Snílek

Snílek

Dreamer: Inspired by a True Story

Drama / Rodinný

USA, 2005, 98 min

78 % - Ano, klasický příběh o cestě outsidera přes všechny překážky za neuvěřitelným cílem. Ale taky metafora snů, kterými děti na rozdíl dospělých dokážou žít a při prvním stínu pochybností všechno hned nevzdávají. Tahle dětská snivost ve většině dospěláků vyhasla a třeba právě takovýhle film ji může trochu rozdmýchat. A nemusí to být sen o vítězství na dostihu, jde o drobnosti, na které člověk rezignoval a přestal se o ně snažit... Co? Že ne? To je právě ono... :-) Přiznávám, že tenhle film mi v noci z 2. na 3. února 2007 sedl přesně do nálady :-) Dakota Fanning byla skvělá, nijak mi nevadilo, že měla moc dospělácké názory, podala to naprosto přesvědčivě a emocionálně. Týhle holce věštím skvělou budoucnost. Kurtu Russellovi taky podobné role sedí víc, než snaha vycucat ze sebe zašlého akčního hrdinu a snažit se uprchnout z obráceného Poseidonu :-)(3.2.2007)

Jednoduchý příběh o jednoduchých věcech ( chápat jako kompliment ). O jednom koni, jedné holčičce a jednom slavném vítězství. Začátky Dakoty Fanning v celé její dětské kráse, která společně s Russellem a Kristoffersonem vytvořili milý příběh pro celou rodinu, který nemůže snad nikoho urazit. Není to žádné velké dílo o tom žádná, ale má to své kvality ( vezmeme-li v potaz že je to film i pro děti ) a jasně definovanou myšlenku, kterou musí cítit každý kdo není slepý a hluchý. 4* za 75%(1.2.2015)

Rodinný film o vztahu člověka a zvířete, který beze zbytku plní své zadání býti milý, příjemný, pohodový, sentimentální a zakončen happy endem. Snílek tak určitě nezklame, navíc nabízí příjemné herecké obsazení, ale na druhou ničím nevybočuje z otřepaných šablon amerického rodinného filmu, takže nepínáší nic zapamatovatelného, divácky intenzivního, takže zjednodušeně sympatický průměr, který neuráží.(10.10.2015)

Další z řady dětských/rodinných filmů na nedělní dopoledne/odpoledne, kdy si chcete zpříjemnit čas nějakým hořko sladkým příběhem, který je protkán strastmi hlavních hrdinů, ale který nakonec vyvrcholí v očekávaný happyend. Kurt Russell si pro změnu zkouší dramatickou roli otce malé Cale, která se zamiluje do zchromlého koně. Určitě snímku přidává fakt, že je film podle skutečných událostí, tedy můžete v závěru klidně pustit stavidla a vybulet se jako malé dítě, protože tento není výplodem choromyslných scénáristů. Vhodný pro malé slečny, které tíhnou k osedlaným snům a maminky, které potřebují ono dítko zabavit a k tomu jako bonus příjemnou kulisu k žehlení. Mužům spíše nedoporučuji. 50%(18.10.2014)

Pekný dojímavý skutočný príbeh muža, ktorý pre svoju dcéru a možno aj pre samého seba, riskovaním práce a živobytia, zakúpil a staral sa o koňa odsúdeného na smrť a príbeh, ktorý poukáže aj na to, že existujú ešte zázraky. Síce je tento film zabalený do ohromne rozprávkovej formy, miestami je vážne nudný, ale v celku roztomilý a znesiteľný. Veľké herecké výkony, ktoré by stáli za zmienku tu ani nie sú, ale ostatok to všetko nahrádza. Podobné filmy: Svetová teta Velvet, Rýchly Stripes, Druhá šanca.(24.1.2010)

• - Film bol najprv premietaný mnohým hudobným umelcom, ktorí boli následne požiadaní, aby pomohli vybrať hlavnú soundtrackovú pieseň. Nakoniec bola zo všetkých príspevkov vybraná "Dreamer" od Bethany Dillon. (misterz)

• - Dakota Fanning se kvůli roli Cale učila jezdit na koni. (zajda404)

• - Scenár bol predložený Paramount Pictures aj Warner Bros. Obe štúdiá odmietli. (Tolf)