Scary Movie 4

• USA Scary Movie 4 (více)

Co může být ještě neuctivější, vtipnější a děsivější než Scary Movie 3? Samozřejmě Scary Movie 4! Scénárista a režisér David Zucker se znovu sešel se scénáristy Craigem Mazinem a Jimem Abrahamsem, aby v tomto pokračování velmi úspěšné série opět posunul hranice komediálního žánru. Žádný blockbuster ani popkulturní ikona nejsou před jejich zběsilým humorem v bezpečí: oběťmi nemilosrdné parodie se stávají Válka světů, Nenávist, Vesnice, Hra o život, Million Dollar Baby, Zkrocená hora a celá řada dalších filmů... Tentokrát osud zavane naivní Cindy Campbellovou (Anna Faris), která se snaží budovat kariéru v oblasti péče o nemohoucí, do domu podivné staré paní (Cloris Leachman). Jako by nestačilo, že dům je ještě podivnější než ona obskurní důchodkyně a zjevně v něm straší, bydlí hned vedle skvěle vypadající kluk (Craig Bierko) a svět navíc sužuje akutní hrozba globální mimozemské invaze. Neohrožená hrdinka se však znovu vrhá do víru událostí a snaží se rozluštit hrůzné zprávy ze záhrobí, najít lásku na velmi zvláštních místech a zachránit svět před totální zkázou. Během hledání indicií, které mohou zachránit život nejen jí, ale i celému lidstvu, se setká s hrůznými leteckými katastrofami, pozoruhodnými nevidomými dívkami, vesnickými idioty, nedbale oblečenými rappery, psychotickými lidmi, kteří se připravují na přežití globální katastrofy, mimozemskými svěrači a dokonce i s populární televizní hvězdou Oprah! (oficiální text distributora)

dom156

Po třetím díle přišel velký útlum v podobě čtvrtého pokračování. Krom dvou vtipných scén, někde uprostřed filmu to bylo spíše plácání o ničem a hluché pasáže začaly mezi sebou bojovat která mě více otráví. Opravdu není moc co psát, takže spíš nedoporučuji se na to podívat. ()

Colonist

Ach jo, já to prostě nikdy nepochopím. Proč legenda jako David Zucker (a Abrahams s Proftem), tvůrce geniálních a dnes už kultovních parodií a jeden ze zakladatelů žánru parodie, tak jak ji známe dnes, mrhá svým talentem na věci jako je tohle? Zuckerovci by určitě na něco normálního ještě pořád měli, jednou za čas se v tomhle filmu objeví něco, co má jejich tradiční legendární rukopis, ale většina gagů jsou jinak jen vulgární trapnosti, které se Zuckerovi vůbec nepodobají. Proč prostě nenatočí nějakou normální parodii, které dříve točili? Ty nové parodie stojí za starou bačkoru, protože jsou dělané hlavně pro mladé. Tohle není žánr parodie, tohle už je speciální žánr "teenager parodie" (kam patří i těch 150 dalších parodií, které nesou "Movie" v názvu), která nemá hlavu ani patu. Humor je zde dělaný pro vychechtanou mládež, která se směje každé stupiditě, nejlépe ještě co nejvulgárnější, tudíž je to pak na úrovni Prciček a podobných filmů. Žhavé výstřely, Airplane nebo Bláznivé střely byly "dospělácké" parodie, nikdo se to nesnažil orientovat na mládež, tudíž to mělo nějakou úroveň. Já jsem sérii Scary Movie nikdy nemusel, ale když se do toho vložil i Zucker, tak je to pak osobní. Jasně, že jeden z patnácti příšerných a trapných fórů se zde povede, ale to prostě nestačí! Asi se už musím smířit s tím, že parodie už budou vždycky žánrově jen teenagerské komedie... ()

kajas

Druhý nejslabší film (po nechutné dvojce) ze série "Scary Movie". Přesto mi nevadily neustále se opakující vtípky a některé hlášky byly opravdu skvělé. Škoda závěru a krátké stopáže. "Už tvoji sestru dlouho neunesu." "Ale já jdu celou dobu sama!" ()

Aleee89

Parodiím moc neholduju, kdyžtak se mi líbí Bláznivá střela a to je asi tak všechno. Scary Movie mě nikdy moc nebrala, spíš se mi docela zamlouvala jednička a pak už teda nic moc... Je to ohrané, doufám, že se pětky nedočkáme. Neříkám, že jsem se vůbec nikdy nezasmála, ale to na dobrý film nestačí. Zvláště, když je to jinak splácané různě dohromady, není to zas moc inteligentní film a je to naopak až na hranici trapnosti. Možná se na to ještě někdy podívám, ale rozhodně to nebude v nejbližší době. ()

Tygrys

Pro mě zklamání, a jestli série Scary Movie bude pokračovat tímto směrem, tak pátý díl bude nejspíš odpad. Párkrát jsem se zasmál, ale vtipy se pořád opakujou a přestávají být zábavné. ()

Fanucci

Trošku slabší než trojka ale ne o moc. Scéna z OSN, parodie na Zkrocenou horu nebo na Toma Cruise úplně v závěru byly super. Hodně jsem se bavil. Každý film nemusí být klenot jako Spalovač mrtvol nebo Zuřící býk, důležitý je, že se člověk zasměje:-) ()

maverick10

Klesajici uroven Zuckerovych parodii dava na vedomi, ze mu dochazi dech. Pri shlednuti tohoto opusu se mi porad dokola prehrava ten dil Simpsnu, kdy poradali ve Springfieldu filmovy festival. Tam totiz jeden snimek hodne pripominal v jakem duchu se line cele Scary movie - ano tusite spravne - "Muž zasazeny micem do rozkroku" a asi takovou uroven ma tahle ctyrka. ()

Kosmik

Pár dobrých vtipů, které ale do posledního "vykecá" trailer, takže v kině pak vidíte jen vatu za jednu hvězdičku. ()

sek

Komedie bez hlavy a paty, bez citu, míry i smyslu pro načasování pointy. Spíš sled skečů a parodických výstupů než film. ()

Chen

Někdo říká, že parodie je mrtvý žánr. Nemyslím, že je to pravda, ale nutně potřebuje nový dech. Scary Movie 3 se zdál být pořádným nádechem po pár letech, ale Scary Movie 4 je trošku menším zakuckáním. Pár vtipných momentů by tu bylo, ale není jich tolik, abyste si natrhli bránici. ()

MartinNDL

Vzhledem k tomu, že se jedná o čtvrté pokračování, tak nejobjektivnější hodnocení bude srovnání s jeho sourozenci. Za několik let života prvních dvou pokračování se jejich diváci celkem jednomyslně shodli, že se jedná o sračky, o to víc pak potěšil třetí díl, který se vydařil a pomohlo hlavně to, že humor přestal být fekální. A právě jako díl třetí se snaží být i čtyřka. To přináší výhody i nevýhody. Vtipy mají docela účinek, smál jsem se dosti, hlášky jsou vynikající, některé scény ideální k převyvravování. Filmy vybrané k parodování byly zvoleny taky dobře a tak prakticky jediná věc k vyčtení (ovšem docela podstatná) je fakt, že bohužel tvůrci často přímo kopírují scény z trojky, což má neskutečně nudné a trapné následky. Fakt mě to sralo. Chtěl jsem kvůli tomu trochu ubrat na hvězdách, ale pak jsem na film vzpomínal a prostě je tam tolik vážně humorných situací, že nejde dát nízké hodnocení. ()

Nuala

Scary Movie je proste Scary Movie... nicim neprekvapi, ale ani nezklame. Super odreagovacka a hlavne fajn film na destive vecery, kdy se clovek chce pobavit, obcas se zacervenat nad tim, na jakou traparnu se to vlastne diva, a misty znechucene odvratit zrak :) ()

rakovnik

Protože jsem viděl všechny filmy, které tento díl "bijáku" paroduje, užil jsem si i tento film. Ovšem, mezi vynikajícími až geniálníně vtipnými scénami se střídají ty méně povedené, až nechutné. Rozhodně si nemyslím, že je potřeba být až tak sprostý, či do vtipu přidat ještě prdění...ba naopak. Kvůli tomu mi připadaly, pro mě překvapivě, nejslabší scény právě ty s Leslie Nielsenem. Závěr byl natočen asi jen proto, že by film neměl ani 80 minut, ale spíše by prospělo, kdyby z filmu byl vypuštěn. ()

honajz2 odpad!

Co to sakra bylo? Celou hodinu jsem si myslel, že jsem na nějaké lobotomii. Celý film jsem přeskákal za 40 minut a to už něco svědčí. Naprosto bez vtipu, bez čehokoliv. Celý film byl pro mne neuvěřitelně předvídatelný (a to hlavně konec). Jestli se podívám na pátý díl, to nevím, protože po téhle sračce, už nevím, jestli ještě budu mít chuť se na Scary Movie podívat (myšleny všechny díly). Neuvěřitelné zhoršení od skvělého třetího dílu. ()

shyster odpad!

Jasně nejhorší díl serie. Bohužel v kinech vydělal víc než kolik stál, což znamená další díl. Trapný vtipy - to mu se ani nikdo snad nemohl smát. Každou chvíli někdo někam spadne nebo se o něco praští nebo na něj něco spadne nebo někdo ho něčím trefí. No prostě bída. V porovnání s klasikou tohohle žánru by se měli scénaristé společeně s režisérem stydět a veřejně se omluvit. Jak tohle vůbec někdo mohl vypustit ven?! ()

marcek

Ačkoliv jsem velký příznivec sérií Scary Movie, tak tenhle díl byl pro mě ze všech tří nejslabší. Hodil bych tam odpad, ale asi 3x jsem se zasmal ()