Oliver Beene (TV seriál)

Oliver Beene

Oliver Beene

Komedie / Dobrodružný

USA, 2003, 24x30 min

Grant Rosenmeyer, Grant Shaud, Wendy Makkena, Andrew Lawrence, Daveigh Chase, David Cross, Michael Bailey Smith, Brandon Routh, Brady Corbet, Shawn Pyfrom, Maggie Grace, Alexander Gould, Danica Stewart, Adrienne Janic, Whitney Anderson, Robin Sydney, Dominic Scott Kay, A.J. Trauth, AJ Michalka, Elaine Hendrix, Carter Jenkins, Victor Raider-Wexler, Symba, Soren Fulton, Shane Haboucha, Eric Lange, Jesse Heiman, Mitchel Musso, Scott L. Schwartz, Kevin G. Schmidt, Jonathan Chase, Patrick Macmanus, Louis Lombardi, Sam Horrigan, Dan Gauthier, Romy Rosemont, Michael McShane, Amy Castle, Todd Sherry, Tom McGowan, Kasha Kropinski, Katherine Ann McGregor, Meghan Lynch, Eddie Hassell, John Prosky, Sam Lerner, Robert Bailey Jr., Pat Finn, Bashir Salahuddin, Steffani Brass, David Shatraw, Nick Nordella, Jeff Corbett, Larry Gelman, Brendan Hill, Chelsea Smith, Susan Chuang, Marsha Clark, Lisa Waltz, Alex Boling, Martha Smith, Alan Wilder, John Lehr, Beth Hall, John D'Aquino, Jeffrey D. Sams, Jordan Allen, Cameron Bowen, Shannon Collis, Keith MacKechnie, David Carey Foster, Regan Burns, Judith Scott, Jim Lau, Tim Herzog, Pat Battistini

Joel Goodman

Scénografie:

Randy Ser, Peter Wooley

Kostýmy:

Emily Draper

Zatiaľ som videla len si dve časti, ale vždy sa pri nich zabavím. Dokonca mi pri tých skvelých sarkazmoch ani nevadí, keď sa deti oháňajú dospeláckym humorom a cynickým náhľadom na svet. Nadpriemerný sitcom s "retro lookom", ktorý mu výborne sadne.(31.8.2005)

• meave

Budem si to musiet pozriet. Deti si na to nastavili pripomienku a moj syn sa sem vterkol a svicol 5 hviezd :o) Pozriem a zhodnotim :o)(24.6.2005)

S tímto seriálem se mi vybaví vždy dvě slova: Bizardní (a upozornuju ze tento seriál vážně nebyl druhé městečko Twin Peaks) a Mr. Bean proč si dosadte sami. Příjemná pokoukaná to ale přeci jen byla. Aneb vypnete mozek a přitom si přečtete i noviny. Sice je zde opravdu mírně nesympatická hlavní postava, ale okolní vedlejší postavy to zdařile kompenzují. zázrak se nekoná ale na další odpadovku si ještě počkejte.(9.7.2006)

Nevím proč, ale strašně mi to sedlo. Jak postavami (Wendy Makkena je jednoduše úžasná), tak smyslem pro humor. Ano je naivní, prvoplánový a dá se říct i hloupý, ale parádně vypointovaný. Děj plyne ve zvláštní zběsilosti a kauzalitě, která je tak trochu dětská a tak trochu úplně ulítlá. A do toho hází cynický Oliver svoje břitké postřehy. Výborný seriál se spoustou nezapomenutelných momentů.(12.6.2014)

Neprávem opomíjený seriál. Jenže má tu chybu, že se zaměřuje na špatnou skupinu sledovatelů - malé děti. Ti asi těžko pochopí veškeré ty narážky týkající se zlatých let na středozápadě v 60.letech. Tak komu by se líbil, kdo by se ztotožnil s ulízaných a prazvláštně dětskocynickodospěláckým Beenem? U nás (tzn. v ČR) nikdo. Ideální skupina by byla středostavoští Američani. Ale i ti se mohou zamyslet, proč by se dívali na seriál o sobě .... Jednoduše proto, že TEN seriál je daleko vtipnější než průměrná práce průměrného pracovního poltýra. Pár vět:"Chodil jsem do speciální školy. Třídy zde byly rozděleny na A, B, a C. Já jsem chodil do Ačka. Se mnou tam chodili i další, co v budoucnu štěpili atomy. Do Béčka chodili ti, co pak v práci štěpili kameny. A v Céčku byli ti, co později štípli na co přišli."(26.6.2006)