Vymítač ďábla 2: Kacíř

Vyháňač diabla 2: Kacír

Drama / Horor / Fantasy / Sci-Fi

USA, 1977, 118 min

• cariada

Zase tak zlé to není. Regan je již skoro dospělá ,ale stále se léčí s posedlosti. Zdá se že je v pořádku ,ale je to jen zdání . Mladá doktorka zkouší přístroj na hypnozu a spolu s regan se pouší vniknout jí do snů a zjištuje se ,že Regan je stál posedlá. Do toho je tu kněz ,který má zjistit spojitost se smrtí jiného kněze .ale zamotává se do toho čím dál tím víc. A stává se rovněž posedlým. Do toho jsou tu krásné záběry na kobylky a africkou přírodu ,kde má ono zlo své kořeny v démonu zvaném Pazuzu. A nastává rozhodující chvíle vypořádání ,ale není to jen tak....(30.10.2008)

• Dudek

Naprostý odpad! tady nelze ani o ničem jiném mluvit. Nejenže se tenhle výtvor snaží dolovat z popularity svého slavnějšího předchůdce, ale navíc se kryje za tak chabým a tupým kabátkem, až je mi z něj opravdu zle. Samotný děj je kostrbatý, to by ale až tak nevadilo, horší je to ze samotným filmem. Jedná se totiž o jedno velké a dlouhé vyprávění o ničem. Nakonec se to zdá být jen onanií tvůrců nad prázdným papírem („Co teď asi natočíme?“). Scénář neustále odbíhá od jednoho místa k druhému, čímž sice nabízí režisérovi natočení efektivních záběrů, ale bohužel jsou všechny jen nesmírně tupé a bezúčelné. Zapomenu-li na jednu z těch povedenějších scén a jedinou pěknou skladbu na soundtracku, není vůbec o co stát. Vymítač ďábla 2: Kacíř je největší hnus, jaký jsem kdy viděl - promiň, Zdeňku, ale ani Kameňák nebyl tak otřesný. 0%(25.6.2006)

• Dan9K

Tak to je škoda....vůbec to nebylo tak špatné, alespoň ne do konce první půlky, kdy se sice nejednalo o horor, ale o rozhodně docela zajímavý snímek s dobrým hereckým obsazením. Bohužel s příchodem rádoby hororových prvků (kobylky, vidiny, šílenství atd.) se film stává slátaninou a poslední desetiminutovka ho pohřbí 6 stop pod zem....(21.6.2006)

• Vishnar

První film je nepřekonatelný. Ale od dvojky jsem čekal daleko víc.. zvlášť když vezmu v úvahu všechna ta jména, která se u ní objevují. Od skladatele hudby po herce. Zdlouhavé, v několika chvílích i neskutečně nudné a překobylkované. Avšak i zde jsou pasáže, na které budu ještě dlouho vzpomínat.. například několik scén z Afriky, hlavně skalní soutěska. Regan nám také od prvního dílu zženštěla. :)(16.6.2008)

• Shit

Nuda nuda a ještě jednou nuda, neco horšího jsem už dlouho neviděl. Prakticky jsem se nudil od začátku dokonce a přitom jsem si řikal, že něco tak stupidního nemůže být pokračováním slavnýho hororu, ale bohužel tomu tak je. Linda Blair už je starší a je to to jediný co má vymítač ďábla 2 společnýho s prvním dílem, ale ani ona tady neni zrocna excelentní a když se to ještě podpoří špatným scénářem a stupidním dějem, tak se z toho vyklube tahle sračka, co nemá ani nic společnýho s hororem(25.6.2006)

• - John Boorman film dvakrát po premiéře stáhnul z kin, aby ho upravil. (Karlos80)

• - Počas filmovania ochorel režisér John Boorman a natáčanie bolo zastavené na 5 týždňov. (rador)

• - V čase vydania to bol najdrahší film produkcie Warner Bros. (rador)