Love Story

Snímek Love Story z roku 1970 proslavila u nás nejprve jeho ústřední hudební melodie. Až teprve dvacet let po svém vzniku byl tento filmový bestseller poprvé nabídnut i našim televizním divákům. Podle původního scénáře Ericha Segala, knižně vydaného až po jeho zfilmování, jej natočil režisér Arthur Hiller. Za hudbu, která obletěla celý svět, obdržel Francis Lai Oscara. V rolích zamilované dvojice studentů, později milenců a manželů, uvidíme dvě zajímavé postavy amerického filmu: Ali MacGrawovou v roli Jenny a Ryana O'Neala v roli Olivera. Oliver studuje práva na Harvardu (jako jeho úctyhodní předkové) a Jenny zase hudbu na sousední Radcliffe College. Milenci procházejí těžkým obdobím, neboť vztah mladíka z prestižní rodiny a prosté italoamerické dívky se nesetkává s pochopením Oliverova přísného otce. Oba raději volí život bez peněz, ale ještě netuší, že přijde další zkouška v podobě Jennyiny nemoci. O několik let později bylo natočeno volné pokračování filmu s názvem Oliverův příběh. (Česká televize)

danecek24

28. Zlatý Glóbus za rok 1970 - cena (5) - *Nejlepší film (drama), *Nejlepší herečka (drama) - Ali MacGraw, *Nejlepší režie - Arthur Hiller, *Nejlepší scénář - Erich Segal, *Nejlepší hudba - Francis Lai + nominace (2) - Nejlepší herec (drama) - Ryan O'Neal, Nejlepší herec ve vedlejší roli - John Marley ()

zette

Celkem ohrany scenar, bohaty kluk se na studiich zamiluje do chude holky a milionar papa je proti... Navic, uz od zacatku je divakovi predlozeno, jak to cele dopadne. Presto tehle Love story clovek uveri, ze onen mlady par se do sebe skutecne zamiloval. Vyborne herecke vykony, krasna hudba. Po delsi dobe ze me filmovi tvurci zase dostali slzu. ()

Juto

„Láska nepozná svoju vlastnú hĺbku, až do hodiny odlúčenia.“ Je to krásna a emotívna romanca. 9/10 ()

MJMilan

Začínám si myslet, že jméno Jenny je do romantických filmů prokleté. Sice vytvoří ideál, pro který by mělo smysl žít, ale většinou skončí příliš brzy. Příběh tohoto snímku je natolik strhující a výkony herců tak silné, že ho nejde převyprávět.... musí se buď vidět anebo v tom horším případě prožít. Osud každého člověka je však takový, ... zažije lásku, pozná život, pohádá se s lidmi, se kterými by možná ani nechtěl a přijde mnohdy o ty nejbližší. To je to, co člověka činí člověkem, to je život, ve kterém se té nejhezčí etapě říká Love story .... ()

andrii

Ruce se snoubí, srdce propojují. Ona byla pro něho všechno, on pro ni vším. Velká láska těmi slovy zní. Poetická, epická, na doživotí. Julie a Romeo našich dní. ()

otík

Tak slavné a tolik mě to nezaujalo. Poměrně smutné, láska sice až za hrob, ale v podání, které mi nesedí. ()

Mirokukii

Láska dává křídla. Řekli si zřejmě tvůrci a připravili, za pomoci střihu a zábavných rejpavých dialogů dvou zamilovaných, přímo zběsilou, energií (však ke konci se vytratí) přetékající romantiku, která zbytečně tento vzájemný cit nepřikrášluje a představuje jej takový jaký je a jaký jen může pro dva mladé a zamilované lidi, na začátku jejich strastiplné cesty dlouhým životem, být. Rozpor otce a syna jen skvěle dokresluje celkové drama, a dojemný, emotivní závěr. Sympatický, krásný pár a přímo dokonalý, hudební doprovod. ()

LadyPupu

Film je srovnatelný s knižní předlohou, což nebývá zvykem. I když od doby vzniku uplynula spousta let, neztratil nic ze své kvality a nadčasovosti. Pro mne jeden z nejkrásnějších a nejdojemnějších příběhů o lásce, která končí tragicky. ()

Ryuuhei

Jak účinně zkazit požitek z filmu? Prozradit jeho zakončení už na začátku. Ne, já tyhle „klasiky“ prostě nechápu. Úhlavní dvojice mi byla značně nesympatická už od začátku. Jejich vztah založený na vzájemném skoro až urážení se mi rozhodně nesedl a nedokázal jsem si k nim tedy udělat silnější vztah. Do poloviny jsem se nudil a skoro ani nevnímal - v podstatě jsem nemusel, dějový posun byl na hranici minimalističnosti. Druhou polovina, kde už „šlo o život“, jsem si už užíval trochu víc, ale ta přímočarost, s jakou film přišel a že v podstatě svůj úvod nijak víc nerozšířil, mi přišla až směšná. Asi jsem zhýčkaný filmy, které mají nějaké skutečné poslání, charismatické hrdiny a hlavně děj, do nějž se dá vžít. Jelikož tohle Love Story dle mého názoru rozhodně nemá. /// Viděno na Prima MAX. ()

neoBlast

Jak všední název film dostal, tak i absolutně obyčejné zápletky a děje se zuby nehty drží. A je pro mě překvapivé, že funguje. To je zapříčiněno hlavně přesnými herci, jež se drží skvěle napsaných charakterů, kterým je nemožno nefandit a nepřát lásku. Vždyť korejskou romantickou klasiku A Moment to Remember můžeme považovat za remake melodramatu Love Story z roku 1970. 80 % ()

progression

Legendární romantický film s úžasnou Ali McGraw a Ryanem O'Nealem. Zpočátku dvě dost odlišné individuality pocházející z hodně odlišných prostředí se v nádherném příběhu dají dohromady, navzájem ovlivňují jeden druhého a stává se z nich geniální pár, který se společně vyrovnává se všemi nástrahami, které jim život přináší. Geniální scénář, mistrné dialogy (obzvláště "hlášky" Jennifer jsou nezapomenutelné) a úžasná hudba Francise Laie představují zážitek, který jen tak z paměti nevymažete. Ty Oscary (včetně nominací) byly naprosto zasloužené. ()

Mishqo

toto nie je žiadny béčkový, presladený, patetický romatnický film, toto je láska...krásne citlivo a prirodzene natočené a taktiež veľmi smutné...už na začiatku sa dozviete k čomu dospejeme na konci a aj tak sa s tým nebudete chcieť zmieriť a dúfať že sa to nejako zmení...slzy boli...zožral som tento film aj s navijákom...a výborná hudba len vylepšila celkový dojem ()

JohnSmith

Láska i třídní rozdíly rozpráší. Co však nezastaví je zubatá. MacGraw a O´Neal ve svých nejslavnějších rolích pod skvělou taktovkou Arthura Hillera. A k tomu ta hudba, která dojme sama o sobě. ()

Autogram

Roztomilé hádky, doberanie zamilovaných už od samého začiatku, jednoducho skutočná love story. A pritom žiadne prehnané romantické cajdáky, ale svižný príbeh s jasným smerovaním, ale aj ťažkým koncom. Naviac je vzťah s otcom, ktorý nie je jednoduchý, ale veľa priestoru nemá. Scény sú výborne natočené, hudba úžasná, dialógy prirodzené, aj v českom dabingu. Kto sa vo filme aspoň trochu nájde, asi pod štyri hviezdy nepôjde. –––– Asi máš nějaký šrámy. Stavíš kolem sebe stěnu, aby tě nikdo nemoh zranit a ani se tě dotknout, viď? Je to risk, viď Jenny? –––– A z tebe se, Oliviere, stane veselej vdovec. Budeš veselej, ano? ()

Ludivitto

Život je někdy tak nespravedlivej... FIlm plyne pomalu, je však dojemný, hodně dojemný - a to i dnes, kdy bylo natočeno již "milion" podobných filmů. ()

Pecival

Je to doják no... hraje na city (za pomocí teskných melodií piána :) a navíc je po dvou minutách jasné jak to bude vypadat. Já jsem na to rád přistoupil a to především díky dvou věcem. Jednak parádních slovník přestřelek zamilovaného párečku a taky přímo nadpozemsky krásné Ali MacGraw. Takle nějak si představuju definici ženské krásy. ()

latvar

Láska nemusí prosit o odpuštění. Mě se tento film líbil, Oliver nesnášející svého milionářského otce, který po něm vyžaduje samé úspěchy a Jennifer z chudé rodiny se dali dohromady. Vše jim klape dokonale, než dostane Jennifer diagnózu od doktorů. 75% ()

Zemřel herec Ryan O'Neal

Zemřel herec Ryan O'Neal