Zdá se, že Regan MacNeilová unikla z moci démona, který ji proměnil jako malou holčičku v agresivní monstrum. Při psychoanalytickém léčení u doktorky Tuskinové však dívka zapírá podivné sny. Vše se mění s příchodem otce Lamonta. Kněz naváže pomocí přístroje spojení s podvědomím Regan a nečekaně se stane svědkem vražedného útoku na doktorku Tuskinovou v okamžiku, kdy se v Regan projeví ďábelské síly. Lemont i Tuskinová se spolu snaží najít kořeny duševní poruchy, aby zbavili Regan utrpení. Podstupují tak nejvyšší riziko. (Warner Home Video CZ)

VanTom

Ďábel se skrývá v kobylkách, aneb Pazuzu pořád není poražen a boj o duši/srdce dospívající Regan pokračuje v synchronizované hypnóze s psychiatričkou a knězem. Pomineme-li děsivé hlouposti zmatečného příběhu, který se velmi nezáživně rozjíždí, pátrání v Etiopii a směřování k finále atmosféru úplně nepostrádá (i díky Morriconeho zneklidňujícím tónům); paradoxně se tu ale až na kratičký flashback vůbec nevymítá a rozhodující střet se nese v "poltergeistovském" duchu. ()

Dale

Úplne zbytočné, neuveriteľné nudné a nezaujímavé pokračovanie skvelej klasiky. Dej je debilný a neuveriteľne sa vlečie, pozerané na tri krát, aj to som mal problém to dopozerať, akoby film trval 100 hodín. A tie scény z chrbta toho hmyzu by sa hodili do paródie, rovnako tak aj čelenky na spájanie myslí... Linda Blair ešte chcela vyťažiť zo svojej jedinej poriadnej filmovej úlohy, ale už tu nebola dievčatko a aj svojim výkonom sa týmto filmom vydala do kategórie B-čkových herečiek. Burton asi najhorší výkon, aký som u neho videl. ()

tron

„Váš prístroj vedecky dokázal, že má démona stále v sebe.“ Prosím? To čo je za prístroj? Taký musím mať. A film samotný? Slovami Johna McClainea - aká je šanca, že sa niečo také človeku stane dvakrát? To sa možno spýtala aj Linda Blair, ale za asistencie Louise Fletcher (hlavnej sestry z Preletu nad kukučím hniezdom), kultového Maxa von Sydowa z jednotky (mihne sa v retrospektívnej scéne) a režiséra Johna Boormana (Vyslobodenie!) nebol čas na žiadne rozumné odpovede. Dosť WTF pokračovanie. ()

hans500

Oproti prvnímu díly značný propad, ovšem zdejší hodnocení (28%) je trochu nezasloužené, tak špatný film to není, celkem svižně plyne, režie je tak průměrná, scénář podprůměr, ale jsou horší. Předevší má tento film dva velké klady a to: Richarda Burtona (který se velmi snaží, i když to není jeho nejlepší výkon hraje stále výborně) a skvělou hudbu Ennia Morriconeho (díky této kombinaci jsou některé scény docela dobré). Celkově mi tedy film vychází na 3*. PS: pokud chcete vidět skutečně perfektní horror s Richardem Burtonem, doporučuji "Dotek Medúzy", pokud výborný film s hudbou Morriconeho tak můžu doporučit např. "Tenkrát na Západě" či "Tenkrát v Americe"). ()

AGAMENON

Navazovat na díl, jenž mnozí lidé nazývají geniální, toť těžká startovací pozice. Režisér John Boorman byl tedy ne mezi dvěmi ale deseti mlýnskými kameny. Hlavní cíl si stanovil přiblížit se atmosféře Friedkinova filmu. Bohužel se nemohl spolehnout na tak "kvalitní" scénář, neboť scénárista pojal svůj příběh značně odlišně od civilní předlohy W.P.Blattyho. Svůj výtvor přeplnil mysteriózními narážkami, množstvím vedlejších neuzavřených linií, které sami o sobě jsou možná zajímavé, ale příběh nikam neposouvají ani neobohacují. Pro producenty bylo velké štěstí, že se jim podařilo do hlavní role uplatit Richarda Burtona, který se svým ztrápeným, vrásčitým ksichtem a hypnotickým pohledem spaluje diváky. Linda Blairová nám od předchozího setkání přeci jen trochu vyspěla, zakulatila se na těch správných místech, byť tvář má stále desetiletého dítěte (že by latentní pedofilie?). Je docela záhadné proč se do tohoto filmu nechal uvrtat Morricone, i když nepodal jeden ze svých nejlepších výkonů, za výslednou práci se rozhodně nemusí stydět (kor za ty peníze co za to dostal). Největší problém dle mého soudu dlí v samotném názvu filmu, protože kdyby se nejmenoval Vymítač ďábla, byl byl možná přijímán s mnohem větším respektem a otevřenější myslí. ()

• Pro potřeby natáčení bylo do Anglie přivezeno až 2 500 kobylek, několik set jich však uhynulo. (fiLLthe3DD)
  • Snímek měl mít původně téměř totožný děj jako první Vymítač (1973) - mělo se jednat o nízkorozpočtové (3 miliony amerických dolarů) pokračování. Scénář byl nakonec pětkrát přepsán a rozpočet se vyhoupl na 14 milionů. (fiLLthe3DD)

Zemřela herečka Louise Fletcher

Zemřela herečka Louise Fletcher