Vymítač ďábla 2: Kacíř

Vyháňač diabla 2: Kacír

Drama / Horor / Fantasy / Sci-Fi

USA, 1977, 118 min

• Djkoma

Slaboučký snímek, který navazuje na, pro mě velmi nudného, Vymítače ďábla. I to poslední v čem jednička měla své silné stránky a to občas perfektní nasvícení, herecké výkony a všudypřítomný strach z toho co je v malé dívence se ve druhém dílu naprosto vytratilo. Ani skvělý Max von Sydow nemůže zachránit vše.(15.12.2006)

• kaylin

„Vymítač ďábla 2: Kacíř“ je zbytečný film. Tak to prostě je. Neděje se zde nic, co by bylo pro sérii skutečně zásadní, jen se rozmělňuje to, co bylo představeno legendárním prvním filmem a dělá se z toho trochu cirkus, který sází na dobré herce, jež nemají takové role, které by stály za to a kde by mohli cokoli předvést. Nejvíce v paměti pak zůstane Linda Blair, která je maskotem téhle série.(30.4.2015)

Pocity mám také voľajaké. Tak za prvé. Děj je zmatený. Vyžívá se v podivných dějových odbočkách a prostřizích. To také vedlo k tomu, že film byl hned po premiéře ještě prostříhán aby dával víc smysl. Netuším jakou jsem viděl verzi, ale předpokládám, že tu první. Na můj názor nedávejte, na horory nejsem a na pokračování jsem se díval jen kvůli milovanému Richardu Burtonovi. Ten zde odvádí svůj standart. Chvílemi se mi zdálo, že v pohledech cvičí na Pohled Medusy. Kacíř je dobrý, až do toho překombinovaného konce. Ten musel vymslet chorý mozek. A kazí do té doby slušný film...(22.6.2006)

• Bloody13

Nebohou Regan tentokrát posedne africký démon Pazuzu, ale nebojte se milé děti, v tomhle případě se nejedná o horor, jako spíše o rodinné drama... Tady tvůrci ukázali (spíše než odvahu) svou jedinečnou troufalost: natočit pokračování slavného hororu o posedlé dívce Regan bez posedlé dívky je docela síla, kor když chybí slavný hudební motiv a ke všemu se nám démon v ženskym těle ukáže až 10 minut před koncem! Při dvouhodinové stopáži tak film celou dobu nudí, a reputaci už si nespraví ani solidním destrukčním závěrem.(22.8.2010)

Je až neuvěřitelné kam tento díl spadl, drama o rodině které trápí to že jejich dcera může být posedlá. Což sice o to film je natočen skvěle. Ale bohužel Boorman nepřitlačil(nebo se vůbec nesnažil) na pilu a tak je tu pěkných pár zívaček. Navíc Blairová byla v prvním dílu skvělá ale tady mi přijde "opuchlá". A navíc prostě úděsná. Naneštěstí tu je celkem dobrý Burton ale to je asi tak všechno. KAždopádně ode mě dostane aspoň 3*.(5.10.2010)

• - SPOILER:! Závěr filmu má více verzí. Zatímco americká verze filmu končí happy.endem, v exportním zpracování Lamont (Richard Burton) umírá. (Hans.)

• - Snímek měl mít původně téměř totožný děj jako první Vymítač (1973) - mělo se jednat o nízkorozpočtové (3 milióny dolarů) pokračování. Scénář byl nakonec pětkrát přepsán a rozpočet se vyhoupl na 14 000 000 dolarů. (fiLLthe3DD)

• - Pôvodne mal režírovať Stanley Kubrick. (rador)