Reklama

Reklama

Oliver Beene

(seriál)
všechny plakáty
Komedie / Dobrodružný
USA, (2003–2004), 8 h 24 min (Minutáž: 21 min)

Tvůrci:

Howard Gewirtz

Hrají:

Grant Rosenmeyer, Grant Shaud, Wendy Makkena, Andrew Lawrence, Taylor Emerson, Daveigh Chase, Ben Bookbinder, Annie Korzen, David Cross (vypravěč), AJ Michalka, Michael Bailey Smith, Brandon Routh (více)
(další profese)

Série(2) / Epizody(24)

Obsahy(1)

Časy sa menia. Ale rodinky nie. O tom, ale aj o inom nás presvedčí komediálny seriál, ktorý sa odohráva v časoch, kedy sa menilo všetko. Časy, kedy sa Beach Boys bili s Chubby Checkerom o prvé priečky v hitparádach, kedy štvrtina Američanov bolo zamilovaných do Jacqueline Kennedyovej zatiaľ čo jej manžel JFK sa pripravoval sa nukleárnu vojnu. Čas, kedy bol rodinný život iný. Alebo nie? Každopádne pre Olivera je dvanásť rokov to najhoršie a zároveň najlepšie na svete. Záleží od toho, za čo presne považujete chaos puberty. Otec zubár, ktorý by najradšej videl svoje deti so zubnou kefkou v ruke a starostlivá matka, ktorá si zakladá na domácnosti. No a starší brat, pre ktorého existuje iba šport. Ešteže má Oliver dobrých priateľov a neuveriteľne zaujímavé otázky, ako je to vlastne s tým životom. Tak jednoduché a pritom ťažké zároveň. Ale hlavne zábavné... (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (6)

Rex Mundi 

všechny recenze uživatele

Zatiaľ som videla len si dve časti, ale vždy sa pri nich zabavím. Dokonca mi pri tých skvelých sarkazmoch ani nevadí, keď sa deti oháňajú dospeláckym humorom a cynickým náhľadom na svet. Nadpriemerný sitcom s "retro lookom", ktorý mu výborne sadne. ()

noriaki 

všechny recenze uživatele

Nevím proč, ale strašně mi to sedlo. Jak postavami (Wendy Makkena je jednoduše úžasná), tak smyslem pro humor. Ano je naivní, prvoplánový a dá se říct i hloupý, ale parádně vypointovaný. Děj plyne ve zvláštní zběsilosti a kauzalitě, která je tak trochu dětská a tak trochu úplně ulítlá. A do toho hází cynický Oliver svoje břitké postřehy. Výborný seriál se spoustou nezapomenutelných momentů. ()

Reklama

Pacco 

všechny recenze uživatele

Neprávem opomíjený seriál. Jenže má tu chybu, že se zaměřuje na špatnou skupinu sledovatelů - malé děti. Ti asi těžko pochopí veškeré ty narážky týkající se zlatých let na středozápadě v 60.letech. Tak komu by se líbil, kdo by se ztotožnil s ulízaných a prazvláštně dětskocynickodospěláckým Beenem? U nás (tzn. v ČR) nikdo. Ideální skupina by byla středostavoští Američani. Ale i ti se mohou zamyslet, proč by se dívali na seriál o sobě .... Jednoduše proto, že TEN seriál je daleko vtipnější než průměrná práce průměrného pracovního poltýra. Pár vět:"Chodil jsem do speciální školy. Třídy zde byly rozděleny na A, B, a C. Já jsem chodil do Ačka. Se mnou tam chodili i další, co v budoucnu štěpili atomy. Do Béčka chodili ti, co pak v práci štěpili kameny. A v Céčku byli ti, co později štípli na co přišli." ()

CheGuevara 

všechny recenze uživatele

S tímto seriálem se mi vybaví vždy dvě slova: Bizardní (a upozornuju ze tento seriál vážně nebyl druhé městečko Twin Peaks) a Mr. Bean proč si dosadte sami. Příjemná pokoukaná to ale přeci jen byla. Aneb vypnete mozek a přitom si přečtete i noviny. Sice je zde opravdu mírně nesympatická hlavní postava, ale okolní vedlejší postavy to zdařile kompenzují. zázrak se nekoná ale na další odpadovku si ještě počkejte. ()

meave

všechny recenze uživatele

Budem si to musiet pozriet. Deti si na to nastavili pripomienku a moj syn sa sem vterkol a svicol 5 hviezd :o) Pozriem a zhodnotim :o) ()

Galerie (9)

Reklama

Reklama