Příběh lásky se zrodil v roce 1940. Tehdy se poprvé potkali Allie Hamiltonová ze zámožné rodiny a místní chlapec Noah Calhoun, pocházející z chudých poměrů a pracující na pile. Prožijí prázdninovou romanci, která se Hamiltonovým nezamlouvá. Přesvědčují dceru, že Noah pro ni není dost dobrý. Jednoho večera se dvojice pohádá, rozejde se ve zlém a druhý den Hamiltonovi odjedou. Nešťastný Noah začne dívce psát dopisy, po celý rok každý den jeden. Paní Hamiltonová však všechny zabavuje a před dcerou tají. Zatímco Noah se po útocích na Pearl Harbor přihlásí do armády, vysokoškolačka Allie se stane dobrovolnou ošetřovatelkou. Seznámí se se zraněným Lonem Hammondem, okouzlujícím mladým mužem ze zámožné rodiny. Není divu, že se rodičům líbí a podporují jejich zasnoubení. Mezitím se z války vrátí i Noah, jemuž otec umožní koupit starou plantáž s velkým, opuštěným domem, který kdysi mladík slíbil věnovat Allie pro společný život. Pustí se do náročné opravy s vírou, že dívku získá zpět, a pokračuje i poté, co ji zahlédne v objetí s Lonem. V roce 1947, když je dům hotov a Noah se ho nepříliš ochotně snaží prodat, si Allie během svatebních příprav všimne v novinách článku o domě a okamžitě se za Noahem vydá. Chvíle plné nostalgických vzpomínek v ní probudí nečekané pocity a vášnivá láska propukne s novou silou. (TV Nova)

phoenix9

Rachel McAdams tu vyzerala famózne , ako filmová hviezda 60´ rokov. A inak príbeh , a celý film je jednoducho krásny. 90 % ()

DavidAAAA

Hezký, sympatický příběh s nádherným koncem. Po pár minutách mi sice došlo, jak to celé je,ale i tak jsem koukal s otevřenou pusou. Čistokrevná romantika bez špetky akce, milé a příjemné. Podruhé to ale vidět nemusím. A opět, zbytečně dlouhé, při kratší stopáži by film byl ještě lepší. 70% ()

RosieKing

Snad nejdojemnější film světa! Příběh o neuvěřitelné lásce, která zvládne všechno. Pravá filmová romantika. A lepší konec to snad doopravdy mít nemohlo. Ano, je občas smutný, ale bez trochy smutku není dojetí. I přesto, že jde o klasický námět osudové lásky, není příběh předvídatelný tak, jako většina dnešních filmů a je zpracován opravdu nádherně. ()

Rathe

Tak toto se jen tak nevidí. Nádherné, propracované, srdceryvné až mě z toho v jednu chvíli zamrazilo. Ty momenty do minulosti, no možná by bylo lepší říct, že to jsou spíš pohledy do budoucnosti neboť zamilovaný příběh mladých lidí zde byl převážnou dobu, byly skvěle doplňující se. Návraty do budoucnosti tomu dávali skvělý rytmus a ten příběh. I když není zrovna nejoriginálnější, tak nádherný. A jsem strašně rád za tu jiskru naděje na konci, která se tam mihla, protože tu jsem tam hledal, potřeboval a taky jsem ji dostal. Smrt v sevření té nejmilejší osoby, je stejně ta nejkrásnější smrt, která může člověka potkat. ()

as.anetka

V tomto filmu jako vždy Rachel McAdams předvedla perfektní herecký výkon. Na tento film jsem se chtěla podívat pouze kvůli této herečce, a opět nezklamala. Ovšem i Ryan Gosling předvedl perfektní herecký výkon, a tak není divu, že si odnesli nejednu cenu. Příběh sám o sobě je velmi krásný a dojemný. Musím přiznat že ke konci už jsem měla na krajíčku. Tento film je důkazem, že existuje opravdová láska. ()

petaechelon

Tyjo,já vůbec,ale vůbec nevím proč,že mi tohle nepřišlo absolutně jako klišé,nebo klasický romanitcký film.. Miluju když se to prostě udělá tak,aby člověk našel chut filmu a ani nevěděl proč. Za Rachel 100%. ()

poppy75

vobec ma to nechytilo za srdce..neznasam,ked si herci pletu zahranie emocii s hysterickym vystupovanim a teatralnymi gestami-rachel..chapem dobre,ze reziser nam od zaciatku dal najavo,ze allie nie je na tom mentalne v poriadku,kedze sa stale naplno smiala-ale nie radostne,ale tak strasne silene,len aby sa smiala?ci preco?...zbytocne dlhy film,miestami som sa priserne nudila...hviezdicku len za mladeho noaha a ...vlastne ani neviem za co..... ()

Shanyo

Také milé, sladké, roztomilé, ale hlavne PRIEMERNÉ. Dosť preceňovaný film. U mňa 65% ... a to sa považujem za romantika :-) ()

anna.ure

Velký příběh velké lásky. Doporučuji všem, co mají rádi romantiku. Já sama u něj brečím, pokaždé. Ryan Gosling je tu navíc neocenitelný. ()

NagatoPein

S veľkou nádejou som čakal niečo lepšie. Tento vzťah je akosi príliš povrchný. Nedokážem cítiť tie emócie, medzi hlavnými postavami. Asi to bude nie úplne najlepším rozprávaním. Napríklad v porovnaní s Titanicovým Jackom a Rose, mi vzťah tejto dvojice k duši prosto nedokázal tak hlboko prehovoriť. Ale v celku je to pekné. ()

stuj

Přiznám se, že jsem čekal víc. Možná chyba koukat na hodnocení filmu předem. Jinak to byla ale klasická romance. Neurazí, ale ani nijak silně nedojme. ()

Tereza11

I když se považuji spíše za cynického realistu (jak píše pomo) i ten si musí někdy odpočinout....:-) a tenhle film mě k tomu přiměl, po dlouhé době jsem viděla něco u čeho sem se nebála, nebyla vyděšená, napnutá, zhnusená, zkrátka moje mysl si jednoduše odpočinula....já vím je to tak slaďoulinké klišé že ještě si k tomu dát zmrzlinu tak budete mít cukrovku, ale i přesto to opravdu zahřeje u srdce...jedním slovem nádhera... ()

Bmarjenka

Asi by bolo moje hodnotenie o hviezdu nižšie ak by bolo obsadenie hercov iné, pretože Gosling a McAdams vytvorili pekný pár a ich románik som im uveril. Spracovanie filmu a kamera sa podarili ale stopáž filmu mohla byť kratšia, pretože natiahnutie času filmu moc neprospelo. Príbeh o láske je opísaný až moc sladko a miestami mi to aj vadilo. No aj napriek tomu ma film bavil a koniec dojal. Dám 4 hviezdy kvôli dĺžke a príliš velkému tlačeniu na pilu. ()

helen035

Bezmyšlenkovitě jsem si pustila tento film s očekáváním, že to bude tuctová slaďárna, která jen doplní místo na mém seznamu romanťáků. No...opak se stal pravdou. Jestli jsem něco nečekala, tak tohle! Film mě absolutně odrovnal! Totálně rozsekal na hadry! Neznám jiná slovní spojení, která by právě vystihovala mé pocity. Tolik kapesníků jsem nevysmrkala už hodně dlouho, ještě teď utírám slzu - doslova. Možná na tom má trošku podíl mé aktuální psychické a fyzické rozpoložení, protože mám chřipku, tak jsem taková osláblá, no ale do háje tohle byl teda film! Běžely titulky a já místo toho, abych šla film vypnout jsem jen ležela, poslouchala tu krásnou hudbu, čuměla do zdi a říkala si "No dopr*ele, kéž bych taky našla takovou lásku" Jsem velký snílek a tyto filmy mým představám rozhodně nepomáhají. Nemůžu jinak, než dát 5* Naprosto unikátní! Skvělé herecké výkony! Já...jsem...unešenáááá! ()

Vodin

Nejkrásnější romantický příběh co jsem viděl, prazdninova láska Allie a Noaha, ktera skonci , ale po letech si zase najde cestu k sobe. Rachel McAdams je nádherna, a jak řekl Rajesh z Teorie je to jako s Ryanem Goslingem, nesnáším ho,ale zároveň chci byt jím 😀 ()

Kaylar

Romantické filmy nejsou mým oblíbeným žánrem a sleduji je skutečně výjimečně - u tohoto snímku mě však zaujal retrospektivní způsob vyprávění a umístění hlavní dějové linie do 40. let a tím mě upoutal, abych ho shlédla až do konce. Myslím, že hodnocení podobných filmů je hodně subjektivní: záleží nejen na tom, zda jsou nám hrdinové sympatičtí, ale i to, do jaké míry se můžeme ztotožnit s jejich jednáním a jak moc nám "sedne" závěr. V tomto směru proti filmu žádné vážnější výhrady nemám, ale asi bych hodnotila lépe, pokud by byl věnován větší prostor hrdinům ve zralém věku. ()

Režisér Zápisníku jedné lásky se vydá do akce

Režisér Zápisníku jedné lásky se vydá do akce