Skrytá identita

• USA The Departed (více)

Oba pocházejí z chudinských bostonských čtvrtí, oba vystudovali policejní školu, každý však má jiný původ a jinou motivaci. Zatímco Colin Sullivan vyrostl pod ochranou psychopatického gangstera Franka Costella a k policii se dal proto, aby měl přístup k informacím a mohl ho včas varovat, Billy Costigan pochází z rodiny, kde byl každý nějak zapleten do podsvětí, a k policii nastoupil, aby se z tohoto prostředí vymanil. Dostane nabídku, aby jako tajný agent infiltroval zločineckou síť a pronikl až ke Costellovi. Když přijme, je po fingovaném prohřešku vyhozen od policie. Poté co si odsedí trest, upoutá na sebe gangsterovu pozornost. Podaří se mu projít všemi nástrahami a dostat se do jeho blízkosti. Problém je, že Costello zjistí, že má ve své blízkosti policejního informátora, a pověří Sullivana, aby ho našel. Costigan vypátrá, že gangster má u policie informátora a je odhodlán ho odhalit. Oba stoupají v kariérním žebříčku, snaží se odhalit jeden druhého a současně chránit své utajení. Navíc je ve hře ještě někdo, kdo hraje na obě strany. (TV Nova)

milhouse86

POZOR! Skrytá identita je síce naozaj vynikajúci film, ale po vzhliadnutí Volavky, ktorú tento film remakuje, musím uznať, že Volavka je určite o niečo lepší film. Prečo lepší, to dobre vystihol POMO. Ak ste tento film ešte nevideli, neurobte teda tú istú chybu ako ja a pozrite si radšej najprv Volavku. Nestane sa Vám potom to čo mne, že vývoj filmu už nebude pre Vás prekvapivý, a na rozdiel odo mňa by ste mali zažiť jeden z najsilnejších filmových zážitkov. Čo sa týka môjho hodnotenia Skrytej identity, ostávam pri 5 hviezdičkách, ale keby som videl tieto filmy v opačnom poradí, asi by to bolo len na 4. ()

carAnthony

Skvelý film a to dokonca aj zo slovenským dabingom, keďže som ho videl na markíze! DiCapria nemusím ale je tu skvelý a neprekáža mi tu ani 2 a pol hodinové trvanie. Aj keď myslím, bez tých hollywoodskych hviezd by to bol iba trošku nadpriemerný snímok. //85%// ()

Dagoun

Oscar za nejlepší film roku? Vážně? Dejte pokoj, že když se Wahlberg chová jako hajzl a Nicholson za každým slovem "fuck" tak máme na světě nejlepší scénář. Přijde mi to jako omluva Scorsesemu od akademie, kterému se nejvyšší ocenění tak dlouho vyhýbalo, aby nebyl smutný. Scorsese si určitě Oscara za režiji zaslouží, ale rozhodně ne za tento film. ()

Kozlowski8

Bravo pane Scorsese, jsem nadšen. Di Caprio a Wahlberg excelentní jako vždy, Damon mi přišel herecky lehce nevýrazný a Nicholson odehrál svůj standard, takže rovněž skvěle. Byl jsem napnutý od začátku do konce... a ty rockový pecky... Prostě film, který neměl slabinu. Skvělý příběh, dialogy, herci, kamera, hudba... A to vše vytvořilo kompaktní celek, který mne zcela vtáhl a přivodil mi skvělý filmový zažitek. ()

active_rider

po prvom pozrení som sa až čudoval nad hodnotením, ktoré som tu našiel, pretože film sa mi zdal nudný, príliš pretiahnutý, domotaný... a ostala mi spomienka, že som tento film videl, avšak ako film ktorý by som si pozrel len keď už fakt nič lepšie nepôjde. a stalo sa, úplnou náhodou som ho opäť uvidel. možno k tomu dopomohla sústredenosť a túžba pochopiť to čo sa mi naposledy nepodarilo ale uvidel som ho z úplne iného pohľadu. tá prvotná nuda, desatorá identita postáv, pomalosť deja, je vlastne nevyhnutná aby ma pán Scorese postupom času stále viac a viac zamotával do deja, až si napokon od nervozity okusujem nechty aby hrdina dicaprio prežil bez ujmy. keď sa prenesiem cez skvelé herecké výkony, dialógy, hudba (všeobecné pochvaly)... ostane mi jednoduchá pointa: tá nevšedná hra na krysu predstavuje vlastne každodennú realitu, v ktorej platí pravidlo do očí med za chrbtom jed. je pozoruhodné ako M. Scorese takto jednoduchú myšlienky dokázal prevteliť do tak komplikovaného filmu. Klobúk dole. ()

MFJD

Filmársky a divácky orgazmus, ktorý začína a konči pri každej scéne novou dávkou. Koniec fimu je naprostý vrchol. Kvalitný výber hercov, výborný scenár a to nehovoriac o majstrovskej režií. Zamotaná hra v ktorej vie každí na toho druhého a nikto vlastne nevie o nikom. Mark Wahlberg jedinečný, srandovne-nechutný až komicko-drsný, jeho doposial najlepší výkon. Čo sa týka dvoch volaviek Di Caprio nesklamal, snaží sa s plných síl, jeho postava je dobre zahraná vo všetkých smeroch. Od drsných ťahaníc na hrane zákona, nekonvenčná po ľutosti až po citové rozpoloženie v snahe záchrany vlastnej identity, stratej rodiny a získania si lásky ženy, ktorej to v tomto prípade ako psychologičky dosť pomaly zapaluje. Na to že si to rozdáva raz s Leom a potom Mattom je dosť suchá a málo sexi, nepríde mi v tom prípade ako dobrý výber, ženskej skoro jedinej postavy. Damon nechutňe slizký až dobre že nie riťolízač, samozrejme kvalitne zahrané s jeho strany, a to som ho mal tak rád. Čo s týka Jacka Nicholsona jednoznačne a bezpochyby jeho veľký comeback po dlhšej odmlke. Strašne som si pritom hovil, nie honil! Keď jeho postava na začiatku skrýva tvár v rozsiahlom monológu a v sprievode legendárnej skladby od Stonov Gimme Shelter, som aj ja mal chuť sa niekam schovať. A to nie od strachu ale od vytrženia. Som rád že som sa aj dočkal a to že Scorsese nezklamal, ako vždy ukázal že to stále vie. Aj keď vie, ten Oscar prišiel právom ale dosť neskoro, vzhľadom na jeho dielo. Čo na záver asi toľko výborna zmes skoro všetkého čo možno čakať od filmu vzľadom k téme, obsadeniu a k minutáži. ()

unclejack

Jedinečný a vynikajúci zážitok. Skvelý film , páčili sa mi výkony všetkých hercov , od Leonarda DiCapria až po Aleca Baldwina. Nie som príliž na akčňáky , ale toto sa Scorsesemu podarilo , dokonalo zaujať. Hudba je perfektná , atmosféra undergroundu Bostonu nie je vyvolávaná prehnane potemnelými scénami , ale drsnosťou faktu , že vlastne je. Na konci trochu krvák , inak úplne úžasný film. Leonardo DiCaprio , Matt Damon , Jack Nicholson , Alec Baldwin , Mark Wahlberg , Martin Sheen , jednoducho hviezda podívaná , skvelý zážitok , prvý film Martina Scorseseho ma ohúril. Skvelé úplne všetko. ()

Borin.P

Výborně zahraný a hlavně naprosto bravurně napsaný příběh, zasloužený oscar pro Monahana za scénář, je pro mě to, co dělá z Departed nadprůměrný film. Scorseseho režie a kamera klasický standard, ale když se podívám víc, pořád se nemůžu zbavit pocitu, že celá vrstevnatost děje je mírně odfláknutá. Hlavní dějová linie je naprosto geniální, ovšem na zbytek jakoby se už pozapomnělo a celkově to působí nedotaženě. Ať tak nebo onak pořád jde o vynikající krimi a já si užil každou jeho vteřinu. Lepší 4* ()

DansteR

"I'm the guy who does his job. You must be the other guy."...Oscarový, hvězdami nabitý,nečekaných zvrátů plný krimithriller. Co víc si přát. Všichni se svých rolí ujali naprosto dokonale a všichni na své místo pasují. I přes komplikovanost děje, výsledek působí o hodně jedndušeji, takže nehrozí žádné ztracení se ve filmu apod. Film i na svou délku má až neuvěřitelný spád a má rychle namířeno k velmi překvapivému konci, který vážně stojí za to. 90% ()

hastafix

U tohohle filmu sem seděla přilepená k obrazovce od prvního do posledního záběru. Příběhy postav byly tak skvěle propojeny, herci byli skvělí, například Jack Nickolson tak moc, že sem měla chuť pročistit mu palici kulovnicí jak dokonale ztvárnil bezcharakterního mafiánského šmejda a Dicapriův Billy Costigan...po dlouhé době sem natrefila na extra zajímavý hrdinský charakter... ()

faktor_xx

Film, ktorý ma inšpiroval v písaní....dielo plné zvratov, psychologických hier, prezliekania kabátov, kedy človek nemôže nikomu veriť a musí byť neustále v strehu...výborný námet i scenár (škoda, že prevzatý a zremakeovaný) ....jedno klbko deja za druhým klbkom, až sa to celé pekne pomaličky zamotáva a divák začne strácať prehľad....tento druh pretočených myšlienok krúži po predstave a snaží sa ju riešiť ako celistvú istú vetu...herecky nadupaný vtedajšími hviezdami, z ktorých drvivá väčšina podala veľmi solídny výkon...film presiahol moje očakávania....neustála gradácia príbehu až po typické vyvrcholenie filmového orgazmu...rozhodne niečo medzi 90-95% ()

vofo

Po shlédnutí originálu jsem musel dát "jenom" 4 hvězdy. Tady dostal mistr Oscara za zásluhy a to je špatně. Měl ho dostat už roky předtím. ()

Tsuki003

Zvláštní film. Podle hodnocení jsem čekala naprostou pětihvězdičkovku, ale u mě to stopro nebylo. Byla jsem celkem překvapená, že s každým viděným filmem si více a více oblibuji DiCapria, a naopak u mě trochu padá Damon. Ne, že by byl špatný herec, ale něco mi v něm nesedí, jakási nedůvěryhodnost v projevu, mimika... (Edit: Částečně beru zpět, po zhlédnutí Legendy o slavném návratu jsem svůj názor změnila - herec je dobrý, tady to asi bude tou rolí...) Film je dobrá spletenice, ale pokud se kouká pozorně od začátku do konce, dá se orientovat. Celkem překvapivých posledních třicet minut. I když člověk tak nějak předvídá vyvrcholení, stejně mám v sobě po shlédnutí neodbytný pocit, který na mě volá "These things happen... Shit happens." ()

DonFrolimo

Nemůžu si pomoc, ale Scorsese prostě nezabíjí v krimidramatech tak jak ve filmech, kde má zločin a násilí víc symbolickej význam (Taxikář, Poslední pokušení, Ostrov). Je mu vidět do karet - hlavně jak moc se snaží aby byl uvěřitelnej, ale zbytečně si to komplikuje podsouváním nějakýho posleství, který mu naopak tolik de tam, kde ho otevřeně hlásá (opět viz výše). Čistou gangsterku prostě nedokáže dotáhnout k takový bravurnosti. Skrytá identita doplácí na zbytečnou překombinovanost, která ústí v jakejsi pokus o morální ponaučení (každej kdo se namočí to jednou schytá - hmm moudro). Potom je to taky zbytečně dlouhý, ne že by se člověk nudil, ale správná gangsterka funguje pro to, že si zachovává "drsňáckej" střih - když se něco dá říct jednim slovem tak to tak má bejt. Bohužel ve filmu se namlátí dost prázdný slámy - a to i přes to, že občas de o zdařilou konverzačku. Jenže to je právě to, co já u gangsterky mít nemusim - tam je člověk posranej z toho jednoho slova ve správnou chvíli, nepotřebuje vidět jak se Matt "líphrajuprdelí" Damon snaží bejt charismatickej ve výtahu. I když v tomhle případě jeho totální herecká neschopnost - pro kterou ho nesnášim - zabodovala ve prospěch role hlavního sráče. Naštěstí nějaký herecký výkony se tam shlídnout daj, Di Caprio je v dobrý formě a Nicholson zdá se ještě z formy nevypadnul. ()

Desmi

Já jsem fanouškem Scorseseho tvorby. Jeho cit pro absolutní nepředvídatelnost filmu je snad jeho největší zbraní. Naopak jeho slabinou, a zároveň věcí, která mě u jeho filmů tak strašně žere, je dlouhá stopáž. Sakra Martine, to nemůžeš udělat jednou něco kratšího..?! No, pokud jde o samotný film, výhrady nemám. Všechno je nádherně promíchané. Od první do poslední minuty se může děj hýbnout kamkoliv a ponechává si svojí dramatičnost. Jako fanoušek vulgarismů jsem si také přišel na své. Jediným důvodem, proč tedy nedám plné hodnocení zůstává ta dlouhá stopáž. Poslední třičtvrtěhodinu filmu jsem měl pocit, že kdyby film skončil kdykoli v té době, nic by se nestalo. Ale vlastně asi stalo.. Já nevim, je to dlouhý na mě, zbytečně, sorry, Martine.. ()

Ze Skryté identity bude seriál

Ze Skryté identity bude seriál

24.08.2016

Zrovna včera jsme tu řešili, jak se streamovací služba Crackle ujala Ritchieho Podfu(c)ku a (po vzoru Farga) z něj udělá samostatně fungující seriál. A víte co? Přesně to samé teď potkalo i Skrytou… (více)

DiCaprio krutým zabijákem

DiCaprio krutým zabijákem

12.08.2015

Mark Wahlberg je „desperado“

Mark Wahlberg je „desperado“

19.12.2012

Ale nebude mít kytarové pouzdro s bouchačkami. Spíš kufry plné kokainu. Ve filmu studia Paramount American Desperado si totiž zahraje Jona Robertse, známého drogového dealera ze sedmdesátých let.… (více)

Scorsese a DiCaprio jsou závislí

Scorsese a DiCaprio jsou závislí

28.08.2011

Jeden na druhém a tentokrát i na hazardu. A připojí se i William Monahan (foto), scenárista oscarové Skryté identity. Žádný div, že opět půjde o remake – tentokrát filmu The Gambler z roku 1974. Jeho… (více)