Temná legenda 3

Bern Kubiak

Kostýmy:

Amy J. Roberts
  • Mahalik

Stejně jako nikdy nepochopím, proč mi vždycky padá chleba namazanou stranou na zem, tak asi nikdy v životě nepochopím, proč se režiséři hororových snímků snaží diváky vystrašit způsobem " z mrtvé holky jde větší strach než z Marilyna Mansona, tak co když natočíme film o ní?". Tento film nejen-že mi už od začátku přišel jako Odložené případy na druhou, on je ale (jako většina podobných kousků) neprosto k nevystrašeníhodný. Navíc téma Krvavá Mary je stejně obnošené jako ten žlutej trikot co nosí Daniel Nekonečný. P.S. ta 1* je za zhulenou afroameričanku, které měli raději věnovat celý film.(31.5.2008)

• JohnnyD

Príjemná rutina. Mary Lambert sa opäť predviedla ako neschopná režisérka, po tých dvadsiatich rokoch nakrúcania sa už mohla naučiť koncipovať zábery a zohnať si poriadneho strihača. Celý film je mix Odložených prípadov a duchárskeho slasheru a nemá to nič spoločné s predošlými filmami a ani s urban legends (film je veľmi letmo inšpirovaný rovnomennou mestskou legendou). Hlavná hrdinka je pekná a sympatická, i keď sa správa dosť iracionálne, no napriek tomu na ňu i celý film sa dobre pozerá. Kameňom úrazu je "prekvapujúci" zvrat naťahovaný do poslednej minúty. Ak by sa toho ujal schopný spisovateľ, bola by z toho fajn útla 100 stranová novela.(15.8.2011)

Hovorí sa, že keď pôjdeš do kúpeľne, zhasneš svetlo a tri krát vyslovíš pred zrkadlom slová "Krvavá Mary", tak príde. Jej tvár je mŕtvolná a telo v rozklade. Keď sa na ňu pozreš, tak zomrieš príšernou smrťou. Je to jej pomsta zo záhrobia. Bloody Mary, Bloody Mary, Bloody Mary... To je "Temná legenda 3". Celkom podarený nízkorozpočtový, americký, teenagerský high school horror, ktorý režírovala Bloody Mary Lambertová. ***(9.12.2015)

• Magika82

Čeho je moc, toho je zkrátka příliš. A zde je až příliš...domatlaný...snímek(?), který bych osobně označila za opět za pohádku o tom, Jak pejsek s kočičkou vařili dort. Zde kočičku suplují scénaristé a pejska režisér. Potíž je v tom, že onen zkažený a nedobrý dort máme sníst my, co by diváci. Odmítám strávit, co oni doslova vyzvrátli. Odpadkový koš a úklidovou službu, snažně prosím!(6.6.2015)

• SOLOM.

Tuhle hororovou sérii jsem po prvních dvou dílech už odpískal a popravdě se mi do trojky vůbec nechtělo. Slasher coby hororový subžánr mám rád, ale Temná legenda na mě moc velký dojem neudělala a rozhodně mezi moje oblíbené série nikdy patřit nebude. Zaujalo mě však jméno na režisérském postu a tak jsem se nakonec přece jenom rozhodl dát tomuto filmu šanci. Mary Lambert má na svém kontě mimo jiné oba díly Pet Sematary a tak jsem byl zvědavý, jestli alespoň ona dokáže pozvednout úroveň Urban Legends. No a povedlo se jí to tak napůl. Rozhodně nejde o nejlepší díl této série, ale oproti dvojce jde alespoň o mírné zlepšení. Navíc se zde skloubila teen vyvražďovačka s duchařinou, což bylo na první pohled milé oživení. Nechybí slušný úvod, detektivní zápletka ani několik průměrných vražd. Místy to dokonce mělo docela příjemnou atmosféru a tu a tam vykoukla i nějaká ta povedená scéna či srandovní hláška. Oproti předchozímu dílu se tu dá dokonce u některých jedinců mluvit i o předvedeném hereckém výkonu.Smůlou ovšem je, že se režisérka nepokusila přijít i s něčím novým. Okoukané lekací scény totiž již nikoho nevyděsí, stejně jako vykuchaná mrtvola psa. Totéž se dá říci i o podprůměrných speciálních efektech (viz pavouci) a samotný závěr mě totálně znechutil. Temná legenda 3 tak ve finále potopila sebe samu. Tentokrát děvčatům k obměkčení mého srdce nepomůžou ani jejich výstřihy a pěkný úsměv. Škoda promarněné šance a pěkné Mary (když tedy ještě žila). 40%(4.5.2017)

• - Film měl mít původně čtvrté pokračování pod názvem Urban Legend: Goldfield Murders. Společnost Sony si však vyžádala zpět filmová práva a snímek později vyšel pod názvem Ghosts of Goldfield (2007). (Terva)