Reklama

Reklama

Vymítač ďábla 2: Kacíř

  • USA Exorcist II: The Heretic (více)
Trailer

Obsahy(1)

Uběhly čtyři roky a Regan MacNeil (Linda Blair) je stále v péči psychiatrů. Vrátil se ďábel? A pokud ano, dokáže ji vatikánský vyšetřovatel (Richard Burton) s pomocí víry a znalostí a fanatická výzkumnice (Louise Fletcherová) osvobodit z jeho spárů? Zajímavá výtvarná stránka a trikové efekty (divoké lety ďábla, africká krajina, rojící se kobylky) umocňují vynikající herecké výkony (Max von Sydow, Paul Henreid, James Earl Jones) pod vedením režiséra Johna Boormana. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (109)

woody 

všechny recenze uživatele

Pocity mám také voľajaké. Tak za prvé. Děj je zmatený. Vyžívá se v podivných dějových odbočkách a prostřizích. To také vedlo k tomu, že film byl hned po premiéře ještě prostříhán aby dával víc smysl. Netuším jakou jsem viděl verzi, ale předpokládám, že tu první. Na můj názor nedávejte, na horory nejsem a na pokračování jsem se díval jen kvůli milovanému Richardu Burtonovi. Ten zde odvádí svůj standart. Chvílemi se mi zdálo, že v pohledech cvičí na Pohled Medusy. Kacíř je dobrý, až do toho překombinovaného konce. Ten musel vymslet chorý mozek. A kazí do té doby slušný film... ()

tron 

všechny recenze uživatele

„Váš prístroj vedecky dokázal, že má démona stále v sebe.“ Prosím? To čo je za prístroj? Taký musím mať. A film samotný? Slovami Johna McClainea - aká je šanca, že sa niečo také človeku stane dvakrát? To sa možno spýtala aj Linda Blair, ale za asistencie Louise Fletcher (hlavnej sestry z Preletu nad kukučím hniezdom), kultového Maxa von Sydowa z jednotky (mihne sa v retrospektívnej scéne) a režiséra Johna Boormana (Vyslobodenie!) nebol čas na žiadne rozumné odpovede. Dosť WTF pokračovanie. ()

Reklama

monolog 

všechny recenze uživatele

Tomuhle se říká nejdražší horrorovej propadák, jakej jsem viděl. Z Boormana se v tomto případě stal Bormann. I když hudba byla skvělá, tak příběh byl strašně zdlouhavej a hrozně o ničem a zmatenej. Taky telepatie mi přišla docela úsměvná. Ale herci a vůbec jejich výkony, tomu nelze nic vytknout. Nejlepší částí filmu jsou samozřejmě flashbacky o otci Merrinovi v Africe (nechápu, proč se tím při prequelu neinspirovali). Vsadím se, že Richard Burton se ještě teď pochechtává v hrobě kvůli tomu milionu, kterej za tuhle roli dostal. I když do ní dal dost, tak film je prostě břečka. Dopolední vycpávka mezer mezi reklamami. ()

Djkoma 

všechny recenze uživatele

Slaboučký snímek, který navazuje na, pro mě velmi nudného, Vymítače ďábla. I to poslední v čem jednička měla své silné stránky a to občas perfektní nasvícení, herecké výkony a všudypřítomný strach z toho co je v malé dívence se ve druhém dílu naprosto vytratilo. Ani skvělý Max von Sydow nemůže zachránit vše. ()

T2 

všechny recenze uživatele

Rozpočet $14miliónovTržby USA $30,749,142Tržby Celosvetovo $-║ Pozeratelné, vôbec nie také zlé ako som čakal, triky a vizuálne vsuvky fajn, skôr je problém s príbehom ktorý nemá s čím prekvapiť, nemá čím šokovať a po celý čas sa vezie na jednej vlne bez výkyvov, ktoré by zapôsobili, úvodom dosť ohúri menoslov, či už hercov ale i hudobný doprovod Morriconeho ktorého tam skoro nie je cítiť. /40%/ ()

Galerie (50)

Zajímavosti (15)

  • Počas filmovania ochorel režisér John Boorman a natáčanie bolo zastavené na 5 týždňov. (rador)
  • Dům Mac' Neilových byl postaven ve studiu. Velké pouliční schodiště (známé z prvního dílu) taktéž,  jelikož štáb nesehnal povolení k natáčení na tom skutečném. (fiLLthe3DD)

Související novinky

Zemřela herečka Louise Fletcher

Zemřela herečka Louise Fletcher

24.09.2022

Ve věku osmaosmdesáti let v pátek ve svém domě ve Francii zemřela americká herečka a držitelka Oscara Louise Fletcher. Smutnou zprávu předal médiím její agent David Shaul s dodatkem, že herečka…

Reklama

Reklama