Will a jeho mladší bratr Jacob vyrostli v bídě a utrpení. Když dospěli, zvolili si velmi neobvyklý způsob obživy – stali se z nich odborníci na zaklínadla, čarodějnice, strašidla a jiné stvůry. Navštěvují ponuré vesnice, pečlivě zapisují strašidelné legendy a za úplatu jsou ochotni nestvůry zlikvidovat. Ve skutečnosti však pouze zneužívají pověrčivosti vesničanů, aby z nich vytáhli peníze. Žádné stvůry totiž neexistují, vždy jde o zinscenované představení, které sami připraví.  Zatímco z Jacoba vyrostl učenec s bohatou fantazií, Will upřednostňuje bohémský způsob života. Sice spolu vycházejí, nikdy však nezapomněli na dávný spor. Když byli ještě malí, jejich sestřička vážně onemocněla. Jacob tehdy dostal za úkol prodat krávu, aby měli na lékaře. Jacob ji ale vyměnil za „kouzelné“ fazole. Will Jacobovi jeho naivitu i po patnácti letech neustále připomíná. Bratři netuší, že jejich podvodné kousky byly odhaleny. Francouzský generál Delatombe je nechá sledovat a následně i zatknout. Domnívá se, že Will a Jacob nejsou jedinými podvodníky v oboru, podle něj v okolí praktikují špinavé triky také další šejdíři, kteří mají na svědomí zmizení devíti děvčátek. Delatombe má pro Willa a Jacoba návrh: Pokud se jim podaří odhalit podvodníky a najít zmizelé dívky, budou omilostněni. Bratři nemají na vybranou, pod dohledem Delatombova italského poskoka Cavaldiho vyrážejí do akce. Místní obyvatelé jsou zoufalí. Je jisté, že zlo pochází z nedalekého začarovaného lesa... (TV Prima)

mikla

Velmi zvláštny a zaujímavý film s hviezdnym hereckým obsadením v ktorom musím vyzdvihnúť dvoch hlavných predstavitelov ale aj Jonathana Prycea, ktorý sa mi v tomto filme velmi páčil. O Monnice Belluci ani netreba moc hovoriť, velmi krásna herečka- teda v tomto filme iba v zrkadle. Vo filme sa môžeme stretnúť aj s obrovským množstvom českých hercov, s ktorých musím vyzdvihnúť hlavne Miroslava Táborského a Rudolfa Pellara....Film obsahuje niekolko strhujúcih scén- hlavne séna ked SPOILER ked prehltne malé dieťa a potom behá po dedine s plným bruchom, ničenie zakliateho lesa či scéna ked havran napadne malú Sašu. PS: RIP: Heath Ledger , ktorý už dnes neni medzi nami a úloha Jacoba Grimma patrí stále medzi jeho životné.... ()

Oxytocin

"Ujetá pohádka", kterou není nutné vidět opakovaně... Pokud máte na výběr, tak si vyberte na vyplnění volného času něco lepšího. Šance je veliká. ()

Hrnek

Rozprávka, ktorá občas vyzerá ako horor. Vôbec som sa nenudil. Unikátna rozprávka, ktorá oproti našim vyzerá o triedy kvalitnejšie. Čierny humor, ktorý prechádza celým filmom je osviežením. Atmosférou to pripomína film Ospalá diera. Záver bol super. ()

Jirkacek

Snímek Kletba bratří Grimmů mně docela zklamal po dějové stránce, ale byl jsem nadšen z efektů a triků, kterých zde bylo přehršel. Jak píše ve svém komentáři Galadriel, děj filmu je těžko zařaditelný do nějakého žánru, kolísá mezi fantasy, hororem, pohádkou, dobrodružným či dokonce komedií. Od každého je v něm trochu a tak celek tvoří namísto lahodně upečeného dortu chuťově nedobrou slátaninu upečenou pejskem a kočičkou z knihy od Josefa Čapka. Nicméně dortík to byl na pohled pěkný, oku lahodící, barevný se sněhobílou šlehačkou nahoře. Zaujalo mne, že se snímek natáčel v České Republice a objevilo se v něm i mnoho našich herců, ze kterých jsem ovšem poznal pouze Miroslava Táborského a Tomáše Hanáka. Hlavní role v něm ovšem sehrál Matěj Démon alias Matt Damon alias Wilhelm Grimm a jeho bratr Jakob Grimm v podání Heatha Ledgera. Dvojice si zařídila zajímavý kšeft, kdy spolu s dalšími dvěma kumpány vytvořili strašidlo, čarodějnici nebo jinou potvoru dle starých pověstí a vystrašené vesničany pak zázračně osvobodili. Dle hesla, že na každého jednou dojde, ani bratři Grimmové nestrašili věčně a jejich podvod byl odhalen francouzskými okupačními vojsky. Jejich generál Vavarin Delatombe jim pak dal na vybranou - smrt nebo objasnění zmizení několika dětí z nedaleké vesnice. A i když tomu sami zpočátku nevěřili, tentokrát stáli proti skutečnému zlu a jejich životy byly ve velkém nebezpečí. Museli se totiž několikrát vydat do temného lesa, kde dívky pokaždé zmizely. Právě exteriéry se mi hodně líbily, stejně jako prostředí staré vesnice, vypadající jako z dobrého hororu. Otravné bylo bohužel neustálé žvanění Cavaldiho ze slavného parmského rodu mistrů práva útrpného, který bratry doprovázel a hlídal na rozkaz generála Delatombeho. Ten zde zastal komediální část filmu, když žvatlal německou francouzštinou přeloženou do češtiny. Nejvtipnější byla třeba tahle jeho věta bratrům Grimmům : Vrrátíte se do toho lesa, ale jestli vy mi utešete obrratim kašdý strromešek, rrozbořím kašdý domešek a pofrašdim nevinné abych fás našel, je to jasné? Jak jsem psal na začátku, film by byl mnohem lepší, kdyby byl děj více uhlazený, jednoznačný a méně ukecaný, více se mohlo pracovat z hororovou atmosférou lesa. Možná i proto si u mne Kletba bratří Grimmů vysloužila jen průměrné tři zakleté hvězdy ***. ()

APLSMLS

Jednotlivý dílky to má slušný (místy až výborný), ale bohužel to jako celek z nějakýho důvodu nefunguje. Škoda! ()

andy60 odpad!

Tihle bratři mně dokonale zkazili večer a může za to bezpochyby Terry Gilliam. Za takový maglajs bych ho poslal točit reklamy na dámské vložky. ()

iggy_pop

Tri hviezdičky za masky a výpravu, zvyšok je prezývaná nuda s nijak zvlášť sympatickou dvojicou hlavných hrdinov. Rušivo pôsobí aj časté preskakovanie z polohy - hororová balada, do polohy - rozšafná rozprávka. ()

TylerD.

Jako pohádka je to nepoužitelné, asi to tak ani není myšleno. Jenže jako film je to spatlanina. To přišli amíci do střední evropy a splácali 10 zdejších pohádkových motivů do oderního a nesourodého celku a pro mě odporného. Jedna hvězda za kulisy. ()

SirErLeerdan

Hezký filmek na večer. Není to žádný vyrážeč zadelí ze židlí, ale zase není moc fantasmagorických filmů. Takže fajn příběh,  hezky zpracovaný s bezva obsazením. A přidávám hvězdu za kvalitní české obsazení.  Za mě slušivých 72% ()

Dalajlada

Ne úplně špatná, ale ne zas zářící pohádko-horroro podívaná. Atmosféra je stísněná víc v prostředí městečka než v temném lese :) ()

Matt Damon je Marco Polo

Matt Damon je Marco Polo

04.05.2005

Scenárista Kráľovstva nebeského William Monahan sa púšťa do písania scenára k pripravovanému dobrodružnému filmu MARCO POLO, ktorý bude vychádzať z Polovej autobiografickej knihy Travels ("Cesty").… (více)