Podvodníček je jedním ze dvou přeživších masakru v losangeleském přístavu. Pomocí rozsáhlých retrospektiv líčí vyšetřovateli spletitou změť událostí, které jej i s jeho kumpánem přivedly na pašeráckou loď... Po únosu kamionu v New Yorku je pět zločinců zatčeno a podrobeno výslechu. Protože nikdo z nich není vinen, plánují se policii pomstít. Operace probíhá hladce, ale pak se ukazuje, že za vším stojí mistr legendárního zločinu Keyser Söze. Je zřejmé, že každý z nich Sözeho v určitém ohledu poškodil. V rámci odvety pak následkem výbuchu na lodi zemře 27 mužů. Nyní však vyvstává zásadní otázka – kdo je vlastně Keyser Söze? (Cinemax)

juliot

Co to kur.......tak nak me nedoslo proc to cely delal, to si platil sam? on hral celej zivot postizenyho aby je mohl zabit? byl to muj podezrelej uz od zacatku ale vyloucil jsem ho protoze to nedavalo smysl a ono fakt nedavalo ,a protoze je o tom celej film nemuzu hodnotit jinak. brak s 88 procenty slusny ()

Dwight15

Keyser Söze. Legenda nebo skutečnost? Miluji filmy kde se musím vrátit na začátek abych se ujistil zda to tak opravdu bylo. Tenhle je jedním z nich. Spousta skvělých hereckých výkonů, šokující scénář a neobvyklá zápletka dodává filmu říz. ()

smetak30

Najväčšou prednosťou tohoto filmu je (mimo fantastického scenáru a réžie) určite hlavná dvojka Spacey-Bryne z čoho prvý menovaný si za tak fantastické stvárnenie utiahnutého mrzáka určite toho Oscara zaslúžil. Temný úvod hneď nastolí množstvo otázok, no miesto toho aby na ne bolo odpovedané, pribúdajú len ďalšie a dalšie záhady. Čo sa stalo na lodi? Prečo sa stretla práve táto pätica gangstrov? Kto je tajomný Kayer Söze a je vôbec skutočný? Celý film dáva tušiť že na konci čaká veľké, dych vyrážajúce finále, no a keď konečne príde a vy si myslíte že ste konečne pochopili pointu filmu, posledná scéna vás presvedčí že ste za posledných 90 minút nepochopili naozaj ničomu... takýto dvojitý plot twist sa len tak nevidí :-) ()

makau

Tak jsem se po více jak deseti letech opět podíval. A opět mne film uchvátil a nevadilo ani to, že už zápletku a hlavně konec znám. Keyser Söze, Kobayashi a kluci McManus, Keaton, Fenster, Hockney a Verbal spolu s policistou co se snaží vše rozlousknout Dave Kujan v podání Chazze Palminteri. To vše je geniálně napsané a film běží jak na drátkách. Jsem z něho znovu unešen jako bych ho viděl poprvé. Opravdu doporučuji. Filmová lahůdka. ()

MadyDollar

Geniální!!! Začátek neuvěřitelně zmatečnej, až jsem to málem vypnul. No, díky bohu, že jsem to neudělal. Výbornej kousek. ()

Ironhead

Mlady Kevin Spacey v nejlepsi forme a k tomu ve sve dobe velmi neotrely scenar plus predevsim skvele vygradovane finale celeho filmu. Po dalsich shlidnutich v tom clovek uz nejaky ty musky i najde, ale jako porad jde o genilani a dnes uz i kultovni film ;) ()

hony23

Skvělé krimi drama, které v závěru neuvěřitelně vygraduje a přinese jeden z nejgeniálnějších dějových zvratů. Naprosto zasloužený Oscar za scénář i pro Kevina Spaceyho. ()

ZaFi.

Nějakou chvilku mi trvalo, než jsem se rozkoukal, ale poté mě film začal bavit a ke konci už jsem si ho vážně užíval. Prozatím dávám 4*, ale až dojde na druhou projekci, je dost možné, že půjde hodnocení nahoru. ()

Insomniac

Excelentna detektivka s vybornym scenarom, hereckym obsadenim, vykonmi, zaverom. Vsetkym. Ak si ju ale chcete uzit naplno, tak len v povodnom zneni. Dabing hrozne pokazeny. ()

beeleg

Nejprve byl pro mě problém se orientovat - mnoho jmen, mnoho postav a tak jsem se trochu ztrácel. Hned druhý den jsem se na to vrhl znovu. Kdybych měl film před sebou teď, podíval bych se poprvé tak do 3/4, a pak se díval od začátku včetně závěrečné scény. Atmosféra je skvělá a zvláštní. Měl jsem pocit že se dívám na daleko starší detektivku, ale nedokážu říct, čím to je. Rok 1995 mě překvapil. Děj je vyprávěn poutavě, očima vyšetřovatele vidíme jak to vlastně celé bylo a nebylo. Konec je opravdu dech beroucí, ale pro mě možná až moc... ()

buchannon

Perfektně vyvážené jak obsahově, tak způsobem natočení (v tomto ohledu se opravdu jedná o výjimečný film). A proto hodnotím takto. P.S.: "Víš co se stane, když u tebe najdu jedinýho jointa? Vylížeš mi prdel a namažeš jí marmeládou. Chceš podat obvinění kreténe?" Haha ()

HellsAngel

Poznáte ten pocit, keď je 10 minút pred koncom filmu a vy ste práve dostali posledný kúsok skladačky, všetko si to dali do súvisu a tešili sa, že udalosti boli patrične vysvetlené. Omyl vážení, to sa v tomto filme nekoná. V posledných minútach filmu sa každá udalosť vyrozprávaná za celú stopáž filmu ukáže v úplne inom svetle. Celé sa to prevráti naruby a vám z toho až spadne sánka. V tom je genialita tejto snímky a najväčší trik, aký nám filmár môže predviesť. Apropo, Spacey to hrá geniálne. ()

Hvězdář

Měl jsem nemalé problémy s orientací v postavách a zpočátku i v časové ose, nicméně ten závěr stojí za to. Člověk logicky čeká zásadní zvrat, ale i když přijde, tak je přesto překvapen! A napodruhé už je to úplně jiný film. ()

tchempi

Tuctové krimi béčko, které se řídí pravidly pátera Knoxe - oním „ďáblem“, ve filmu tolikrát zmiňovaném, musí být postava, která ve filmu vystupuje (není to žádný fantom, to by byl jiný žánr). A i průměrnějšímu divákovi nejpozději v půlce filmu dojde, která z postav to je. ()

Radek273

Nebylo to na absolutní hodnocení, to vůbec. Nicméně už samotný výkon Kevina Spaceyho stojí za to. A ta pointa ?! Krása! Maličko mate dabing, ale to je přijatelná oběť tak kvalitnímu snímku. ()

Delmondo

Obvykle se vysoce hodnoceným filmům raději vyhýbám, protože mě už mockrát zklamaly, a tak jsem i tenhle film dlouho odkládal. No od první projekce jsem ho viděl asi dvacetkrát jelikož se jedná o opravdový skvost. Perfektní herci, perfektní režie a dokonalý scénář. "Dej sem ty zasraný klíče ty zasranej hajzle!" ()

Režisér Bryan Singer se chystá vrátit úder

21.06.2022

SoundtraCon na Festivalu fantazie

SoundtraCon na Festivalu fantazie

02.05.2011

V termínu od 1. do 4. července 2010 proběhne v Chotěboři v rámci Festivalu fantazie v pořadí již čtvrtý ročník SoundtraConu. Minulé ročníky navštívili skladatelé Trevor Jones, Petr Hapka a producent… (více)