Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Jenny Denningová, která zažila spoustu dobrodružství s hřebcem Bleskem v první sérii, vyrostla. Oženila se s Nigelem, který krátce po svatbě nastoupil na loď směřující na Nový Zéland s cílem připravit vše pro příjezd své manželky. Loď se ale ztratí. Energická Jenny se rozhodne na Nový Zéland s nevlastní sestrou Vicky odcestovat. Velmi těžké je pro ni rozloučit se s otcem a milovaným koněm Bleskem. Je přesvědčena, že se Nigelovi podařilo cestu na Nový Zéland nějak zdolat. O několik týdnů později, když Jenny a Vicky dorazí na farmu na jihu Nového Zélandu, zjišťují se zděšením, že je opuštěná. Ale nevzdávají se tak snadno. Na farmě se jim dostane pomoci od německého přistěhovalce Manfreda, který se usídlil v opuštěných stájích, kde neustále pracuje na nových vynálezech. Postupem času se tu obě ženy usadí. Jednoho dne po bouřce najdou na svém pozemku černého nezkroceného hřebce, který utekl sousednímu chovateli. Jenny připomíná jejího koně a tak mu dá jméno Blesk. Mezi Vicky a Bleskem se vytvoří přátelský vztah a zažijí spolu nejedno dobrodružství. (Asmodin)

(více)

Recenze (3)

Asmodin 

všechny recenze uživatele

Můj nejoblíbenější seriál o černém hřebci. Myslím, že ho ještě dávají v neděli na ČT1 mezi pořady pro děti, kdybych byla schopná vstávat tak brzy nebo kdyby seriál přesunuli na jiný vysílací čas, tak se zase na něj dívám jako malá holka. Ale přece jen je to seriál pro děti, kůň tu vystupuje jako pes (komisař Rex), strašně naivní. A ta znělka nemá chybu, prostě dětského diváka přiková k telce, ať chce nebo ne. Na youtube jsem viděla, nějaký nový americký remake a došlo mi, že tohle je klasika, kterou už se nikomu nepodaří natočit, tak dostatečně aby vyvolala stejný pocit, přitáhla malýho diváka k televizi, jako tenhle seriál. ()

moviepill 

všechny recenze uživatele

Len preto, že mám hrozne rád kone, tak dávam 4*. A to všetko len za scény s Bleskom. Inak tá hlavná protagonistka je odporná jak dvojtýždňová ryža - suchá a hnusná... ()

Reklama

Reklama