Akční / Drama / Sportovní

USA, 1982, 95 min

Trojka přišla o několik minut ze stopáže, ale tím i o trochu osobitosti, kterou oplývají předchozí dva díly. S osmdesátými léty přišel akčnější styl. Délka tréninku i zápasu zůstala totiž v podstatě stejná, takže méně prostoru dostal Rockyho vlastní život. Je sice zajímavé vidět Rockyho užívat si luxusu, jeho postava ale přišla o kus charisma, kterým mě tak okouzloval v prvních dvou dílech. Apollo je ovšem frajer... :)(8.3.2007)

• arie

Tretí Rocky má niekoľko skvelých momentov, pre mňa hlavne vynikajúci tréning s Apollom Creedom (Carl Weathers) za doprovodu skvelej hudby a taktiež vynikajúce súboje. Obsadenie Hulka Hogana nepovažujem za najšťastnejšie, pretože v okamihoch Rockyho zápasu s Hoganom sa snímka ocitá na hranici sebaparódie, ktorá však postráda vtipné momenty. Hlavný záporák Mr. T je skôr zaujímavý svojím výzorom než charizmou, no funkciu klasického béčkového záporáka zvláda bez väčších problémov. Rocky III je určený prevažne fanúšikom série, medzi ktorých sa počítam, a preto snímke udeľujem neutrálne tri hviezdičky.(1.12.2007)

Třetí část je nepoměrně akčnější než předešlé dvě, ale ani se není čemu divit, protože jiný prostředek na upoutání pozornosti by se v dalším pokračování hledal dost těžko. Spousta symbolů však bohužel odchází do věčných lovišť. Šeď a špínu ulic chudých čtvrtí vystřídal noblesní dům, spousta barev a nažehlené hadry. Chvílemi se zdá, že i Rocky podstoupil mozkovou operaci a že už to není ten osobitý "hlupák" s dobrým srdcem. Rozdává moudra kudy chodí a v perfektním obleku jednoduše nepůsobí dobře. Vložka s Hoganem je k smíchu, zato Mr. T je neuvěřitelná mašina. Jakožto člověk je naprosto mimo - takovéhle monstrum snad ani nemůže v reálném světě existovat - ovšem jako charizmatický "záporák" je věru cool. Akce standartně solidní a hudba geniální. Zbytečný, přesto koukatelný díl.(27.4.2007)

Třetí díl a opět hodně jiný přístup. Rocky již nemusí řešit neustálé existenční problémy a pokoj mu už naštěstí dala i Adriana a tak se hlavně boxuje. Nechápu zařazení Hulka Hogana, ovšem s písničkou Eye of the Tiger to celé nabere solidní spád. Velmi povedená tréninková pasáž a nekompromisní záporák Mr T. nakonec vyškrábou tento díl na 70%(18.11.2014)

Tak ako som spominal v komentari prvej casti, pokial ta bola chvilkami nudna alebo pomaly vlecuca, tato cast ma väcsi svih, je tu viac akcie a to mi aj viac vyhovuje. Zial dvojku som vynechal, ale snad sa aj k nej niekedy vratim. Odjakziva som mal z celej serie najradsej trojku a stvorku a myslim si, ze sa na tom asi nic nezmeni. Uz dnes sa tesim na stvorku. ________ Sylvester Stallone - (Rocky Balboa) +++ Talia Shire - (Adriana) +++ Burt Young - (Paulie) +++ Carl Weathers - (Apollo Creed) +++ Burgess Meredith - (Mickey Goldmill) +++ Mr. T - (Clubber Lang) +++ Tony Burton - (Duke) +++ Hulk Hogan - (Thunderlips) +++ Produkcia: Irwin Winkler +++(28.1.2011)

• - V původním scénáři nebyl Clubber Lang hlavní postava. Poté co ale Stallone viděl Mr. T v jedné televizní soutěži, rozhodl se přetvořit Clubber Langa na hlavního soupeře. (HenryLuner)

• - O roli Clubbera Langa se ucházelo 1200 lidí. (HellFire)

• - Rocky III stál 18 000 000 dolarů a utržil přes 130 000 000 dolarů jen v amerických kinech. (McLushi)