Americká kletba

• Velká Británie An American Haunting (více)

Film je založen na základě jediného zdokumentovaného případu v historii Spojených států, kdy duch způsobil smrt člověka. V letech 1818 – 1820 v Red River ve státě Tennessee byla rodina Bellů a zejména jejich nejmladší dcera vystavena teroru neznámého původu. Případ byl popsán ve více než dvaceti knihách a jeho stín se nad městem vznáší dodnes. Rodina Bellů se zoufale snažila najít racionální vysvětlení pro hrůzné události kterým čelila, ovšem zcela bez úspěchu. Teror postupně nabýval na intenzitě a duch začal dokonce komunikovat. Zanechal hrůzný vzkaz: jednoho dne budu zabíjet. Až v roce 1998 byl nalezen rukopis tehdejšího místního učitele a rodinného přítele Bellů, který vnáší do případu nová fakta. (oficiální text distributora)

Likan7

Je k nevíře, jak film trvající 79 minut dokáže tak nudit. Dobová atmosféra je fajn, ale to je tak celý. Solidní herci ti film neudělá, horor už tuplem. ()

D.awi.d

Režisér napůl debilní,scénárista debilní ze tří čtvrtin.Jak jinak si vysvětlit, že několik scén má fakt solidní atmosféru a jindy jsem se nahlas smál (duch přijde, stáhne deku, holčina se vzbudí, deku si přitáhne zpátky, duch jí zase stáhne deku..fakt 100% komediální scéna!a nedělám si srandu!).Co se týče IQ scénáristy (ne, tenhle film mi nestojí za to, abych se díval na IMDB, kdo psal scénář), tak jednakTAKHLE kvalitní námět napsat TAKHLE nudně vyžaduje fakt snahu.A druhak si představte myšlenkový pochod nějak takhle:"Tak teď půjde pro ten míč do lesa.Jo,to je mazaný,to jsme jí odlákali od ostatních a můžem jí děsit.Jooo a teď by třeba mohla vlízt někam do jeskyně.Proč?No jen tak,protože tam jí můžem děsit eště líp.Ale ne,uděláme hezkou jeskyni.Vyděsíme jí jen lekačkou na konci.Tak to pak nemusela do tý jeskyně,že ne?Ale, vem to čert...." ()

stiewe

Očekával jsem málo a toho mála se mi dostalo, takže nejsem sklamán. Celkem svižný rozjezd, který se změní v nudnou monotonost opakující se akce, která se vás už úplně bije od očí že se nic nezmění. Jinak celkem slušně vybraní herci zvedají aspon trochu úroveň ()

Zombiepod

Keby vopred neviem, že tu hrá Donald, na základe obsahu dejovej stránky si to ani nepozriem. Popravde by to bola celkom škoda. Veľmi dobre spracovaný haunted house námet celkom neobyčajne zasadený do 19. storočia sa podaril, a aj keď autori so žiadnymi novinkami neprišli, spokojnosť hororových fanúšikov je na mieste. Osobne nie som veľký hladač logiky vo filmoch, no tu ma občas tie obrovské diery v deji či spomínanej logike hnevali. Miestami mi to prišlo, akoby som pozeral film televíznej produkcie, no na podobné béčko to vôbec zlé nebolo, práve naopak, ako krátka hororová atmosferická jednohubka slušne potešilo. ()

dewil21

Realisticky znázorněná doba 19. století, kostýmy, chování postav - jako by se to točilo tenkrát. Velmi temná atmosféra, profesionální kamera, dobré herecké výkony. Bavilo mě to, místy mě to děsilo, nenudila jsem se, takže jsem ochotná zavřít oči a odpustit mnoho vypůjčených scén a předvídatelnost děje, protože tohle jsme už mnohokrát viděli, ano, ale mnohdy to bylo mnohem a mnohem horší. Nízký rozpočet je znát u triků, jinak je to ale lepší *** a popravdě inklinuji ke ****, protože i přes nízké hodnocení u mě to fungovalo a já jsem se podívala i podruhé. A ráda...a ani napodruhé jsem nebyla zklamaná ()

ANTYCHRYST

11. března 2007 v 3:09 uplně první koment psán pro blog :) Dneska jsem po delší době vyrazil do kina.Taaakže film je založen na základě jediného zdokumentovanýho případu v historii USA,kdy duch způsobil smrt člověka. -Americká kletba je solidní snímek,dobrej barák-jasně hororovej :) velmi pěkná dívčina,se kterou tam ten dač (poznámka dač=duch) vyvádí slušný věcičky :) Hudba naprosto dokonalá,temná a ponurá fakt lahůdka :) Dá se říct ,že filmeček splnil moje očekávání,pár lekaček,slušná amosféra=noc,bouřka,vrzání dveří atd.Vlastně skoro celej film,tam řádí dač :) ve stilu vymítače ďábla.Škoda konce je trošku zmatenej a chvilku mi trvalo než jsem to pobral,jelikož to je dost tajně komplikovaný,ale pochopil jsem to :) Každopádně návštěvy kina nelituju.Film je dobrej a příznivcům hororu mohu vřele doporučit. Dávám mu80% což je velmi dobrej výsledek ()

Megynka

Musím říct, že se mi to opravdu líbilo. Hlavní role výborně obsazena, začátek sice trošku slabší, za to ale konec překonal má očekávání :) no a jestli je to ještě navíc podle skutečné události, pak není co řešit :) ()

nick_sekac

Nechápu zdejší hodnocení, kdybych dal na můj pocit z úvodní tupé scény se soudním přelíčením, mohl jsem využít 75min mého života smysluplněji. ()

darthhokro

Horor je se dívat na prdelní ksicht paní Vajglové..... Jinak film sám o sobě strašidelný není vůbec. Ještě že tam byla spoň paní Dřevěná a pan Zeměkámen, který ji po nocích prznil. Slabší tři.... ()

Mes-siah

Film ma určite na viac. Trošku sklamanie. Herci jednali miestami nelogicky. Nechávať dievča samú aj po útokoch, mi pripadá divné Režiser trošku moc uponáhlal tie najzaujimavejšie scény. Mohlo to byť aj za 4* no to by musel film zapracovať viac na atmosfére. Ani raz som sa nezlakol. To u horora, čo sa tvári ako seriozny, nieje moc lichotivé. Film ničím neprekvapil. Na to, že to bolo na základe skutočnej udalosti som čakal niečo realistickejšie. Škoda. ()

R.O.man

USA, thriller ... klasika, starý ošarpaný domisko niekde v pustine kde na kilometre, pardon míle nie je nikoho ... a stará dobrá ducharina môže začať... ()

Marrianna

Tak jako dobré to bylo, hodně dobré, ale na 100% to u mě nemělo ty grády - a přitom mě někdy k vyděšení stačí málo. Tak kde je ta malinká potvůrka chybička? No každopádně to stálo za to a i bez těch 15% jde po dlouhé době o hodně dobrý horůrek. ()

Pitryx odpad!

Já duchařské horory zrovna nemusím. Ne že bych pár dobrých neviděl. Tohle to však byla čiročirá nuda. Zpočátku se to sice ještě dalo vydržet. Například scéna na houpačce se mi líbila (23). Ale pak už je to stále dokola totéž. Jednak již zde všechno bylo a jednak film tak trochu postrádá děj. Celkově hodně podprůměrný film s pitomým závěrem. Nova 130609 7340/7909 ()

thepeabody

Solomona by ani jako režiséra neměli vůbec označovat. Jako by chtěl natočit něco s dobrou atmosférou, ale na nějaký příběh nech být zakončení se vysral. O ubohém začátku a konci ani nemluvě. Jediné scény, které by obstály, jsou obkoukané, ne-li celé na chlup stejně předělané z o dva roky dřívějšího V moci ďábla. Fuj tajbl. ()

Brano

Obyčajné priemerné béčko. Začiatok ešte ako tak sľubný, ako aj herecký obsadený dobré. Lenže potom to už bola len samá nuda a to nezachránil ani ten "šokujúci" záver. Nespomínam si ani na žiadne výrazne scény z filmu. Neustále jačanie a trepanie nábytkom ma veľmi nevystrašilo. Slabý a veľmi nudný film. ()

LadyD

Trošku uječený film, ale nebylo to zas tak špatné. Závěr filmu byl celkem slabý, ale jinak se na to dalo koukat. ()

Underworld of the Dead?

Underworld of the Dead?

12.04.2007

Dopřejte neschopnému, ale zato nadšenému tvůrci ždibec úspěchu a zavalí vás tunami dalších pozlacených výkalů. Určitě je znáte velí jim Paul W.S. Anderson. Dalším do party je Courtney Solomon, který… (více)