Šílenec

(neoficiální název)
  • USA Madman (více)

Dětský tábor, skupinka lidí kolem ohně si vypráví strašidelné historky na dobrou noc. Když tu jeden drzý mládežník zvolá jméno místního masového vraha. Podle legendy se totiž traduje, že onen „Madman Marz“ kdysi pozabíjel celou svoji rodinu a byl oběšen, jenže jeho tělo do rána zmizelo z oprátky. A tak běda tomu, kdo ho přivolá… A také že ano, naši hrdinové začnou být jeden po druhém masakrováni. (ČSFD.cz)

Stocki

Očekávání bylo veliké, jenže realita vzala brzy za své. Téměř všechny postavy (obzvláště ta Dorota, co se schová v lednici !) se chovají jako dementi, jinač to nazvati nejde. Co však bylo místy opravdu ubíjející, byly natahované scény, kde postavy prostě chodí, chodí a ještě více pomalu chodí a sem tam vykoukne chrochtající farmář, který je následně překvapí. Ten byl na tomto snímku jediným pozitivem a modlil jsem se, ať už je radši všechny pozabíjí a zkrátí jim utrpení. Atmosféru to místy i mělo, jenže když člověk během filmu nudou vystřídá několik poloh a začně zívat, je konec. 88 minut mi nakonec přišlo téměř nekonečných. Škoda, třeba remake (pokud bude) mě dokáže potěšit víc. 35 % ()

SkyCaptain

Mám moc rád 80s slashery, ale tenhle fim je z nich nejhorší co jsem kdy viděl. Přitom úvod vypadá docela slibně. Film nejvíc trpí výběrem herců a trapností/nelogičností mnoha scén. Tyto atributy sice nejsou žádná sláva ani u jiných slasherů, ale tady je to vážně nekoukatelné. "Herci" jsou prostě naprosto příšerní a vysloveně táhnou film ke dnu, nejvíc mě štvala ta herečka co se před Madmanam schovávala do lednice - už od prvního pohledu pro mě ta nejnesympatičtější a nejošklivější osoba jakou jsem kdy na plátně viděl ! No a celé to korunuje samotný Madman ze kterého jde strach jak ze starých bačkor. Téměř odpad! ()

M.Myers

Nemůžu si pomoct ale Madman je chvílema fakt dost nuda... Ačkoliv to mělo velmi povedený rozjezd, táborák, historka a hurá na věc, první kill byl parádní, tak pak se to začalo nějak podivně vléct. Hrozně mě tam nasrala ta kudrnatá husa, co před Madmanem stále a stále unikala, pořád kňučela a tvářila se jak kdyby se tejden nevysrala, vyloženě jsem se nemohl dočkat, až jí rosšmelcuje na bago tou svojí sekyrkou. V rámci starých dobrých slasherů je tento pouhým průměrem, ačkoliv měl navíc. ()

Alexandre

Slušný průměrný slasher o znetvořeném muži, který likviduje každého člověka, který se objeví na jeho území. Takže se připravte na zábavnou jízdu plnou krve. Nemůže se tady mluvit o nějaké vyjímečnosti či originalitě, takže nás Madman nemá čím překvapit a k tomu se některé postavy chovají tak hloupě, až je to k nevíře. Proto výš s hodnocením nejdu, z 80. let máme i kvalitnější kousky než je tenhle. ()

Knor

Skvělej kosič v podobě obrovitýho znetvořenáho asi farmáře, kterej si libuje v usekávání hlav. Co víc napsat, mě tyhle slashery prostě baví, zvlášť když je u toho takovej brilantní mordýř jako Madman Marz. ()

Clark_Kent

Stylové béčko, takové scény podobné jak pátek třináctého. Užasná atmosféra a ta písnička na konec mad man marz to je hustý. ()

beso74

Slasher z úplných začiatkov, ktorý sa tri štvrtiny stopáže riadi líniou vytýčenou Piatkom trinásteho, aby nakoniec prehodil na vlnu zvanú Halloween. Rozbeh je dobrý, pri ohníčku a s gitarou v ruke je divákovi vysvetlená jedna miestna legenda o istom šialencovi, kedysi bývajúcim v neďalekom dome, ktorého meno neradno ani vysloviť a ako ináč, v rámci pravidla, to čo sa nesmie, to sa musí, jeden z táboriacich to meno vysloví. Tým odštartuje krvavé defilé hrôzy. Mordy sú krvavé, náčinia je dosť (tábor v lese poskytuje takmer neobmedzené možnosti). Atmosféru to má, rovnako ako aj robustného vraha, ktorému ani masku nie je treba. Tak čo tomu chýba? Jednoznačne, premakanejší scenár, pretože dej typu stratil sa AB, tak sa ho vydá hľadať BC, stratil sa aj on, vyberie sa DE, a tak sa to obmieňa, až sa dopracujeme k XY a final girl. Samostatnou kapitolou je tu správanie sa postáv, aj na pomery slasheru sú neskutočne naivné, priam až hlúpe a nič iné ako smrť si nezaslúžia. Je to škoda, pretože celkova atmosféra a aj samotný koniec sa vydaril a pripravil pôdu pre návrat šialeného Marza, ktorý by mohol dopadnúť o niečo lepšie ako originál. ()

aichwald

Jo docela slušnej slasher, ten zabiják byl fakt hnusnej a strašidelnej, jinak herci hrozný a škoda toho přiblblýho konce. ()

halberdier

Camp slashery mám rád. Madman patří však mezi ty nejhorší, které jsem viděl. Může za to především výběr neskutečně nesympatických herců a pak chování jednotlivých postav, kterým jsem přál, aby je je Madman už odkrouhl, protože bylo utrpení sledovat, co předváděly. Ono ani postava samotného Madmana není nijak zajímavá. Vypadá jako starý přerostlý dědek, který je spíš k smíchu, než že by měl budit hrůzu. Potěší snad jen atmosféra nočního lesa. (3/10) ()

Delmondo

Jak by asi vypadal starej Brůna v Americe, no nějak jako Madman Marz. Vzhledově připomínající vožralýho Mrazíka a zasazenej do klasickýho kempu. Což o to nebylo by to zlé kdyby to nebyla nuda a ty postavy se nechovaly tak imbecilně. No jeden po druhým naběhnou tomu obrovskýmu, santusáckýmu hovadu se sekerou přímo do rány a pochopitelně končej bradou vzhůru. Všechnu originalitu táborovejch vyvražďovaček si vybral Pátek třináctýho takže vše co vzniklo potom je už jen kopie. Jedinej menší závan originality přichází na konci kdy hlavní hrdinka se rozhodne zabijáka sejmout jenže se na nic nezmůže a kočí stejně jako její kamarádi a náš bodrý vrah jede dál. ()

Kletus

Možná kdyby mi bylo 8 let a v životě jsem neslyšel o Jasonovi. Jinak mi to přišlo dost utahaný a scény typu "nechoď tam, je tam ten tlustej idiot se sekyrou" jsou tu natahovány do kolosálních rozměrů.Kolikrát jsem se zastihl, že sem kvůli těmto scénám na krátko přestal vnímat o co jde. (Ne)herci jsou zde daleko prkenější než ve třináctym pátku(Předevšim pak ta, která se se zoufalstvím v hlase stokrát ptá "Anybody´s here?"). O vraždách lepší ani nemluvit. Ono je dobrý, když se ve filmu objeví sekera , ale když asistuje u každý vraždy tak to taková sranda není. Finální doupě Madmana Marza je taky dost podivný(Kam se hrabe na Jasonovu boudu z dvojky) a finální "look" vraha je spíš směšnej než cokoliv jiného. Jak řikám vidět to v dětství je to nejspíš srdcovka (nikoliv lopata), ale takhle jsou to slabé 2*. Abych furt jen nekritizoval, píseň zpívaná před zavěrečnými titulky je krásně atmosferická a celému snímku trochu přilepšuje. ()

Caesius S.

Po příběhové stránce velmi jednoduchý film. Ztratí se dítě, vedoucí ho jde hledat a exne, vydá se za nimi další a exne a tak dále dokud nedojdou herci. Vzhledem k žánru a kontextu 80. let je to však legitimní. Tento snímek se hodí například do letního kina, když chcete aby se vám holka strachy tiskla k rameni. ()

Helled

Tomuto hororu nic nechybý je to jeden z nejlegendárnějších slasherů na světě a vyplatí se na něj podívat boužel jse ten film viděl v angličtině ale to mi vůbec nevadilo jen mě překvapilo že s těch všech to přežil jen ten magor Richi který jako jediný tam nevěřil v Madmana takže je to hlavně on kdo by měl zemřít ale jako slasher velmi dobré už se nemůžu dočkat remake. ()

Miroslav.Zac

Film se očividně vezl na vlně známějších sourozenců, ale nenabízí nic nového a po právu si na něj dneska jen málokdo vzpomene. ()

megaslash

Tento šialený sekerník Marz mi prirástol k srdcu hneď po prvom vzhliadnutí.Škoda,že sa nedočkal pokračovania svojho skotačenia ako jeho kolegovia(smaženka z Elm street či neplavec od Crystal lake).Pre mňa zabudnutá ikona slasheru 80tych rokov.Výborné. ()

Martin29

V 80-90 letech přišla zlatá vlna slasherů. Bohužel na jen několik kvalitních byla hromada slabších nebo průměrných jako je tenhle. Chlápek (vypadá jak bezďák splašený někde na ulici takže děsivost na bodu 0) , kterému hráblo v palici zabil svou ženu a děti otevřel si pivo a zavolal na policii. Vesničané ho za jeho čin oběsili uřízli mu nos a jeden do něj zaťal sekeru na druhý den, ale jeho tělo ani těla jeho rodiny nikdo nenašel. Po několika letech ho někdo vyvolá a on jich zabíjí. Bohužel hodně slabý slasher, který neobsahuje nic zapamatovánihodného. Ke konci už mě to štvalo svou stupiditou například chlápek káže o tom, že by se neměli rozdělovat, aby to za 5 minut sám udělal nebo najdou auto od krve a absolutně to neřeší kde se tam jako vzala takovou blbost jako, že utíkám před vrahem a mám možnost buď utéct do prázdné místnosti nebo se zavřít do ledničky a volím tu ledničku ani neřešit radši. 40 procent ()