Je to celkom dobrý akčný sci-fi film, ktorý je záverečným dielom tejto slávnej série. Má pomerne dobrý príbeh o Neovi, ktorý sa už dozvedel pravdu o svojom skutočnom význame, ale aj tak so svojou skupinou urobia všetko preto, aby zastavili blížiaci sa útok strojov, ktorým do prekopania zostáva len pár hodín a kvôli ich prevahe by pravdepodobne spôsobil zánik ľudstva. Ale problémy spôsobuje aj agent Smith, ktorý sa postupne zmenil a predstavuje mimoriadnu hrozbu. Spracovanie je celkom slušné, ale aj tak sa nezbavím trochu rozporuplných pocitov. Film už priamo nadväzuje na predchádzajúci diel a tentoraz sa tvorcovia našťastie takmer úplne zamerali na líniu zo skutočného sveta na úkor samotného Matrixu, kde im nápady došli už predtým a tak ma to dlhší čas aj celkom bavilo. Strach z príchodu strojov je silnejší a príprava naň intenzívnejšia, keďže je to už otázka len pár hodín a tak si ma to aj celkom získalo a tešil som sa na útok, ktorý našťastie tiež nesklame, len sa to miestami snaží tváriť až moc filozoficky, no vôbec sa to nedarí a tie repliky pôsobia skôr nechcene smešne. Ale po útoku už ide úroveň filmu výrazne dole a dosiahne úplné dno celej série, let do mesta strojov, problémy so Smithom a aj celý záver, kde to má celé vyvrcholiť ma vôbec nebavili a dokonca som sa pritom niekedy cítil aj trochu trápne, takže úroveň tohto filmu mi príde dosť nevyrovnaná. Akcie je tu pomerne dosť a je aj celkom slušná. Tentoraz sa už odohráva hlavne v reálnom svete, takže nie je až tak vizuálne nápaditá, ale aj tak mi to sadlo, keďže boje so strojmi sú dobre zvládnuté a pôsobí to aj celkom špinavo, čo mi sedí. Najviac sa mi páči celá hlavná akčná fáza filmu, útok strojov je hlavne vďaka skvelej ľudskej obrane pôsobivý, ale chválim aj akciu v klube, ktorá využíva aj potenciál sveta Matrixu. Ale finálny súboj so Smithom je zase veľmi slabý, toto je už tak prehnané, že je to len trápne. Čo sa týka hereckého obsadenia, hlavné trio Keanu Reeves, Laurence Fishburne a Carrie-Anne Moss zostalo samozrejme totožné, ale tentoraz ma ani jeden z nich až na pár scén moc nebavil, Hugo Weaving ako Smith ma už skôr otravoval, ale aspoň pár vedľajších postáv ako Collin Chou alebo veliteľ obrany ma aj celkom bavili. Réžia a technická stránka sú stále na pomery žánru dosť kvalitné. A hudba je už štandard réžie. Škoda, aj napriek tomu, že na pôvodný film to takmer v žiadnom ohľade nemá sa mi to dlhší čas páčilo a viac, ako pomerne nevýrazný Reloaded. Ale to finále ten náskok pred druhým dielom zhadzuje a tak mi obe tieto pokračovania prídu rovnako dobré. 65%(24.1.2015)

Spektakulární pokračování skvělého prvního dílu, část druhá. Neo nyní tráví své bezesné noci v meziprostoru, jako kdyby ho skřípnuly dveře podzemky - nemůže rubat agenty v Matrixu, ani podpořit Zion v přípravě na válku s nesčetnými hejny chobotniček. Mimochodem scéna, kdy zionští bojovníci tasí prostřednictvím svých robotických mechanoidů masivní kulomety, zahajuje jednu z nejpamátnějších bitev filmového plátna. Další pak svede rozpolcený Neo s plně nezávislým apokalyptickým programem Smithem a kapacita Matrixu je pro jejich střet téměř nedostačující. Zkrátka akce a efekty jsou znovu onou objemnou adrenalinovou injekcí, po které kroutíte hlavou, až vám vržou meziobratlové destičky. Vytknout toho lze pouze minimálně (snad jen některé dialogy nebo nelogicky realizované zásobníky s municí), děj se zjednodušil, film je až nečekaně drsný, temný a pesimistický. Soundtrack znovu hyperstylově nabušený, bullet-time v Matrixu dokonalý a Wachowští přetínají cílovou pásku ve skvělé formě. Monumentální trilogie, první díl zkultovněl příběhem, druhé dva zase ohromující akcí. 90% 150 miliónů dolarů(rozpočet)/425 miliónů dolarů(výdělek celosvětově)/62,5 miliónů dolarů(čistý zisk z kinoprojekcí)(18.4.2006)

Prostříhat Reloaded a slepit to s tím nejlepším z Revolutions a ejhle, to by byl film! Přesto po nevyrovnaném a rozteklém mezičlánku je Revolutions svižnou podívanou, která těží z užvaněnosti Reloaded (už není třeba cokoli hlubokomyslně rozebírat) a z vizuálního mistrovství, kterým Matrix proslul. Hezky se na to dívá a závěr je vážně strhujcí, stejně jako vyznění celého příběhu. Plus skvělý soundtrack. Tahle trilogie se mi nesmírně líbí tím, že není pouze "jedničkou", "dvojkou" atd., ale je skutečně koncepčním dílem, které jako celek vytváří obrovský potenciální vesmír, který lze dále zalidňovat. Navíc umožňuje zapojit mozek a vytvářet si vlastní intertextuální "matrix" s klasiky světové filozofie a literatury. Možná to svádí k přehnaným konstruktům, ale zaplaťpánbůh za to, že "masový" příběh vůbec klade tak vysoké nároky na diváka...(25.1.2004)

Zatímco první Matrix jsem viděl už na střední škole, ihned po svém uvedení (a pak ještě zhruba pětkrát na DVD) a patří mezi mé oblíbené filmy, tak Reloaded/Revolutions se ke mně dostal až nyní. Dal jsem na radu golfisty a pustil si oba filmy pěkně za sebou, bez prodlevy né větší, než je občasná chyba v Matrixu a udělal jsem dobře. Zažil jsem malé déjávu. V podstatě bych zde mohl vyjmenovat téměř všechny plusy i (mini)minusy Reloaded, protože dokonale pasují i sem. Příběh je velkolepě zakončen, akce je nejakčnější jak jen může být a vše se nám tak nějak hezky uzavře. Za mě osobně velká spokojenost, totální sci-fi nářez.(6.2.2017)

Závěrečný díl trilogie Matrix už nelze brát jako samostatně fungující film, ale jako přímé pokračování useknutého Reloaded. Wachowští se nezdržují zbytečným vysvětlováním, ale hází diváka do příběhu po hlavě a nechávají jej, ať se v hektické situaci na plátně i mezi postavami zorientuje sám. Ty mu to neulehčují, mluví v obvyklých hádankách a dvojsmyslech, zkáza se blíží a hlavní postava se ocitá někde mimo oba dosud známé světy... Obával jsem se, že tvůrci zabřednou do tenat zbytečného vysvětlování a prohlubování naznačených odboček a možností, ale naštěstí hned ze začátku eliminovali všechny komplikace a nechali závěrečnou část své trilogie řítit se kupředu jako rozjetý vlak v kolejích anime a videoher, kde lidé v bojových robotech bojují proti statisícům sentinelů a souboj hrdinů probíhá na nebi, mezi zdmi mrakodrapů i v obrovských přívalech vody, aniž by je nějak zdržovaly fyzikální zákony. Wachowští obracejí naruby mýtus superhrdiny, stejně jako se neobtěžují tím, aby diváka oblažovali nějakým ultrašťastným koncem... Snažím se příliš neupadávat do euforických stavů, ale Matrix Revolutions mi splnil sen fanouška science fiction a dosud se z toho zážitku vzpamatovávám. Trilogie Matrix pro mě bude jednou z nejgeniálnějších filmových ság, co jsem kdy viděl, možná geniálnější než Hvězdné války. Jen se bojím, že pro běžného diváka bude Revolutions velmi těžko stravitelný film...(31.10.2003)

• - Mnoho kapek ve finálním souboji je tvořeno jednoduchým kódem Matrixu, jaký můžeme ve filmu vidět na monitorech. Tento efekt byl použit, aby tvůrci naznačili rozklad Matrixu. (HellFire)

• - Snímek se umístil na 44. místě v žebříčku nejhorších filmů všech dob sestaveném čtenáři časopisu "Empire". (orkadimenza)

• - Na velitelství obrany Zionu bylo použito 79 monitorů či obrazovek a 5,1 km kabelů na jejich propojení. (Arachneuss)