cristo

• Česko Hrabě Monte Christo (více)
Francie / Německo / Itálie, 1998, 6 h (Minutáž: 90 min)

Režie:

Josée Dayan

Předloha:

Alexandre Dumas st. (kniha)

Scénář:

Didier Decoin

Kamera:

Willy Stassen

Hudba:

Bruno Coulais

Gérard Depardieu, Ornella Muti, Jean Rochefort, Pierre Arditi, Stanislas Merhar, Julie Depardieu, Florence Darel, Michel Aumont, Hélène Vincent (více)

Epizody(4)

S velkými ambicemi sáhli znovu francouzští tvůrci po slavném románu Alexandra Dumase "Hrabě Monte Christo". Ve čtyřdílném filmu se soustředili především na pomstu Edmonda Dantese - jeho dokonalý, rafinovaný plán, jak po dvaceti letech zničit ty, kteří mu vzali nejlepší léta jeho života, svobodu, snoubenku, otce a čest. V nádherných kostýmech a dekoracích se vrátíme do Paříže roku 1838 a opět prožijeme krutý osud mladého marseillského kapitána a opět se budeme ptát po smyslu pomsty, která ničí nejen viníky... Producenti, scenárista Didier Decoin a režisérka Josée Dayanová vsadili na jistotu - nejen co se předlohy týče, ale i co do hereckého obsazení. V titulních rolích Edmonda Dantese a Mercedes uvidíme Gérarda Depardieua a Ornellu Mutiovou a jejich děti coby mladé snoubence Guillauma Depardieua a dceru Mutiové - Naike Rivelliovou. Jean Rochefort, Pierre Arditi, Michel Aumont, Jean-Claude Brialy a Christopher Thompson patří k francouzské herecké elitě. A jak se zdá, tvůrci vsadili správně. Nová filmová verze Hraběte Monte Christa slaví úspěchy po celé Evropě. Některé příběhy jsou zkrátka nesmrtelné, a tak máme potřebu je znovu a znovu vyprávět. (oficiální text distributora)

wosho

Jeden z důvodů, proč mýt rád televizní minisérie. Mají dostatečné finanční krití-narozdíl od seriálů a dostatečnou stopáž-narozdíl od filmů určených pro kina. Hrabě Monte Cristo patří k tomu nejpodařenějšímu co jsem viděl určeného pro tv obrazovky a nemělo v tom prsty HBO. ()

Přemek

Hvězdička za Depardieuho, odpad pro scénáristy, kteří z příběhu Alexandra Dumase nenechali téměř stát na kameni kámen... ()

Paity

K seriálu Hrabě Monte Cristo mám celou řadu výhrad a s velikým sebezapřením jsem dal alespoň tři hvězdy. To vše jen proto, že film ve stejném obsazení považuji za jeden z nejlepších evropských filmů vůbec. ()

kolemjdouc

spojení Depardieua a Muti se ukázalo být velmi moudré.A zapojit i jejich děti byl dobrý marketingový tah.Film mi sedl do nálady a v županu s voňavým kafíčkem v ruce ..no já jsem vrněla blahem z požitku. ()

Anderas

Film, který zraje jako to nejlepší víno. A dozrává tím rychleji, čím více dalších a dalších adaptací tohoto nesmrtelného hrabéte vzniká. Proto ji už dávno žádné jiné dílo nesahá ani po kotníky. Holt kdyby každý klenot světové literatury vyfasoval takto důstojnou adaptaci, žili bychom dávno v ráji. ()

Wishkah

Skvělý příběh, skvělé herecké představení a v českém znění neuvěřitelně skvělý Miroslav Donutil. Tohle zpracování se mi opravdu moc líbilo a seděl sem u něj po všechny ty čtyři večery se zatajeným dechem. Myslím že těch pár nedostatků jako krátká doba ve vězení nebo sladký šťastný konec naprosto překonává Depardieho herectví a to jak si díky němu Monte Christo vychutnává pomstu je geniální. Navíc velice oceňuju nápad, kdy mladého Dantese s Mercedes hráli potomkové Depardiueho a Mutiové Guillame Depardiue a Naike Rivelli. Nejlepší zpracování Monte Christa ()

Hanes88

Mám velice špatnou zkušenost, že když je knižní předloha natočená jako seriál, je to většinou odpad. Vyjímka však potvrzuje pravidlo a zde to bylo názorně ukázáno. Tento seriál se opravdu povedl. 80% ()

Dragonlanc

Jedna z najhorších adaptácií Grófa Monte Christa a Depardieu ako absolútne najhorší predstaviteľ Edmunda Dantésa. Nie že by sa nesnažil a alebo že by hral zle, ale obsadiť tlstého Depardieua s raťafákom ako nosorožec do úlohy štíhleho, pekného, jemného a charizmatického grófa Monte Christa, ktorý svojou charizmou očaril všetkých, tak to bola totálna kravina, rovnaká, ako chcieť aby slon tancoval viedenský valčík ... A pri tom sladko ružovom závere, ktorý sa hodí maximálne tak do nejakej venezuelskej alebo argentínskej telenovely, kedy starý tlstý a škaredý Depardieu šantil vo vlnách so starou zvráskavenou Ornellou Muti ako nejaký blázniví teenageri, vtedy som myslel, že sa asi povraciam. ()

Piri

Legendárny a epický štvordielny film. Veľmi dobre sa dopĺňa s filmom s Richardom Chamberlainom z roku 1975, ktorý sa viac venoval úvodu - väzneniu a úteku Dantesa. Naopak, tento film sa viac venuje samotnej pomste Monte Crista. Lepšieho herca som si ani nevedel predstaviť v tejto roli ako Depardieuho, aj keď fyzicky bol na vychudnutého trestanca až príliš vykŕmený ;) Bezpochyby jedna z najsilnejších scén je príchod princeznej Haydee a konfrontácia s Morcerfom, samozrejme vo francúzskom znení. Slovenský dabing je výborný, Ján Kroner je skutočne najlepšou voľbou na Depardieuho. ()

laepus

Pro mě nejlepší verze - mnohem lepší než ta s Caviezelem, o dost lepší než ta s Chamberlainem a lepší i než ta klasická s Maraisem. Proto ten plný počet v hodnocení. Jinak by si to zasloužilo určitě jen čtyři - jediná věc, která mi občas trochu vadí (ale to jen na začátku a na konci) je představa stokilového Deprdieua, jenž má být Edmondem Dantesem po 18 letech v pevnosti If... a pak ten zbytečně přeromantičtěný konec. Nebýt tedy úvodu a závěru, nad plným hodnocením bych neváhal. ()

Sochorisko

Toto dílo je dle vzoru A. Dumase nazýváno "seriálem" . Jsem trochu proti, vždyť Tolkienův Pán Prstenů také není seriál, když jsou 3 díly (ano, je sice pravda, že zde se jedná o díly čtyři a také to, že Pán Prstenů není román) . Nicméně, řekl bych velmi povedeně natočená série filmů, jak co se týče obsazení (ano, Depardieu nezklamal) tak co se týče zpracování dle knižní předlohy. Poměrně malé náklady a "levná" výprava sice občas způsobuje, že divák je takřka až maten obličejem Edmonda Dantese, poněvadž se přeci jeví úplně stejně, jako Hrabě the Monte Christo! Zábavné zápletky.. Díky moc, rozhodně shlédnu celou sérii ještě mnohokrát! ()

mira007

Depardie jako hrabě Monte Christo? Překvapivé, ale překvapivě funkční. ne tak démonicky dokonalé jako Chamberlain , ale na druhou stranu je tohle asi nejlepší zpracování Dumasova románu. Je to sice seriál z dob, kdy televizní tvorba vypadala hodně televizně a slovo quality tv vzniklo až o pár let později, ale jako odvyprávěný příběh poutavé. ()

cinci

Pomsta je jídlo, které nejlíp chutná studené. Takhle dokonale naplánovanou a promyšlenou pomstu jsem žral tak, že sem chvílema ani nedýchal. Sice tam mohlo být trošku víc z děje v pevnosti If. Knihu jsem nečetl, ale jakmile se mi dostane do ruky tak si jí přečtu. + skvělý dabing z dílny ČT..co víc si přát..5* ()

Randwulf

Nikdo nemůže nemůže kpt. Edmondu Dantesovi upřít jeho utrpení v pevnosti If a náročné studium farmakologie, ale skutečným MasterChefem téhle královsky naservírované pomsty je někdo jiný... Potom, co Bertuccio vyšvyhne na pašerácké bárce mořského okouna po provencálsku plněného sekaninkou z mořských ježků, grilovaného na fenyklu, flambovaného anýzovým likérem a zalitého rajčatovým krémem se špetičkou šafránu, přemluví rybáře Geppeho k záchranné misi, s jedním drahokamem ho na Monte Christu ponechá vlastnímu osudu a spanilá jízda může začít. V Itálii nenechá záchranu mladého Morcerfa na sv. Ritě, jako signor Pastrini... Po závodu na loďkách to hraběti žehlí u Šlehačky a jen o vlas unikne smrti z rukou Toussainta, kterého mohl v klidu vyřešit malý Hassan se svou šňůrou... Pravda, vyplýtvat protijed na hned první večeři u Villefortů nemusel, ale "každý někdy chybuje, Bertuccio"... Tolik k otázce, co dokáže jeden Bertuccio, mladý Morreli. Nakonec, když by se Edmond držel předlohy, tak jak mu ji Alexandr napsal, myslím, že by se s Haydée měl v Orientu o něco lépe, než s Mercedes na pláži, ale proti gustu žádný dišputát... ()

bozka10

Nemám šajnu čo má donútilo v škole čítať túto knihu,ale už vtedy to bolo vynikajúce,a táto filmová adaptácia, videná dávno,znovu som sa k nej vrátil a nestratila nič na svojom čare, skvelá mini séria s parádnym Gerardom. ()