Temná legenda 3

Masky:

Bern Kubiak

Kostýmy:

Amy J. Roberts

Hovorí sa, že keď pôjdeš do kúpeľne, zhasneš svetlo a tri krát vyslovíš pred zrkadlom slová "Krvavá Mary", tak príde. Jej tvár je mŕtvolná a telo v rozklade. Keď sa na ňu pozreš, tak zomrieš príšernou smrťou. Je to jej pomsta zo záhrobia. Bloody Mary, Bloody Mary, Bloody Mary... To je "Temná legenda 3". Celkom podarený nízkorozpočtový, americký, teenagerský high school horror, ktorý režírovala Bloody Mary Lambertová. ***(9.12.2015)

• SOLOM.

Tuhle hororovou sérii jsem po prvních dvou dílech už odpískal a popravdě se mi do trojky vůbec nechtělo. Slasher coby hororový subžánr mám rád, ale Temná legenda na mě moc velký dojem neudělala a rozhodně mezi moje oblíbené série nikdy patřit nebude. Zaujalo mě však jméno na režisérském postu a tak jsem se nakonec přece jenom rozhodl dát tomuto filmu šanci. Mary Lambert má na svém kontě mimo jiné oba díly Pet Sematary a tak jsem byl zvědavý, jestli alespoň ona dokáže pozvednout úroveň Urban Legends. No a povedlo se jí to tak napůl. Rozhodně nejde o nejlepší díl této série, ale oproti dvojce jde alespoň o mírné zlepšení. Navíc se zde skloubila teen vyvražďovačka s duchařinou, což bylo na první pohled milé oživení. Nechybí slušný úvod, detektivní zápletka ani několik průměrných vražd. Místy to dokonce mělo docela příjemnou atmosféru a tu a tam vykoukla i nějaká ta povedená scéna či srandovní hláška. Oproti předchozímu dílu se tu dá dokonce u některých jedinců mluvit i o předvedeném hereckém výkonu.Smůlou ovšem je, že se režisérka nepokusila přijít i s něčím novým. Okoukané lekací scény totiž již nikoho nevyděsí, stejně jako vykuchaná mrtvola psa. Totéž se dá říci i o podprůměrných speciálních efektech (viz pavouci) a samotný závěr mě totálně znechutil. Temná legenda 3 tak ve finále potopila sebe samu. Tentokrát děvčatům k obměkčení mého srdce nepomůžou ani jejich výstřihy a pěkný úsměv. Škoda promarněné šance a pěkné Mary (když tedy ještě žila). 40%(4.5.2017)

• WolfR

Opět další zbytečné pokračovaní, Temné legendy, které sice přichází s ohraným námětem krvavé Mary, ale z nějakých nepochopitelných důvodů, mě tato trojka bavila o chlup více než dvojka, přestože hodnocení bude stejné. 1 hvězda za tento pokus o horor. PS: Ikdyž s maličkým rozpočtem 3,5 milionů dolarů mohli vymyslet něco lepšího, než jen mizerné pokračovaní Céčkového hororu.(18.10.2010)

• Damiel

Problémem filmu je hlavně to, že scénárista neměl vlastní invenci, a tak si vypůjčoval motivy z jiných slasherů (včetně Imhotepova „mušího dechu“ ze Sommersovy Mumie ). Tyto vykradené věci ale pospojoval tak chatrně, že v mysli diváka zasel jen tuny pochybností, přičemž pointu vytušíte na míle dopředu. O to zábavnější je na DVD film o filmu, kde se tvůrci chválí, jak se jim povedlo vydat se ve šlépějích Alfreda Hitchcocka. To je fakt horor! Přitom je to jen po „enté“ nepovedeně zmutovaný klon Vřískotu a podobných hororových kousků.(4.11.2005)

Ja mám tieto príbehy, resp. "Urban Legends" rád a z časti aj preto mám rád túto sériu / trilógiu. Hoci sa tretí diel štýlovo odchýlil od slasherového územia, na ktoré vybehli jeho dvaja predchodcovia a nasmeroval si to krížom do nadprirodzených vôd, páčil sa mi. Legenda o "Bloody Mary" je vďačnou hororovou témou a hoci som už videl jej lepšie spracovanie než v tomto prípade, videl som aj horšie. Navyše, aby sa dostálo Urban Legend názvu, tak sa vo filme objavili vo väčšej či menšej miere aj ďalšie takéto príbehy, resp. nápady z nich, ktoré to trochu spestrili. Takže mne tento hororový guláš sadol, a hoci sa nejedná o žiadny zázrak, uvítal by som keby táto séria pokračovala ďalej.(26.5.2011)

• - Film měl mít původně čtvrté pokračování pod názvem Urban Legend: Goldfield Murders. Společnost Sony si však vyžádala zpět filmová práva a snímek později vyšel pod názvem Ghosts of Goldfield (2007). (Terva)