Hory mají oči (festivalový název)

The Hills Have Eyes

Wes Craven's The Hills Have Eyes

The Family That Woke Up Screaming

Horor / Thriller

USA, 1977, 89 min (Director's cut: 86 min)

Eric Saarinen

Don Peake

Peter Locke

Kostýmy:

Joanne Jaffe

S tímhle se jak následující Kruté oči hor, tak pozdější remake vůbec nedá srovnávat. I když už to dneska asi nemá ty koule, přece jenom jsme už zvyklí na větší masakry (a to byl třeba právě problém Ajova remaku – to byl jenom masakr, nic více), má to perfektní atmosféru, která (opět na rozdíl od remaku, kde se v půlce filmu vytratí) trvá až do konce. O Cravenovi si nemyslím, že by byl kdovíjak dobrý režisér, ale tenhle film se mu docela povedl. 3,5*(22.9.2009)

Když budu porovnávat s remakem z roku 2006 tak u mě jasně vítězí tahle starší verze(a to je co říct protože žeru gore efekty a plno krve ve filmech)Remake je sice brutálnější a krvavější,ale tohle má pořádně hutnou atmosféru která mě držela pořád v napětí.A rozhodně zábavnější zabijáky než modernější verze.Za mě vítězí stará škola a kdo to ještě neviděl tak vřele doporučuju.Samozdřejmě jen fanouškům žánru.(9.5.2015)

No jo není nad klasiku co? Ovšem tady musím přiznat že pozdější remake mě bavil více a to neodvolám ani když mě vysadíte v poušti. Jasné Wes to celé odstartoval nápad dobrej vše super a bla bla bla...ALE...všechno klapalo jen dokud se neobjevila rodinka kanibalů nebo spíše kaniblbů. Jeden trapnější než druhej to vám povím a upřímně jsem plešouna podezíral že má zácpu podle toho jak valil oči (sorry kámo v jiných filmech z tebe šel respekt tady fakt ne). Ono je vůbec u hororu docela špatně když máte z hrůzných kaniblbů výbuchy smíchu takže atmosféra udělala po cca půl hodině pá pá a odešla asi do té slunečné Californie kam se původně mělo jet dokud Velkej Bob nechtěl za každou cenu do stříbrného dolu. Ale co...ta první půl hodinka byla super a film vydělal na tu dobu balík a to se počítá(13.1.2013)

Tobemu to vyslo, zmaknu to taky.....Bohuzel, ne kazdy je Hooper a ne vzdy staci skupinka kanibalu na skvely film. Hills Have Eyes maji pomerne slusnou atmosferu, ale az na uchylneho Michaela Berrymana jim chybi vyraznejsi herec nebo scena, kterou byste si opravdu pamatovali. Myslim neco jako vecere v TCM, to tady proste chybi a nezachrani to ani pekne pretrzena achilovka. Pro me osobne spise zklamani - neni to nuda, ale doufal jsem, ze to bude mnohem lepsi.(20.8.2005)

They burned the father, killed the mother, and raped the sister! Celkem povedený buranský horor... Typická americká rodinka vs. parta primitivních neandrtálců s vysílačkama a velkou radostí cokoli ukrást nebo zničit. Sice první polovina ubíhá pomaleji než by měla, ale druhá to celé vynahradí. A hlavně finální čtvrt hodina je velmi zábavná, protože ty zaostalý hovada se konečně pořádně naserou a je velká radost se na ně dívat. Celý film působí reálně, nejsou v něm žádný nadlidi nebo mutanti. Hlavně Michael Berryman je pro svojí roli jako dělaný.(8.4.2006)

• - Robert Houston byl původně až druhá volba pro roli Bobbyho Cartera. (Chatterer)

• - Film byl zařazen na 41. místo v anketě "Bravo's 100 Scariest Movie Moments". (Chatterer)

• - Aby film zarobil, zohľadnili tvorcovia v jednom z alternatívnych reklamných sloganov predovšetkým násilné scény: "Šťastnejší zomreli ako prví..." (Han-cock)