Akční / Drama / Sportovní

USA, 1982, 95 min

Slabota. Stallone - scénárista silně pokulhává. Celé to působí nastavovaně. Zatímco (pro mne ve výborné) dvojcevše mělo své místo, tady je spousta věci, které tu nemají co dělat. Co proboha ten úvodní čardáš s Wrestlerem?? Celé je to mdlé, chybí tomu Pohled tygra :) (todle sousloví už nechci nikdy slyšet) Jestli něco za něco stojí, je to (opět) tréningová pasáž a závěrečný zápas) Stallone - Herec je opět dobrý, ale jeho Rocky už není to, co býval.(2.3.2007)

Překvapivě opravdu skvělý film. Už se nepokouší vyprávět stejný příběh o nule které nikdo nevěří a která se snaží vydrápat na vrchol jako jednička, dvojka i šestka, tenhle si jde vlastní cestou a zpočátku dokonce toto schéma převrací naruby (hlavně v úvodní, takřka geniální montáži za zvuků Eye of the Tiger). Pryč je Staloneho režijní, scénáristické i herecké tápání ze dvojky, tady je zase ve staré dobré formě a vydává ze sebe jen to nejlepší. Není to sice tak perfektní film jako jednička, ale nedrží se za ní moc pozadu a ten skvělý pocit po konci zápasu, ten jsem cítil znovu. 8/10(13.3.2007)

Tak ako som spominal v komentari prvej casti, pokial ta bola chvilkami nudna alebo pomaly vlecuca, tato cast ma väcsi svih, je tu viac akcie a to mi aj viac vyhovuje. Zial dvojku som vynechal, ale snad sa aj k nej niekedy vratim. Odjakziva som mal z celej serie najradsej trojku a stvorku a myslim si, ze sa na tom asi nic nezmeni. Uz dnes sa tesim na stvorku. ________ Sylvester Stallone - (Rocky Balboa) +++ Talia Shire - (Adriana) +++ Burt Young - (Paulie) +++ Carl Weathers - (Apollo Creed) +++ Burgess Meredith - (Mickey Goldmill) +++ Mr. T - (Clubber Lang) +++ Tony Burton - (Duke) +++ Hulk Hogan - (Thunderlips) +++ Produkcia: Irwin Winkler +++(28.1.2011)

Další vynikjící díl o Italském hřebci. Tady proti němu stojí protivník, kterého ještě v ringu nepotkal a taky na to doplatí. Clubber Lang je lačný po titulu a dře na pro to jak jen může. Rocky bere přípravu na zápas až moc lehkovážně a v ringu je to vidět. Po jeho prohře přijde i o trenéra a přítele Mickeyho a ztratí i odvahu vrátit se do ringu. Tu Rockymu vrátí až Apollo, který si vezme Rockyho trénink na svá bedra. Za mě 100% :)(22.7.2012)

• xxmartinxx

Oproti skvělé jedničce a ucházející dvojce krok o několik stupňů níž. Necharismatický soupeř, neobjasněné přátelství Apolla a Rockyho a málo překvapivého. Nedostatečně odlišné od předchozích dílů, ale zároveň si to neudrželo jejich styl. Stallone tu jako by hrál někoho úplně jiného a mně se stýská po tom hloupém a neohrabaném hromotlukovi. Rocky je najednou podivně nepříjemný. Velmi chabé pokračování.(13.12.2009)

• - Toto měl být poslední díl trilogie Rocky. (Karlos80)

• - Rocky III stál 18 000 000 dolarů a utržil přes 130 000 000 dolarů jen v amerických kinech. (McLushi)

• - Udělat trénink Clubber Langa v suterénu, kde využivá k tréninku vše, co mu příjde pod ruku, byl nápad Mr. T, který skutečně v mládí takhle trénoval, protože neměl na posilovací vybavení peníze. (HenryLuner)