Scary Movie 4

• USA Scary Movie 4 (více)

Co může být ještě neuctivější, vtipnější a děsivější než Scary Movie 3? Samozřejmě Scary Movie 4! Scénárista a režisér David Zucker se znovu sešel se scénáristy Craigem Mazinem a Jimem Abrahamsem, aby v tomto pokračování velmi úspěšné série opět posunul hranice komediálního žánru. Žádný blockbuster ani popkulturní ikona nejsou před jejich zběsilým humorem v bezpečí: oběťmi nemilosrdné parodie se stávají Válka světů, Nenávist, Vesnice, Hra o život, Million Dollar Baby, Zkrocená hora a celá řada dalších filmů... Tentokrát osud zavane naivní Cindy Campbellovou (Anna Faris), která se snaží budovat kariéru v oblasti péče o nemohoucí, do domu podivné staré paní (Cloris Leachman). Jako by nestačilo, že dům je ještě podivnější než ona obskurní důchodkyně a zjevně v něm straší, bydlí hned vedle skvěle vypadající kluk (Craig Bierko) a svět navíc sužuje akutní hrozba globální mimozemské invaze. Neohrožená hrdinka se však znovu vrhá do víru událostí a snaží se rozluštit hrůzné zprávy ze záhrobí, najít lásku na velmi zvláštních místech a zachránit svět před totální zkázou. Během hledání indicií, které mohou zachránit život nejen jí, ale i celému lidstvu, se setká s hrůznými leteckými katastrofami, pozoruhodnými nevidomými dívkami, vesnickými idioty, nedbale oblečenými rappery, psychotickými lidmi, kteří se připravují na přežití globální katastrofy, mimozemskými svěrači a dokonce i s populární televizní hvězdou Oprah! (oficiální text distributora)

tsatsiki

Ze 4 dílů této série parodií se jedná o nejslabší díl. Ale vtipy v této parodii jsou povedené a možná je to tím, že si vzali na mušku horší filmy než v minulých dílech. Každopádně to pobaví. ()

blondboss

Ľudia, nebláznite. Takéto hodnotenia hádam nie....treba sa na túto paródiu pozerať ako na oddychovku s pivom v ruke a leňošiac na gauči a vtedy je to super nárez. Anna Faris neodmysliteľná súčasť a opäť skvelá. Opäť skvelé hlášky a až na ten trápny Oprah záver, to bolo pozerateľné a zabavil som sa. Každopádne jedna z tých slabších častí. 60 % ()

Almando odpad!

Jako já tenhle typ humoru mám rád, ale čtverka scary movie byla fakt hrozná...Dokážu akceptovat, že v takovém filmu po mně budou střílet fory jako ze samopalu vzor 24, někdy ještě mnohem rychlejší :-) , ovšem nesmíme zapomínat, že by to mělo mít aspon nějakou uspěšnost zásahu. Ale tady mě trefili asi třikrát a nebylo to nic vážného. Jediná vyhoda je těch 80 minut, že to člověk vydrží i když to stojí za houno. ()

Matamoroz

Ano, je to béčko jak cip, humor je primitivní a pokleslý, ale tak jako tak, ,,čtyřka,, se mi líbí nejvíc ze všech dílů, této dost nesourodé rodinky. U některých scén jsem se bál, že mi vypadnou falešné zuby! Ve své kategorii tak 70%. ()

Nikolas__

První díl SM který jsem viděl (podobně jako u paranormal activity to byla čtyrka), a potěšil mě dobrými vtipy a taková scéna kdy se ten japonec snaží zabránit povědomí o té vaně, mě absolutně odrovnala :D. Ale od půlky je to debilní. ()

Dukekuky

Scary Movie, série která po každém díle ztratí procenta. Jo tenhle díl taky ušel, někde jsem se zasmál někde ne a jo jedná se sice o jeden z těch slabších dílů ale i tak pobaví ! 6/10 ()

hrumsrt

Kdysi dávno jsem si myslel, že to trojkou končilo, až jsem jednoho dne uzřel, že do toho šel Craig Mazin ještě jednou... Nepřijde mi to tak dobře poskládaná koláž jako v minulých případech, ale v některých dílčích částech to určitě ujde.. Problém je, že už to není ani tolik parodie, jako jen vykrádací nápad za druhým. Opět je sice výhodou, že spoustu těch věcí jsem viděl a docela se ještě orientuji na co se tvůrci zrovna snaží odkazovat, ale v momentě, kdy si budeme z Vesnice dělat legraci, tak by si někdo mohl začít myslet, že je dobrá... Ten hlavní příběh je slabota a nový hrdinové jsou příšerní, takže tradičně táhne hlavně Leslie Neeson.. Nevím, ale už třeba nová Válka světů mě spíš vadí, ale v tomhle ohozu to je ještě horší. Střídají se slabší momenty s těmi lepšími, ale nedal bych už dohromady kam hrdinové od začátku filmu ušli a to jsem to viděl třeba třikrát.. Pasáž se SAW je nakonec pořád super, ale toť tak nějak vše. Nemůžu říct, že by mě to nějak pohoršovalo, ale je to dlouhé.. No zkrátka, mělo to skončit tou trojkou. 40% ()

Goodlooker

Dokoukáno, dosmáto, přežito... Rozhodně se díky Scary Movie 4 nekoná žádná šeherezáda mezi parodiemi a Žhavé Výstřely stále zůstanou neprůstřelným králem na své železné stolici. Film si udržuje víceméně stejnou kvalitu jako trojka a je mi docela líto, že se Zucker trošku neodvázal. Leslie Nielsen jako prezident Spojených Států je opět vynikající a úvodní scény jsou ještě mnohem lepší než dle mého zábavná parodie na Kruh z předešlého dílu. Bohužel děj ke konci značně "sračkovatí" a s dechem se vytrácející i chytré vtipy, které od režiséra cukrových rozměrů očekáváme. Za ten konec ze studia ala Tom Cruise balí Katie Holmes50% ()

wir2k

No komu se líbila trojka ten se pobaví i u čtyřky, ale nějak mě to připadá že čím víc peněz do toho producenti sypou tím méně vtipné to je:-( ()

_Irbe_

Tyhle filmy jsou vsechny stejny..par vtipu je vzdycky vybornejch(awesome 80s :))..vetsina tak nak de a pak je tu i nekolik naprosto zoufalejch a trapnejch veci u kterejch se clovek pomalu stydi ze na to kouka(viz. scena s Carmen Electrou).Cekal jsem vsak daleko vic od Leslieho Neilsena jako americkeho prezidenta :).Naopak prijemne prekvapil sympatak Craig Bierko,ktery vtipne ukazal ze Tom Cruise a jeho vykon ve Valce Svetu byl vice nez trapnym.No takze ve vysledku slabe 2* nicmenne pro pubertalni freecoolin lidi to bude film roku :) ()

Xavy

Scary movie 1 bylo něco nového a hlavně bylo to zábavné. Čtvrté pokračování je plné trapných komických situací, naivní a pro mě zcela nudné. Musel jsem se hodně držet, abych to nevypl. Prostě zklamání na plné čáře. ()

esmoke

Parodie je mrtvá! A pohřbívá ji sám David Zucker. Jaká to škoda. Jaká to neuvěřitelná ztráta času a vkusu při sledování. ()

Ygor20

Je až dych zarážajúce, s akou stupidnosťou dokážu americký tvorcovia tohto typu komédií podávať "vtipné situácie". No ale tiež je pravda že som sa nenudil a občas aj zasmial ()

madsenka

David ma sklamal...a velmi.Ešte Scary movie trojka bola jakž-takž vtipná.Ale toto?Možno len scéna s nahým Leslie Nielsenom a päťminútová účasť Michaela Madsena.Inak nič! ()

Pidibull

Na tuhle sérii jsem se těšil. Škoda, že se to nepovedlo. Pár vtípků je tam dobrejch, to jo... proč se musí točit pokračování? ()

damdamh

Je škoda vidět, kam může klesnout tak dokonalý tvůrce, který společně se svým bratrem a Abrahamsem vymyslel a zrežíroval takové kusy jako je: Připoutejte se, prosím nebo Žhavé výstřely... ()