Žraloci útočí (TV film)

Micky Blythe

Kostýmy:

Jayne Forbes
  • liuk

Fakt nechápu, proč film, který mohl být aspoň zábavně vtipným teen hororem, musel být tak neskutečně přizabit takovou odchylku žánru od "žánrového názvu". Takové přehození výhybky jsem snad fakt nikdy neviděl. Opravdu film pojmenovat hororově a místo něj natočit teenagerský film, to se jen tak nevidí. No ale dobře, i na takový film se dá koukat, ale nedobře, na "Shark Attack" ne. Ono v něm totiž kromě jisté postavy, jejíž herec vypadá jak pornoherec, a který hodil jisté zrzce do sklenice vody prášek na spaní, o nic nejde. Ona a její kamarádky se furt jen válí na pláži, koukají po pornohercích a jednou za 40 minut nějakou z nich sežere neviditelný žralok v absolutně čiré mořské vodě, zatímco jejich nynější pornoherec si pod vodou nevšimne žádného žraločího kolosu a jen na svou holkou křičí, ať už vyleze, že to není vtipné. Pak sežere nevidelňák i jeho. Nejlepší scéna teda zůstavá ta, kterou dala logicky Nova do upoutávky, a proto jsem na tyhle žraloky koukal. Někdo pozoruje moře s dalekohledem, a na moři se žene snad padesát žraločích ploutví, to vypadalo velmi slibně, víc ve filmu nenajdete. Když teda pak tahle kopa žraloků dojede k břehu a začne kousat lidi a některý se z jejich spárů nějak dostanou, dostanou se na pláž, jsou krvaví asi jako když se popíchaj o trny růže. Film hodící se možná jen jako večerníček na usnutí.(24.4.2007)

• eye candy

No on už je samotný název Spring Break Shark Attack docela dost výmluvný a na to jak příšerně amatérský a najivní pokus SBSA je si zde na čsfd vede překvapivě dobře. S trochou snahy se dá uvěřit, že si autoři jenom popletli žánry. Jinak inspirace Jaws není skoro znát, no je to jako kdybyste chtěli po prvňáčkovi aby namaloval da Vinciho Mona Lisu.. to se prostě nedá brát jako zprznění(12.3.2007)

• MM_Ramone

Od doby, keď Steven Spielberg natočil kultový titul "Čeľuste" sa s filmami o nebezpečných, krvilačných, vraždiacich žralokoch doslova roztrhlo vrece. Žiadny z nich však nedosiahol kvalitu Spielbergových "Čeľustí". Uberajú sa presne opačným smerom. Sú to väčšinou lacné, béčkové horrory s hlúpymi scénarmi, slabými hercami a chabou réžiou. Presne taký je aj televízny snímok "Žraloky útočia", ktorý natočil v roku 2005 akýsi Paul Shapiro. Je to nudná, teenagerská blbosť. *(1.12.2016)

• Jarsey

*** MOŽNÝ SPOILER*** Že by film, který má v názvu zmínku o žralocích, byl trochu o něčem jiném? No jistě! Žraloci se zde objeví na začátku, v polovině a na konci, během toho sledujeme příběh nějaké studentky, která se zakouká do nějakého kluka, ale má na ni spadeno jiný kluk, ten se rozhodne, že ji dostane klidně i po zlým. Je to možná spíš romantický film a sem tam nějaký drama s rybičkama. Ale děj byl vcelku koukatelný, tak 1*.(3.4.2018)

• Abiosis

*MOŽNO PRÍDE AJ ŽRALOK* Celý ten koncept mi pripomenul film Piranha, len, samozrejme, s tým rozdielom, že živočíšny nepriateľ má o niečo iné rozmery. Oba filmy sú podobné v tom, že obsahujú množstvo mladých ľudí na pláži, ktorí sa správajú promiskuitne a množstvo mladých ľudí nahryznutých, prehryznutých či len v zúbkoch mierne požužlaných (i keď Piranha v počte predsa len mierne vedie). Obnažené prsia (či dokonca odhryznutý pohlavný úd) tu neuvidíte, ale budete svedkom pokusu o pôsobivý príbeh lásky s dôrazom na slušné správanie a galantnosť na jednej strane a chrapúnstvom a nemorálnym správaním na strane druhej. A keď už sme spomenuli podobnosti a odlišnosti oboch filmov, pripomeňme si aj rovnakosť: záverečná scéna s mólom bola ukradnutá pre toľko spomínaný film Piranha. Verdikt v 1 vete: Nevidím dôvod, prečo tento film vidieť: žralokov sa takmer nedočkáte a "holie cici" nebudú určite. 19.07.11(19.7.2011)