poster

Rocky III

 • USA

  Rocky III

 • Slovensko

  Rocky III

Akční / Drama / Sportovní

USA, 1982, 95 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • LION-MR.T
  *****

  Mr.t co by Clubber Landem je opravdu jeden z nejtěžších soupeřů,proti,kterým rocky,kdy stál. Trénik je slušnej trénovat Rockyho jako černocha. Clubber Land je drsný a nemilosrdný. Dobrý výstup Hulka Hogana.(9.5.2006)

 • choze
  *****

  Stejně jako druhý i třetí (a čtvrtý a pátý) Rocky začíná závěrečným soubojem z předcházejícího dílu, zbytek filmu je už ale jako z jiného vesmíru. Barevného videoklipovo-comicsového vesmíru plného roztomilých mimozemšťanů s blikajícími prsty, bičem se ohánějících archeologů, aut cestujících v čase, krocených duchů, maskovaných vrahů masakrujících nadrženou a zfetovanou mládež a armád (nebo komand) o jednom muži, dodatečně relativizujících americké válečné neúspěchy. Dvěma slovy - z osmdesátých let. Do ticha udeří první tóny megahitu Eye of the tiger skupiny Survivor a tmu na plátně rozzáří velkolepý ohňostroj, který přes ně napíše Rockyho jméno. V následujícím videoklipu Rocky s tuctem boxerů opakovaně obhájí mistrovský titul a z tupého burana se mění v elegantního zbohatlíka zamyšleně hledícího z titulních stran prestižních časopisů. Pak ale udělá stejnou chybu jako kdysi Apollo, když fatálně podcení svého nového protivníka, hladovou mt. muscle Clubbera Langa (Mr. T.) nenávistně cedící primitivní invektivy a ten s ním v pouhých dvou kolech brutálně vymete ring. V jediné tragické chvíli ztratí Rocky titul i milovaného trenéra Micka, umírajícího na infarkt a také veškerou sebeúctu a vůli zvítězit v chystané odvetě. Překonat strach a získat oboje zpátky mu pomůže až manželčina plamenná motivační řeč, která ho znovu vrhne do dalšího efektního tréninkového drilu, tentokrát pod Apollovým vedením, aby v následném boxerském armageddonu triumfálně dobyl ztracené území. V třetím Rockym Stallone kombinuje oba předchozí filmy, zachovávaje prověřenou stavbu výzva – pochybnosti - překonání pochybností - příprava - boj , přičemž poslední dva body opět dostávají o něco více prostoru a jsou propracovanější. Film měl celou ságu uzavřít, namísto toho jí ale otevřel cestu na nové pastviny, kterou se po jeho fantastickém celosvětovém ohlasu vydal do groteskního extrému dotažený díl čtvrtý. Stallone, probuzený do rozjíždějících se 80. let, totiž ve třetím Rockyho výletu na filmové plátno pohotově reaguje a aktivuje latentní popcornový potenciál nastavovaného sportovního dramatu. Šeď ulice je nahrazena barevným pozlátkem velkého světa, inteligence a realismus vyklízejí pole přímočaré komerční zábavě a z dojemné pohádky se stává akční comics. Toto na první pohled i poslech patrné střídání stráží v Rockyho pentalogii jakoby v třetím díle symbolizovala smrt trenéra Micka, jehož místo zaujímá Apollo, nutící Rockyho osvojit si zcela odlišný styl černých boxerů. Ještě výmluvnější je změna na postu Rockyho protivníka, kde sofistikovaného showmana Apolla, střídá zvířecí zabiják Clubber, která (vedle o rok staršího Miliusova Conana Barbara s Arnoldem Schwarzeneggerem) signalizuje nástup ultranásilných machistických filmů typických pro 80. léta, a pro svou přehnanou krvelačnost s oblibou citovaných odpůrci akčního žánru (zejména Komando a druhý Rambo). (z mé absolventské práce o Sylvesteru Stallonovi)(30.7.2005)

 • AngelAngie
  **

  Třetí díl už mě osobně opravdu míjel...(31.5.2008)

 • Kaka
  ***

  Třetí část je nepoměrně akčnější než předešlé dvě, ale ani se není čemu divit, protože jiný prostředek na upoutání pozornosti by se v dalším pokračování hledal dost těžko. Spousta symbolů však bohužel odchází do věčných lovišť. Šeď a špínu ulic chudých čtvrtí vystřídal noblesní dům, spousta barev a nažehlené hadry. Chvílemi se zdá, že i Rocky podstoupil mozkovou operaci a že už to není ten osobitý "hlupák" s dobrým srdcem. Rozdává moudra kudy chodí a v perfektním obleku jednoduše nepůsobí dobře. Vložka s Hoganem je k smíchu, zato Mr. T je neuvěřitelná mašina. Jakožto člověk je naprosto mimo - takovéhle monstrum snad ani nemůže v reálném světě existovat - ovšem jako charizmatický "záporák" je věru cool. Akce standartně solidní a hudba geniální. Zbytečný, přesto koukatelný díl.(27.4.2007)

 • Deimos
  ****

  TV/// Obsazení 9/10 Děj 8/10 Hudba 8/10 Efekty 7/10/// +mnohem více je zde slyšet hudba, více emocí a dojemných scén, parádní Carl Weathers, tréning, finále -až na tu prostřední část to má svižnej spád/// Potěší Mr.T aji Hulk Hogan. Tedy po stránce obsazení ještě lepší než předtím. Příběhově je toho na jednu část až dost: řada výtěství, souboj s Clubberem, prohra, smrt Mickeyho, strádání, Apollo, tréning, finále...je zde více emocí, má to rychlí spád. Už zde není tolik poznat stáří filmu. Navíc je již obstojně využívaná hudba. Takže abych pravdu řekl, tohle překonává i dvojku, což je překvapení. Rocky III prostě nestačil ani nudit a to se taky cení./// Celkem 80%///(31.12.2007)

 • - O roli Clubbera Langa se ucházelo 1200 lidí. (HellFire)

 • - Hulk Hogan přijal pozvání k účasti na filmu po wrestlingovém zápase se zápasníkem jménem André the Giant v Shea Stadium. (HellFire)

 • - Hlavná postava Rocky Balboa (Sylvester Stallone) nosí hodinky značky Rolex Submariner. (dyfur)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace