Reklama

Reklama

Black Caesar

  • Česko Černý Caesar (festivalový název) (více)
Trailer

Obsahy(1)

Tommy Gibbs (Fred Williamson) je snaživý kluk z harlemského ghetta, kterému už s tamním nuzným životem došla trpělivost, a tak si začne vydělávat drobnými službičkami pro taliánské kriminálníky. Po střetu s rasistickým a zkorumpovaným poldou McKinneym (Art Lund) si jde na pěkně dlouho odpočinout do chládku, kde má čas přemýšlet a především se učit. Po letech se pln síly vrací domů a jeho zločinecké ambice neznají hranic. (J.Connor)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (13)

JohnnyD 

všechny recenze uživatele

Black Caesar nie je vtipný (a ani sa o to nesnaží), ide o citeľne ambicióznejšie a serióznejšie blaxpoitation, ktoré silne čerpá z gangsteriek z 30tych rokov. Príbeh má dobré grády, Fred Williamson je výborný a aj keď mi k srdcu prirástli skôr tie prepálenejšie príspevky do žánru, ide o viac než solídny film. ()

Rob Roy 

všechny recenze uživatele

Exploitation remake klasické gangsterky Malý Caesar. Málo akce a moc emocí (věřte mi, v exploitationech jsou "emoce" za mínusové body). Ty jsou ale díky charizmatu Freda Williamsona a povedenému hudebnímu doprovodu Jamese Browna (ne, běžně to taky neposlouchám, ale v rámci doby a žánru je to královká muzika) snesitelné. A vynikajicí závěr, který se černým bratřím nejspíš moc nelíbil... ()

Reklama

Martin741 

všechny recenze uživatele

A o5 Fred Williamson v roli cernocha - ambiciozneho gangstera. Ambicie vsak pramenia z toho, ze je cernoch, z acasteho ponizovania a krivd. Vyborny je pribeh o vzostupe a pade, najlepsia cast filmu bol zaver kde beloch - zastupca uradujucej moci doatal ponizenie a krivdu, fakt silny protirasisticky motiv v kinematografii, nepamatam podobne protirasisticke sceny vo filme , a to som ich videl masaker vela . 70 % ()

JFL 

všechny recenze uživatele

Parafráze na "Malého Caesara" sice se změnou obsazení (Cohen scénář napsal pro metr šedesát vysokého populárního baviče Sammyho Davise Jr., ale nakonec byl film realizován v hlavní roli s metr devadesát vysokým Williamsonem) ztratila prvoplánovou spojitost s klasickým mafiánským příběhem, ale o to víc do popředí vystoupil motiv outsiderství. Zatímco Malý Caesar trpěl napoleonským komplexem, který ještě umocňoval fakt, že byl původem ze zapadákova, zdejší hrdina své ambice čerpá z křivd a ponížení plynoucích z toho, že je černoch. Tradičně pojaté mafiánské drama o vzestupu a pádu ční nad konkurencí právě díky silnému rasovému motivu a reflexi dobové společenské situace. Vrcholná scéna filmu, kdy hrdina přemůže zkorumpovaného bílého policistu a vrátí mu veškeré ponížení, které si za život i jeho zásluhou vybral, patří mezi nejsilnější protirasistické momenty kinematografie. Doslova se zde díky obrací výchozí pozice rasového teroru, když zástupce dominantní moci přichází o svou jistotu nadřazenosti a dostává plně zakusit ponížení čistě na základě barvi pleti, které anulovalo jeho osobnost či schopnosti a redukovalo ho na stereotyp. ()

kaylin 

všechny recenze uživatele

Dobrý film, který má tragickou krvavou stránku, což je vidět hlavně ve finále, ale má docela dobrý příběh, který je vlastně o tom, jak se černoch dá na špatnou stranu a je ochotný jít o proti vlastním. Následky to musí nějaké mít, to je jasné. Dobré postavy, dobře drsné, já jsem s tímhle blaxploitation spokojený. ()

Galerie (13)

Reklama

Reklama