Akční / Drama / Sportovní

USA, 1982, 95 min

• novoten

Smutné vystoupení z řady, při jehož letmém zahlédnutí si jen smutně povzdechnu. Jako prvnímu ze série mu totiž chybí srdce a nějaký důvod pro jeho existenci kromě očividného vydělání dalších peněz. To, že za další tři roky přišel Ivan Drago, tak možná bylo pro Stalloneho kariéru jedním z nejšťastnějších rozhodnutí.(18.3.2006)

Já vlastně výtky, že "je to potřetí totéž", trochu chápu, protože Rocky stejně jako jiné série opravdu opakuje jednu oblíbenou šablonu, jenomže bylo by nefér nevidět, jak důmyslně tu šablonu obměňuje. Hlavní hrdina se od minulého dílu změnil - během neustálého vítězení se stal celebritou, zbohatl, usadil se a trochu zpohodlněl, aniž by o tom věděl (a taky se naučil točit reklamy). Takže přijde rána (vlastně spíš lavina ran) a on se musí zase rvát, probudit to, co usnulo, a tak dále, znáte to. Rocky je typický hrdina a divákům bělají palce, jak mu je drží. Stallone opět napsal, natočil a zahrál to, co lidé i on sám chtěli vidět, a opět mu to vyšlo. Navíc, pravděpodobně aby odlehčil brutalitu Mr. T., tentokrát do scénáře zapracoval i humor (zápas s Hulkem Hoganem je úžasně vtipný a Burges Meredith a Burt Young také perlí), a závěr, to je přímo óda na přátelství.(3.1.2016)

Koukám na modrá čísla a zas se nechám strhávat ovčím davem, začátek jsem sledovala s nevalným zájmem. No prostě nepoučitelná. Přitom tento díl je lepší než jsem čekala, proto zvedám hodnocení. Přirozený vývoj děje hezky navazuje na léta zápasů, rostoucí slávu i konto, posílení sebevědomí i vědění fešáka Rockyho. Přibylo logicky i více psychologie a hlavně od počátku skvělé boxovací akce. Holt hnidopichům nevyhoví, jednou je málo boje, podruhé chybí příběh, to by jeden vyskočil... Já jsem si užila víc sexy svaloviny, na něž se záběry nešetřilo a mnohem rychleji to odsejpalo, ani nevím, kdy přišel třešničkový závěr. Jo a bonusem for me byl krásný záběr na Slyovy předlouhé řasy. Oláá. A ještě jsem zabudla, přibylo pár fakt vtipných scén, např. když se morous Paulie vymáchal v bazénu a Rockyho výplachu v ringu.☺(16.7.2012)

Rocky nepotřebuje nejlepšího soupeře, stačí, když bude v poklidu neustále obhajovat svůj titul. Rocky to samozřejmě neví, myslí si, že je skutečně nejlepší a bez obav přijme výzvu Clubbera Landa, jehož existence mu byla úmyslně zatajována. Chce dát Clubberovi za uši za jeho nevymáchané kecy, ale brzy sám pozná jaké to je, když s ním rozzuřený buldozér vytře podlahu v ringu. Nezbývá než vstát ze země, zlehka potrénovat, napapat se syrového masa, vletět do ringu a složit na zem černého vzteklouna.(29.11.2008)

TV/// Obsazení 9/10 Děj 8/10 Hudba 8/10 Efekty 7/10/// +mnohem více je zde slyšet hudba, více emocí a dojemných scén, parádní Carl Weathers, tréning, finále -až na tu prostřední část to má svižnej spád/// Potěší Mr.T aji Hulk Hogan. Tedy po stránce obsazení ještě lepší než předtím. Příběhově je toho na jednu část až dost: řada výtěství, souboj s Clubberem, prohra, smrt Mickeyho, strádání, Apollo, tréning, finále...je zde více emocí, má to rychlí spád. Už zde není tolik poznat stáří filmu. Navíc je již obstojně využívaná hudba. Takže abych pravdu řekl, tohle překonává i dvojku, což je překvapení. Rocky III prostě nestačil ani nudit a to se taky cení./// Celkem 80%///(31.12.2007)

• - Souboj Rockyho a Thunderlipse se natáčel 10 dní. (HellFire)

• - Automobil, kterým vyzvedne Rocky (Sylvester Stallone) na začátku filmu Paulieho (Burt Young) z vězení, je Maserati Quattroporte III z roku 1980. (ajaxx)

• - V průběhu natáčení Sylvester Stallone vážil 74 kilogramů při 3,2% tělesného tuku. Svůj energetický příjem se snažil omezovat na 900 kalorií denně, což téměř vedlo k bulimii. [Zdroj: Muscle and Fitness] (Jizni Tlapa)