„Veštkyňa, ako môžeš čakať, že ti po tom všetkom ešte uverím?“ – „Nečakám nič, drahý Morpheus. Len to, čo som od teba očakávala vždy.“ Bože to sú dialógy... nie je to už až blbé? Hm. No nič. Filozofia po americky alebo trilógia MATRIX sa konečne zatvorila a my sa v nej (znova) stávame svedkami fyzicky takmer až terminátorovsky namakaných hercov, bombastickej vizuálnej žranice, šialene siláckych schwarzeneggerských drístov („Cez tie dvere prejdeš len cez moju mŕtvu riť.“ – „V poriadku.“) a desať-a-viac-významových slov (Strojvodca, Karma, Program, Láska, Vírus, Predurčenie, Vďačnosť, Obeta, Boh, Veštkyňa, Francúz a iné bulšity). Vlastne ani neviem, ako to skončilo a mám na práci dôležitejšie veci, ako nad tým rozmýšľať. P.S. Je pôvabné, že MATRIX REVOLUTIONS to v technických oscarových kategóriách schytal od komornej drámy SEABISCUIT - DUPOT KONÍ (Wachowskí, otcovia bullet-timeov, aj keď ich v skutočnosti nevynašli, hoci sa klame, že vynašli, sa utopili vo vlastných bullet-timeoch a prestali ich používať "rozumne").(24.10.2004)

Pro mě osobně ohromný divácký zážitek, který rozechvěl moje tělo na dlouhé hodiny (skutečnost, i když to zní divně). Wachowští pokračují přesně tam, kde skončili v Reloaded, a potvrzují jak skvěle měli celou trilogii naplánovanou (v duchu dialektiky - to samo o sobě vyvrací řeči o sračkovosti). Revolutions má navíc mnohem větší šanci uspět u lidí, kteří se u Reloaded nebavili, protože vše směřuje přímočaře k závěrečnému zúčtování, příběh už není tak komplikovaný (i díky tomu, že úloha vedlejších postav byla minimalizována). Boj se stroji je úchvatný, sice jsem si ani jednou neřekl "Dobrý triky", ale to pouze proto, že mi to připadalo jako realita a ne jako počítačem vytvořené záběry. Nemá cenu se dál rozepisovat. Tohle je prostě a jednoduše nádhera. O takovémhle filmu jsem vždycky snil.(30.10.2003)

Zase jsem si počkal až na DVD a i tak na mě bylo Revolutions zpočátku moc rychlé :). "Matrix II" je klasicky rozpůlený film, jehož samostatné díly podle mého jeden bez druhého nelze hodnotit a jsem rád, že jsem nepřidělil hodnocení Reloaded..... U Revolutions jsem po skončení taky úplně nevěděl "co s tím" a tak jsem to vyřešil ! :) Udělal jsem si Matrixový večer a pustil jsem oba díly za sebou bez rozdělení. Tohle řešení bych doporučil všem a myslím si, že až teprve tak vynikne tenhle "film" jako jedno z nejlepších a myšlenkově nejpropracovanějších Sci-fi, co se kdy objevily v distribuci....Pokud bych přece jen musel hodnotit, tak první část "pět" a druhá "čtyři". Honička na dálnici to ale celkově dostane na "pět". To se vážně jen tak nevidí :)(20.4.2004)

Smutné a nedůstojné zakončení této série. Myšlenku i hloubku to beze sporu má (i když je někdy dost problém ji najít). Ovšem ten zbytek; zajímavě se rozvíjející dějové linky okolo "frantíka" a Persephony vyzní naprosto do ztracena. K tomu spousta trapných klišé jako v žádném jiném važně míněném snímku posledních let. No dobře, možná jich je v Pearl Haboru či Údolí Stínů více, ale ty si alespoň nehrají na filosofický fenomén počátku jednadvacátého století. Efekty jsou jen pro efekt nikoli pro dobro filmu. Zbytečně dlouhé scény, zcela jiný přístup k látce než v předchozích částech. Nic proti změně, ale zde bohužel nefunguje. Skoro to vypadá jakoby kromě představitelky Paradoxně jediným výrazným kladem je hudba v závěrečné třetině filmu. Chorály se k tomuto "techno snímku" až překvapivě hodí. Jediné bezchybné místo je audiovizuální pamlsek v podobě závěrečného duelu Neo vs Smith a to je velká škoda a promrhaný potenciál. Zatímco jednička, ač si dost motivů vypůjčila z jiných děl, byla vynikající, dvojka v rámci možností skvělá odpočinková podívaná, tak trojka nepřináší nic než trestuhodný průměr.(20.11.2003)

Konečne lepšie, konečne koniec. Aj keď sa nechytá na jednotku, nenudí tak ako dvojka. Akcia, logika, všetko vrcholí a je sa na čo dívať. Svoju hviezdičku zohralo aj kino a zvuk. Škoda zbytočne prekombinovaných scén s mecha-príšerami, miestami to už liezlo krkom. No so záverom som spokojný. Ale hádam už stačilo. 80%.(26.4.2007)

• - Jméno přestupní stanice mezi Světem strojů a Matrixem je Mobil Ave. Mobil je anagramem slova Limbo, což je jakási přestupní stanice mezi Nebem a Zemí. (HellFire)

• - Za promakanou choreografií akčních scén stojí opět Yuen Woo-ping. (Reiniš)

• - Mnoho kapek ve finálním souboji je tvořeno jednoduchým kódem Matrixu, jaký můžeme ve filmu vidět na monitorech. Tento efekt byl použit, aby tvůrci naznačili rozklad Matrixu. (HellFire)