Vymítač ďábla 2: Kacíř

• slovenský

Vyháňač diabla 2: Kacír

Drama / Horor / Fantasy / Sci-Fi

USA, 1977, 118 min

Oproti prvnímu díly značný propad, ovšem zdejší hodnocení (28%) je trochu nezasloužené, tak špatný film to není, celkem svižně plyne, režie je tak průměrná, scénář podprůměr, ale jsou horší. Předevší má tento film dva velké klady a to: Richarda Burtona (který se velmi snaží, i když to není jeho nejlepší výkon hraje stále výborně) a skvělou hudbu Ennia Morriconeho (díky této kombinaci jsou některé scény docela dobré). Celkově mi tedy film vychází na 3*. PS: pokud chcete vidět skutečně perfektní horror s Richardem Burtonem, doporučuji "Dotek Medúzy", pokud výborný film s hudbou Morriconeho tak můžu doporučit např. "Tenkrát na Západě" či "Tenkrát v Americe").(30.9.2009)

• tron

„Váš prístroj vedecky dokázal, že má démona stále v sebe.“ Prosím? To čo je za prístroj? Taký musím mať. A film samotný? Slovami Johna McClainea - aká je šanca, že sa niečo také človeku stane dvakrát? To sa možno spýtala aj Linda Blair, ale za asistencie Louise Fletcher (hlavnej sestry z Preletu nad kukučím hniezdom), kultového Maxa von Sydowa z jednotky (mihne sa v retrospektívnej scéne) a režiséra Johna Boormana (Vyslobodenie!) nebol čas na žiadne rozumné odpovede. Dosť WTF pokračovanie.(12.12.2006)

• Aleee89

Tak po skvělém prvním filmu Vymítač ďábla jsem se na tohle opravdu moc těšila, ale film mě docela zklamal a opět potvrdil pravidlo o dvojkách... Hlavně ta první polovina byla děsně nudná a nezajímavá. Ta druhá byla lepší, nejlepší ze všeho byl konec (aspoň nějaká akce), ale to nezachrání jinak docela mizerný film.(5.12.2013)

Ok, tak toto je značne prehnané - celá tá nenávisť voči tomuto snímku.Až na dva-tri nechcene smiešne okamžiky ktoré skazila Linda svojim herectvom (čo je za zlé nemám, pretože je tu rozkošná ako nikdy) to nie je zlý film.Burton podáva vynikajúci výkon, možno až príliš viditeľný oproti ostatným a Morriconeho hudba tiež robí svoje.Problém je hlavne v tom, že ide o pokračovanie možno najlepšieho hororu vôbec a ten horor tu zostal iba vo svojej podstate.Inak ide o psychologickú drámu postavenú na fantasy o diablovi, ktorý sa zhmotní vlastne až v závere, aj to skrz Lindu a ďalších.Mimo tieto scény je to fakt skôr o psychológii a pritom stále s atmosférou.Vôbec nie zlé.Iba trochu nuda. 65%(20.5.2013)

• Dudek

Naprostý odpad! tady nelze ani o ničem jiném mluvit. Nejenže se tenhle výtvor snaží dolovat z popularity svého slavnějšího předchůdce, ale navíc se kryje za tak chabým a tupým kabátkem, až je mi z něj opravdu zle. Samotný děj je kostrbatý, to by ale až tak nevadilo, horší je to ze samotným filmem. Jedná se totiž o jedno velké a dlouhé vyprávění o ničem. Nakonec se to zdá být jen onanií tvůrců nad prázdným papírem („Co teď asi natočíme?“). Scénář neustále odbíhá od jednoho místa k druhému, čímž sice nabízí režisérovi natočení efektivních záběrů, ale bohužel jsou všechny jen nesmírně tupé a bezúčelné. Zapomenu-li na jednu z těch povedenějších scén a jedinou pěknou skladbu na soundtracku, není vůbec o co stát. Vymítač ďábla 2: Kacíř je největší hnus, jaký jsem kdy viděl - promiň, Zdeňku, ale ani Kameňák nebyl tak otřesný. 0%(25.6.2006)

• - Pro potřeby natáčení bylo do Anglie přivezeno až 2 500 kobylek, několik set jich však uhynulo. (fiLLthe3DD)

• - Dům Mac' Neilových byl postaven ve studiu. Velké pouliční schodiště (známé z prvního dílu) taktéž,  jelikož štáb nesehnal povolení k natáčení na tom skutečném. (fiLLthe3DD)

• - John Boorman film dvakrát po premiéře stáhnul z kin, aby ho upravil. (Karlos80)