Souboj Titánů

• Velká Británie Clash of the Titans (více)

Mocný bůh Zeus zničí království krále Acrisia jako trest za to, že dal vlastní dceru a jejího právě narozeného syna Persea svrhnout do moře. Zatímco poslední z titánů Kraken ničí království, Perseus, který je ve skutečnosti Diovým potomkem, i jeho matka, jsou bezpečně dopraveni na ostrov Serifos. Kalibos, syn bohyně Thetis, už takové štěstí nemá, protože ho Zeus změní v netvora jako trest za to, že vyhubil Diovo stádo létajících koní. O princeznu Andromedu, kterou si měl vzít za ženu, se tak sice mohl ucházet každý, jenže všichni zatím skončili na hranici, protože nedokázali uhádnout její hádanku a tím zlomit prokletí. Perseus, kterého Thetis z pomsty přenesla do fénického města Džopy, je okouzlen krásou Andromedy a rozhodne se ji získat. Využije magických zbraní, kterými ho vybavili bohové na příkaz Dia, a v nebezpečné noční výpravě se mu podaří odhalit odpověď na novou hádanku. Radost však netrvá dlouho, protože marnivá královna Kasiopeia urazí Thetis a bohyně žádá jako odplatu smrt pro Andromedu. Kasiopeia ji musí za třicet dnů na mořském břehu obětovat Krakenovi. Pouhých třicet dnů má tak Perseus na to, aby své milované zachránil život. (TV Nova)

Grizzlac

Nezapomenutelná klasika, které k dokonalosti chybí snad jen současné trikové efekty, ale i na tehdejší dobu velmi slušné. ()

Le6n

Skutočne neviem prečo som čakal, že nový remake prinesie oživenie tohoto krásneho mýtického príbehu. Celkový dojem je stopercentne lepší z tejto pôvodnej klasiky a zatiaľčo tento si pozriem kedykoľvek zas a znova, remake už viackrát vidieť nemusím. Fakt klasika! ()

lapatata

Neřekl bych, že tento film je klasikou, spíše nostalgií mnohých lidí. Nostalgické vzpomínky na mládí ovšem ještě nedělají z tohoto šíleného paskvilu dobrý film! Nemůžu snad najít jedinou věc, která by se mi na tom líbila. Neskutečný amatérismus po všech stránkách. Film naprosto a totálně postrádá nadčasovost. V dnešní době už je v podstatě nesledovatelný. Byl natočen příliš předčasně, v době, kdy filmaři zkrátka nebyli schopni něco takto náročného věrohodně natočit. Triky jsou vyrobeny naprosto amatérsky, i Vorlíček dělal lepší a to už nejmíň o deset let dříve. Postavy? Velmi nesympatický hlavní hrdina Perseus se svou samolibostí silně připomíná Ivánka z Mrazíka. Fracek, jemuž kdyby Bohové nedali, co mohli, tak by nesvedl vůbec nic. A tomu mám jako divák držet palce? Je až komické, že i Andromeda svým vzhledem připomíná postavu z ruské pohádky, tentokrát Nastěnku. Každopádně tento naivní, nicnepřinášející film je jedním z nejhorších, které jsem kdy viděl. Nová verze Souboje Titánů je proti tomuto veledílo a všichni víme, jak je hodnocena kritiky. ()

Tomulka

Místy trošku kýčovitě vypadající film (ale je třeba brát ohled na tehdejší dobu, to ještě nebyly takové egfekty jako dnes) má ale velmi dobře pojatý příběh. Kouzla mytické postavy a bohové vše je provedeno tak jak by to měla správná fantasy dle báje mít. Celkový dojem z filmu je rozhodně na čtyři *. ()

e-pilot

Klasika všech klasik. Mezi dobrodružně-fantastickými filmy zahraniční výroby bych dlouho předlouho hledal snímek srovnatelné úrovně. ()

Flopps

S radostí jsem si před časem pořídil zbrusu nově vyčištěný a remasterovaný film Clash Of The Titans na Blu-ray a najednou si uvědomil, že..... snímek jsem jako dítě zbožňoval zcela oprávněně a přestože od jeho prvního shlédnutí uplynula už opravdu řada let, baví mne i dnes svými naivními triky, loutkovými potvorami a že mne vlastně ovlinil více než je zdrávo. Když jsem pak později četl antickou literaturu, tak se v mým představách vždycky promítali dojmy ze starého Souboje titánů. Film opravdu není nijak zázračný, ale jeho poetika mne radostně na dvě hodiny opět přirazila do křesla. ()

J. K. Lister

Na prvý pohled se mi snímek zdál jako obyčejný film padestých let. Jakmile jsem se z titulek dozvěděl, že poochází již z roku 1983, zděsil jsem se, že nějaký pan D. Davis mohl natočit tak nepovedený film. Scénář, herecké obsazení, hudba, to nemělo chybu. Ačkoliv se jedná o kultovní hit (jeden z mála, který navodil éru starověkkých mýtů a legend) by zasloužil daleko lepší zpracování co se po technické stránce týče. Použít laciné triky ze třicátých a padesátých let, to už není v módě. Když můžete tento film porovnat s jinými např: Nekonečný příběh, Vetřelec, Ikarie XB 1, nesahá jim zdaleka ani zpoloviny. Když se nad tím zamyslím, tak se režisér nechal ovlivnit triky Karla Zemana, které byly ve své době zcela něčím originálním, ale na přelom 70. a 80. let? Opravdu ubohé, ačkoliv jde o klasiku, kterou jsme viděli buď jako děti nebo lidi, kteří se s takovými filmy za normalizace stýkali zřídkakdy. Film byl pro mne absolutním zklamáním. ()

mimuzik

Úžasná antická mytologická pohádka se skvělým dějem, na tehdejší dobu s dokonalými triky a skvělou výpravou. Kostýmy přesně odpovídají antické módě a i kulisy jsou výborně zpracované. Rozhodně o 100% lepší film, než nové zpracování z roku 2010. Za tento skvost plný počet hvězd. ()

DVCAM

Přiznávám se tohle je jen fanouškovský komentář. Jde o film mého dětství. Celá ta cesta do podsvětí, štít, meč a ten krásný bílý kůň... A později to byla Andromeda vstávající z vany... ;-) Prostě poctiví dobrodružný film. ()

Lal.V

Legenda medzi filmami o gréckych legendách :) Srdcovka, ktorú som ako dieťa neuveriteľne miloval a i keď teraz pôsobí naozaj zastaralé (porovnanie s o 5 rokov staršími Star Wars dopadá nepekne), ale stále je to úžasný film, ktorý som videl nespočetnekrát. 90% a z nostalgie 5*. ()

tomasso19

Film bol natočený v roku 1981, čo sa odzrkadľuje na možnostiach vizuálnych efektov, nie však na kvalite filmu. Dej je veľmi pútavý, zaujme a ani mnohonásobné pozretie si filmu nenudí. 80% ()

Karloz

Pohádka, kterou mám od mala rád a ani jakákoliv další superdigitálně trikově senzační verze ji nesesadí z trůnu. ()

Andy.222

Tenhle film miluji od svých pěti let a ta láska ve mě asi nevymře. Ano, je pravda, že ty triky jsou dnes zastaralé a obzvlášť letící pegas je téměř k smíchu, ale ten film má lepší atmosféru a poetičtější příběh než 99% současných filmů a na své stáří může konkurovat i veledílům typu LOTRa. ()

mrGhostly

Skvělé zpracování příběhu z řeckých bájí, přestože se jedná o poměrně starý film, svou jednoduchostí a chytlavostí obstojí i dneska. Jako dítě jsem to úplně miloval. ()

tommicek

Dodnes si pamatuji na své první setkání s tímhle filmem, jak jsem seděl přikovaný u televize a zíral ... Triky jsou sice zastaralé, a to i na dobu svého vzniku, ale mají své kouzlo, hrdina je jaksepatří hrdinský, krásná princezna je něžná, Zeus je opravdovým vládcem Olympu ... Úžasná hudba a pěkná výprava korunují tento jeden z posledních, ne-li poslední klasický historický dobrodružný film. ()

Mrtvobog

Ako malý som niektorým pasážam a replikám vo filme nerozumel (asi aj preto som to videl nie raz), ale konečný názor na film je, že ide o podarené vykreslenie gréckych mýtov. Triky a efekty sú na svoju dobu viac než perfektné (Medúza, Pegas, Kraken), film oplýva dosť veľkou dávkou hrôzostrašnosti (dvojhlavý pes, varenie ľudských ostatkov v kotli, znetvorené rohaté monštrum a veľkí škorpióni. Okrem toho je to veľkolepé, výpravné a epochálne. Väčšinu súčasných filmov by to zmietlo ľavou zadnou. ()

2sistem

Dneska bych se efektům jen smál, ale v té době, kdy to byl hit, tak jsem byl nadšený. Přemýšlel jsem jestli dát čtyři nebo pět hvězd a nakonec jsem se rozhodl pro plný počet, jelikož teď bych ten film hodnotil s rezervou a to si nezaslouží. Je to jeden z mých oblíbených filmů, na který se rád podívám znovu. Napínaví příběh a ani potvory nebyli ničím přehnané, jako je to ve velkém množství dnešních fantasy filmů a působily na mě příjemně až důvěryhodně. ()

Zemřel trikový mág Ray Harryhausen

Zemřel trikový mág Ray Harryhausen

08.05.2013

Režiséři nestávkují...

Režiséři nestávkují...

09.11.2007

Alespoň prozatím. Ale když si scenáristé, jejichž vzpoura momentálně v Státech probíhá (a už to vážně postihlo několik připravovaných filmů a hlavně televizi, kde je přeci jen výrobní doba pořadů… (více)

Souboj Titánů pod Raimiho dohledem?

Souboj Titánů pod Raimiho dohledem?

09.08.2007

Studio Warner Bros. a produkční společnost Legendary Pictures to s remakem fantasy klasiky Souboj Titánů myslí smrtelně vážně. Koncem června Lawrence Kasdan (Dobyvatelé ztracené archy, Impérium vrací… (více)

Z Bradavic na Olymp

Z Bradavic na Olymp

22.04.2007

Už z toho pomalu začíná být trapná fráze, ale úspěch 300: Bitvy u Thermopyl opravdu změnil Hollywood. Najednou se s velkým hřmotem vynořují všechny projekty, které jen vzdáleně souvisí se starověkým… (více)