Will a jeho mladší bratr Jacob vyrostli v bídě a utrpení. Když dospěli, zvolili si velmi neobvyklý způsob obživy – stali se z nich odborníci na zaklínadla, čarodějnice, strašidla a jiné stvůry. Navštěvují ponuré vesnice, pečlivě zapisují strašidelné legendy a za úplatu jsou ochotni nestvůry zlikvidovat. Ve skutečnosti však pouze zneužívají pověrčivosti vesničanů, aby z nich vytáhli peníze. Žádné stvůry totiž neexistují, vždy jde o zinscenované představení, které sami připraví.  Zatímco z Jacoba vyrostl učenec s bohatou fantazií, Will upřednostňuje bohémský způsob života. Sice spolu vycházejí, nikdy však nezapomněli na dávný spor. Když byli ještě malí, jejich sestřička vážně onemocněla. Jacob tehdy dostal za úkol prodat krávu, aby měli na lékaře. Jacob ji ale vyměnil za „kouzelné“ fazole. Will Jacobovi jeho naivitu i po patnácti letech neustále připomíná. Bratři netuší, že jejich podvodné kousky byly odhaleny. Francouzský generál Delatombe je nechá sledovat a následně i zatknout. Domnívá se, že Will a Jacob nejsou jedinými podvodníky v oboru, podle něj v okolí praktikují špinavé triky také další šejdíři, kteří mají na svědomí zmizení devíti děvčátek. Delatombe má pro Willa a Jacoba návrh: Pokud se jim podaří odhalit podvodníky a najít zmizelé dívky, budou omilostněni. Bratři nemají na vybranou, pod dohledem Delatombova italského poskoka Cavaldiho vyrážejí do akce. Místní obyvatelé jsou zoufalí. Je jisté, že zlo pochází z nedalekého začarovaného lesa... (TV Prima)

Konvička

Jako kdyby pejsek s kočičkou vařili dort. Vidět tohle jako malá, mám nějakou dobu strach z lesa a vlkodlačího dřevorubce se sekerou, co v něm obchází. Nemluvě o Perníčkovi. Ale jinak triky jak ze šedesátých let a příběh se taky někam vytratil. Koukat podruhé už se na to pravděpodobně nebudu. To si radši přečtu nějakou pohádku a nechám pracovat svou vlastní fantazii. ()

Hanik83

Tak tento film mě nijak neoslovil a docela nudil. Jakoby se režisér nemohl rozhodnout pro jeden žánr, a tak na mě Kletba bratří Grimmů působila příliš překombinovaným a nesourodým dojmem. Pohádka pro děti to určitě není, na to je tam moc násilných a nechutných scén (kotě ve větráku...). Ani vtipné mi to moc nepřipadalo a triky na mě působily docela zastarale. Příběh byl takový nějaký nelogický a herci podle mě chvílemi docela přehrávali. Takže celkově se mi to opravdu moc nelíbilo a asi se na to v nejbližší době znova nepodívám. ()

senoritar

Tato pohádka pro dospělé poskládaná ze střípků nejlepších příběhů bratrů Grimmů mě bavila. Matt Damon v poněkud odlišném typu postavy, než obvykle hraje mi připadá jako největší klad filmu. I Heath Ledger se snažil. Film má u mě navíc plusko, protože se natáčel u nás a české lokality jsou výbornou kulisou filmu. ()

mindkiller

Pre mňa opäť jeden veľmi príjemný film s Heathom Ledgerom, ktorý je dobrý na to aby sa vám zaspalo. Atmosféra tajemno, strašideľne, rozprávkova a pre mňa príjemna. ()

BEZHLAVY

ale joo, zase mě se to třeba docela líbilo, oproti ostatním reakcím profíků... Miroslav Táborský se musel narodit přímo pro takové role, je to můj boreCZECH :o)) Heath Ledger----jak jsi nám to mohl udělat, kluku s takovým hereckým potenciálem:( jeho smrt mne docela zasáhla-- a navíc mi v tomto kousku připomínal velmi Viktora Preisse v S čerty nejsou žerty:)) Matt mě nijak neudivil, ale to ponuré ghottic prostředí-paráda!! A nádherná hudba perfektně dokleslovala atmosféru tohoto žánru.. ()

Fraktální

koukal jsem na to jednim okem a to protože mě to moc nezaujalo, taková zběsilá pohádka se špatnými triky a s pitvořícími se němci... ()

terezkys

Nebýt jistých nelogičností a jiných momentů, které budí úsměv když by zrovna neměly, mělo by to hezký temný vizuál a zkousnutelný příběh. Takhle nezbývá než dál žárlit na Monicu Belluci. ()

Polda99

Tak tenhle film pro mě byl rozhodně milým překvapením. Jasně, celý film je tak trochu přeplácaný…vyskytuje se tam hned několik žánrů… a triky někdy připomínají 80.léta, ale pro mě rozhodně skvělá podívaná. Heath Ledger byl naprosto skvělý, málem jsem ho v té roli uťápnutého bojácného snílka nepoznal a snad poprvé se mi líbil i výkon Matta Damona. Když k tomu přidám některé především hororové pasáže, které byly bravurně zvládnuté, nemůžu jinak než za 4 hvězdičky. (jednu strhávám právě za zbytečnou komplikovanost a přeplácanost). ()

Lubos N.

Líbilo se mi pár triků, líbila se mi Monica Bellucci, ale jinak... Zmatené, divné... Možná pěkný námět na pěknou fantasy pohádku, ale nějak to nevyšlo. Všechno mi to přišlo natočené v nepovedených kulisách. Přál jsem si, aby to rychle skončilo. Čeští herci, bohužel, působí trochu nepatřičně (asi proto, že většina z nás je má v podvědomí z jiných rolí a z českých filmů, ne z tohoto amerického "velkofilmu"). ()

nicky.2000

Nejednou jsem se přistihla, jak si říkám, odkud je zas tenhle motiv a odkud tenhle a vždycky mi na mysli přistál nějaký ten film, ať už to byla Mumie, Star Wars, Piráti z Karibiku apod. Je to jen jedna velká vykrádačka. Filmové triky na americkou produkci 21. století zatraceně slabý. Když k tomu připočtu onen chaoz, ve kterém se člověk musí hodně soustředit, aby pochytil základní dějovou linku, pak mi z toho vychází hodnocení odpad!. Jednu čestnou hvězdu dávám za české obsazení. ()

heylinn

Ou,shit.Tak tohle je ten nejpitomější,nejzmatenější a zárověn nejlepší film ve svém žánru(pokud to neberete tak,že tohle je kategorie sama pro sebe).Terry Gilliam si to evidentně užil a vyřádil se.Někde jsem četla že původní rozdělení hlavních rolí bylo opačné,ovšem někomu se to jaksi nelíbilo(zase ten Heathy)a tak se musely role vyměnit.Nevím jestli je to dobře nebo špatně,ale jeho výkon byl krásně komický.Na druhou stranu Matt jakožto Will mi byl krajně nesympatický a doted se nepodívám na žádný jeho film. ()

Daneet

Chyba ve filmu, která není uvedená v zajímavostech :) Nejvíce jsem si všímala českých herců a hlavně Martina Kavana, který hrál sluhu. Ve chvíli, když se les uhasil a začal foukat silný vítr na knížete a jeho armádu, zmateně kolem pobíhal Martin Kavan alias sluha jednou v červené uniformě, potom v modré uniformě a ještě k tomu byl jednou s parukou, pak bez paruky a zase s parukou. ()

lupik84

Šedá pohádka, která si nelibuje v hyper-techno-kravinách. Klidné tempo a zajímavý příbeh dělají z tohoto filmu pohádku na dobrou noc. ()

marsulka

no, výjimečně s gudaulinem nesouhlasím, bojovala jsem s tím, udělit odpad, ale nakonec zvítězila jedna hvězda z nostalgie,pže jsme tenkrát náhodou a na černo s dcerou navštívily exteriéry, což bylo zajímavé dobrodužství (nikdo nás nechytil, moc hlídané to nebylo ;) ), vypadaly nádherně a kouzelně, byla jsem pak překvapená, jak blbě to pak vypadalo ve filmu, no a jestli je tohle pohádka, tak děti z toho musí mít psotník a před spaním by měly mít zákaz se na to dívat, nebyla a nejsem schopná se na to v kuse dívat, nechutné, blátivé scény, pořád tmavo, šedo, hořící zadky koní - no fuj ()

mikehoblog odpad!

Heh, a já od toho něco čekal. Doufal jsem, že to bude přinejmenším zábavné.....nebylo. Potěšil mě hrad Kost i Křivoklát, v polovině filmu to ještě mohlo být aspoň na 2 hvězdy, ale ta druhá polovina.....WATAFAK? (Spoilery)....................Kůň s pavoukama v hubě sežere jednu holku, druhý smeje bláto obličej, potom rozžhavený prstýnek zmrazí rybníček, broučci hejbnou s pár kryptama, všichni se navzájem pozabíjej, půlka z těch mrtvejch zase ožije, vlkovi co je vlastně chlap vytrhne královna z hrudníku něco jako nůž a oživí jinýho magora zabodnutím toho nože do jeho hrudníku a nakonec vyjde sluníčko a je konec....................(konec spoilerů) Ach jo, očekával jsem klasiku - mírně podhodnocený film, který mě překvapí. A nakonec je z toho sice taky klasika, ale ta druhá - dost nadhodnocený film, který vlastně nestojí za nic. x( ()

Matt Damon je Marco Polo

Matt Damon je Marco Polo

04.05.2005

Scenárista Kráľovstva nebeského William Monahan sa púšťa do písania scenára k pripravovanému dobrodružnému filmu MARCO POLO, ktorý bude vychádzať z Polovej autobiografickej knihy Travels ("Cesty").… (více)