Drama / Sportovní

USA, 1982, 95 min

Tak tohle je síla, ani jsem nečekal, že se za těch několik málo let, které uběhly mezi druhým a třetím dílem dokáže film tak významně posunout. Rocky III je naprosto jinou podívanou, než oba předchozí díly, zmizela jeho špinavost, režijní styl a pohled na příběh je najednou také úplně jiný. Je to však změna k dobrému nebo ne? Tady se budou názory asi trochu různit, každému vyhovuje totiž něco jiného, já se pak řadím do té skupiny, která má raději to co předcházelo. Ona vůbec většina těch změn, která přišla je špatná. Rocky jako bohatý boxer, který má všechno po čem kdy toužil mi prostě moc nesedí, i když je zajímavé sledovat jeho osudy, když je jakoby v roli svého poraženého soupeře. Mr. T a Hulk Hogan jsou ale skvělí, to je zase třeba uznat - wrestling forever. 60%(23.5.2006)

Trojka přišla o několik minut ze stopáže, ale tím i o trochu osobitosti, kterou oplývají předchozí dva díly. S osmdesátými léty přišel akčnější styl. Délka tréninku i zápasu zůstala totiž v podstatě stejná, takže méně prostoru dostal Rockyho vlastní život. Je sice zajímavé vidět Rockyho užívat si luxusu, jeho postava ale přišla o kus charisma, kterým mě tak okouzloval v prvních dvou dílech. Apollo je ovšem frajer... :)(8.3.2007)

Třetí díl a opět hodně jiný přístup. Rocky již nemusí řešit neustálé existenční problémy a pokoj mu už naštěstí dala i Adriana a tak se hlavně boxuje. Nechápu zařazení Hulka Hogana, ovšem s písničkou Eye of the Tiger to celé nabere solidní spád. Velmi povedená tréninková pasáž a nekompromisní záporák Mr T. nakonec vyškrábou tento díl na 70%(18.11.2014)

Třetí Rocky je skvělé pokračování slavné série, s parádní hudbou (nejen ústřední Contiho melodie, ale např. skladba Eye of the Tiger), snad ještě zapálenějším Stallonem, který vás svým výkonem zvedne ze sedadla a drsným soupeřem Clubberem v podání Mr. T. Stallone na jedničku i jako režisér. Ty různé prostřihy a černobílé flashbacky byly fajn. P.S. Vynikající je odlehčující vložka, kdy Sly soupeří v exhibičním zápase s Hulkem Hoganem. To nemá nejmenší chybu.(17.11.2009)

V predošlých častiach sa viac kecalo, ale tu je to opačne. Viac Rockyho, viac súperov, viac Apolla a konečne super ,ktorý je fakt na pohlaď nesympaticky. Stallone drží tento tretí diel rovnako vysoko ako predošlý, príbeh stále pútavý, herci majú čo hrať, Soundtrack Eye of the Tiger super a záverečný fight za doprovodu hudby Billa Contoho opäť zo zimomriavkami. Je to s časti už taký stereotyp, ale ja sa bavím. Obľúbený soundtrack: Mickey. 90% - 5*(17.10.2009)

• - Souboj Rockyho a Thunderlipse se natáčel 10 dní. (HellFire)

• - Udělat trénink Clubber Langa v suterénu, kde využivá k tréninku vše, co mu příjde pod ruku, byl nápad Mr. T, který skutečně v mládí takhle trénoval, protože neměl na posilovací vybavení peníze. (HenryLuner)

• - Spoiler: Jedná se o jediný film z celé série, ve kterém jsou k vidění dva zápasy o titul mistra světa. (Lajty)