Snílek

• Česko Snílek (více)
Trailer

Ben Crane (Kurt Russell) kdysi býval skvělý žokej. Dnes však svůj talent marní trénováním jiných. Soñador – zvaný Sonya - byl skvělý kůň, jehož slibnou kariéru na závodní dráze zastavila zlomená noha. Pro svého majitele se rázem stává úplně přebytečný, a tak ho jako odchodné dostává Ben, který byl shodou okolností zaměstnancem stejného muže. Teď bude záležet na nezměrné trpělivosti a odhodlání Benovy dcerky Cale (Dakota Fanning – Šarlotina pavučinka), jestli se podaří tyhle dvě zlomené duše dát dohromady při honbě za zdánlivě neuskutečnitelným cílem: vyhrát dostih Breeders Cup Classic. Pomoc nemocnému koni se tak ve skutečnosti stává pokusem o uzdravení vlastní rodiny. Podaří se takový obrovský zázrak uskutečnit? (oficiální text distributora)

Trailer

T2

Rozpočet $32miliónovTržby USA $32,751,093Tržby Celosvetovo $38,741,732Tržby za predaj DVD v USA $28,018,612 //počet predaných kusov 1,602,512║ Klasický rodinný film s množstvom známych tvári a na prekvapenie ani jedna sa v tomto počine nestráca a v rámci možností funguje pre dej a povyšuje ho do radov tých konzumnejších. Najlepšie chvíle nám ponúka záverečný dostih, ten mohol byť kľudne o pár minút dlhší, lebo to čo nám režisér John Gatins ponúkne je zvládnuté strhujúco a priam cítime ten dupot koní na vlastnej koži, len škoda že ten dostih prebehne rýchlejšie než sa z neho stihneme poriadne nabažiť. "Slušný priemer čo neunudí a poslúži ako kľudná oddychovka." /60%/ ()

Deimos

TV/// Obsazení 9/10 Děj 8/10 Hudba 7/10 Efekty 8/10/// +skvělá Dakota Fanning, je to pěkný rodinný film, má příjemný příběh, dobrou hudbu i obsazení, dojemné finále -pomalejší rozběh, český dabing mi k herům moc nepasuje/// Další film z koňského prostředí. Tentokrát víc rodinný, než dramatický. Na to jsem si však zhruba po třetině snímku zvykl a ve finále si ho náramně užil. Film stojí za to vidět už jen kvůli hercům ale i bez nich by toho snímek hodně nabídl. Takto je to však jasná volba./// Celkem 80%/// ()

Falko

Celkom slusny snimok, aj ked chvilkami bol aj nudny. Od Dakoty Fanning som cakal pri zraneni kona trosku väcsi herecky koncert, ako som bol na nu zvyknuty vo filmoch MUZ V OHNI alebo vo VOJNE SVETOV, ale potom to uz zvladla celkom fajn. Film, ktory by sa dal prijemne zhliadnut v nedelu popoludni.......21.03.2008 ()

Dudek

Příjemné to, ano, jenže svou nucenou infantilitou. Na všechno je tu nahlíženo z dětské perspektivy, až na jedno menší škobrtnutí tenhle snímek neobsahuje ani jeden jediný beznadějný moment. Téměř každá překážka se během chvíle sama vyřeší, problémy jako by neexistovaly. Disfunkčním dojmem působící rodina funguje výborným dojmem a splnění snu je téměř na dosah. Dreamer běží jak po másle, doslova. Klidně se na něj můžete za pár dnů podívat znovu, neboť v něm není moc momentů, které by stály za zapamatování. ()

misterz

Keď sa človek na film pozerá ako na rodinný a neočakáva ťažkú, hlbokomyselnú drámu, tak rozhodne zaujme. Ide o také milé, príjemné pohladenie na duši. Dialógy síce mohli byť menej klišoidné a trochu viac inteligentnejšie, ale emočná stránka našťastie aj tak prevyšuje. Občas poteší vidieť, že sa niekomu niečo podarí a že sa všetko na dobré obráti. Je tu veľa pozitívnej energie, a tej nie je nikdy dosť. 70/100 ()

• Film bol najprv premietaný mnohým hudobným umelcom, ktorí boli následne požiadaní, aby pomohli vybrať hlavnú soundtrackovú pieseň. Nakoniec bola zo všetkých príspevkov vybraná "Dreamer" od Bethany Dillon. (misterz)
  • Snímek byl volně inspirován příběhem klisny Mariah Storm, která si zlomila nohu, ale dokázala se vrátit a vyhrát několik závodů. (Taninaca)
  • Scenár bol predložený Paramount Pictures aj Warner Bros. Obe štúdiá odmietli. (Tolf)