Americká kletba

• Velká Británie An American Haunting (více)

Film je založen na základě jediného zdokumentovaného případu v historii Spojených států, kdy duch způsobil smrt člověka. V letech 1818 – 1820 v Red River ve státě Tennessee byla rodina Bellů a zejména jejich nejmladší dcera vystavena teroru neznámého původu. Případ byl popsán ve více než dvaceti knihách a jeho stín se nad městem vznáší dodnes. Rodina Bellů se zoufale snažila najít racionální vysvětlení pro hrůzné události kterým čelila, ovšem zcela bez úspěchu. Teror postupně nabýval na intenzitě a duch začal dokonce komunikovat. Zanechal hrůzný vzkaz: jednoho dne budu zabíjet. Až v roce 1998 byl nalezen rukopis tehdejšího místního učitele a rodinného přítele Bellů, který vnáší do případu nová fakta. (oficiální text distributora)

radostR

Napětí se slibně rozvíjí, ale odpůlky filmu je to už opakovaná nuda. Z atmosféry starého, ponurého venkovského sídla se toho dalo vytěžit daleko víc. ()

Filip3366

Slabší priemerný horor.....ktorý si nedokázal pomôcť ani atmosférou skorých 90.rokov ani príbehom založeným na reálnych základoch. Herci boli často nepresvedčiví a efekty typicky americky tuctové. Málokoho už dnes nadchne neustále búchanie okien,dverí rinčanie skla či obrovské plamene v krbe. Film by odo mňa dostal 2* nebyť podareného záveru ktorý mi zachutil a film vytiahol na poslednú chvíľu z kanála. ()

Two.Swallow

Ze začátku působil dobře, byla jsem nadšená. Ale postupně jsem se ve filmu začala úplně ztrácet, scény, které obvykle miluji, mě přestávaly bavit. Po herecké stránce nemám připomínky, např. Rachel Hurd-Wood se mi tu zalíbila maximálně. Což ale nemění konečný dojem z filmu. Rozhodně jsem se po opěvované chvále těch, co už film shlédli, těšila, ale televizi jsem vypínala docela otrávená. ()

batuzekk

To je taková hovadina, že ani nevím co k tomu napsat :D Film se snaží děsit tvrzením o skutečné události. Asi jen díky němu jsem tam dal tu jednu * ()

Legonard1

Pre mňa bol tento film veľmi dobrý tým svojím prostredím a temnom. Niekedy som sa celkom aj bál ale koniec sa mi strašne nepáčil. No film o duchovi s 19 stor. je pre mňa pekný námet na film. Herecké výkony boli veľmi slušné a aj po vizuálnej stránke to bolo dobré podívanie. ()

xase

Čekala jsem horor o vymítání a Není to klasický horor, spíše mi to přijde jako setkání s poltergeistem na základě dívčina zážitku. Ovšem konec je dobrý, to rozuzlení, to bych nečekala. 65% ()

bloks

Takýto horor sa podarí raz za desať rokov. Skvelá atmosféra, rozuzlenie a dobrí herci. Námet patrí skôr k originálnym. ()

Rathe

Pro mě docela slušné Béčko. Donald Sutherland je vynikající herec. A děj byl velmi chytře předestírán. Konec mi došel o chvilku dřív, než se to ukázalo jako skutečnost a za to jsem rád. ()

vrch07256732

Sú filmy ktoré vás priklincujú na stoličku od prvej do poslednej minúty, bez ohľadu na nočnú hodinu ich pozriete na šupu do konca. Tento k nim žiaľ nepatrí, priznám sa zaspal som a musel dopozerať na 2 razy. Z druhej strany všal ide o veľmi slušnú dobovú ducharinu s totálne depresívnou atmosférou a nasratým duchom a to ja rád. Herci z toho napriek badateľne nízkemu rozpočtu vytrieskali atmosfericky mrazivý matroš s pár vydarenými lakačkami, záverečná pointa (aj keď trocha za vlasy pritiahnutá) celkom prekvapila. V dnešnej dobe rôznych rádoby stupídnych hororov tento vyčnieva nad Priemer ()

maro0902

duch svetuškársky sposobil smrť?no to je uplne jasné,že spôsobil vredy na mojom žaludku akurát))..bože už si pripadám ako divák televízie narkoza .klamú nás do kxchtu ()

lineker

Jestli existuje termín mýdlový horor tak tenhle kousek ho bezezbytku naplňuje. Dobře natočená, nicméně také ničím překvapivá duchařina, která těží především ze slušně atmosféry amerického venkova a solidních hereckých výkonů. ()

IvanIII

Posedlý podle všeho byl celý štáb, že takovouto ptákovinu vůbec stvořil. Naprostá nuda od začátku až po konec. ()

vlcekmirek

Klasická americká duchařina, prý podle skutečných událostí. No, když se kouknu na to, že v Americe je možné cokoliv, tak proč ne? Vždyť i Akta X a V zajetí démonů byly natočeny na motivy skutečných událostí, tak proč ne tohle? Ale to je jedno, natočeno je to celkem hezky, Sutherland je správně ujetý a malá Wendy z Petra Pana povyrostla a střihla si hlavní roli v "bubákově". Jako odpočinkové koukání dobré. ()

Underworld of the Dead?

Underworld of the Dead?

12.04.2007

Dopřejte neschopnému, ale zato nadšenému tvůrci ždibec úspěchu a zavalí vás tunami dalších pozlacených výkalů. Určitě je znáte velí jim Paul W.S. Anderson. Dalším do party je Courtney Solomon, který… (více)