Snílek

• Slovensko Snílek (více)

Ben Crane (Kurt Russell) kdysi býval skvělý žokej. Dnes však svůj talent marní trénováním jiných. Soñador – zvaný Sonya - byl skvělý kůň, jehož slibnou kariéru na závodní dráze zastavila zlomená noha. Pro svého majitele se rázem stává úplně přebytečný, a tak ho jako odchodné dostává Ben, který byl shodou okolností zaměstnancem stejného muže. Teď bude záležet na nezměrné trpělivosti a odhodlání Benovy dcerky Cale (Dakota Fanning – Šarlotina pavučinka), jestli se podaří tyhle dvě zlomené duše dát dohromady při honbě za zdánlivě neuskutečnitelným cílem: vyhrát dostih Breeders Cup Classic. Pomoc nemocnému koni se tak ve skutečnosti stává pokusem o uzdravení vlastní rodiny. Podaří se takový obrovský zázrak uskutečnit? (oficiální text distributora)

AnickaW odpad!

Malá holka co má více rozumu než dospělí??? Tak to je na mě moc. Celí film byl průhledný a nezáživný. Připadala jsem si jako nezodpovědný smolař bez hrstky rozumu. ()

AndysekAndys

Vymyšlený příběh z dostihového prostředí, na který se ráda podívám. Pletou do něj sice skutečné závody Breeder´s cup, ale budiž, pro laika přehlédnutelné, mě jako experta to trochu ruší, stejně jako si nejsem jista, zda je možné vlastnit dostihového koně malou holčičkou, proto nedám plný počet, ale 4* ano za skvělé obsazení, super dialogy a Freddyho Rodrígueze , který jako žokej vypadal neodolatelně. :-) ()

Carnosaurus

Na první pohled kýčovitá sračka o koňovi a Dakotě se minutu za minutou bil za moje sympatie a po půl hodině mě totálně měl. Příjemná rodinná záležitost nabouchaná výbornými herci s citlivě dávkovanými emocemi. ()

gezko

Krásny film o koňoch. A keďže kone milujem mohol by byť aj oničom a napriek tomu by som dal vysoké hodnotenie. Ale opak je pravdou. Film si moje hodnotenie plne zaslúži. Príbeh o hľadaní a nájdení svojho miesta pod slnkom, o záchrane ľudskej a zvieracej duše sú predsa na zjedenie. Kvalitu filmu potvrdzujú aj Áčkoví herci, ktorí by do blbého projektu predsa nešli. Mne osobne film lahodí v tom, že som sa na jeho konci usmieval. A to sa nestáva často. Dokonca som postojačky fandil pri finálovom závode (aj keď som samozrejme vedel kto vyhrá). A čo mi najviac utkvelo v pamäti? Scénka s kŕmením koňa nanukmi. ()

Dart

Milá záležitost. Pro rodinně strávené odpoledne jako dělané. Dakota sice občas mluví moc dospěle, moc uvědoměle, ale na druhou stranu to v jejím podání zní dojemně. Rozhodně mě nemrzí, že jsem se na to podíval. ()

JIRKKA

takových filmů už bylo natočeno stovky, stále opakující se téma.....ale když se vyberou výborní herci, hudba a dobře se to natočí, tak je možné se podívat s potěšením třeba po dvousté. ()

Schmittka

Krásné prostředí, úžasná Dakota, k tomu Kurt, Kris a nádherný kůň Sonador. Pěkný rodinný film na pochmurné nedělní odpoledne a zavrtání se do peřin. Není to nic nového, již od začátku bylo jasné, jak to dopadne, ale i tam se mi na to dívalo dobře. Záběry západu slunce a koníka na zelené pláni mě dostali. Pokaždé jsem se zasnila a přála si, abych se tam aspoň na chvilku mohla přesunout a na Soně si pořádně zarajtovat :) ()