Po celosvetovom úspechu paranoidného sci-fi cyber thrilleru Matrix, ktorý natočili bratia Wachowski v roku 1999 sa o štyri roky neskôr pristúpilo k vyprodukovaniu ďalších dvoch jeho pokračovaní (Matrix Reloaded a Matrix Revolutions). Bohužiaľ tieto dve nové časti sa ani zďaleka nepribližujú geniálnej úrovni pôvodného filmu. "Matrix Revolutions" je len dejovo zmätenou bombastickou audiovizuálnou show. Matrix vôbec nepotreboval pokračovania. Urobiť z toho zbytočne naťahovanú trilógiu nebol dobrý nápad. ***(17.11.2015)

Teprve díky fundovaným rozborům druhých a doplnění svých znalostí filozofie (zejména východní) jsem si uvědomil, o jak promyšlené zakončení trilogie jde. K vlastní škodě je zároveň nejméně "user-friendly". 90% Zajímavé komentáře: Douglas, Tetsuo, tron, Legas, Tomislav, MilesTeg, kolikasp, HawkeyP(28.3.2005)

KURVA, VÍC TRIKŮ TO CHCE!!! V průběhu běsnění nad touto "trilogií" jsem chtěl mnohokrát napsat, že těm, kdo ji tak vehementně vyznávají, docela závidím. Teď si tím nejsem tak docela jist, ale co bezpečně vím, je, že zákony logiky nám dovolují natoči trilogii v rozmezí deseti let a ještě třeba na přeskáčku. Triky. Jsou úžasné a jak už jsem psal při Reloaded, sterilní a tak dokonalé, že ve mě nevyvolaly žádnou odezvu. Žádná identifikace, žádná katarze. Já třeba věřím tomu, že někteří jdou v hledání skrytých významů ještě dále - jakou značku cigaret kouří Vědma? Nosí Persephona podprsenku? Trpí agenz Smith schizofrenií, anebo je ho opravdu mnoho? Jsou jiní režiséři, jenž dokáží spojit nadpřirozeno, nepřirozeno anebo sci-fi s příběhy o lidech, kteří jsou emoční, z masa a kostí a stejné pocity v divácích rovněž vyvolávají - to jsem si u závěrečného východu slunce (který byl mimochodem nejlepší z filmu) slíbil - že budu vyhledávat filmy, kde bude sice méně akce a efektů, ale více uvěřitelna. Aneb NA TYHLE BLBOSTI NEMÁM ČAS, jak by řekla Trinity :-)(12.4.2004)

Škoda, keby sa dali hviezdičky rozpoliť, tak u mňa by tento film jasne dostal 3,5 *. Takisto , ako mnohí predo mnou sa s úctou pozerajú na prvý diel a toto pokračovanie malo trošku zostupnú tendenciu. Efekty ostali, len na môj vkus niektoré akčné scény boli pridlhé. Skrátil by som ich o 20% .... Nevravím, že mi niektoré akcie nevybili dych, to nie, ale .... Niečo tam bolo ešte nevypovedané a po dejovej stránke to bolo omnoho plytkejšie ako u predchodcu ...(19.10.2004)

75% - Pokud jsem přirovnal Reloaded k dezertu s chuťovými nedostatky, Revolutions bych charakterizoval jako víno, které zpočátku ne příliš výraznou chuť zákusku převezme, pak ale na jazyku ztrpkne, a nabídne nám chuť, kterou jsme po celou dobu hodování nezažili, a nečekali. Je to zatuchlá chuť zoufalství a beznaděje: Ve třetím díle totiž více méně opouštíme virtualitu a těžiště děje se přesune do opravdové války lidí a strojů. Na tomto kontrastu je mnoho kvalitního, zejména motiv „vykupitele“ a víry v proroctví zde graduje jak se patří. Dějově mi sice pár věcí nesedí, zejména logika chování strojů a programů, ale když od toho odhlédnu, mohu konstatovat, že se zde jedná o důstojné zakončení dílu Reloaded. Jsem totiž toho názoru, že první díl je svou kvalitou naprosto samostatný a soběstačný. Pokračování Reloaded a Revolutions fenoménu Matrix v mých očích jen uškodilo. Pravdou však zůstává, že celá trilogie má po stránce hudby, zvuku, a hlavně vizuálních efektů takovou úroveň, že ji hned tak nějaký ORIGINÁLNÍ sci-fi akčňák nepřekoná.(18.10.2006)

• - Natáčelo se od roku 2001 do roku 2003 v Austrálii a Kalifornii. (Varan)

• - Snímek se umístil na 44. místě v žebříčku nejhorších filmů všech dob sestaveném čtenáři časopisu "Empire". (orkadimenza)

• - Celému obsazení Matrix Reloaded a Matrix Revolutions, včetně castingu, bylo během natáčení dohromady vytvořeno okolo 1,618 účesů. (Arachneuss)