Koprodukční sci-fi horor v režii Juana Carlose Fresnadilla navazuje na úspěšný film 28 dní poté. Odehrává se šest měsíců po tom, co děsivý virus takřka vyhladil obyvatele Velké Británie. Armáda nyní vyhlásila, že boj s virem úspěšně vyhrála, takže uprchlíci se mohou vrátit a začít s obnovou země. Patří k nim i Don Harris se svou ženou Alicí a dvěma dětmi, kteří nákazu přežili. Nikdo ovšem netuší, že virus nebyl zničen úplně a vzal na sebe ještě nebezpečnější podobu. (oficiální text distributora)

PogoJoe

Mé dojmy? Impozantní nástup. Skvělá hudba. Výborný scénář. Robert Carlyle má typově opravdu pestrou filmografii. Má to švih, překvapení, poetičtější místa, která jsou nutná, kvůli vyznění těch napínavějších pasáží - není možné, aby se 90 minut bez přerušení honilo, střílelo či vraždilo... Do poslední chvíle si nemůžete být jisti tím, kdo přežije. Zpracování námětu snad nemohlo být lepší a já mám z filmu převážně jen ty pozitvní dojmy. SIlné čtyři hvězdy, tak 4.4. ()

Aiax

Záležitost převážně pro fanoušky hororů, Fresnadillovo plus je ovšem v tom, že čistě filmařsky dotáhl poněkud bizarní podžánr zombie filmů zatím nejdál ze všech. Režie, kamera a hudba zaslouží skutečnou pochvalu i od diváků, kteří při představě filmu o lidech pobíhajících po městě a žeroucích jiné lidi obracejí oči v sloup. Doufejme, že tato rozcvička Fresnadillovi stačila a příště se pustí do něčeho smysluplnějšího. Kvalitní tři hvězdy. ()

Murrro

Dôstojné (65%) pokračovanie výbornej Boyleovej snímky, ktoré nielen spĺňa pravidlá vydarených sequelov (viac, viac, viac...), ale funguje aj ako samostatný film. A nebyť niekoľkých nelogickostí (takmer nesmrteľný a všadeprítomný záporný hrdina), mohlo ísť hodnotenie ešte vyššie. ()

CageDepp

Klidně ať je to 280 týdnů poté nezmění to mé hodnocení na víc hvězd. Nic originálního od zombie filmů. Jediný co je jiný, že uměj rychlejc běhat. Země mrtvých je daleko lepší. ()

Falconica

Jsem z toho rozpačitá, nějak jsem neprahnula vidět Jeremyho sexy ruce hořet:-DDD Ale jo, docela slušnej film. moc na horory nejsem, jsou na mě moc přitažený za vlasy a prvoplánový, takže pět hvězd se ode mne fakt čekat nedá, ale přecijen britský horory většinou mívaj daleko vyšší úroveň než třebas američácký. SPOILER: Líbí se mi ten fakt, jak tam ti dvá pomřeli v dobrý vůli zachránit děcka a jejich profesionální sebeobětování pro dobrou věc nakonec způsobilo globální katastrofu:-D To byl slušnej konec:-D Dával tomu šťávu:-D ()

grogodil

Krvavú režisérsku taktovku po Boyleovi prebral španielsky režisér Juan Carlos Fresnadillo (ostávame v Európe) a síce scenár, ktorý sa mu dostal do rúk, mu takisto šlo zhrnúť do jednej obsiahlejšej, kečupom oliatej SMSky, no je všeobecne asi jasné, že skôr než na nejaké psychologické pitvanie postáv je u tohoto hororového subžánru žiadúce pitvanie fyzické a najlepšie názorne ukázané. O to viac poteší, že priestor pre emócie (síce sentimentom zas neplýtva) sa tu určite nájde a postavy určite nie sú len vopred určené mäso na porážku. Pokiaľ ide o akciu a napňtie, tak to Fresnadillovi ide a od prvých minút šliape na pedál a dokazuje, že on má tie "gule", že je pri chuti, že sa nebojí ušpiniť od krvi a že z vysoka kašle na nejaký hlboký skrytý sociálny podtext či nebodaj nejakú hlbšiu myšienku a ide mu akurát o to, rozbehnúť adrenalínovú pumpičku v každom divákovi – a darí sa mu to. Hneď prvá scéna bez nejakých obkecávačiek zaradí najvyšší rýchlostný stupeň a nechá diváka privoňať ku všetkému, čo ho v nasledujúcich minútach čaká – čírej zbesilej akcii, krvi, chaosu, panike a atmosfére ustráchaného, postapokalyptického sveta, v ktorom sa všetky ľudské hodnoty a emócie zredukovali v pud sebazáchovy a snahu o prežitie... Atmosféru, ktorej taký nejaký zdecimovaný nádych skvele podtrhujú následovné úvodné titulky rekapitulujúce predošlého pol roka a jeden sa sám sebe musí čudovať, čo dokáže s pocitom diváka spraviť pár vhodne zvolených silných slov ako "epidémia", "zdevastovaná", alebo "nakazení" sprevádzaných zábermi na vyľudnené ulice a vyslovene na beznádejenú citovú strunu brnakjúcim hudobným podmazom. Tempo filmu síce tak trochu pripomína sínusoidu, no dá sa povedať, že až na pár povinných predstavení, dialógov a objatí sa drží v plusových hodnotách. Prémie z platu by si za podaktoré scény zaslúžili strhnúť strihač s kameramanom - jeho "blairwitchovská", postavy neustále prenasledujúca a reumaticky roztrasená digitálna kamera v tandeme so sekundovým strihom síce občas funguje a len podtrhuje dojem zúčasnenosti a chaosu (úvodná scéna), no v niektorých scénach (bordel v karanténe) ide o dosť nečitateľný chaos, ktorý by si buď pýtal silnejší reflektor osvetľovača, alebo zlomiť nožničky strihačovi, ktorý občas akoby sa bál ukázať to na čo je každý fanda očakávajúci poriadny gorefest zvedavý... teda aspoň mne prišla prvá hodinka z tohoto pohľadu možno trošku opatrná, vzhľadom na neskrývané jatočné slávnosti, ktoré rozpútal Fresnadillo následne na jednej zelenej lúčke...7/10 ()

Dexter1

Veľmi dobre postrihané akčné scény a zaujímavá nová myšlienka s imunitou voči vírusu. To sú zhruba všetky klady. Po veľmi efektnej prvej scéne, ktorá vám nedá takmer vydýchnuť sa zvyšok filmu ťahá v jednom zdĺhavom nudnom kŕči s pár svetlými bodmi krvavých a brutálnych scén. Okrem nudy ma niekedy dorážala viditeľná nelogickosť v niektorých momentoch(viz. nervový plyn). Treba konštatovať, že originál zostal veľmi nedobehnutý a chuť hádam napraví pripravovaná Boyleova trojka, 28 Months Later. ()

Suzana

Filmy o nakažených mě svým zvráceným způsobem baví – mohou sloužit jako varování nebo existují čistě pro pobavení diváků. 8 Weeks Later jsem zprvu hodnotila 4*, musela jsem však změnit názor – film volně navazuje na 28 Days Later, který měl však mnohem více zajímavých momentů. Navíc toto zpracování působí velmi nereálně (rozuměj v rámci žánru) – korálně jednající osoby, diskutabilní postupy armády….atmosféru film určitě nepostrádá, ale závěr zoufale vyšumí do prázdna. Ortel: průměrný film s průměrnými herci, ale nadprůměrnou hudbou ()

fmash

Uspěchaný úvod, hezká Imogene Poots, spousta trapáren, vrtulníková sekačka, trapný a uspěchaný závěr; tolik k obsahu filmu. Scénář na úrovni pochcané rohožky, a vůbec, čekal jsem sice leccos... O střihu a kameře akčních scén si člověk udělá nejlepší představu při přetáčení reklam šestinásobnou rychlostí. Všechny dějové zvraty jsou předurčené (a zjevné) zhruba v první desetiminutovce, dějové linii s fotrem se trapně podřizuje veškerá logika (která i obecně šla na toaletu) a chování a hlavně nápady hodného ostřelovače, to už je zkrátka moc. Velká škoda několika slušných námětů. Fujfilm. 1½. ()

dyfur

....infekcia ...zombie...povedzme,že námet by bol ok,hudba tiež i neopozerateľné tváre hlavných predstaviteľov (až na Jeremy Rennera...ten neviem čo tam robil...? ) ...ale scenár-logika aspoň tá bazálna žiadna....takže napätie nič....vcelku nuda.poznámka pre seba:viac nepozeraj. ()

zipexx

Diametrálně odlišný film od prvního dílu. Boyle v komediální "jedničce" pouze lehce nastínil jakým směrem by se mohl druhý díl vydat. Oproti 28 days later přibylo napětí, lepší hudba, herecké výkony, kamera (spousta pěkných záběrů) a hlavně ony "brutální" scény, kterých není málo. Trikově to sice není úplně nejlepší, masky mohly být i odvážnější, ale buďme rádi i za to co je:-). Jediné mínus vidím ve zběsilém střihu nejspíše na drogách pracujícího střihače, jehož nůžky se takřka nezastavily. Spousta scén, ve kterých vůbec nevíte která bije a kdo koho žere:-). Což je dost podstatná věc, zvláště v horroru, kde si chcete vychutnat každou napětím obohacenou scénu. Celkově jsem ale spokojen a dávám 4*. ()

kombajn

Trošku moc zběsilé na zombie movie, trošku moc roztřesené, a docela zbytečně temné. Velký plus rozhodně scéna s vrtulníkem, otázka je, zda bylo nutné jeden, byť dobrý, hudební motiv tolikrát opakovat během filmu. Je to krvavé, morbidní, hnusné, takže by se vám to mohlo líbit, ale že bych to chtěl vidět znovu?? ()

SallyZen

Cilliana Murpyho vyměnili za Roberta Carlylela. Naomie Harris vystřídala Rose Byrne. Obě dvě výměny mě zarmoutili. Jo.. sice to nejsou úplně výměny.. volně to pokračuje, ale tím chci říct, že, co se týče hereckého obsazení, tak mě vůbec nebavilo. Celkově snímek určitě horší než jednička. Scénář mi přišel dost hektický a jindy byl dost při zemi. Zombíci mi nepřišli nijak zvlášť děsiví. Začátek teda byl hodně dobrej, ale pak už to šlo celý dolů. Hodně mě taky štvala ta rozklepaná a dost střihová kamera, která je velký mínus. Kdybych to shrnul, tak je určitě vidět rozdíl mezi Boylem a Fresnadillem. Já se radši kouknu na první díl a taky jsem dost zvědavej na třetí, který přijde, co nevidět. Zklamání. 40% ()

Martin741

Oproti kvalitnemu hororu od Danny Boyle-a 28 Dni Pote je toto uz len dalsim prevarenim hororoveho scenara vo vode, v ktorom sa uvaril uz spominany film. Strasidelna atmosfera a la Boyle je tatam, k tomu namiesto toho pribudlo akcnych scen + vojaci aktivne likvidujuci zive bytosti ...... Kvalitny vykon Ciliana Murphyho z 28 Days later tu nemozno ocakavat od ziadneho zucastneneho herca, a k tomu reziser Juan Carlos Fresnadillo je len rutiner. Sice zrucny a ctiziadostivy, ale stale iba rutiner. 67 % ()

Jonash87

Nedá se říci, že by 28 týdnů poté bylo lepší nebo horší než 28 dní poté. Tenhle snímek je zase trochu jinak pojatý, více akční, na čemž nese zásluhy jiný režisér než v případě jedničky . Pořád se ale jedná o povedený zombie thriller, který sází na svižné, občas přímo bleskurychlé tempo (třeba úvod), což se daří zejména rychlým střihem a divokou kamerou - až chvilkami nevíte, co se odehrává. Ale to není na závadu, neboť některé méně logické/nedomyšlené momenty jsou tím méně vidět, a vám tak hlavou nemusí (nestačí) vrtat otázky různého typu. Scénář totiž často sází na známá klišé, ač i tu se najde hned několik zajímavých a originálnějších pasáží. Plusem je i to, jak už tu psal uživatel Tom Hardy, že se nenadržuje jednotlivým postavám. Plus je snímek natočený správně syrově a (SPOILER?) happy endu v pravém slova smyslu se nedočkáme, otevřený konec dává tušit, že bychom se ještě mohli dočkat dalšího pokračování... Celkově za tři hvězdy, v rámci žánru ale lehký nadprůměr. ()

dezorz

Reziser celkom slusneho nizkorozpoctoveho intacta natocil celkom slusny o cosi drahsi, ale stale na velke pomery male pokracovanie tiez maleho nu-zombie hororu 28 days later. 28 tyzdnov po ma vsetko dobre a bohuzial aj vsetko zle, co dvojky mavaju. Dobre je, ze sa snazi byt inym ako jednotka, nestavat len na zakladnej scheme jednotky, zle je, ze je to podobne ako mnoho inych dvojek prekomplikovane a je to raz tu, raz tam nieco, ale nic poriadne dokopy. klipovitost filmu vsak, na rozdiel povedzme od fontany, naozaj svedci. ()

Jino

Jsem nadšen. Ani jednou mě to nudilo, ty pasáže bez akce jsou taky docela zajimavé a hlavně mi to připadá lepší než první díl. Ještě bych chtěl podotknout, že se párkrát scénář vyhnul klišé. A hlavně mě potěšil scénárista s tím, do jakého stavu se dostala role takového herce jako je Robert Cartyle - takhle by v hollywoodu 100% neskončil. ()

28 let poté nabírá obsazení

28 let poté nabírá obsazení

25.04.2024

Boyle chystá pokračování 28 dní poté

Boyle chystá pokračování 28 dní poté

25.06.2019

Zatímco scenárista a režisér Danny Boyle (Steve Jobs, Trans) promuje v rozhovorech svůj nejnovější snímek, hudební komedii Yesterday, rozpovídal se teď i o dalších věcech a kromě toho, že se zaslíbil… (více)