Neo je, poté co se mu podařilo zastavit několik chobotniček pouze silou vůle, v hlubokém bezvědomí a odpočívá na lodi vedle dalšího záhadného pacienta, který jako jediný přežil nepovedený protiútok zionských lodí. Kapitán lodi muže podezírá ze zrady a nemůže se dočkat, až se probudí, aby ho mohl vyslechnout. Morpheus a Trinity si dělají starost o Nea. Jeho stav totiž mnohem více než bezvědomí připomíná stav člověka připojeného k Matrixu, přestože zjevně připojený není. Nedbají pochybovačných názorů kapitána a vydávají se do Matrixu, aby si nechali poradit od Vědmy, co se Neovi stalo. Ta jim prozradí, že chobotničky nevyřadil z boje náhodou. Jako vyvolený má obrovské schopnosti, které zatím dokáže plně ovládat, navíc není nijak omezen hranicemi mezi jednotlivými světy. Díky střetu s chobotničkami se nedopatřením dostal do pasti mezi skutečností a Matrixem. Posádka lodi mezitím objeví Niobe a její nepojízdnou loď, kterou uvede znovu do chodu. Velitel zionských obranných sil Lock o tom nemá žádné zprávy a považuje všechny tři lodě, které zůstali mimo Zion za ztracené... (TV Nova)

F50Ferrari

Měl jsem si nechat vzpomínky, protože ty nebyly tak špatný, ... pustil jsem si to snad po 15ti letech a fakt jsem nepobral, co je to za zhovadělost. Snad ještě o chlup horší jak dvojka. ()

Hansolo35

Hromady žvanění a tlachání ve stylu: "Všechno má začátek a konec" "I sušenky se musí dělat s láskou" a podobně. Měli to zabalit u jedničky. Ten neměl chybu. ()

MatyRock

7/10 Nejslabší díl (z původní trilogie). Čekal jsem uspokojivější a smysluplnější završení trilogie. Ani hudba už není toliko cool a pravé „matrixovské“ akce se dočkáme ve skromnějším módu než v předešlých dvou filmech. Bitva o město s robotickými chobotničkami je příjemným záskokem, však né čistokrevnou náhradou. Velmi jsem také postrádal objevování a prohlubování matrixovského světa společně s filozofickými dialogy, které k Matrixu prostě patří. Jedinou nezměněnou proměnou zůstávají herci, kteří jsou stále skvělí. ()

Forrestovi

Jo! Takové zakončení je Matrixu hodno. Nebudu se opakovat hodnocením postav. Vše, co jsem napsala u hodnocení dvojky, do posledního puntíku patří i trojce. Akční scény opět brilantní, i když dvojku, až na závěrečný boj Nea se Smithem, podle mě nepředčily. Což ale ani nemusely! Jedním slovem: „Bravo!“ Opět jasných 100 %.  PS (spojlery): jsem snad jediná, kdo není přesvědčen, že Neo zemřel? Za mě je konec stále otevřený.. ()

Asanoth

Mně se teda třetí Matrix líbil o hodně víc, než první: To tedy platí o první hodině a půl, pak to spadlo opět do nezdařilé efektové onanie a patetických keců (možná byly patetické kecy o předtím, ale tu první hodinu a půl jsem viděl v letadle - kdekoliv jinde by mi bylo líto tím po M II trávit čas - tak mi možná nějaké ty patetické kecy unikly... ()

Milonak

Tak tohle už má z původního Matrixu jen obsazení a ten našedlý "nádech". Jinak se z toho stala napomádovaná, hrdinskýma kecama přeplácaná slátanina, kterou zachraňují jen souboje = triky. Jinak je to spousta nudy a až otravného hrdinství. Navíc vše běží podle zaběhnutého scénáře - kecání, boje, kecání, boje, Neo vše na konci vyřeší. Nebavilo mě to. ()

PORTER44

Třetí a poslední Matrix opět   nezklamal.Akce,triky efekty-super.Spousta   prapodivných strojů kteří se snaží zničit   zbytek lidského co zbylo.Super podívaná. ()

K1K0

A je to tu! Pokračovanie a zároveň koniec celej trilógie, kde sa rozhodne či svet prežije v záverečnom boji strojov medzi ľuďmi, samozrejme všetko ma svoj paradox. Revolutions ukazuje a odhaľuje pravú podstatu Matrixu samotného ako aj predošlá časť, stačí len nastaviť uši a poriadne sa pozerať. V celku musím povedať že je to veľmi podarená trilógia ktorá snáď nemá chýb či už z vizuálneho hľadiska, hereckých výkonov alebo réžie samotnej. ()

Wachowští se vrací k Matrixu?

Wachowští se vrací k Matrixu?

04.03.2014

Studio 20th Century Fox se brzy vrhne do natáčení třech pokračování Avatara a u Disneyho chystají první ze tří nových epizod Star Wars. Velké sci-fi filmy jsou zkrátka v kurzu a pozadu nechtějí… (více)