Akční / Drama / Sportovní

USA, 1982, 95 min

Nech si hovorí kto chce, čo chce, pri celej sérii o Rockym proste nie je o čom! Aj keď je pravda, že dramatická línia, charakterové postavy a pekný príbeh popri ustúpili do úzadia, stále je sa na čo pozerať. Aj keď síce ide o klasickú schému bojových filmov, najprv prehra, trošku tréning a zázračná výhra, mňa to proste dostalo. 70%.(5.12.2006)

Rocky je boxerská hvězda, která má obří barák, vlastní sochu a brouzdá městem na harley. Nečeká ale, že se z černýho podsvětí vynoří badass negerskej zabiják, co z jeho ksichtu chce udělat pašírku a to se mu také podaří. K tomu aby se Rocky vzpamatoval a vytasil pěsti, potřebuje dostat řádně naplácáno od svý starý. Rocky trojka mě potěšila mnohem víc, než druhý díl. Především za to může větší důraz na řezničinu a kruťácký Rockyho řeči, bohužel zbytek filmu už je jaksi vata.(14.8.2013)

Ak by to bol nebol Rocky, tak sa jedná o čistý podpriemer. Avšak, Mr.T ala boxer samotár je neuveriteľná kopa muskularity, proti ktorej mi hlavný hrdina pripadá ako malinkaté sústo kuraciaho mäska, ktoré ani nie je hodné súboju jeden na jedného. A preto dávam tretiu, samaritánsku hviezdu. No niesom to ja dobrák?.) mrk(21.4.2012)

Třetí část je nepoměrně akčnější než předešlé dvě, ale ani se není čemu divit, protože jiný prostředek na upoutání pozornosti by se v dalším pokračování hledal dost těžko. Spousta symbolů však bohužel odchází do věčných lovišť. Šeď a špínu ulic chudých čtvrtí vystřídal noblesní dům, spousta barev a nažehlené hadry. Chvílemi se zdá, že i Rocky podstoupil mozkovou operaci a že už to není ten osobitý "hlupák" s dobrým srdcem. Rozdává moudra kudy chodí a v perfektním obleku jednoduše nepůsobí dobře. Vložka s Hoganem je k smíchu, zato Mr. T je neuvěřitelná mašina. Jakožto člověk je naprosto mimo - takovéhle monstrum snad ani nemůže v reálném světě existovat - ovšem jako charizmatický "záporák" je věru cool. Akce standartně solidní a hudba geniální. Zbytečný, přesto koukatelný díl.(27.4.2007)

Překvapivě opravdu skvělý film. Už se nepokouší vyprávět stejný příběh o nule které nikdo nevěří a která se snaží vydrápat na vrchol jako jednička, dvojka i šestka, tenhle si jde vlastní cestou a zpočátku dokonce toto schéma převrací naruby (hlavně v úvodní, takřka geniální montáži za zvuků Eye of the Tiger). Pryč je Staloneho režijní, scénáristické i herecké tápání ze dvojky, tady je zase ve staré dobré formě a vydává ze sebe jen to nejlepší. Není to sice tak perfektní film jako jednička, ale nedrží se za ní moc pozadu a ten skvělý pocit po konci zápasu, ten jsem cítil znovu. 8/10(13.3.2007)

• - Spoiler: Jedná se o jediný film z celé série, ve kterém jsou k vidění dva zápasy o titul mistra světa. (Lajty)

• - Automobil, kterým vyzvedne Rocky (Sylvester Stallone) na začátku filmu Paulieho (Burt Young) z vězení, je Maserati Quattroporte III z roku 1980. (ajaxx)

• - Původně chtěl Sylvester Stallone použít píseň „Another One Bites the Dust“ od Queen, namísto „Eye of the Tiger“ od Survivor. (HellFire)