Po dvaceti letech se dozvídá o svém skutečném původu i o vraždě otce - krále Aesona. Aby se pomstil, vrací se do rodného království, avšak zde je proradným strýcem Peliasem, jenž zde nyní vládne, odsouzen k smrti. Přesto má naději na záchranu života - pokud strýci přiveze Zlaté rouno, nejdrahocennější dar Bohů... (oficiální text distributora)

lamps

Pěkné dobrodružství, ke kterému jsem se v mládí vždy rád vracel. Sice to naprosto postrádá atmosféru antických bájí známou z klasického originálu a příběh se místy dost vleče, ale triková stránka vše trochu vyrovnává. A nebyli by to Američané, kdyby slavné starověké legendě nedodali svůj "moderní" ráz... ()

tron

Nesmrteľný klan Halmiovcov produkoval pre televíziu Hallmark množstvo fantazijných a ambicióznych (na televíziu) mini-sérií s relatívne slávnymi hercami, množstvom akcie, trikov, masiek a príšeriek. Napríklad Alicu v krajine zázrakov s Whoopi Goldberg. Niektoré sa mi páčili (Gulliverove cesty s Tedom Dansonom, Merlin so Samom Neillom). Väčšina nie. Slabí herci, primitívne triky, umelohmotná výprava (ohromujúco zlý Moby Dick s Patrickom Stewartom). V roku 2000 Halmiovci do svojho zvláštneho portfólia pridali Iásona a Argonautov alias nemožnú 180 minútovú mini-sériu o nesympatickom vlasatom mladíkovi, ktorý s družinou plnou blbcov putuje svetom a zažíva neskutočné dobrodružstvá. Možno by aj naozaj boli neskutočné. Kebyže Halmiovci neopakujú svoje zlé vlastnosti: nevýpravnú výpravu (spravidla je v zábere loďka s pár čudne oblečenými chlapíkmi na palube, prípadne z plechu narýchlo zvarená búda), otrasných hercov (Dennis Hopper, Natasha Henstridge...), triky ako z Herkula s Kevinom Sorbom (potešili aspoň harpye a kovový býk) a celé to pripomína Xenu (čo ozaj nie je pochvala). Mám rád dobré fantasy a mám rád dobré televízne mini-série (je v nich čas na príbeh a postavy), ale táto ma nudila a štvala (100-metrový boh morí Poseidon si nevie poradiť s jednou loďou?). A plusy? Napríklad natvrdnutá dvojica kamenárov, staviteľ lode znechutený posádkou alebo pri každej príležitosti sa chvastajúci Herkules. Inak bieda a chaos. ()

Marius

:-)))))))))))))) Orfeus černoch metajúci kopije :-))))))))))))) Herkules umrel na výprave za zlatým rúnom :-)))))))))))) Happyend :-))))))))))))) Od odpadu to zachránia len pekné exteriéry. Americké televízne publikum by asi skutočný koniec báje o zlatom rúne nerozchodilo takže tu máme happyend na nebi i na zemi .... ale ak sa k tomu filmu zhúlite :-))))))))))))) ()

Pohrobek

Nejspíš film určený pro rozmazlené americké školáky, kteří jsou příliš líní, aby si přečetli i to nejobrázkovější zpracování řeckých bájí. Naštěstí se tu nevyskytuje mnoho chyb, takže film alespoň moc nemate. Pouze toho Herkula jsem hrubě nepochopil. Zato mínojský býk mě dokázal pořádně rozesmát. Takhle velkou kupu železného šrotu jsem neviděl běhat už hodně dlouho. ()

k212

Jo co si budem povídat, je to pouze televizní tvorba, ale alespoň je zachována řecká mytologie a děj zas tak neujíždí, pravda hodně toho chybí, ale řada důležitého tu je. Narozdíl od velkorozpočtové a hrozné Tróji. Pro dítka, co nechtějí číst Petišku jako dělané a mě to určitě neodradilo, protože obsazení je nadmíru zajímavé. Sice se znalci filmového řemesla budou smát při nepovedených trikových záběrech, ale já se nesměju ani dvacet let starému Souboji Titánů :-)) ()

• V Brazílii byl název filmu přeložen jako A Vingança do Gladiador (v češtině Gladiátorova pomsta), což bylo pravděpodobně ovlivněno tehdejším úspěchem Scottova Gladiátora (2000). Ve filmu se však žádná postava gladiátora neobjevila. (Stanislaus)
  • Kolchida, odkud pochází Zlaté rouno, je historickou oblastí západní části Gruzie, která se rozprostírala na břehu Černého moře. (Stanislaus)