Scary Movie 4

• USA Scary Movie 4 (více)

Co může být ještě neuctivější, vtipnější a děsivější než Scary Movie 3? Samozřejmě Scary Movie 4! Scénárista a režisér David Zucker se znovu sešel se scénáristy Craigem Mazinem a Jimem Abrahamsem, aby v tomto pokračování velmi úspěšné série opět posunul hranice komediálního žánru. Žádný blockbuster ani popkulturní ikona nejsou před jejich zběsilým humorem v bezpečí: oběťmi nemilosrdné parodie se stávají Válka světů, Nenávist, Vesnice, Hra o život, Million Dollar Baby, Zkrocená hora a celá řada dalších filmů... Tentokrát osud zavane naivní Cindy Campbellovou (Anna Faris), která se snaží budovat kariéru v oblasti péče o nemohoucí, do domu podivné staré paní (Cloris Leachman). Jako by nestačilo, že dům je ještě podivnější než ona obskurní důchodkyně a zjevně v něm straší, bydlí hned vedle skvěle vypadající kluk (Craig Bierko) a svět navíc sužuje akutní hrozba globální mimozemské invaze. Neohrožená hrdinka se však znovu vrhá do víru událostí a snaží se rozluštit hrůzné zprávy ze záhrobí, najít lásku na velmi zvláštních místech a zachránit svět před totální zkázou. Během hledání indicií, které mohou zachránit život nejen jí, ale i celému lidstvu, se setká s hrůznými leteckými katastrofami, pozoruhodnými nevidomými dívkami, vesnickými idioty, nedbale oblečenými rappery, psychotickými lidmi, kteří se připravují na přežití globální katastrofy, mimozemskými svěrači a dokonce i s populární televizní hvězdou Oprah! (oficiální text distributora)

Wiceman

Nesmrtelná Brenda se vrací a s ní zase záplava debilního mlácení malejch dětí jejich retardovanejma rodičema. Vážně už by s těmahle filmama už měli přestat. Leč parodují úspěšný a oblíbený filmy svojí doby, tak nejsou vtipy jsou spíš trapný a nezábavný. Fekální humor mě opustil po dvojce a je tedy jasný, pro jako cílovku tenhle film je. Dvě hvězdy pouze za Billa Pullmana a Ezequiela a jeho bratra šerifa :D ()

Rathe

Já teda nevím, ale mě tady tyhle ptákoviny slepený z různých filmů vždycky pobaví. Jo, ten humor je naprosto tupý a absurdní, ale když si člověk po náročném dni lehne k tomuhle, tak ho to příjemně pobaví. ()

Hornet.CZ

37% / První díl, který jsem kdy viděl a paradoxně je také ten nejhorší, světlé momenty se najdou ale oproti trojce je jich neskutečně málo a i přes to, že pokusů o vtip je tu spousta tak většinou moc dobře nefungují. ()

Jirkacek

Čtvrtý díl série Scary Movie 4 z roku 2006 jsem nemohl opomenout poté, co jsem shlédl předchozí díly, které jsem ocenil dvěma hvězdami a druhou část jsem vhodil do odpadu. Donutila mne k tomu zvědavost, kam se čtvrté pokračování zařadí a jelikož jsem předem věděl, že se jedná o parodii, neočekával jsem žádný hluboký umělecký zážitek, ale spíše jsem se chtěl zasmát a dobře pobavit. Při sledování prvního dílu jsem se opravdu několikrát zasmál, ale u toho druhého jsem byl znechucen sprostými scénami a velice, převelice pokleslým druhem zábavy. Třetí díl byl už zase slušný a překvapilo mne v něm slušné herecké obsazení. Doufal jsem tedy, že kvalita čtvrtého dílu naváže na úroveň předchozí části a že se sem tam zasměji, což se nakonec i stalo. Ve filmu se objevily parodie na Saw: Hra o přežití, Vesnice, Nenávist, Válka světů, Million Dollar Baby, Zkrocená hora a tím prvně jmenovaným začal právě čtvrtý díl Scary Movie. V úvodní scéně se Dr. Phil a Shaquille O'Neal (ti hráli sami sebe) probudili v koupelně a slavný basketbalista musel prohodit balvan košem, aby tak získali pilky, pomocí kterých si měli uříznout nohy, jež měli přivázané řetězy. Měli na to pouze dvě minuty, ale Shaq se nemohl do koše několikrát trefit. Když se konečně strefil, Dr. Phil si uřízl špatnou nohu a nakonec oba zemřeli. Vzápětí jsme se přesunuli na jiné místo do situace, kdy si Cindy Campbellová (Anna Faris) hledala novou práci, a tak se dostala do strašidelného domu parodujícího film Nenávist. K Cindyninu novému sousedovi Tomu Ryanovi (Craig Bierko), se kterým se hned seznámila, právě přijeli jeho děti z rozvedeného manželství Rachel (Conchita Campbell) a Robbie (Beau Mirchoff). Přes noc se v domě děly divné věci, o kterých druhý den Tomovi vyprávěla. Dostali se také k jejímu předchozímu životu boxerky, kdy nešťastnou náhodou při zápase způsobila smrt svého muže a několika dalších lidí, při zápase s ženskou verzí Mikea Tysona. Když se pak Tom a Cindy začali líbat, najednou se zatáhlo, začala bouřka a všechny elektrické přístroje přestaly fungovat. Tom vyběhl na ulici a zjistil, že svět napadly gigantické triPody (iPod), které nejdříve hrály hudbu z šedesátých let, pak ale nastavení přeskočilo na "Zničit lidstvo". Cindy běžela zpátky domů, kde znovu narazila na chlapce-ducha z filmu Nenávist). Začali mluvit japonsky, přičemž ale používali pouze japonské názvy značek nebo známá slova jako Sony, Honda nebo harakiri. Chlapec jí řekl, že odpověď na útok vetřelců najde, když nalezne jeho otce. Dal jí jeho souřadnice, ale Cindy je nemohla přečíst, a tak se změnil na mapu v Yahoo. Cindy se rozloučila s Tomem, náhodou našla Brendu Meeksovou (Regina Hall), která přežila už počtvrté svou smrt v předchozím díle a společně se vydali na souřadnice, které Cindy získala. Následovala scéna s prezidentem Harrisem (Leslie Nielsen), který se dozvěděl o útocích, ale raději si chtěl nejdříve doposlechnout pohádku o kachničce. Prezident pak vystoupil v OSN, kde svými vtipy urazil většinu přítomných. Oznámil, že jeho vědci získali lasery z triPodů, které zabíjejí lidi, ale nechávali jejich oblečení, a modifikovali ho tak, že mizelo jen oblečení. Tuto zbraň měli použít proti vetřelcům. Nejdříve se objevil nahý prezident USA, což znechutilo všechny přítomné, pak prezident omylem svlékl všechny v sále. Cindy a Brenda se mezitím dostali do vesnice, která zaostávala za ostatním světem o stovky let. Byly ale chyceny a postaveny před soud, který skončil tím, že mohly ve vesnici zůstat, ale už ji nikdy nesměly opustit. Tom s dětmi se mezitím dostali do bojů armády s triPody. Robbie chtěl armádě pomoct, ale Tom se ho snažil od toho odradit. Rachel byla mezitím lákaná Michaelem Jacksonem, aby šla s ním a skupinou dětí. Robbie Tomovi utekl a Rachel odešla s Jacksonem a s neznámým mužem do jeho domu, kde se schovali ve sklepě. Pak mluvil o tom, že musí proti triPodům bojovat, že postaví vlastní, které budou mít čtyři nohy. Stejné noci byla vesnice napadena těmi, o kterých se nemluví, ale bylo odhaleno, že to byli jen převlečení vesničané. Cindy a Brenda odhalili, kdo je otec chlapce-ducha. Ten jim řekl, že chlapec zemřel během Cindyina zápasu v boxu. Krátce na to byly Cindy a Brenda, stejně jako Tom a Rachel, zajaty triPody. Všichni se ocitli v koupelně z filmu Saw a Jigsaw se objevil na obrazovce a řekl jim, že mají 60 sekund na to, aby odemkli pasti, které mají na sobě. Klíč měla Cindy za okem, ta si oko vyndala, protože je umělé, klíč vytáhla a bez problému pasti odemkla. Jigsaw se pak ještě jednou pokusil zabít Toma a děti, ale nakonec se slitoval, zastavil celou invazi na Zemi a omluvil se. Brenda se vyspala s Jigsawovým bratrem Zoltanem, o devět měsíců později porodila dítě, které vypadala jako on a byl konec. Další potrhlé pokračování parodie mne naštěstí nezklamalo jako druhý díl a dokonce jsem na něm našel pár pozitivních věcí. Překvapilo mne opravdu hvězdné herecké obsazení, i když si někteří herci či herečky zahráli pouhé štěky. Nejvíce mne potěšilo, že zase bylo čemu se zasmát jako v prvním díle a že scénář měl jakoustakous hlavu a patu. Suma sumárum, parodie na horory Scary Movie 4 ode mne získala jednu invazivní hvězdu *. () (méně) (více)