Americká kletba

• Velká Británie An American Haunting (více)

Film je založen na základě jediného zdokumentovaného případu v historii Spojených států, kdy duch způsobil smrt člověka. V letech 1818 – 1820 v Red River ve státě Tennessee byla rodina Bellů a zejména jejich nejmladší dcera vystavena teroru neznámého původu. Případ byl popsán ve více než dvaceti knihách a jeho stín se nad městem vznáší dodnes. Rodina Bellů se zoufale snažila najít racionální vysvětlení pro hrůzné události kterým čelila, ovšem zcela bez úspěchu. Teror postupně nabýval na intenzitě a duch začal dokonce komunikovat. Zanechal hrůzný vzkaz: jednoho dne budu zabíjet. Až v roce 1998 byl nalezen rukopis tehdejšího místního učitele a rodinného přítele Bellů, který vnáší do případu nová fakta. (oficiální text distributora)

Miloško

Úplný začiatok ma navnadil,milujem podobné duchárske horory. Ale čo nasledovalo potom ma fakt odrovnalo. Nuda,stále o tom istom,dej stupídny,záver,pointa nezmyselné. Pár lakacích dobre ozvučených scén a skvelý D.Sutherland to nezachránili ()

Cechyno4

Hodnocení u mě zvedl fakt, že film je natočen " prý " podle skutečné události. Jestli je tomu tak, zamykám na dva západy, a přibíjím prkna na dveře! :) Nadprůměrný snímek. ()

toomm

Poměrně pěkně zpracované nic, které dech nevyrazí, nijak nezaskočí, moc nevyděsí a ani příliš nepobaví. Atmosféra ušla a hudba taky, proto 40%. ()

djbarrel

No jsem dost rozpačitý, povídání k filmu mě dost navnadilo a ani trailer nebyl zlý a leccos sliboval, ale nakonec jsem asi nedostal co jsem čekal. Je to sice hezký dobový příběh a je i trošičku strašidelný, ale bohužel jen trošičku a ani jeho promítání kolem půlnoci na tom moc nezměnilo. Na oko je to všechno hezké, ale čekal jsem nějaké vyvrcholení a toho se mi moc nedostalo. 55 % ()

ShortyIC

Vôbec som nečakal, že film takto na mňa dobre zapôsobí. Bol som milo prekvapený. Aj keď pár scén nebolo poriadne premyslených nezdržím sa a dám 4 hviezdy za tú vynikajúcu atmosféru počas filmu. ()

Vlado_B

Škoda, zo začiatku to ešte vyzeralo, že to aspoň bude poctivo urobená strašička. Ale v druhej polke som niekoľkokrát takmer zaspal a akože drásajúce momenty s explodívnou hudbou mi začali liezť na nervy, vôbec ma nedesili. Pekne vybratá lokácia, vizuálne v pohode, dva - tri dobré momenty a dosť. Škoda... ()

mijano

Film, ktorý sa celú dobu točil okolo ničoho. Tak dobrý námet a bol spracovaný asi tak do záverečných 15 minút.Herecké výkony boli veľmi dobré, len ten dej zaostával za nimi. Lakačky boli teda na slušnej úrovni, len niektoré dej posúvajúce momenty boli dosť zbastačené, čím klesla aj úroveň celého filmu. 2,5* ()

Innos

už dlho som nebol tak napätý z ducha, ktorého vlastne ani nie je vidno:-D, proste tie scény keď si duch robí exkurziu po dome a hra s s tou dievčinou sú super, ale samozrejme ak to pozeráte na 15tke monitore so slúchadkami od t-comu tak z toho taký zážitok nemáte. ()

TheMe

Během filmu jsem měl na jazyku utrousit takovou ironickou poznámku.. kdybych to udělal, zřejmě bych pokazil celou podívanou, protože bych trefil konec filmu. I přes toto, to nebylo ale vůbec špatné, dokonce si dovolím tvrdit, že se mi to líbilo! ()

Oggy007

Tyhle filmy mam rad a musim uznat, ze tady mi nekolikrat prebehl mraz po zadech. A o to v hororech jde v prvni rade. Po dlouhe dobe se objevila zdarile natocena ducharina. Kdyby si dal nekdo praci s trochu promyslenym koncem, sel bych i na pet hvezd, ale tady me popravde receno zklamal ()

Emperor1

Celkem příjemná atmosférická duchařina s historickým kontextem. Má svoje mouchy, např. nevýrazný projev herců (měl jsem občas pocit, jako by je to nebavilo), nepochopil jsem chování postav v určitých situacích, ale kladný pocit nakonec převážil. Pěkná, podmanivá hudba, dobrá práce s kamerou. ()

johnnie78

Docela sympatická (a poměrně strašidelná) old school duchařina, má napětí i atmosféru, duch sice nepředvádí nic jiného, než co jsem už tisíckrát viděl v jiných filmech a jeho útoky jsou od začátku do konce stejné, tedy negradují a nedočkáme se tím pádem ani výraznějšího finále, nicméně pro milovníky tohoto žánru je to víc než snesitelný kousek. ()

Salvator

Vařilo se podle receptu: vezmi pár lekacích scén, přidej k tomu špetku incestu a nech vše (včetně diváka) osmdesát minut dusit. ()

Underworld of the Dead?

Underworld of the Dead?

12.04.2007

Dopřejte neschopnému, ale zato nadšenému tvůrci ždibec úspěchu a zavalí vás tunami dalších pozlacených výkalů. Určitě je znáte velí jim Paul W.S. Anderson. Dalším do party je Courtney Solomon, který… (více)