Po dlouho trvajících válkách se Federace a Klingonská říše připravují na mírový summit. Je to možná poslední šance na mír mezi odvěkými rivaly. Kapitán Kirk a jeho posádka jsou pověřeni uvítáním nejvyššího kancléře Klingonů. Poté, co je vesmírná loď Klingonů záhadně zničena a kancléř zavražděn, je to Kirk, kdo se stává hlavním podezřelým. Každý ví, že ta "zviřata" nenáviděl a že jim nikdy neodpustil smrt svého syna. Kapitán Kirk a posádka lodi Enterprise čelí prozatím své největší hrozbě. Musí očistit své jméno, najít opravdové viníky a zabránit tak všezničující válce. (oficiální text distributora)

M.i.k.e

Po mizerné pětce se Star Trek vrátil do zajetých kolejí a šestka servíruje klasický příběh, který sice ničím nepřekvapí ani neohromí, ale zároveň neurazí. Příjemný překvapením jsou zajímavá jména v obsazení jako například Christopher Plummer nebo Kim Cattrall. Uměl bych si sice představit lepší rozloučení původní posádky, ale i tohle se dá v pohodě zkousnout…60% ()

cariada

Asi zatím nejpovedenější díl, kdy se snaží všichni ve vesmíru uzavřít mír , jenže nic nejde tak lehce jak se zdá. A rovněž je to rozloučení s posádkou Kapitána Kirka. Který se tu musí vypořádat s vlastním vězněním. ()

Martrix

Přestože nepatřím k trekies, zdají se mi tři hvězdičky málo. A to i přesto, že scénář moc překvapivých zvratů nenabízí. Z celého filmu totiž číší poctivá snaha nenudit a udržet poměrně vysoký standard předchozích dílů. I přes lehce nostalgické chvilky, se občas mihne i vtípek, který si vynutí aspoň pousmání. Jako např. narážka na to, že Sherlock Holmes byl Vulkánec :o) Příjemně strávený čas u superlight sci-fi. ()

pakobylka

Dobře, dobře ... já vím, že posádka vesmírné lodi Enterprise VŽDYCKY, za každých okolností bojuje za správnou věc - jenomže mně se (už zase) nějak nedostává toho pravého, nefalšovaného nadšení, kterým bych ji mohla podpořit. Neboť její snažení je poněkud toporné a zanechává maličko nahořklou pachuť. Loučení s kapitánem Jamesem T. Kirkem, Spockem, Chekovem, Scottym, doktorem McCoyem, kapitánem Sulu, Uhurou ... a vůbec se všemi důvěrně známými tvářemi bych si přece jenom představovala jinak. Pravda, vybraní hrdinové dostanou ještě jednu, poslední příležitost ... ale jejich účinkování v následujícím filmu s pořadovým číslem VII je trochu bolestné, protože "Star Trek VII: Generace" už jim nepatří ... už není JEJICH příběhem. ()

Plangi

Poslední a zároveň nejlepší díl s Kirkovým ansámblem. Lepší rozloučení jsem si snad ani nemohl přát. Po úděsně trapném pátem dílu tu máme závažnou zápletku týkající se spojenectví Federace s Klingonskou říší, kterému ne všichni na obou stranách přejí. Kirk je obviněn neprávem z atentátu na klingonského kancléře a nakonec odsouzen na doživotí kutat dilithium na věčně zmrzlém asteroidu. Po útěku z vězeňské kolonie musí zabránit dalšímu krveprolití a stejně tak musí svést boj s vlastní předpojatostí vůči klingonské rase. Režie se podruhé ujal Nicholas Meyer a i podruhé bez výhrad, vrátil Star Treku vážnost, hlášky v pravý čas a doboru akci. Absence Goldsmithe protentokrát mrzet nemusí, Cliff Eidelman přišel s velice zdařilou hudbou s hodně nosným hlavním tématem. 91%...ale nostalgie mému hodnocení přidala. ()

WolfR

Pokud nepočítám novodobý Star Trek z roku 2009, je tohle nejlepší Trekkie film! Konečně můžeme vidět pěkné efekty, taky zde máme dobrý příběh a solidní atmosféru. Uvidíme i par slušných akčních scén a hlavní protagonisté v roli posádky Enterprise podávají nadstandardní výkony! A nejen oni! I ti Klingonští zmetci se mi zamlouvali. Více než důstojný konec původní posádky! Celý Star Trek VI tak už beru jako to lepší Sci-Fi. S odřenýma ušima 4 hvězdy. ()

mortak

Čtyři hvězdičky jsou snad trochu moc pro tuto přehlídku důchodců, na druhou stranu je tento díl o padoucha lepší než přeceňovaný Khan. Christopher Plummer si svého generála užívá, a příběh sám není tak béčkový jako u druhého dílu filmové ságy. Hlavně na rozdíl od předchozích dílů zabírá celý film, kulminuje, a není jen televizně epizodický. ()

tom88

Piaty diel bol dosť shitný, no tento šiesty to napravil aspoň ako tak. Nie je to žiaden zázrak, balancuje to medzi 3* a 4*, ale predsa tam bolo zopár dobrých nápadov a vezenie na ľadovej planétke bolo super, mám veľmi rád podobné scény. Na Shatnerovi už začína byť vidieť pokročilý vek a na efektoch začína byť cítiť 90te roky. Dej je pre mňa diskutabilný, ale stále som sa celkom fajn bavil. Čakal som Nimoyovu réžiu, ale aj Mayer to zvládol slušne. Teším sa na ďalší diel. Neobjavená zem je u mňa ešte stále na 4*. 73% ()

Radiq

No jo, prostě klasika, která nijak moc nevybočuje z předchozích filmů = nezaujalo mě to. Nebylo mi po tom o nic líp, jak teď když jsem právě požral smaženicu z hub a začinám se obávat, jestli sme tam nepřimíchali aji něco jedovatýho. Buď to přežiju, nebo se pobliju/zeseru. A to jsem si říkal aji u sledování tohoto filmu... ()

eye candy

Při prvních záběrech na posádku EP a Shatnerovu prošedivělou kštici jsem trochu zapochyboval, jestli se poslední díl nevzhrne do něčeho zbytečně nedůstojného a nemístného. Naopak jde o nejvyzrálejší díl celé filmové série s Kirkem. Má dokonce lehce detektivní zápletku a neobsahuje ani toliko obvyklých hloupostí a nelogičností, nad kterými by člověk musel mávnout rukou se slovy je to přece ST. Posádka už je trochu ochozená, ale pořád má své nesporné čaro. Bohužel nejvíc je vidět pokročilý věk na D.Kelleym, který coby McCoy vypadá, že už toho má opravdu až po krk. Jinak ale velmi příjemné filmové rozloučení s původní partou. / Spock: "However, if I know the Captain, by this time, he is deep into planning his escape." Střih, Kirk dostává přes držku od přerostlé obludy. ()

Wall-E

Výborné zakončení Filmů s Kirkovou posádkou,která byla mnohem lepší než ta Picardova.Překvapil mě hlavně Sulu jako kapitán své vlastní lodi...Kirk,Spock,Kostra a spol mi budou chybět...100% ()

Honzíno

Skvělý příběh, který přetavuje poslední dobrodružství původní posádky v opravdu nadupanou jízdu. Ve velkém a za ohlasu zasloužených famfár odešla jedna generace. A rovnou nejlépe jak mohla. Nejlepší původní Star Trek a ode mě čistých pět s přispěním neskrývaných sympatií a kapky nostalgie. Scénář smekám, režie s citem pro klidnější pasáže i napětí (scéna atentátu na klingonské lodi a to, co přijde hned po ní, je podle mě jedna z nejlepších sekvencích v ST filmech) a nadprůměrná hudba, záměrně píšu 'pouze' nadprůměrná, jelikož absence Goldsmithe je pro fandu ST jediným mínusem. Hutný, dojemný závěr a vyznění, s kapkou toho přesahu. Oh, take me back!_Tenhle Star Trek je prostě hustej. Nejlepší s původní posádkou. Detektivka, Thriller, sci-fi ve skvělé atmosféře a tempu s mírou sebeironie a vtípků tak akorát. Jediné dvě věci mohou vadit - slabší námět, který ale mistrně kryje skvělý scénář (bohužel osekaný kvůli rozpočtu, původně měl být širší úvod, škoda!); pro někoho stará a obtloustlá posádka (což je v řadě případů pravda, v řadě však ne - Sulu, Chekov, i McCoy na sedmdesát jedna značně ve formě). Mně však ani jeden nevadí a uzavírání míru s Klingony za pochybných okolností spíše hltám, než abych ho odsuzoval. ()

filmmovier

Původní posádka Star Treku pod vedením kapitána Jima Kirka odchází do penze a loučí se v opravdu velkém a bombastickém stylu. Po minulém filmu, který byl docela průšvih pokračuje v zajetých kolejích předchozích filmů Cesta domů a Khanův hněv. Příběh je vymakaný a dost propracovaný, zatím ze všech filmů nejlepší. Velmi mě potěšil i výborný pokrok po stránce digitálních efektů, které už nepůsobí nijak lacině. No a posádka je pořád ve stejné formě, ve které byla dřív, hlavně Spock se vůbec nezměnil. Tento film je prostě další klasický ST. Je tu parádní akce, vtip a Klingoni... No a hlavně na konci je znát, že už Kirkově posádce bohužel odzvonilo. Ale nastoupila nám Picardova a filmová série začala nanovo... Neobjevená země je jeden z nejlepích ST filmů. 85%. ()

Mrkvič

Docela zajímavý Star Trek. Nejsem nějaký extra znalec, ale soudní tahanice asi moc častým zpestřením v tomhle světě nebudou. Stejně je to ale pořád "jen" Star Trek se spoustou nudných postav, kdy se jen Spok tváří jako nudný patron, ale ve skutečnosti je tomu naopak. ()

Ryuuhei

Tak nakonec silnější 3*. Dosud jsem viděl z filmové série jen první tři snímky a o všech jsem uvažoval v mezích průměru, až podprůměru. Předešlé dva díly mi unikly, ale tento se mi, dá se říct, konečně zavděčil. Konflikt týkající se sabotované mírové dohody s Klingony byl ze začátku extrémně zajímavý a napínavý, až po polovině polevil a sklouzl k očekávanému zvratu. Postavy byly charismatičtější než kdy předtím, nechyběly cynické hlášky a hlavně lidskost, s jakou přišly i charaktery z řad Vulkánců. Jestli tohle mělo být rozloučení se starou partou, za mě to celkem fungovalo. Nuda se tentokrát nekonala. ()

lennyd

Poté, co se energetické zásoby Klingonské říše přiblížily k minimu, začínají i bojovní Klingonové uvažovat o míru s Federací. Kapitán Kirk dostává nový úkol, doprovodit Klingonského kancléře bezpečně k podpisu mírové smlouvy - jenže Klingonská loď je záhadně zničena, kancléř zabit, a ze všeho obviněn Kirk a jeho posádka. Všichni musí zmobilizovat veškeré síly, aby dokázali najít pravé vrahy (Spock, Scotty a ostatní) nebo aspoň přežít drsné Klingonské vězení (Kirk, McCoy)... Poslední s filmů z původní posádkou (Kirk & Co) je oproti docela zpackané pětce určitě krokem vpřed, nicméně na původní filmy ani zdaleka nemá. Loučení s původními herci jsem si ale představoval v trochu větším stylu - ale co už (btw vyčkejte závěrečných titulků s podpisy samotných herců). Celé sérii určitě časový posun a nová posádka přijdou vhod, i když je mi trochu líto původních herců (podle mne se musí cítit podobně jako herci v Galaxy Quest). Jednu z hlavních rolí zde dostala i Kim Catrall, známá spíše jako Samantha ze Sexu ve městě (já bych jí asi ani nepoznal, ale manželka má oči jako ostříž :) ) ()

T-pack

Detektivní Star Trek se mi líbil. Tý malý vulkánský zrůdičce (o který jsem, snad i díky českému dabingu, nevěděl, co je zač) jsem nevěřil nos mezi očima hned od začátku, ale jako skrytý antagonista zamíchaný v posádce byla slušná. Trochu trapná a křečovitá byla večeře s Klingony a v zásadě mi trochu vadilo (ale to u všech starých Star Treků) vyloženě divadelní herectví všech přítomných. ()

Zemřel herec David Warner

05.02.2021

Seriálový Star Trek má první hvězdu

Seriálový Star Trek má první hvězdu

28.11.2016

Možná si pamatujete, že se na leden 2017 chystal nový startrekovský seriál, jemuž měl šéfovat Bryan Fuller (seriálový Hannibal). Třináctidílná první série Star Trek: Discovery nakonec odstartuje až v… (více)