Gauneři

• USA Reservoir Dogs (více)

Mafián Joe najme na vyloupení klenotnictví partu gangsterů, kteří se vzájemně neznají a oslovují se smyšlenými jmény. Akci však zmaří policie a lupičům nezbývá než uprchnout a ukrýt se ve starém skladišti. Pan Oranžový je postřelen a pan Bílý se ho pokouší udržet naživu, dokud nedorazí pomoc. Napětí ve skladu však narůstá, protože policie je jim v patách a pan Růžový je přesvědčen, že šlo o past – někdo z nich musí být zrádce. Každý má ovšem vlastní verzi toho, co se stalo. Jak dlouho bude trvat, než vytáhnou pistole a drama se změní v masakr? (Magic Box)

cimrman2.

FAKt tam ta KREV byla! Sice jsem čekal od Kventánka o pár galonů krve víc poněvadž jsem čekal větší magořinu. Celogarážovým filmem mě Tarantino tentokrát (jako už několikrát) neuspokojil. ()

romulus

Já myslím, že tenhle film se moc nedá porovnávat s Pulp Fiction. I když ten žánr je hodně podobný, tak struktura obou dvou filmů je poněkud dosti odlišná. A myslím si že je ještě nutné vzít v úvahu, že se jedná o tarantinův debut. I když jsou v obou těchto filmech hlavními hrdiny ganstři, tak v Gauneřích možná přece jenom s němi více sympatizujete. I když o tom by se dalo asi spekulovat :-) ()

old salt

Tarantino už nenatočil nic lepšího. Tento film je skutečně mimořádný. Vynikající příběh, herci, hudba, hlášky,... a vše v podstatě v jediném prostoru ... Nádhera !!! ()

Sekel

Klasicka divadelni kriminalka. Chris Penn a Michael Madsen ve sve nejlepsi roli. Kultovni hlasky a ta muzika. Proste ucelene dilko v ramci minimalne trech zanru splnujici sto procent. ()

madsenka

Quentin Tarantino je skrátka vždy extra.Potvrdil to i ve svém prvním oficiálním filmu Reservoir dogs.Scéna "ucho"snad nemusí být už nikomu pŕedstavována a hlavní aktér této scény Michael Madsen již vubec ne.Je to kus chlapa/191 cm/.Harvey Keitel potvrdil své kvality a Chris Penn dokázal,že nejen jeho bratr Sean je dobrý herec.Bohužel Chris v lednu 2006 zemrel,a tak již více dokazovat nemuže.Scénar je typický "tarantinovský",t.j banda zabijaku a ničemu se baví treba o Madoninejch písnľch,nebo o postavach ze starych westernu.Užasná zápletka a nečekaný zvrat.Osobnľ mám radši Gauneri než Pulp.Protože je vtipnľjší,stručnľjší a s lepším hereckým obsazením. ()

Amatér1921

Tento Tarantinův zásadní snímek jsem viděl dvakrát ve francouzském znění a nemůžu si ho vynachválit. Upřímně nechápu proč se nestal takovým kultem jako například jeho pozdější Pulp Fiction. Přestože scénář není tak vyšperkovaný v dějovém přerývání, stále však nutí diváka napjatě sledovat, co přijde v další minutě a rozhodně stojí za pozornost. Velmi neobvyklý je také výběr scénické hudby, který dodává snímku ještě větší šmrnc. ()

Lancer

Pár hlášek, drsných scén...a co? Tarantinova prvotina, která má k dokonalosti ještě docela daleko. Ale dívat se na Gaunery dá, takže proč ne. Jen nechápu hysterické opěvování tohohle komorního snímečku. ()

fferdas

50% - Film, ve kterém se neustále jen kecá a kecá a moc se toho neděje. Pár hlášek dobrých, to jo, ale jestli někdo tvrdí, že je tohle lepší než Pulp fiction, tak s ním rozhodně nesouhlasím. ()

jiricek86

Tarantinův nejslabší film, přesto pár hodně vydařených scén: taneček michaela madsena předtím než uřízne fízlovi ucho, trojí vyprávěný příběh o záchodu, trávě a policejním psu. Jinak málo akce, moc dialogů. herecké výkony nadstandardní ()

superzurda

Co k tomu dodat? Tarantino jako filmový nadšenec, ukázal, že filmy dělat umí. Vše tady celkem řečeno. Různé nedodělky z mnoha jiných filmů jsou tu smazány. A o to lépe působí film jako celek. Nejlepší scéna je podle mě kdy Tim Roth nasedá do auta s Keitelem, Buscemim a Pennem a opatrně čeká na příležitost kdy co nejlhostejněji bude moci vstoupit do debaty. ()

Dvorik odpad!

Co tohleto je? Vůbec se tam nic nědeje, nudný kecy o ničem. Tarantino opět potvrdil místo v žebříčku mých nejhorších režisérů. Nemám více slov. ()

Zeddi

Moc hezký vstup do režie alá Tarantino. Ještě než naběhnou úvodní titulky odehraje se scéna zdánlivě o ničem, ale se spoustou výborných hlodů, které většinou s následným dějem nemají nic společného. Po titulcích je vpád rovnou někam doprostřed děje a následné odvíjení je promícháno tak nějak začátek, konec, prostředek a na konci je finální resumé. Prostě osobitá Tarantinovská režie, která se nazapře, kde nechybí dost krve a spousta štavnatých dialogů, které jeho díla dělají tak originálními. Samozřejmostí je i to, že sám pan režisér si střihl malou mini roli. ()

kanalek

Film jsem viděl jednou a Tarantino není můj bůh(i když Pulp Fiction mám v top 10), takže vše na co šáhne, nemůsí být pro mě zlaté.Pár věcí mi bylo jasných už před tím, než jsem film viděl:Film ponese klasický Tarantinuv rukopis, humor, atd..Zápletka bude jednoduchá.Děj se odehrává prakticky na jednom místě, to znamená, že musí obsahovat plno dialogů.Jelikož se jedná o Tarantina tak 80% dialogů bude obsahovat shit,fuck,motherfucker,asshole,sonofabitch....Bude to hodně krvavý a konec nečekaný.Tohle všchno jsem tušil a tohle všechno tam taky bylo.Ovšem nic víc.Respektuji, že se jedná o první počin, ale nechápu nadšení některých lidí.Jako předehřátí pro Pulp Fiction to je dobrý, ale víc bodů dát nemůžu. ()

E.T.Martin

Užvaněné dialogy, zpřeházený děj, prostě typická tarantinovská nuda. Nezachrání to ani celkem dobří herci. Jednou mi to bohatě stačilo. ()

veverysiak

Úžasná ouvertúra Quentinovej tvorby, už v nej je zreteľný jeho rukopis a jasná lajna jeho filmárskeho smerovania, je to hodne surové a naturalistické, ale na začiatku treba zaujať, a zase miera vkusu prekročená nebola, ohromne citlivo a vhodne zvolený casting, čoho odmenou sú brilantné výkony všetkých gaunerov, takže 90%. ()

jjjerry

Pro mě trochu zklamání, možná právě z očekávání od Tarantina. Je to jeden z prvních režij filmů od Tarantina a čekal jsem trochu něco jiného, ale všechny jeho filmy se mi zdají moc podobný jen zlepšující se. Začátek filmu (to před titulkama) mně nějak nesedlo, nebo sem možná jen nepochopil Tarantinův záměr. Chvílema byl fim moc ukecanej a ještě o ničem. Od druhý půlky to bylo lepší. Fajn film, ale o gansterech znám i lepší. ()

Z filmu Bad Lieutenant vznikne franšíza

Z filmu Bad Lieutenant vznikne franšíza

13.07.2021

Jaký film si letos oblíbil Quentin Tarantino?

Jaký film si letos oblíbil Quentin Tarantino?

03.11.2019

Noir Film Festival 2019: Zítřek nemá šanci

Noir Film Festival 2019: Zítřek nemá šanci

17.08.2019

Tarantino chce nakrútiť TV sériu

Tarantino chce nakrútiť TV sériu

12.05.2005

Už pred niekoľkými rokmi zrežíroval Quentin Tarantino jednu epizódu kultového seriálu Pohotovosť (pod názvom "Materstvo"), v ktorej odkázal na svoj réžijný debut Gauneri, keď do nemocnice priviezli… (více)