Drama / Sportovní

USA, 1982, 95 min

• kingik

Mělo to skončit u prvního dílu. Fakt mně jeden díl stačil a unavovali mě Stallonem vymyšlené a zcela nepravděpodobné boxerské choreografie. Něco jako kryt a postoj je zde tabu a ve skutečnosti by takto vydrželi boxovat 20 vteřin než by je polomrtvé odnesli na nosítkách z ringu. I ten největší lajk musí poznat, že je to nehorázná kravina, která nejen že nudí mimo ring, ale pokud se přes sáhodlouhé dialogy a přípravy přece jen dostaneme do ringu, tak ani tam tam to není nijak slavné a tak je nejlepší se na to nedívat.(8.2.2009)

Další vynikající díl o Italském hřebci. Tady proti němu stojí protivník, kterého ještě v ringu nepotkal a taky na to doplatí. Clubber Lang je lačný po titulu a dře na pro to jak jen může. Rocky bere přípravu na zápas až moc lehkovážně a v ringu je to vidět. Po jeho prohře přijde i o trenéra a přítele Mickeyho a ztratí i odvahu vrátit se do ringu. Tu Rockymu vrátí až Apollo, který si vezme Rockyho trénink na svá bedra. Za mě 100% :)(22.7.2012)

Já vlastně výtky, že "je to potřetí totéž", trochu chápu, protože Rocky stejně jako jiné série opravdu opakuje jednu oblíbenou šablonu, jenomže bylo by nefér nevidět, jak důmyslně tu šablonu obměňuje. Hlavní hrdina se od minulého dílu změnil - během neustálého vítězení se stal celebritou, zbohatl, usadil se a trochu zpohodlněl, aniž by o tom věděl (a taky se naučil točit reklamy). Takže přijde rána (vlastně spíš lavina ran) a on se musí zase rvát, probudit to, co usnulo, a tak dále, znáte to. Rocky je typický hrdina a divákům bělají palce, jak mu je drží. Stallone opět napsal, natočil a zahrál to, co lidé i on sám chtěli vidět, a opět mu to vyšlo. Navíc, pravděpodobně aby odlehčil brutalitu Mr. T., tentokrát do scénáře zapracoval i humor (zápas s Hulkem Hoganem je úžasně vtipný a Burges Meredith a Burt Young také perlí), a závěr, to je přímo óda na přátelství.(3.1.2016)

Trojka přišla o několik minut ze stopáže, ale tím i o trochu osobitosti, kterou oplývají předchozí dva díly. S osmdesátými léty přišel akčnější styl. Délka tréninku i zápasu zůstala totiž v podstatě stejná, takže méně prostoru dostal Rockyho vlastní život. Je sice zajímavé vidět Rockyho užívat si luxusu, jeho postava ale přišla o kus charisma, kterým mě tak okouzloval v prvních dvou dílech. Apollo je ovšem frajer... :)(8.3.2007)

• Okara

Ne, ne a ne. Úroveň ságy v této části prudce klesá. Pryč je Sylvestrův výkon. S ním zmizelo i to kouzlo neznámého boxera, Rocky je na špici, má všechno a už to zkrátka není ono, vše, včetně režie a hlavně zápasů, které už vypadají opravdu vykonstruovaně chybou kamery, mi přišlo velmi odfláknuté, tohoto dílu se mohl Stallone vyvarovat. Jediným plusem zůstává nový soundtrack Eye of the tiger. 40%(11.8.2012)

• - Filmový debut Mr. T. (HellFire)

• - Toto měl být poslední díl trilogie Rocky. (Karlos80)

• - Původně chtěl Sylvester Stallone použít píseň „Another One Bites the Dust“ od Queen, namísto „Eye of the Tiger“ od Survivor. (HellFire)