8 MM

• USA 8MM (více)

Soukromý detektiv Tom Welles (Nicolas Cage) vede se svou manželkou (Catherine Keenerová) a novorozenou dcerou poklidný život v pensylvánském Harrisburgu, kde tráví většinu času nad rutinními případy nevěrných manželů. Když je však pověřen úkolem, který se týká malého, neškodně vyhlížejícího 8mm filmu, zabředne do nejtemnějších zákoutí lidské společnosti. Neúnavné pátrání po osudech nezvěstné dívky z filmu, která zcela pohltí jeho mysl, jej zavádí přes chodníky slávy v Hollywoodu až do newyorské čtvrti Meatpacking district. Posedlý Welles, jemuž pomáhá protřelý prodavač knih pro dospělé v podání Joaquina Phoenixe, opustí rodinu i svůj dosavadní život poté, co si uvědomí, jak smrtící může být jeden osmimilimetrový film. (HBO Europe)

maxXxic

Ale jo mě se to líbilo, JENOMŽE si myslím, že když už i v Holywoodu se rozhodly natočit něco jiného, něco kontroverzního, něco šokujícího. Tak to skutečně kontroverzní, šokující a určité poselství nesoucí mělo být. Je sice krásné, že s danými tématy zacházeli natolik v rukavičkách, že bylo třeba velké představivosti, aby jste si uvědomily o jaké zvěrstva tam vlastně jde. Kdybych se tedy na film měl dívat z pohledu běžného diváka kterému stačí TV Nova (na které to dávají co chvilku) byl bych velice jemný v hodnocení. A abych nezapomněl, kde je ten pověstný Nicolas? Nevím proč, ale dost mi to připomíná jinou variantu zpracování tohohle námětu kolegy ze Srpska... ()

Majkak

Pokud by děj stejně tak dobrý jako atmosféra, mohlo to být skoro za pět. Příběh působí plochým dojmem. Pár motivů, které by stály za to, pokud by byly pořádně dotaženy. Kromě atmosféry se jedná o průměr, který neurazí ani nenadchne. Pokud chce někdo zjistit pravdu o sobě, ať si to užije, ale je nutné za každou cenu vždy sdělovat druhému pravdu a pak se divit, že to dotyčný nezvládl. Škoda, že v nabídce není 3,5. ()

Nikkilee

Já nějak nevím..moje máma mě málem zabila, když chtěla strávit příjemný večer u hezkého filmu a já ji pustila tohle...:D Nezachránil to ani Nicolas, ani Joaquin - zabili ho příliš brzy ! Bylo to surové, přímé, depresivní..ale výsledný efekt mě nechal naprosto chladnou.. takže *** ()

Eluin

Napínavý, temný a atmosférický film, kde hlavní hrdina sice má obrovské štěstí na různé náhody, ale v kontextu to vůbec nevadí. ()

GOREGASM

Joel Schumacher umí překvapit jak v dobrém, tak bohužel i v moooc zlém. 8 mm je ovšem masterpiece, který pozvolna odhaluje temné dějové podhoubí a zároveň bez možnosti návratu vtahuje diváka do víru, z něhož díky nevyhnutelné atmosféře vylezete zbití jako psi. Cage je až na úzkostlivé kousání se do rtu u snuff porna excelentní a ve vedlejších rolích jsou samé těžké váhy - Gandolfini, Stormare, Phoenix. Silná a temná káva pro fajnšmekry (nikoliv porno fajnšmekry ;-). 100% ()

BOURQUE

Ako napísal „POMO“ – citujem: „Neodporúčam psychicky labilným divákom.“ Osobné hodnotenie: 85% (****) ()

Fujara777

ÁNO: Výborne nakrútené. Až človek cíti tlak na hrudi a ťažšie sa mu dýcha. Scenár tiež výborný: zvraty, napätie, dialógy. NIE: Minutáž. Človek nejak tak čaká vyvrcholenie v tom hangári, či kde to boli, ale ono nepríde, takže začne vnímať plynutie času. Ďalej je to film aj o otrasných veciach, ktoré niekomu vyhovovať práve nemusia. "Páter, aj keď tancuješ s diablom, diabla nezmeníš. Diabol zmení teba." ()

MickeyStuma

Hodně drsný temný snímek ze světa filmů Snuff. Tvrdá porna, kruté ubližování, vraždy a to bez sebemenších triků. To vše na 8 mm filmu pro opravdové fankšmejkry na černém trhu. Podívaná jen pro silné povahy. Příběh o hledání dívky natočené na jednom takovém filmu nás zavadí do celého byznysu této zrůdnosti a úchyláren. A to od prodeje až po natáčení. Příběh je pomalý, ale tak temný, že i pavouci zalezou za skříň. On ten děj svým způsobem je nesmírně jednoduchý, ale je z něj vytlačeno vše až na maximum. Snímek patří k tomu nejlepšímu, co na takovéto téma kdy vzniklo. ()

Raziel_cz

Tomuhle říkám temná záležitost. Svět undegroundového porna je synonymum dekadence a Nicolas Cage skvěle zahrál člověka, který do jeho bahna zabředává čím dál hlouběji. Na filmu je dost patrné, že ho napsal Walker a mrzí mě, že zůstává upozaděn za Se7en (od stejného autora), protože je podle mě scenáristicky mnohem lepší. Děj pěkně odsýpá, pátrání hlavního hrdiny zvládáte bez problému sledovat a navíc je tu výborný zvrat s ohledem na vývoj postavy. Vedle Cage potěší hlavně Joaquin Phoenix, ale pornokrál Peter Stormare a jeho úchylní společníci jsou taky super. Je pravda, že kdyby 8MM režíroval Fincher, asi by šlo ještě o poznání pamětihodnější věc, ale Schumacher odvedl dobrou práci. Povinnost vidět. ()

Folky

Hodně tvrdá detektivka. Podobně pesimistickou atmosféru má snad jen Sedm, Nicolas Cage dává vzpomenout na časy, kdy si uměl vybírat role a Schumacher dokazuje že někdy umí fakt výborně režírovat. Ne vše, ale vše co bylo možné s tímto týmem. ()

Rathalos

Niektori ludia su odporni,chori a zvrateni,nezasluzia si nic dobre a tento temny krimi thriller je toho dokazom,nemam co dodat,to musi clovek vidiet,jasne a plne hodnotenie...:-) ()

levente

Perfektní thriller s ještě lepší atmosférou. Bahno a hnus a lidskosti ani kousek. Cage snad chvílemi přehrává, ale v takto vystavěném snímku, kde hlavní roli má právě atmoseféra, pomalé střihy, reálnost prostředí, to tolik nevadí. Má to nápad a originalitu. Stojí to za vidění. ()

Besyn

Ve svém žánru bezchybné.Drsné,husté,hnusné,ale obávám se,že jen slabý odvar reality.Nejlepší postavou je zde jednoznačně Peter Stormare. ()

mutace

Hrůza, kerou předvedl N.C. při sledování snuffu, působila trochu jako parodie. Jinak celkem dobrá akčárna. ()

hribisko

Já jsem divnej patron, strašně divnej patron, když v noci nespím, tak snuff si pustím.....a s odporem zlým mstím a zabíjím - deus ex mašina ()

Kakho-oto

Tento film si zaslouží vyšší hodnocení. Thriller, jak má být tedy drsný, syrový, napínavý, dramatický... Viděl jsem ho asi 15x a vůbec mě neomrzel. Super výkon Nicolase Cage. Taky jsem si myslel, že zápletka okolo zrůdných snuff filmů je inovací tohoto filmu. Mýlil jsem se, čtyři roky před tím byl natočen španělský film "Diplomová práce" s podobnou zápletkou. "Milimetry" i přesto hodnotím výš, než španělský originál. Prostředí filmařů perverzních pornofilmů ve špinavých a temných koutech, postava Maxe i zloduchů či jejich zasloužená likvidace soukromým očkem Tomem, všudypřítomná atmosféra tušeného a později personifikovaného zla. Životní film režiséra Joela Schumachera. Dle mého názoru překonal i svůj dřívěji natočený a rovněž skvělý film "Volný pád." ()

Leoric

Poměrně zajímavý thriller o snuff stránkách, s nepřesvědčivým Nicolasem Cagem v hlavní roli. Děj lopotně sunou dál jen nepochopitelné zvraty v mozku ústředního hrdiny.. ()

Filmárik

Nahliadnutie pod kabát ilegálneho obchodu s pornom očami Joela Schumachera.Nicolas Cage v najlepšej forme exceluje rovnako ako Peter Stormare v roli jedného z bossov.Veľmi krutý ,naturalistický,depresívny ale napriek tomu priam bezchybný thriller.Ak sa to rozhodnete pozerať ,odporúčam však s prázdnym žalúdkom. ()

fog

Kdyz jsem tohle dilko videl prvne, nejakou dobu jsem ho "rozdejchaval". Mam rad tenhle zanr (psychologicky thriller), ale nikdy predtim jsem nevidel nic, co by na me tak moc zapusobilo. Porad dokola jsem premyslel nad tim, kde vzesla ta myslenka - z realneho zakladu? deje se tohle? ...a cim vic jsem nad tim premyslel, tim se mi to zdalo realnejsi a o to krutejsi. FIlm, kt. me zarazil do kresla a nenechal vydechnout ani po skonceni. Tak to ma byt! V te dobe jeste kvalitni Cage je absolutne presvedcivy a tento vykon patri rozhodne k jeho TOP. Vytykat tomuhle filmu nemam co. Je to proste muj "salek caje" ;) ()

Zemřel režisér Joel Schumacher

Zemřel režisér Joel Schumacher