Futurama

• USA Futurama (více)
USA, (1999–2024), 59 h 40 min (Minutáž: 22–30 min)

Série(9) / Epizody(160)

JohnMiller

Prvé 2 série bezchybné hltal som každé dobrodružstvo Fry-a. Najviac ma vždy bral negatívne naladený Bender zo začiatku sa mi to zdalo že je to menšia vykrádačka Simpsonovcov až neskoršie som zistil že je to vlastne od tvorov simpsonovcov samotných. ()

Colonist

Pořádná porce humoru (někdy až moc ujetého) v kombinaci se skvělými postavami, ale Simpsonovi mi byli vždycky o dost bližší (dokud se z nich v posledních řadách nestal trapný a natahovaný seriál). ()

hygienik

Dobrý nápad to je, ale po 10 častiach som sa už nudil a v porovnaní so Simpsonovcami je to slabé. Tí boli totiž satirickým zrkadlom každodenného života - to ich robilo tak vtipnými. Futurama je sci - fi, nedá sa s ňou stotožniť, obsahuje priemerne tak 3 dobré vtipy v jednej časti a to je na dobrú komédiu trošku málo. A čo sa týka sci - fi nápadov, taký Star Trek next generation bol nepochybne zaujímavejší. Je mi jasné, že tvorcom Futurami nešlo o vierohodnosť vedeckej fantastiky, či dramatičnosť, a tieto 2 seriály sú neporovnateľné, len vravím, že to nie je ani najlepší sitcom, ani sci-fi, aké som videl. ()

Dexter1

Hooray For Zoidberg!!! Jeden z naj seriálov, aký kedy bol. Môže za to hlavne skvelý a satirický humor s prímesou narážok na sci-fi kultovky. ()

MessiM

Musím konstatovat, že je to jeden z mála seriálů, který mě za poslední dobu tak zklamal. Od ostatních jsem slyšíval jen samou chválu na triko tvůrce Simpsnů.. Avšak opak byl pro mě pravdou. Na Sipsíky to nesahá ani po paty. Vím a četl jsem si názory vás ostatních, ale prostě pro mě je daleko lepší a atraktivnější sledovat Familly Guy, Dva a půl chlapa, nebo zmíněné Simpsonovi a další i novější seriály. Futurama prostě jen nesplnili mé očekávání, ale velice rád své mínění změním při dalších příležitostech shlédnutí seriálu. Jen podotýkám, že jsem měl možnost shlédnout 1,5 série. Nakonec říkám : "Nevstoupíš dvakrát do stejné řeky." .. ()

*Elfík*

Cože? Může být snad něco infantilnějšího než Simpsonovi? Může. Futurama! Budoucnost? V tom případě se na ni netěším! ()

sssssycak

Po shlédnutí první a druhé série a několika dalších náhodných dílů v TV musím konstatovat, že se nejedná o špatný seriál, ovšem nedokázal mě prozatím zaujmout natolik, aby jsem byl nucen si hlídat každý odvysílaný díl. Některé jsou opravdu skvělé, ale vzápětí přijde díl, který nemá daleko k utrpení. Pakliže na seriál v TV narazím, většinou u něj těch 20 minut svého času nechám, nicméně na trvalejší vztah to zatím nevidím. :) A to asi není přesně to, co má tento seriál za cíl. Uvidíme do budoucna, ale prozatím nemůžu jít výše, než 3*. ()

Tygrys

Společně se South Parkem zřejmě nejlepší animovaný seriál. Je docela těžké vybrat si oblíbenou postavu. O fous a klepeto před Benderem je dooktoor Zooidbeerg :) ()

Genryuusai

Vynalezl jsem automatický univezální překladač. Jediná nevýhoda je, že všechno překládá jenom do nějakého neznámého, dávno mrtvého jazyka, kterému nikdo nerozumí. Podívejte: - Hello. překladač: - Bon jour! ()

Petfruf

Seriál, ve kterém je nespočet skvělých vtipů a skrytých odkazů. Sázka na jistotu, pokud se chcete lámat smíchy vejpůl... ()

Bonaparte.

Úžasný animák z dílny Matta Groeninga. Často porovnávaný se žlutou rodinkou, pro mě jsou oba na stejné úrovni. Zde se mohl Matt odvázat, jelikož se děj odehrává v budoucnosti plné robotů. Narozdíl od Simpsonových, kde takové šílenosti vídáme pouze v Haloweenských speciálech. Za celý seriál 90% ... neskutečně se bavím "good news everyone" a český dabing je také parádní ... obzvlášt moravák Hermes Conrad mistr v podlézané. ()

Sheldra

Asi nikdy mě nepřestane bavit sledovat, kolika způsoby se dá parodovat naše máklá civilizace. Ono to šíleně jenom vypadá, ono je to totiž neskutečně výstižný. Žádný žinýrování, jen do nás - jó, blbost lidská, to je nevyčerpatelnej zdroj vtipů. Akorát aby si člověk hodil kačkou, jestli jsou vtipnější Benderovy kreace, nebo profesorovy úlety. Smích prej prodlužuje život, takže se sledováním Futuramy v pravidelných dávkách bych se při troše štěstí mohla dočkat zrovna - no, Futuramy... ()

Sesitka

Futurama patří mezi ty nejohranější seriály na trhu a ani se tomu moc nedivím. Stačilo pár dílů a už se stal jedním z mých nejoblíbenějších seriálů. Má neotřelý a originální děj a hláškující postavičky taky nemají chybu. Zvlášť pak Dr. Zoidberg, který cokoliv vypustí z pusy ( jestli se tak tomu dá říkat ) je perla. Sice nevím proč, ale nejvíc mi v hlavě utkvělo: Zoidbí chce balon. A pak samozřejmě profesor Farnsworth a jeho: Špatné správy ve spolek.. Zato hlavní hrdina Fry mi přijde trochu otravný. Bender je pak asi největším tahounem celého seriálu a tuto funkci splňuje dokonale. Leela jako drsná drsňačka a kapitánka lodi je sympatická, vtipná a.... drsná. A při tom výčtu postav nemůžu ignorovat ani Zappa Brannigana, nesmírného idiota, jehož sukně je zatraceně krátká. Dál pak mezi to nejlepší patří momenty s hlavami slavných lidí. Je třeba říct, že nejlepší hlava je ta Nixonova. Jo a ještě stojí za zmínku Robomafie, jejíž podle mě nejvýraznější postavou je Cvak, který všechno a všechny cvakne. Vyjma postav stojí za povšimnutí i prostředí Nového New Yorku a i planet a planetek, které už nejsou tak neobydlené jak je tomu dnes. Napadá mě otázka jestli to tak bude i ve skutečnosti nebo skončíme jak v Terminátorovi. To teď není ale aktuální a důležité. Suma sumárum Futurama je svým způsobem nadčasový seriál, který má všechno co potřebuje: celkem sympatické hrdiny, dávku vtipu a originality a hlavně jakési to kouzlo, které ho dělá tak skvělým, ()

GILLWANDER

Seriál sa žiaľ nemôže rovnať s legendárnými Simpsonovcami, no i tu prvé série nemajú po parodovanej stránke žiadnu chybu. Humor je prvotriedny, samozrejme "šarmantne" dvojzmyselný, nie každému po chuti a nie hocikto sa naladí na tú správnu vlnu tohto sci-fi kolotoču. Hlavný hrdina vďaka Bohu preberá fantastický český dabing a "Jason Statham" hlas v kuse plechu nemá chybu. Po častiach ako aj u The Simpsons stráca seriál šmrnc a vtipné dialógy sa vytrácajú. Určite legenda v animovanom a zároveň seriálovom svete. 85% ()

honajz2

Je hromada seriálů, na kterých jsem jako děcko vyrůstal. Od takových těch animáků pro předškoláky po klasické české večerníčky až po ty nejslavnější sitcomy. Jen některé u mě obstály "zkoušku časem" a Futurama jako jediná mě baví úplně stejně jako kdysi. Snad možná ještě víc. Ono je to i tím, že jako děcko jsem samozřejmě nemohl pobrat všechno, co se zde paroduje nebo z čeho si zde tvůrci dělají srandu, každopádně u drtivé většiny dílů se pořád skvěle bavím, vždycky se na ně rád kouknu znova (i když už jsem asi každý díl viděl tak tisíckrát), nikdy mě ten seriál neomrzel a na rozdíl od některých uživatelů zastávám ten názor, že ten seriál ani přes rostoucí počet sérií moc neubral na kvalitě, byla to skvělá zábava po všechny série a celý ten seriál skončil v pravou chvíli. To se třeba u Simpsonových nikdy nestalo, od 16.série šel ten seriál stále víc a víc dolů, od nějaké 26.série se totálně pohřbil a od 29.série se zahrabal tak hluboko, že tím ztratil i poslední zbytky důstojnosti co měl. To Futurama ne. Vlastně je to jediný seriál, který mám mezi oblíbenými už od svojí registrace na ČSFD a pochybuji, že by ho odtamtud nějaký jiný dostal pryč. A zároveň jsem si tenhle komentář vybral pro svůj výroční, 5000. 5* ()

Zemřel představitel Batmana Adam West

Zemřel představitel Batmana Adam West

11.06.2017

Futurama je mrtvá? Ať žije Futurama!

Futurama je mrtvá? Ať žije Futurama!

24.06.2006