Snílek

Rojko

Splnený sen

Drama / Rodinný

USA, 2005, 98 min

Celkom slusny snimok, aj ked chvilkami bol aj nudny. Od Dakoty Fanning som cakal pri zraneni kona trosku väcsi herecky koncert, ako som bol na nu zvyknuty vo filmoch MUZ V OHNI alebo vo VOJNE SVETOV, ale potom to uz zvladla celkom fajn. Film, ktory by sa dal prijemne zhliadnut v nedelu popoludni.......21.03.2008(18.3.2008)

Příjemný rodinný film, kde sice od začátku víme, jak to dopadne, ale stejně se vydržíme dívat se zatajeným dechem až do konce. Dobrá atmosféra i herecké výkony, především parádní Kurt. Jediné co mi velice vadilo (čistě subjektivní názor) byla Dakota F. Ta holka je mi od chvilky, co jsem viděl War of the Worlds, neskutečným způsobem nesympatická a film dost staví na vidění světa z perspektivy její postavy (což je další věc, kterou bych Dreamerovi trochu vytknul). Budu asi tajně doufat, že už jí tolik neuvidíme (šance rovná nule) nebo že z toho vyroste (což už se částečně děje). 70%(19.7.2011)

Kurt Russell s Dakotou Fanning vlastní neobyčejnou kobylku, která všem ukáže, že sil má dost. Nádherný film ukazující světu, že zlomená noha koně = uspání, ale že když někdo chce a miluje koně a chce tomu dát šanci, lze to. Jenže kdo z majitelů dostihových koní na to má čas že. Zabývat se zdechlinou. Mno jeden trenér s jedním chovatelem a jednou malou Dakotou čas mají :-).(9.5.2015)

Rodinný film o vztahu člověka a zvířete, který beze zbytku plní své zadání býti milý, příjemný, pohodový, sentimentální a zakončen happy endem. Snílek tak určitě nezklame, navíc nabízí příjemné herecké obsazení, ale na druhou ničím nevybočuje z otřepaných šablon amerického rodinného filmu, takže nepínáší nic zapamatovatelného, divácky intenzivního, takže zjednodušeně sympatický průměr, který neuráží.(10.10.2015)

TV/// Obsazení 9/10 Děj 8/10 Hudba 7/10 Efekty 8/10/// +skvělá Dakota Fanning, je to pěkný rodinný film, má příjemný příběh, dobrou hudbu i obsazení, dojemné finále -pomalejší rozběh, český dabing mi k herům moc nepasuje/// Další film z koňského prostředí. Tentokrát víc rodinný, než dramatický. Na to jsem si však zhruba po třetině snímku zvykl a ve finále si ho náramně užil. Film stojí za to vidět už jen kvůli hercům ale i bez nich by toho snímek hodně nabídl. Takto je to však jasná volba./// Celkem 80%///(27.10.2008)

• - Scenár bol predložený Paramount Pictures aj Warner Bros. Obe štúdiá odmietli. (Tolf)

• - Snímek byl volně inspirován příběhem klisny Mariah Storm, která si zlomila nohu, ale dokázala se vrátit a vyhrát několik závodů. (Taninaca)

• - Dakota Fanning (Cale Crane) pracovala v tom čase na ďalších troch projektoch - Vojna svetov (2005), Hra na skrývačku (2005) a Nine Lives (2005). (misterz)