Why, Mr. Anderson? Why do you do it? Why get up? Why keep fighting? Do you believe you're fighting for something? For more than your survival? Can you tell me what it is? Do you even know? Is it freedom? Or truth? Perhaps peace? Yes? No? Could it be for love? Illusions, Mr. Anderson. Vagaries of perception. The temporary constructs of a feeble human intellect trying desperately to justify an existence that is without meaning or purpose. And all of them as artificial as the Matrix itself, although only a human mind could invent something as insipid as love. You must be able to see it, Mr. Anderson. You must know it by now. You can't win. It's pointless to keep fighting. Why, Mr. Anderson? Why? Why do you persist? Because I choose to. Revoluční snímek s revolučními efekty, revolučním námětem a revolučně geniální scénářem. Lepší zakončení trilogie jsem si ani nemohl přát! Pro mne se jedná o nejlepší film všech dob.(30.11.2007)

Pro mě osobně ohromný divácký zážitek, který rozechvěl moje tělo na dlouhé hodiny (skutečnost, i když to zní divně). Wachowští pokračují přesně tam, kde skončili v Reloaded, a potvrzují jak skvěle měli celou trilogii naplánovanou (v duchu dialektiky - to samo o sobě vyvrací řeči o sračkovosti). Revolutions má navíc mnohem větší šanci uspět u lidí, kteří se u Reloaded nebavili, protože vše směřuje přímočaře k závěrečnému zúčtování, příběh už není tak komplikovaný (i díky tomu, že úloha vedlejších postav byla minimalizována). Boj se stroji je úchvatný, sice jsem si ani jednou neřekl "Dobrý triky", ale to pouze proto, že mi to připadalo jako realita a ne jako počítačem vytvořené záběry. Nemá cenu se dál rozepisovat. Tohle je prostě a jednoduše nádhera. O takovémhle filmu jsem vždycky snil.(30.10.2003)

Hodnocení celé trilogie. Stejně jako u Reloaded jsou i zde momenty, které mě převelice štvaly, nicméně celek je totálně odzbrojující a finální rozuzlení, v němž se bílá opět spojí s černou, nelze nazvat jinak než výtečným, nečekaným (ale vlastně nevyhnutelným) a nesmírně hlubokým ... PS: Bitva o Sion je v celkovém vyznění ságy sice jen pouhou vizuální atrakcí, což ale nic nemění na tom, že mi u ní čelist padla až k zemi.(22.8.2010)

"Everything that has a beginning has an end". Po naprosto famózním Reloaded přichází Revolutions, který již nelze chápat jako samostatný film, neboť bez úvodu plynule navazuje. V Revolutions je ubráno na mnohavrstevnosti výměnou za spění k jasnému a logickému konci. Více prostoru v normálním světě a méně mystických hrátek v Matrixu, vyložené karty na stůl a prapodivná dohoda se stroji - to jsou možné zápory, které ubírají na diváckém přesvědčení a atraktivitě. Jsou však (dle slov Nea) nevyhnutelné a neméně fascinující (mimochodem když mluvím o fascinaci, závěrečný souboj v dešti je čistý orgasmus), záráží akorát o stupínek horší dialogy, do kterých se místy vkrádá patos, ale i přes to všechno, pro člověka chápajícího trilogii nemůže být Revolutions zklamáním. 9/10(31.1.2008)

Za největší chybu považuji rozhodnutí rozdělit film na dvě části. Největší nedostatky dvojky se však s příchodem trojky rozplynuly (krom počítačového ksichtíku a pomalejší první půlhodiny) a trojka dala všemu řád a smysl. Již dlouho jsem necítil v kině takové uspokojení z nějakého uzavření příběhu. Po skončení celé téhle story o spasiteli jsem si připadal, jako bych právě prošel obtížnou školou obtěžkán o nové zážitky a vědomosti. Věřím a jsem tomu rád, že jsem byl svědkem něčeho úžasného, co hodně ovlivní filmové dějiny (myšleno k celé trilogii)..(30.10.2003)

• - Byl postaven pouze jeden model bojového robota, který vážil přes 2 tuny. (HellFire)

• - "První díl je o zrození, druhý se vypořádává se životem, třetí je o smrti," shrnuje představitel Morphea, Laurence Fishburne. (Reiniš)

• - Při souboji s agentem Smithem (Hugo Weaving) se Neo (Keanu Reeves) odrazí od zdi, srazí se s ním a je mrštěn na dřevěný trám. V té chvíli je dobře možné rozpoznat jeho dubléra. (Mr.Hudson)