Snílek

• Slovensko Snílek (více)

Ben Crane (Kurt Russell) kdysi býval skvělý žokej. Dnes však svůj talent marní trénováním jiných. Soñador – zvaný Sonya - byl skvělý kůň, jehož slibnou kariéru na závodní dráze zastavila zlomená noha. Pro svého majitele se rázem stává úplně přebytečný, a tak ho jako odchodné dostává Ben, který byl shodou okolností zaměstnancem stejného muže. Teď bude záležet na nezměrné trpělivosti a odhodlání Benovy dcerky Cale (Dakota Fanning – Šarlotina pavučinka), jestli se podaří tyhle dvě zlomené duše dát dohromady při honbě za zdánlivě neuskutečnitelným cílem: vyhrát dostih Breeders Cup Classic. Pomoc nemocnému koni se tak ve skutečnosti stává pokusem o uzdravení vlastní rodiny. Podaří se takový obrovský zázrak uskutečnit? (oficiální text distributora)

fmash

Film se výborně hodí na sobotní dopoledne, kdy se vám nic nechce dělat, ale zabít čas sledováním studia kamarád (nebo co to ráno běhá) se vám taky nechce. Neoslní, neurazí, ale ani neznudí. Pohodička zvláště pro koníčkáře, kteří si mohou připolíbit hvězdičku. ()

lioncel

mám rád dobré filmové pohádky a tahle je prý podle skutečné události .. k tomu jsem také veliký zarytý fanda a obdivovatel Kurta Russella .. a na víc, bonus : I Love You, Elisabeth Shue ... takže jednoznačně má spokojenost ... ()

Marqta

Rodinný film o lásce a naději a o tom jak je důležité nebát se vlastních snů a věřit v to, že se mohou uskutečnit. Dakota tady znovu potvrzuje že UMÍ hrát. ()

vesper001

A dnes si podám distributora. Oficiálně zastoupeném textem. Ben Crane (Kurt Russell) kdysi býval skvělý žokej. Dnes však svůj talent marní trénováním jiných. Gratuluji všem trpělivým a obětavým trenérům a pedagogům všeobecně k marnění svých talentů. Tělocvikářům to nevadí, stejně mají všichni dohromady IQ 6000. Soñador – zvaný Sonya – byl skvělý kůň, jehož slibnou kariéru na závodní dráze zastavila zlomená noha. Tak zaprvé to byla skvělá klisna a za druhé si pod slovy „zastavila ho zlomená noha“ představím Mirka Dušína, kterého v závodu zastavilo nečestné a nesportovní poleno pod nohy mu vhozené. Sonye nikdo zlomenou nohu pod nohy nehodil, pokud jsem se dobře dívala. Pro svého majitele se rázem stává úplně přebytečný (tak asi „přebytečným“, když už si hrajeme s tak nebezpečným pasívem), a tak ho (chudák transka Sonya) jako odchodné dostává Ben, který byl shodou okolností zaměstnancem stejného muže (btw, „stejný muž“ byl úlisný detektiv Tritter z House). Teď bude záležet na nezměrné trpělivosti (trpělivost byla zřejmě cenzorem odstraněna z důvodu nepochopitelnosti) a odhodlání Benovy dcerky Cale (Dakota Fanning – Šarlotina pavučinka), jestli se podaří tyhle dvě zlomené duše (přesněji zlomenou nohu a zlomené ego) dát dohromady při honbě za zdánlivě neuskutečnitelným cílem: vyhrát dostih Breeders Cup Classic. Pomoc nemocnému koni se tak ve skutečnosti stává pokusem o uzdravení vlastní rodiny. Podaří se takový obrovský zázrak uskutečnit? Je to přece rodinný film, milí koníci… ()

Karush

Pekný dojímavý skutočný príbeh muža, ktorý pre svoju dcéru a možno aj pre samého seba, riskovaním práce a živobytia, zakúpil a staral sa o koňa odsúdeného na smrť a príbeh, ktorý poukáže aj na to, že existujú ešte zázraky. Síce je tento film zabalený do ohromne rozprávkovej formy, miestami je vážne nudný, ale v celku roztomilý a znesiteľný. Veľké herecké výkony, ktoré by stáli za zmienku tu ani nie sú, ale ostatok to všetko nahrádza. Podobné filmy: Svetová teta Velvet, Rýchly Stripes, Druhá šanca. ()

TO

Klasický koňský příběh vytvořený klasickým způsobem. I přes některé kýčovité scény působí jako milá pohádka. Pěkný film na sobotní odpoledne. ()

venison

Další "kůňátkovský" film plný amerických klišé a hrdinských hodnot.. Kterak jeden na smrt zraněný koník povstane z popela a pomůže jedné rodince najít smysl života :-) Hezká podívaná.. ()

dopita

Docela tuctovej námět jak se hvězda dostala na dno a postupně se vyškrábala zase až na vrchol. Takových filmů už bylo... Jenže bůh ví proč, mě se to velice líbilo. Dokonce jsem několikrát málem i zaslzel, ... asi už stárnu nebo co. ()

Bohemák

Opravdu veliký slaďák. Malá holčička, která má ty nejdokonalejší rodiče, je obklopená jen samými skvělými lidmi a má ve všem pravdu. Když řekne, že tenhle kůň vyhraje, tak prostě vyhraje, i kdyby si scénárista už do konce života neměl škrtnout... Vysoko hodnotím jen proto, že herci hráli slušně a koně jsou prostě fajn. ()

peetriss

Rodinný film o vztahu člověka a zvířete, který beze zbytku plní své zadání býti milý, příjemný, pohodový, sentimentální a zakončen happy endem. Snílek tak určitě nezklame, navíc nabízí příjemné herecké obsazení, ale na druhou ničím nevybočuje z otřepaných šablon amerického rodinného filmu, takže nepínáší nic zapamatovatelného, divácky intenzivního, takže zjednodušeně sympatický průměr, který neuráží. ()

Kacitr

Pohodový snímek s Dakotou jakožto malou Cale, která si nejvíce ze všeho přeje se svým koněm vyhrát dostih Breeders Cup Classic. Též povedený soundtrack v čele s country písničkou Dreamer od Bethany Dilon. ()

sona123

Hrají nám tu na city, přesně jak se má a jak jsem čekala. Ale když Dakota je tu ještě malá a je to o koníčkovi...no, film si najde svoji cílovou skupinu (malé děti) a pro tu byl také natočen. Možná dojme některé dospěláky, jiné - ty seriózní a skeptické - možná bude prudit. Ostatně, stačí se podívat na poster a vše je jasné. ()

lareinna

Krása...takéto niečo ma vždy dostane..nemôžem si pomôcť :) Dakota je úžasná, všetko bolo veľmi sympatické a príjemné a hodnotím to prevažne na základe emócií, pretože keď ide o takéto majestátne zvieratá ako sú kone a ich divoká krása, tak sa ani inak nedá v mojom prípade. ()

kritiklon

Jednoduchý příběh o jednoduchých věcech ( chápat jako kompliment ). O jednom koni, jedné holčičce a jednom slavném vítězství. Začátky Dakoty Fanning v celé její dětské kráse, která společně s Russellem a Kristoffersonem vytvořili milý příběh pro celou rodinu, který nemůže snad nikoho urazit. Není to žádné velké dílo o tom žádná, ale má to své kvality ( vezmeme-li v potaz že je to film i pro děti ) a jasně definovanou myšlenku, kterou musí cítit každý kdo není slepý a hluchý. 4* za 75% ()

aLPaC

Nemám žádný vztah ke koním, přesto se mi filmy o nich většinou dost líbí. Zvlášť o těch dostihových viz Seabiscuit či Secretariat. Snílek je sice víc rodinný, ale svou pohodovou atmosférou mě dostal také. ()