Vymítač ďábla 2: Kacíř

Vyháňač diabla 2: Kacír

Horor / Sci-Fi

USA, 1977, 118 min

• Brain-D

Obrovský propad, hl. díky změně režie. Na druhou stranu holčička nám vyrostla a trochu se vivinula. Atmosféra nikde, Strach žádnej - jako horor to prostě nemůžu hodnotit, bylo to spíše ""Drama"". Kdyby tenhle film nevznikl určitě by se sérii nic nestalo -takže jestli se vám do toho nechce, nechoĎte do toho a skočt rovnou na Exorcist 3 (1990)(3.1.2010)

Rozpočet $14miliónovTržby USA $30,749,142Tržby Celosvetovo $-║ Pozeratelné, vôbec nie také zlé ako som čakal, triky a vizuálne vsuvky fajn, skôr je problém s príbehom ktorý nemá s čím prekvapiť, nemá čím šokovať a po celý čas sa vezie na jednej vlne bez výkyvov, ktoré by zapôsobili, úvodom dosť ohúri menoslov, či už hercov ale i hudobný doprovod Morriconeho ktorého tam skoro nie je cítiť. /40%/(4.4.2009)

• cariada

Zase tak zlé to není. Regan je již skoro dospělá ,ale stále se léčí s posedlosti. Zdá se že je v pořádku ,ale je to jen zdání . Mladá doktorka zkouší přístroj na hypnozu a spolu s regan se pouší vniknout jí do snů a zjištuje se ,že Regan je stál posedlá. Do toho je tu kněz ,který má zjistit spojitost se smrtí jiného kněze .ale zamotává se do toho čím dál tím víc. A stává se rovněž posedlým. Do toho jsou tu krásné záběry na kobylky a africkou přírodu ,kde má ono zlo své kořeny v démonu zvaném Pazuzu. A nastává rozhodující chvíle vypořádání ,ale není to jen tak....(30.10.2008)

• Pacco

Proč se to prokleté pokračování snaží vysvětlovat nedořečenosti, proč se vrtá v minulosti, která tak krásně vytvořila ideál prvního Vymítače? Proč se snaží filosofovat a polemizovat o možných "tak to bylo" - "tak to nebylo"? Proč neustále podrývá autoritu svého předchůdce? Proč cpe techniku (a postmoderní interiéry) mezi zem, nebe a démony? Proč jen nám to dělá? Pro komerci....?(10.7.2006)

• monolog

Tomuhle se říká nejdražší horrorovej propadák, jakej jsem viděl. Z Boormana se v tomto případě stal Bormann. I když hudba byla skvělá, tak příběh byl strašně zdlouhavej a hrozně o ničem a zmatenej. Taky telepatie mi přišla docela úsměvná. Ale herci a vůbec jejich výkony, tomu nelze nic vytknout. Nejlepší částí filmu jsou samozřejmě flashbacky o otci Merrinovi v Africe (nechápu, proč se tím při prequelu neinspirovali). Vsadím se, že Richard Burton se ještě teď pochechtává v hrobě kvůli tomu milionu, kterej za tuhle roli dostal. I když do ní dal dost, tak film je prostě břečka. Dopolední vycpávka mezer mezi reklamami.(21.6.2006)

• - Dům Mac' Neilových byl postaven ve studiu. Velké pouliční schodiště (známé z prvního dílu) taktéž,  jelikož štáb nesehnal povolení k natáčení na tom skutečném. (fiLLthe3DD)

• - Snímek měl mít původně téměř totožný děj jako první Vymítač (1973) - mělo se jednat o nízkorozpočtové (3 milióny dolarů) pokračování. Scénář byl nakonec pětkrát přepsán a rozpočet se vyhoupl na 14 000 000 dolarů. (fiLLthe3DD)

• - Počas filmovania ochorel režisér John Boorman a natáčanie bolo zastavené na 5 týždňov. (rador)