Boxer Rocky Balboa si užívá bohatství, které jako mistr světa získal. Bojuje pouze proti snadným protivníkům. Pak je ale vyzván arogantním Clubberem Langem. Rocky výzvu přijímá, aby ještě jednou dokázal, že je jen jeden mistr. Jenže se stane nečekané: Lang vyhraje a stane se novým mistrem. V Rockyho už nikdo nevěří, kromě jednoho člověka: někdejšího mistra světa Apollo Creeda. A právě on se pokusí povzbudit Rockyho bojovného ducha a dostat jej zpět do vrcholné formy… (TV Prima)

PlysovyMacko

Tento film je celý o boxe na rozdiel od predošlých dielov, Rockyho súkromný život je v pozadí. Sú tu dva veľké zápasy, ktoré každý vie ako skončia. Najlepším a najvrelejším aspektom filmu je Rockyho priateľstvo s bývalým rivalom Apollo Creedom. Ich doťahovanie a tréning je svetlým aspektom filmu. ()

Miloško

Veľmi zaujímavá časť,ktorá začína exhibičným wrestlingovým súbojom Balbou s dovtedy neznámym Hulk Hoganom. Vo filme sa prvý krát objavil Mr.T,ktorý tu v prvom súboji porazil Rockyho. Je to ešte stále klasický Rocky,s klasickou hudou. Na začiaku filmu odznie "Eye of the Tiger",ktorá bola vtedy nominovaná na Oscara. ()

Toumyk

Clubber Lang je opravdu odpuzující. Místy jsem se mu opravdu smál. Není to nejlepší, ale pořád je to super film. ()

walkingdead

Film, kde měl Rocky opravdu velké soupeře do slova a do písmene. Mr.T. je svou vizáží pro roli zlé agresivní mlátičky přímo předurčen. Oživením byla účast wrestlingového šampiona (a rádobyherce) Hulka Hogana. Zajímavý je vývoj Rockyho osobnosti, protože pár let po zápase s Apollem se stal tím, co tehdy nenáviděl - reklamním panákem, marketingovým produktem, karikaturou sebe sama. Po nešťastné životní události se znovu ocitá na životní křižovatce a s pomocí někdejšího rivala nachází ten správný směr. ()

Matthew00

Čím ďalej je to horšie s boxerom menom Rocky, tretie pokračovanie je asi ajhorším odkazom od Sylvetera Stalloneho. Čo dodať 64% hovorí samo za seba nič veľoklepé od oscarového herca. ()

yazik

Horší 3*, ale dvě hvězdičky jsou málo a tři zase moc... Druhý díl mi přišel přeci jen o něco lepší. ()

megajalec

Pripomína mi to krčmárku od nás, ktorá predávala čaj, nechala ho vyluhovať vo vode, odložila sáčik a dala ho druhému do vriacej vody ()

djbarrel

Rocky je víc celebrita než boxer. Pózuje v reklamách na drahá auta a oblečení, žije si v přepychu a sem tam sejme nějakého vyzyvatele. Vše se mění když se chystá na odpočinek, ale přijímá výzvu Clubbera Langa. Černý boxer pošle Rockyho k zemi v druhém kole a ke všemu umírá jeho přítel a trenér Mikey a Rocky se ocitá na dně. Naštěstí přispěchá na pomoc Apollo Creed a s jeho pomocí se Rocky vrací na vrchol ... Poměrně o dost slabší než předchozí dva díly, přímočarý a ničím zajímavý příběh, snažící se zaujmout emocemi. Tady bych řekl, že se začíná vařit z vody. 65 % ()

Lajty

U mě jeden z nejlepších filmů o Rockym. Italský hřebec dostává nového soupeře, krvelačného Clubbera Langa a je to vskutku podívaná a každému je jasné, že Rocky tentokrát nebude bojovat až do 15.kola. Oproti předešlým dílům tu jsou dva zápasy o titul a jeden exhibiční, kde se Rocky setká s Hulkem Hoganem. A navíc do toho skvěle notuje píseň Eye of the Tiger. Moc se mi to líbilo a řadím tenhle díl mezi TOP filmy o Rockym. ()

Slam7

Oproti prvním dílům jde kvalita malinko dolu, ale přesto si to u mě udrží plnej počet. Konečně jsem se dočkal, oba BORCI, Rocky a Apollo, bok po boku! Mr. T si filmem kráčí jako frajer, kterýho vyloženě nenávidim:) A u někoho dojde i na slzy...Mikey to byl asi nejmenší a nejstarší chlápek, ze kterýho bych měl kurva respekt:) ()

kubilov

Rocky je, alespoň pro mě, nejlepší sportovní filmová série. Italský hřebec Rocky Balboa a jeho životní příběh mne naprosto uchvátil. Sylvester Stallone pravděpodobně ve své životní roli, při které ukáže svou citlivou i nezdolnou část duše. Všichni jeho protivníci jsou vždy o krok za ním, protože on má pohled tygra a srdce lva. Skvělé výkony, skvělý scénář, skvělé zápasy, skvělá hudba, skvělý Rocky... Rocky napotřetí. Tentokrát už vládne všem a má dokonce i sochu. Skvěle připravená a zahraná role Clubbera Langa, "milé" cameo Hulka Hogana, černošský trénink a nezapomenutelný poslední zápas. Občas trapné dialogy a otravné postavy, ale Sly to vynahradí. ()

Petr59

Můj názor je opět odlišný od názorů většiny fanoušků série. Asi to hodně lidí nepochopí, ale trojka prostě patří k nejlepším dílům a je určitě lepší, než jednička a dvojka. Pokusím se tento velmi neobvyklý názor v recenzích u filmů s Rockym obhájit. Ano, trojka je úplně jiná, než jednička a dvojka a já si myslím, že jí to prospělo. Jednak, přichází na scénu Rockyho nový soupeř - Lang. Je logické, že Rockyho nejlepší záporák a soupeř bude ten, který bude ztělesněním jeho opačných vlastností a opačné osobnosti. Zatímco Apollo je dobrej chlap jako Rocky, tudíž na mě nemohl působit, jako dost dobrý "záporák", tak Rockyho soupeř Lang je právě "záporák", kterého Rocky potřebuje. Arogantní, namyšlený, dominantní, agresivní, zlý, to jsou všechno protikladné vlastnosti k těm vlastnostem Rockyho. A to je právě to, co dělá nejen zápas, ale celý film zajímavější. Záporáci mají být kvalitní a mají to být záporáci. Dále, film už není tak dlouhý a konečně, na rozdíl od jedničky a dvojky, ubylo scén, "o ničem". Scén o Rockyho soukromém životě je ve filmu o dost méně, je to vyrovnané ve vztahu ke scénám o boxu a to je fajn. Je to asi tím, že film je celkově o dobrých dvacet minut kratší, než dvojka a že Rockyho osobní život se s boxem více propojil, takže vlastně sledujeme obojí zároveň. Emocionální a silné je to také hodně, je tam za 1) úmrtí jedné z hlavních a asi nejlepších postav prvních dílů a za 2) je to napínavé už kvůli tomu, že se Langovi nejdříve podaří Rockyho porazit a není vůbec jasné, zda Rocky v druhém zápase uspěje. A další zápor prvních dvou dílů, který ve trojce zmizel je ten, že se z Rockyho stal alespoň průměrně inteligentní, kultivovaný a gramotný člověk, který sice nepůsobí jako inteligent, ale také ne jako hlupák. Jeho způsob rétoriky není už tak jednoduchý, má větší slovní zásobu a zmizely věty, které by nedávaly smysl. Nové postavení Apolla ve filmu je také milým překvapením filmu. Jinak je trojka více akční, napínavější, nemám co dále dodat. Pět hvězd. ()

Marty_cz

Třetí díl úspěšné série můžeme říct, že je stejně dobrý jako ten druhý. Všechno ve filmu sedí, je to dobře natočené, ale prakticky se jedná jenom o další zápas a dalšího soupeře v ringu, který bude Rockymu dělat trable a stát mu v cestě k vítězství. Je to opět další kultovka a vášnivý fanoušek bude určitě velmi spokojen. Ale obyčejný divák se na to podívá, pobaví ho to, ale jak se říká, nesedne si z toho na zadek. I přes to, že je to další díl jsem rád, že tenhle film existuje a mohl jsem ho vidět. Rozhodně to nekazí kvalitu téhle série. ()

gefr

Tenhle díl je pro mě nejméně výrazný, zřejmě proto, že Mr. T u nás nemá tak velkou fanouškovskou základnu jako v USA a film je stavěný právě na něm. ()

lobo87

Zatiaľ najslabšia časť série, ale napriek tomu nadpriemerná športová dráma. Rocky tentokrát bojuje hlavne sám so sebou. Snaží sa nájsť stratenú iskru a vybojovať späť svoju česť. Mr. T bol zaujímavým súperom a jeho pohľad bol skutočne hrozivý. Štvrtá hviezdička je za nesmrteľný song - Eye of the Tiger!... 70% ()

swinevenca

Nápady došly, a tak až po dějově bezvýznamné půlhodině dojde na boxerskou výzvu. Aby to byl do třetice jiný zápas, musel Rocky vyhrát na body nebo prohrát K.O. Ale aby tak hladce prohrál, musela se vymyslet příčina, kterou si Mike ani nezasloužil. Trénování osvěží ztráta motivace, nejdelší souvislá řeč Adrian i navoskované svalstvo místo zimní bundy a vrchol všeho přijde při vymýšlení scénáře dalšího zápasu - nechat se řezat do hlavy tak velkou silou, až z toho soupeři odejdou síly a srazit ho o prst vedle středu. Bravo Rocky, to nikdo nedokáže. Nicméně něco málo tom je, a nemálo z toho mála, je hudba. ()

Zemřel Carl Weathers

Zemřel Carl Weathers